Skocz do zawartości

Dongle USB (wątek zbiorczy)


marek_m

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, Tomek1777 napisał:

a fuck , dzięki ale przejścówki przy moje pracy i aktywności to porażka. Specjalnie kupiłem to ikko bo jest pancerne i ma idealne kształty i wymiary do kieszeni. Mam też Ibasso DC-4 i ono "puszcza" rozmowy ale jest za ładne i mniej wygodne w kieszeni.

Wobec powyższego proszę o wasze propozycje dongla jak najmniejszego , do trudnych warunków pracy , najlepiej z wyjściem 3,5 mm ?

już po temacie kupiłem Charm Tek TPR22 PRO, małe , nieźle wygląda i podobnież też gra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, marcelmtbmx napisał:

Faktycznie może to być to, dzięki wielkie

Sporo teraz dongli ma opcję z kablem lightning. Np. XDUOO LINK2, Tempotec Sonata, DDhifi, Audirect Atom, SMSL I2, Shanling UA2 itd.

Ewentualnie te droższe: Cayin RU6, L&P W2 czy Lotoo Paw.

Czasami lightning jest w zestawie ale najczęściej jest to opcja do wyboru lub dodatkowe akcesorium.

Edytowane przez mantr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie do osób bardziej (niż ja, co nie jest wyczynem) obeznanych z techniczną stroną dźwięku po usb:

 

dlaczego korzystając z kabla i portu w standardzie usb 3.0 (albo nowszym, ale to najwyższy jaki ma moje mobo) przy łączeniu z donglem który wedle specyfikacji działa w standardzie 2.0 opóźnienia w przesyłaniu dźwięku występują zauważalnie rzadziej (brak klikania) niż używając kabla i portu 2.0? różnice wynikają z innych sterowników na płycie głównej, portów (mało prawdopodobne bo testowałem wszystkie) czy właśnie zastosowania nowszego protokołu przesyłu danych?

 

Edytowane przez fero415
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo teraz dongli ma opcję z kablem lightning. Np. XDUOO LINK2, Tempotec Sonata, DDhifi, Audirect Atom, SMSL I2, Shanling UA2 itd.
Ewentualnie te droższe: Cayin RU6, L&P W2 czy Lotoo Paw.
Czasami lightning jest w zestawie ale najczęściej jest to opcja do wyboru lub dodatkowe akcesorium.
No i E1DA, który jest swoistym best bang for buck

Wysłane z mojego SM-G780G przy użyciu Tapatalka


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do posiadaczy RU6.  Naczytałem sie o analogowym dźwięku w recenzjach, a pierwsze wrażenie jest takie że jest wręcz trochę suchy i ostrawy na górze. PEE51 zrobił na mnie dużo lepsze pierwsze wrażenie.

 

Jak tam z wygrzewaniem, bo coś czytałem, że w tej technologii zmiany sa akurat naprawde widoczne. Zmienia się cos po parunastu godzinach przegranych, czy to jest jego charakterystyka po prostu?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minutes ago, zdzichon said:

Do posiadaczy RU6.  Naczytałem sie o analogowym dźwięku w recenzjach, a pierwsze wrażenie jest takie że jest wręcz trochę suchy i ostrawy na górze. PEE51 zrobił na mnie dużo lepsze pierwsze wrażenie.

 

Jak tam z wygrzewaniem, bo coś czytałem, że w tej technologii zmiany sa akurat naprawde widoczne. Zmienia się cos po parunastu godzinach przegranych, czy to jest jego charakterystyka po prostu?

 

A włączyłeś tryb NOS?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, zdzichon napisał:

Tak, jest trochę lepiej, ale dalej daleko do tego jak sobie wyobrażałem jak to zagra. Cóż, tak to jest z wyobrażeniami. 

 

Dam mu pograc pare dni, najwyżej wróci do bazy

Cayin zaleca 100-200h :) RU6 potrafi zaiskrzyć na górze... Słuchałeś na komputerze? Przy podłączeniu pod telefon trochę łagodnieje. Tak czy inaczej R2R potrafi zdecydowanie wierniej oddać nagrany materiał IMO. Tryb NOS tutaj raczej nie pomoże, chyba, że to DSD, lub lossless 96+ :P 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.02.2022 o 15:38, fero415 napisał:

pytanie do osób bardziej (niż ja, co nie jest wyczynem) obeznanych z techniczną stroną dźwięku po usb:

 

dlaczego korzystając z kabla i portu w standardzie usb 3.0 (albo nowszym, ale to najwyższy jaki ma moje mobo) przy łączeniu z donglem który wedle specyfikacji działa w standardzie 2.0 opóźnienia w przesyłaniu dźwięku występują zauważalnie rzadziej (brak klikania) niż używając kabla i portu 2.0? różnice wynikają z innych sterowników na płycie głównej, portów (mało prawdopodobne bo testowałem wszystkie) czy właśnie zastosowania nowszego protokołu przesyłu danych?

 

Kwestia pewnie innego kontrolera bądź oddzielnego układu zasilania, bo chyba 3.0 musi posiadać dawać więcej A, ale tego ostatniego nie jestem pewien.

Stawiam na kontroler bądź umiejscowienie układu i portów USB2.0 w jakimś hałaśliwym zakłóceniowo miejscu na płycie.

W dniu 2.02.2022 o 09:22, Elhaz_77 napisał:

Mam pytanie do kolegów odnośnie tego, czy opisana przeze mnie konfiguracja zadziała.

Do wyjścia coax z odtwarzacza Atoll CD 100SE2 podpinam takim oto kablem:

https://en.cayin.cn/products_info?itemid=101

dac i wzmacniacz słuchawkowy z regulacją głośności Cayin RU6, a do tego podpinam słuchawki.

Zadziała?

 

To raczej działa w drugą stronę, czyli używasz DAP Cayina podłączonego do DAC innego. Po prostu DAPy Cayina mają Spdif w USB.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam na FiiO BTR5 2021 edyszyn. Mam nadzieję, że jakość dźwięku będzie zauważalnie lepsza od pierwszej edycji. Qudelix 5K ostatnio miałem i też jakoś nie mogłem się do niego przekonać mimo zalety pełnej mobilności. Różnica jest na tyle duża względem takiego UA2 czy E1DA 9038SG3 że dalej lepiej chodzić po domu z dużą cegłą z podpiętym donglem USB w kieszeni niż z tym małym combem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Methuselah napisał:

Zabawa z dongle'ami USB :D

 

dongle.jpg

 

a jak się ma Ikko Zerda (mam) do tego Colorfly (miałem DAPa C10 i mam sentyment do tej marki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.02.2022 o 14:27, zdzichon napisał:

Do posiadaczy RU6.  Naczytałem sie o analogowym dźwięku w recenzjach, a pierwsze wrażenie jest takie że jest wręcz trochę suchy i ostrawy na górze. PEE51 zrobił na mnie dużo lepsze pierwsze wrażenie.

 

Jak tam z wygrzewaniem, bo coś czytałem, że w tej technologii zmiany sa akurat naprawde widoczne. Zmienia się cos po parunastu godzinach przegranych, czy to jest jego charakterystyka po prostu?

 

Też mam PEE51 oraz ru6 ,51 gra trochę inaczej od ru6 ,Cayin musi pograć przynajmniej 100 godzin potem trochę łagodnieje i jeszcze bardziej szlachetnieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, zOrg napisał:

a jak się ma Ikko Zerda (mam) do tego Colorfly (miałem DAPa C10 i mam sentyment do tej marki)

 

Na razie to mój ulubiony mobilny DAC/AMP do 500 zł. IMHO lepszy tak od ITM01, jak i ITM01. Gra dobrze wyważonym, ale naturalnym i lekko analogowym dźwiękiem. Na tle modeli ikko gwarantuje lepsze technikalia (poziom szczegółów i separację), jeszcze wyższą dynamikę i szerszą scenę. Zdecydowanie warto się z nim zapoznać.

Edytowane przez Methuselah
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, marek_m napisał:

iFi Go Blu, IMHO the Best :) 

 

Jedyna wada, to lichy zasięg BT. Jeżeli korzysta się z telefonu, to pół biedy, ale chodzenie z tabletem do kuchni po kawę jest upierdliwe :D 

Nie miałem go blu w rękach ale raczej wstrzymam się od jego zakupu bo na tym polu rewolucja jeszcze przed nami ... a przynajmniej tak liczę na to. Konstruktorzy kurczowo trzymają się małych wymiarów tak jakoś na siłę jakby każdy chciał przypinać te urządzenia do mankietu koszuli. Zrobiliby coś co najmniej 3-4 razy większego od kudłacza i z mocniejszymi chipami i większą baterią. Jeżeli nic nie wymyślą to będę chodził z Hugo 2 przy pasie albo w "reporterce" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie z tych małych transmiterów nadal nic nie przebiło Radsone, ale to chyba kwestia preferencji. Goblu niby ok, ale jakieś takie bez wyrazu granie, qudelix w ogóle nie podszedł, dla mnie strasznie techniczny. Mały rozmiar i klips to bardzo duże zalety. 

 

 

15 minut temu, cpu1 napisał:

jakby każdy chciał przypinać te urządzenia do mankietu koszuli.

No ja na przykład praktycznie zawsze mam radsone przypięty do koszulki i jak miałem większe urządzenia to mi tego bardzo brakowało.

 

15 minut temu, cpu1 napisał:

Zrobiliby coś co najmniej 3-4 razy większego od kudłacza i z mocniejszymi chipami i większą baterią

Zrobili, nazywa się Oriolus 1795 i jest bardzo ok. Natomiast dla mnie granie jeszcze trochę za mało rasowe, żeby poświęcać plusy małego formatu.

 

Godzinę temu, gabler napisał:

Cayin musi pograć przynajmniej 100 godzin potem trochę łagodnieje i jeszcze bardziej szlachetnieje.

Na pewno dam mu szansę, chociaż jeszcze nie spotkałem czegoś co nie podobało mi się przed wygrzaniem, a podobało po. Sprawdzę jeszcze lotoo S2 jak wrócą do sprzedaży i się zobaczy. Najwyżej zostanie Pee51, który zrobił na mnie ogromne wrażenie, zwłaszcza patrząc przez pryzmat ceny.

Edytowane przez zdzichon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, zdzichon napisał:

No ja na przykład praktycznie zawsze mam radsone przypięty do koszulki i jak miałem większe urządzenia to mi tego bardzo brakowało.

Tego BTR5 2021 to chcę przyczepić do pałąka Etherów i przekształcić je w słuchawki BT :)

16 minut temu, zdzichon napisał:

Zrobili, nazywa się Oriolus 1795 i jest bardzo ok. Natomiast dla mnie granie jeszcze trochę za mało rasowe, żeby poświęcać plusy małego formatu.

Dzięki. Nie słyszałem o nim ale poczytam z ciekawości. Dla mnie priorytety to dociążenie, energia, detaliczność, nuta analogowości. 

Edytowane przez cpu1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, zdzichon napisał:

Na pewno dam mu szansę, chociaż jeszcze nie spotkałem czegoś co nie podobało mi się przed wygrzaniem, a podobało po. Sprawdzę jeszcze lotoo S2 jak wrócą do sprzedaży i się zobaczy. Najwyżej zostanie Pee51, który zrobił na mnie ogromne wrażenie, zwłaszcza patrząc przez pryzmat ceny.

Ru6 to bardzo dobry dac w swojej cenie i wyższej,genialnie steruje końcówkę mocy ,też zauważyłem, że na początku miał uprzywilejowane wysokie ale teraz jest dobrze.

Pee51 to też bardzo udany dongielek ,precyzyjny ale nie ma tyle mocy co ru6,i trochę inny charakter bardziej w nim słychać manierę ds.Ru6 to brzmieniowo typowy r2r muzykalny z świetnym dołem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Akustik napisał:

Co polecisz do cieplejszych słuchawek spośród S2, FC5, W2 i RU6? A może jescze coś innego? 

 

W2 najbardziej techniczny i szczegółowy, RU6 stosunkowo neutralny, ale z podbitym subbasem, a do tego to bardzo organiczne granie, a FC5 jest dość energiczny, to dobrze napowietrzone i przestrzenne granie, ale gładkie. PAW S2 najbardziej analogowy i gładki, więc do bardzo ciepłych szukałbym innej pary.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Methuselah zmienił(a) tytuł na Dongle USB (wątek zbiorczy)

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności