Skocz do zawartości

Dongle USB (wątek zbiorczy)


marek_m

Rekomendowane odpowiedzi

Ależ mnie Xduoo zaimponowało tym nowym donglem. Trochę ich ostatnio przeszło przez moje ręce i pomimo wniosku, że większość gra na bardzo dobrym poziomie to oprócz Pee51, który się jednak strasznie nagrzewał i nie miał fizycznych przycisków które lubię, to żaden jakiegoś wielkiego wrażenia na mnie nie zrobił. Taki RU6 wręcz rozczarował, zwłaszcza po tych wszystkich peanach na necie. Już miałem sobie dać spokój i wrócić do wiernego Radsone, gdy to nagle wieżdża Link 2 BAL cały na biało.

 

Gładki, masywny, analogowy i niezwykle przestrzenny dźwięk. Aż nie mogę uwierzyć, że to dongiel. Gra mi technikaliami Toppinga którego ostatnio testowałem, ale z łagodnością której mi tam brakowało. Do tego ma wszystkie potrzebne przyciski, prawie 300 mW po balansie jednocześnie będąc łaskawym dla baterii hosta i jeszcze się w ogóle nie grzeje. No cuda panie :)

 

Wspominałem że kosztuje połowę tego co RU6? 

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

dopiero wgryzam się w DACe z DSD i nie rozumiem o czym mówicie, kiedy używacie terminu High Gain.
Od kilku dni mam Sonatę HD Pro, program do odtwarzania to Hiby Music.
Gdyby ktoś obeznany z tym programem podpowiedział mi jak go ustawić najlepiej też byłbym wdzięczny.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mnie ciekawi czy też będzie się tak grzał, jak PEE51. Kolejna sprawa, to czy lepsze te dwa ESSy 9219, czy jeden, ale konkretniejszy. Dobra implementacja dual mono powinna przynieść pewne korzyści, ale czy w tak małym urządzeniu, uda się to dobrze zaimplementować, bo jak ma być grzałka i nie przełożyć się na jakość, albo wręcz zagrać gorzej, to zdecydowanie jestem przeciwniem takiego rozwiązania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, gentillo napisał:

FB_IMG_1650057596786.jpg

 

A tu taki kwiatek. Ciekawi mnie co to ten fentosecond oscilator?

To je mały błąd, bo powinno być "femtosecond oscillator" i z tego co pamiętam, to chyba chodzi o precyzyjne dopasowanie zegara próbkowania między DACiem i przetwarzanymi plikami, ale żaden ze mnie znawca i tyle udało mi się gdzieś tam z neta wykopać odnośnie oscylatorów. 

 

7 godzin temu, Play napisał:

Ciekawe jak cenowo. Piątka już grała naprawdę fajnie

Znając iBasso, pewnie będzie mega atrakcyjnie wyceniony. 

 

3 godziny temu, Artorias napisał:

Mnie ciekawi czy też będzie się tak grzał, jak PEE51. Kolejna sprawa, to czy lepsze te dwa ESSy 9219, czy jeden, ale konkretniejszy. Dobra implementacja dual mono powinna przynieść pewne korzyści, ale czy w tak małym urządzeniu, uda się to dobrze zaimplementować, bo jak ma być grzałka i nie przełożyć się na jakość, albo wręcz zagrać gorzej, to zdecydowanie jestem przeciwniem takiego rozwiązania.

Dlatego dla mnie powinna być opcja regulacji gain'u, jeżeli da się ją zaimplementować. Nie ma sensu, żeby układ pompował pełną moc do słuchawek, które tego nie potrzebują. W tym wypadku 320mw@32Ohm to już naprawdę dużo i chociaż tyle dobrego, że w apce iBassoUAP można ustawić głośność, żeby nie uszkodzić sobie słuchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Play napisał:

Ciekawe jak cenowo. Piątka już grała naprawdę fajnie

120$=120 ojro :D 

Jest grzanie - jest barwa dźwięku - coś za coś ;) 

Tanio już było - czas żniw :D 

 

Edytowane przez hibi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 16.04.2022 o 11:22, Play napisał:

Ciekawe jak cenowo.

Informacja od Marka, że 499zł

W dniu 16.04.2022 o 15:38, Artorias napisał:

czy lepsze te dwa ESSy 9219, czy jeden,

dzięki zastosowaniu dwóch można łatwiej zrobić balans

W dniu 16.04.2022 o 15:38, Artorias napisał:

jak ma być grzałka i nie przełożyć się na jakość, albo wręcz zagrać gorzej, to zdecydowanie jestem przeciwniem takiego rozwiązania.

Jako posiadacz DC01 i DC04, to stwierdzam, że DC04 z dwoma ESami grzeje się zdecydowanie mniej. 

W przypadki DC06 podejrzewam rozwinięcie DC04, głównie pod względem mocowym, bo jeśli chodzi o SQ to DC04 jest naprawdę dobry.

 

Taki zestaw sobie trochę przesłuchałem na telefonie. Słuchawki to iBasso IT03 i drugie M&J GL-1, z pomocą przejściówek i jedne i drugie bez zmiany kabla (wtyk 2,5mm).

IMG_20220429_200406.jpg

IMG_20220429_200539.jpg

 

Wstępne wnioski i subiektywna ocena:

1. Cayin RU6, ocena jako "całego toru" 80%. Brzmienie na tle pozostałych kompanów odchudzone nieco na basie, nastawione na średnice, za to ten bas bardzo dobrze ogarnięty. 

2. Qudelix 5k, ocena 65%. Brzmienie ciepłe, nieco zgaszone na górze, bas niezły, ale już nie tak szybki. Po BT robi się znacznie bardziej rozrywkowy.

3. Creative SxFi, ocena 70%. Gra raczej przestrzennie, czuć spory zapas mocy.

4. Nexum Aqua, ocena 65%. Trochę ostrzejsze granie, zwłaszcza góra, niż w SxFi, mocy też ma dużo.

5. iBasso DC04, ocena 75%. Świetny kopiący i ogarnięty bas, zauważalnie cieplejsze granie niż RU6.

6. iBasso DC01, ocena 60%. Bas fajnie kopie, ale już nie jest taki ogarnięty, góra też ciut bardziej krzykliwa niż w DC-04

7. Charmtek TPR22, ocena 60%, dobre SQ, brakuje trochę mocy do szybkości basu przy wymagających słuchawkach

8. Abigail/Avani (nie pamiętam który to, ale mam oba i oceniam jednakowo), ocena 50%, dobre SQ, brakuje więcej mocy niż w TPR22 do szybkości basu.

 

Uwagi ogólne:

W przypadku słuchawek mniej wymagających, czyli IT03, różnice między sprzętami są mniej zauważalne, zwłaszcza jeśli chodzi o ogarnięcie basu i wielkość sceny.

W przypadku GL-1 dongle posiadające zarówno SE jak i BAL grają zauważalnie inaczej - na SE jest chudziej, z większą sceną, mniej intymnie. Dongle tylko SE lub BAL, grają analogicznie (BAL bliżej i bardziej nasycone).

 

Podsumowanie:

Dla mnie i moich zastosowań najlepszy w tej stawce jest DC-04, zwłaszcza jego "współpraca" z GL-1, choć musze przyznać że i z SxFi jest ciekawie, zwłaszcza dla miłośników większej sceny. Do IT03 ciut bardziej wolałbym RU6, jeśli nie patrzyłbym na cenę i rozmiar, a jedynie walory dźwiękowe.

Gdy chodzi o stosunek cena/jakość, to zwycięzcą od dawna jest (dla mnie) TPR22, natomiast dodając do tego jeszcze aspekt SQ, to DC04.

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Perul napisał:

Abigail/Avani (nie pamiętam który to, ale mam oba i oceniam jednakowo)

Dziwi mnie to bo różnice są dla mnie wyraźne. Abigail w stosunku do Avani to odrobinę mniejsza scena trochę zbita na środku. I to by pasowało do słuchawek nawet, ale wysokie są mniej czyste i gdzieś jakby z peakiem oraz podbity midbas sprawiają ze wole Avani. Mam też i podstawowego CX'a który to Abigail jest pierwowzorem i tu bas w porównaniu do Abigail jest lepszy ale góra ostrzejsza i większy bałagan w niej panuje scena gorzej czytelna. Średnicę mają podobną ale jednak Abigail jakby czyściej. Przy czym te różnice są naprawdę małe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Perul napisał:

Jako posiadacz DC01 i DC04, to stwierdzam, że DC04 z dwoma ESami grzeje się zdecydowanie mniej. 

Zależy od zastosowanego DACa. Generalnie każdy wytwarza ciepło, więc dwa te same wypadną pod tym względzie gorzej.

Takie przynajmniej mam doświadczenia z A&K PEE51, który grzał się bardzo mocno i tutaj konkurencja wypadała lepiej, tyle że tam siedziały dwa Cirrusy. Widocznie iBasso ogarnął to na tyle dobrze, że nie ma problemu. Może też ESSy wypadaja tutaj lepiej.

 

Teraz, Perul napisał:

Do IT03 ciut bardziej wolałbym RU6, jeśli nie patrzyłbym na cenę i rozmiar, a jedynie walory dźwiękowe.

To jest chyba główny problem tego Cayina. Kupując go tylko do odsłuchu z telefonem, a tym bardziej jeśli ktoś chce go używać podczas spacerów, zakupów itp, to ten sprzęt nie do końca się sprawdzi, a w zasadzie może się nie sprawdzić, z racji jego rozmiaru (O cenie nie wspominając).

Do biura, czy takiego kanapowego słuchania, już znacznie lepiej. Jeśli ktoś, tak jak ja, lubi kombinować i spinać taki sprzęt z AMPem i bawić się różnymi konfiguracjami, to sprzęt spisuje się świetnie. Ma swoją regulacje głośności, więc może działać w trybie BitPerfect i być podpięty bezpośrednio do streamera (Ogólnie mam wrażenie, że podpięty do mocniejszego sprzętu, który daje stabilniejsze napięcie, gra lepiej).

W takim combo, nawet przy biurku może spokojnie rywalizować ze sprzętem stacjonarnym (No do jakiejś niezbyt wygórowanej kwoty oczywiście), bo broni się bardzo pod kątem naturalnej barwy instrumentów, czy naturalności samych wokali. Do tego, rzeczywiście gra on gładko i analogowo, a technicznie też jest dobrze, choć jak trafnie zauważyłeś, nie jest to ciepło grający sprzęt. Mi akurat taki sposób reprodukcji dźwięku bardzo leży. Choć, jak wspomniałem, kupowanie go tylko pod telefon, to trochę strata pieniędzy, bo konkurencja wypada niewiele słabiej, a może być 2-3 krotnie tańsza.

No chyba, że ktoś jest bardzo ciekawy stylu grania R-2R :)

 

Tutaj świeżynka z wczoraj: http://stereoikolorowo.blogspot.com/2022/04/cayin-ru6-przenosny-wzmacniacz.html

Edytowane przez Artorias
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Artorias napisał:

No chyba, że ktoś jest bardzo ciekawy stylu grania R-2R :)

 

To jest mimo wszystko bardzo solidny argument, bo przykładowo ja takiego grania jeszcze nie słyszałem i jest to hmm... ciekawe doświadczenie. Zaczął mnie przez to interesować Hiby RS6 jako rozwinięcie tej szkoły, może kiedyś się uda dorwać ;) Mi np. bardzo fajnie RU6 samodzielnie pędzi Aeony 2 Noire. Zależnie od humoru słucham ich albo z Gryphona, albo z RU6 i obie te szkoły grania się bronią.

 

Zgadzam się natomiast w pełni, że to takie dongle-stacjonarne. Jest po prostu duży i ciężki, a do tego sprawia wrażenie, że łatwo go zepsuć. Tzn. jest solidnie i dobrze wykonany, ale to szkiełko z przodu budzi pewne objawy o wytrzymałość. A dodając pokrowiec to już mamy rozmiary mini-DAPa :P 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Birken napisał:

Dziwi mnie to bo różnice są dla mnie wyraźne. Abigail w stosunku do Avani to odrobinę mniejsza scena trochę zbita na środku

Jak napisałem na początku tego mini-testu, to spostrzeżenia na szybko i nie skupiałem się zbytnio na drobnych różnicach między Abigail i Avani, skoro miałem sporo większe przy pozostałych sprzętach. Testowałem właściwie na jednym kawałku (a i tak sporo czasu to zajęło), skupiałem się głównie na aspekcie sceny i jakości oraz mocy basu, bo to był dla mnie najłatwiejsze do wychwycenia różnice.

 

4 godziny temu, Artorias napisał:

W takim combo, nawet przy biurku może spokojnie rywalizować ze sprzętem stacjonarnym (No do jakiejś niezbyt wygórowanej kwoty oczywiście)

Zgadza się, dlatego procentowo otrzymał taką właśnie ocenę, jak "pełnowymiarowy tor".

4 godziny temu, Artorias napisał:

mam wrażenie, że podpięty do mocniejszego sprzętu, który daje stabilniejsze napięcie, gra lepiej

to podobnie jak DC04, który gra zauważalnie lepiej z komputera, zwłaszcza w "exclusive mode".

Z mojego doświadczenia każdy sprzęt zyskuje na lepszym zasilaniu, aczkolwiek zależnie od zastosowanych w tym sprzęcie stabilizatorów itp, to różnice są większe lub mniejsze.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.04.2022 o 15:37, Dirian napisał:

 

To jest mimo wszystko bardzo solidny argument, bo przykładowo ja takiego grania jeszcze nie słyszałem i jest to hmm... ciekawe doświadczenie. Zaczął mnie przez to interesować Hiby RS6 jako rozwinięcie tej szkoły, może kiedyś się uda dorwać ;) 

 

 

 

Hiby RS6 oczarował mnie na meecie, ale grał kompletnie inaczej niż RU6 także ja już kompletnie  nie wiem co to jest ta szkoła grania R2R :)

 

Cytat

Zgadzam się natomiast w pełni, że to takie dongle-stacjonarne. Jest po prostu duży i ciężki, a do tego sprawia wrażenie, że łatwo go zepsuć. Tzn. jest solidnie i dobrze wykonany, ale to szkiełko z przodu budzi pewne objawy o wytrzymałość.

 

A widziałeś nowego Questyle'a? Ładne to, ale wygląda jaby dałoby się to szkło zbic nawet kładąc zbyt agresywnie na biurku :) Wolę jednak jak estetyka idzie w parze z praktycznością.

 

Cytat

A dodając pokrowiec to już mamy rozmiary mini-DAPa :P 

 

Dlatego fajne są dongle z BT. Dla mnie to urządzenie na obecne czasy idealne. Nie dublują niepotrzebnie (i gorzej) funkcjonalności smartfona jak DAPy, więc mogą się skupić na dzwięku jak dongle a do tego nie muszą byc małe bo nie zwisają na kablu. Teraz niech tylko dogonią zwykłe dongle jeśli chodzi o SQ bo taki xduoo link2 Bal mocno je odstawia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Implementacja ważna ale z tego co czytam o superlatywach dongli XDuoo Link 2 bal, Sonata E44, Ibasso DC04, Cayin RU6 to łączy je ten sam chip Cirrus CS43131. Trzeba przyznać że udał im się i w mojej opinii przebija ESSa 9038Q2M pod względem SQ i energooszędności.

 

W dniu 30.04.2022 o 13:34, Perul napisał:

Abigail/Avani (nie pamiętam który to, ale mam oba i oceniam jednakowo)

To jest Abigail bo Avani ma ciemniejszego koloru obudowy.

Jeżeli ktoś szuka najniższym kosztem to najlepsza opcja ale w mojej opinii warto trochę dopłacić do TPR22 Pro. Wróciłem do niego i za ok. ~ 120 zł to mistrz opłacalności. Lepszej jakości dźwięk, dużo więcej mocy i do tego miernik poboru stoi na 0,00A podczas odsłuchu ze smartfona - normalnie perpetum mobile :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, cpu1 napisał:

Implementacja ważna ale z tego co czytam o superlatywach dongli XDuoo Link 2 bal, Sonata E44, Ibasso DC04, Cayin RU6 to łączy je ten sam chip Cirrus CS43131

Gdzie Ty w Cayinie RU6 wyczytałeś o Cirrusie? Przecież to dongiel z DACiem zbudowanym w oparciu o drabinkę rezystorową, tzw. R-2R. Jest to kompletnie inna architektura względem Delta Sigma i inny sposób reprodukcji dźwięku, bez tzw interpolacji. Przynajmniej w trybie NOS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Artorias napisał:

Gdzie Ty w Cayinie RU6

Fakt, sorry Winnetou. Czytałem recenzje i tam było tylko porównanie. To by tłumaczyło odchudzenie basu bo pozostałe dongle z tym Cirruskiem mają świetnego kopa i mięcho na dole.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, cpu1 napisał:

TPR22 Pro. Wróciłem do niego i za ok. ~ 120 zł to mistrz opłacalności. Lepszej jakości dźwięk, dużo więcej mocy i do tego miernik poboru stoi na 0,00A podczas odsłuchu ze smartfona - normalnie perpetum mobile :)

Do czego porównujesz? Do takiego TPR22 jak u mnie na foto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.05.2022 o 13:15, cpu1 napisał:

 

 

To jest Abigail bo Avani ma ciemniejszego koloru obudowy.

Jeżeli ktoś szuka najniższym kosztem to najlepsza opcja ale w mojej opinii warto trochę dopłacić do TPR22 Pro. Wróciłem do niego i za ok. ~ 120 zł to mistrz opłacalności. Lepszej jakości dźwięk, dużo więcej mocy i do tego miernik poboru stoi na 0,00A podczas odsłuchu ze smartfona - normalnie perpetum mobile :)

 

Mowa u tym donglu?
https://pl.aliexpress.com/item/1005002018925221.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.5f471932dCcu5z&algo_pvid=4b65ddf6-b61d-4325-8fda-6cbd1cf03073&algo_exp_id=4b65ddf6-b61d-4325-8fda-6cbd1cf03073-0&pdp_ext_f={"sku_id"%3A"12000018434007541"}&pdp_npi=1%40dis|PLN||128.25|||||%402101d91e16515727299863013e695d|12000018434007541|sea

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności