Skocz do zawartości

Dongle USB (wątek zbiorczy)


marek_m

Rekomendowane odpowiedzi

Gdzie za tyle?
Pomyłka, 92zl z wysyłką

87,59 zł 13%OFF | CYBERDRIVE XMOS+CS4398 Portable Audio Decoder USB Sound Card DSD 256 Audio HIFI Decoding Hi-Res 192KHz / 24bit
https://a.aliexpress.com/_mLxE19a
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od Cyberdriva miałem odtwarzacz (w sumie ciągle mam) i faktycznie grał nieźle w swojej cenie, ale mam nadzieję, że poprawili jakość, bo grajek całkowicie umierał dwa razy i wymieniali go na nowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja skusiłem niską ceną, dobrą kością DAC oraz całkiem pochlebnymi opiniami.

Dotychczas mnie pozytywnie zaskoczył, tylko mam problem z PC, jakikolwiek ruch zrywa połączenie USB, ale jest to wina laptopa.

 

Czekam na adapter OTG, później jak będzie jeszcze para wieczorem wyciągnę inny komputer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Play napisał:

Tu nie ma jako takiego softu, więc nie powinno być problemów

Wysłane z mojego SM-G780G przy użyciu Tapatalka
 

Umierała elektronika, nie soft. Najpierw poszła płyta główna (co dokładnie, nie napisali), za drugim razem sekcja zasilania.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czy inaczej dzyndzel od CyberDrive dostaje moją rekomendację. Ma dobry zapas mocy, kosztuje tyle co 10 dobrych piw, gra czysto i dynamicznie.

 

 

Tymczasem dostałem nowego dzyndzla. Letshuoer DT02.
Stay tuned.

IMG_20220126_131817.jpg

Edytowane przez docentore
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy bardzo dobry odbiór Cayin RU6 nie wynika może z tego, że jest to DAC R2R, a nie delta-sigma? Próbuję się wczytać jakie są różnice, ale te opisy są mocno techniczne. Czy istnieją jakieś inne tańsze dongle R2R?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, audiuro napisał:

Czy bardzo dobry odbiór Cayin RU6 nie wynika może z tego, że jest to DAC R2R, a nie delta-sigma? Próbuję się wczytać jakie są różnice, ale te opisy są mocno techniczne. Czy istnieją jakieś inne tańsze dongle R2R?

Trochę tak - to pierwszy dongle oparty o drabinkę - R2R, więc alternatywy brak. Dźwiękowo ten sprzęt broni się w sto%. Polecam przesłuchać, a rozwieją się Twoje wątpliwości. 

 

EDIT: tylko, nie zrozum mnie źle... to nie jest cudowny sprzęt, który "kosi" wszystko, gra na adekwatnym poziomie 1k-1,5k. Dla jednego będzie lepszy RU6, dla innego W2, czy S2...

Edytowane przez trez0r
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 1/30/2022 at 9:44 PM, audiuro said:

Czy bardzo dobry odbiór Cayin RU6 nie wynika może z tego, że jest to DAC R2R, a nie delta-sigma?

Nie tylko. Jest bardzo dobrze zaprojektowany i wykonany. Ma potencjomer na drabince rezystorowej, przez co brzmi tak samo dynamiczne w całym zakresie głośności, ma taką "wybuchowość" w dźwieku. Część analogowa jest też oddzielona od części cyfrowej, są po prostu na dwóch  pcb, co powinno skutkować mniejszymi zniekształeniami.

Ma więcej wybrzmień, bogatszą fakturę i brzmi naturalniej,żywiej,ciekawiej niż bezpośrednio z telefonu. Ma też bardzo dobry bas,ciekawy,punktowy,zwarty.

Mimo wszystko czuć odrobinkę jego cyfrowość, jest lekko za agresywny jak dla mnie, napięty, za mało melodyjny, za mało spójny, uproszczony. Skłania bardziej do analizy, niż do zanużenia się w dźwięku, chociaż nóżka też potrafì chodzić mimowolnie, czyli potrafi zaangażować . Z telefonem gra delikatniej niż z komputerem. Mógłby być bardziej ocieplony, rozluźniony, a nie strojony na neutralność i ofensywność jak dla mnie. Zamiast wyjścia zbalansowanego wolałbym drugi naturalniej grający opamp do wyboru.

Wnioski wyciągałem w porównaniach do Hifiman hm-601 i głównie ze słuchawkami yamaha hp-1.

Jeśli ktoś szuka typowego dźwięku multibit nos to w tym urządzeniu go nie znajdzie, może być za ostro i ofensywnie dla niektórych.

 

Edytowane przez NuYam
  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, NuYam napisał:

Szczególnie słychać to na komputerze, bo z telefonem jest lepiej, delikatniej.

O to,to. Z telefonu, w trybie NOS, jest już dość gładko. Sporo zależy, oczywiście, od słuchawek. Zdziwiło mnie to, bo taki DC04 to właśnie z kompa gra dużo lepiej. 

Edytowane przez mantr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, mantr napisał:

Zdziwiło mnie to, bo taki DC04 to właśnie z kompa gra dużo lepiej. 

Nie ma się co dziwić, każde wyjście USB telefonu, będzie dawać nieco inny sygnał, zależnie od użytego oprogramowania. Dla przykładu V30'ka daje gładszy i bardziej muzykalny dźwięk po USB, niż S9+, P30 czy OP7t (bez UAPP). ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od tygodnia mam dongla Avani. 

Potrzebowałem czegoś na zapas bo chyba zgubiłem dongla google i został mi tylko TPR22 z którym się zdążyłem polubić😉

Tak krótko napiszę ,że granie dość podobne do TPR22, nieco równiejsze i odrobinę ciemniejsze. Wykonany równie dobrze co Charmtek ale za sprawą grubszego kabla z oplotem wydaje się wytrzymalszy więc zastąpi tamtego w pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do kolegów odnośnie tego, czy opisana przeze mnie konfiguracja zadziała.

Do wyjścia coax z odtwarzacza Atoll CD 100SE2 podpinam takim oto kablem:

https://en.cayin.cn/products_info?itemid=101

dac i wzmacniacz słuchawkowy z regulacją głośności Cayin RU6, a do tego podpinam słuchawki.

Zadziała?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kupiłem sobie ikko Zerda ITM03 i ma  problem .  Ni huhu nie da się przez niego prowadzić rozmowy na dwóch iemach jakie mam do pracy ( RHA, Klipsch) . Muzyka płynie nie ma problemu. Jest połączeni telefoniczne nic nie słychać w słuchawkach.  Dodam że syn na jego słuchawkach "Ferrari" ;) może prowadzić przez niego rozmowę. Czy tu może chodzi o konkretny model tel ? On ma Szajsunga M52 ja Huawei P30 Pro ? Ktoś pomoże ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmień telefon na "Szajsunga" i słuchawki na "Ferrari"?

A chodzi pewnie o ustawienie pinów na jacku. Należałoby sprawdzić w jakim systemie są te które działają i które nie. Albo podpiąć przejściówkę typu Vention VAB-S06, żeby zamienić CTIA na OMTP i odwrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Inszy napisał:

Zmień telefon na "Szajsunga" i słuchawki na "Ferrari"?

A chodzi pewnie o ustawienie pinów na jacku. Należałoby sprawdzić w jakim systemie są te które działają i które nie. Albo podpiąć przejściówkę typu Vention VAB-S06, żeby zamienić CTIA na OMTP i odwrotnie.

a fuck , dzięki ale przejścówki przy moje pracy i aktywności to porażka. Specjalnie kupiłem to ikko bo jest pancerne i ma idealne kształty i wymiary do kieszeni. Mam też Ibasso DC-4 i ono "puszcza" rozmowy ale jest za ładne i mniej wygodne w kieszeni.

Wobec powyższego proszę o wasze propozycje dongla jak najmniejszego , do trudnych warunków pracy , najlepiej z wyjściem 3,5 mm ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.02.2022 o 16:21, The Grand Wazoo napisał:

Dzięki, chodziło mi raczej o alternatywę dla właśnie tego dongla :D Może da się więcej z iPhone'a wycisnąć po przejściówce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Które dongle z tych wartych polecenia są w miarę efektywne energetycznie? Szukam czegoś do doków więc mocy dużo nie trzeba, a bym chciał co najmniej te 12h wyciągnąć. 

Rozważam przejście z DAPa (Hiby R3 Pro) na combo smartfon + dongle dla lepszego SQ i sprawności UI, ale nie chcę tego robić kosztem ładowania smartfona co pół doby. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Methuselah zmienił(a) tytuł na Dongle USB (wątek zbiorczy)

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności