Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Dongle USB (wątek zbiorczy)


marek_m

Rekomendowane odpowiedzi

odebrałem dziś Shanling UA2 z paczkomatu (kupionego w audeos.pl , dzięki za szybką wysyłkę)

 

1 . po podłączeniu do mojego smartfona Oppo Reno 3 wogole nie było dzwięku, smartfon nie widzi dongla

 

2. pomyslalem ze moze wogole cos nie tak z donlem ale podłączyłem do samsunga galaxy żony i działa normalnie

 

3. doczytalem w necie ze w niektorych smatfonach trzeba w ustawieniach zaawansowanych włączyć jedną opcje (OTG) która u mnie domyslnie była nieaktywna

 

4. Po włączeniu tej opcji smartfon widzi dongla i go obsługuje wiec jest dzwięk

 

5. juz sie cieszyłem ze bedzie fajnie ale po chwili dotarło do mnie że dzwięk co jakis czas się przerywa (tak jakby ktos na sekundę wciskał przycisk "mute" w nieregularnych odstępach czasu) myslalem ze to wina dongla, ze jest uszkodzony ale nie sądzę, sprawdziłem na samsungu i tam wszystko jest dobrze, problem występuje tylko na tym Oppo Reno 3 (innych smartfonów nie miałem w domu do przetestowania). dodam jeszcze ze problem nie wystepuje przy słuchaniu bezposrednio z gniazda słuchawkowego.

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez Azakiel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Azakiel spróbuj na neutronie albo USB audio player pro. Było coś jeszcze, ale nie pamiętam co. Jak na nich nie działa, to faktycznie może być jakiś problem

Wysłane z mojego SM-G780G przy użyciu Tapatalka

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Azakiel napisał:

dzwięk co jakis czas się przerywa (tak jakby ktos na sekundę wciskał przycisk "mute" w nieregularnych odstępach czasu)

Miałem to samo na Xperii XA2, zaś z POCO i PC było OK. Ogólnie powszechnie znany problem. 
Spróbuj na własną odpowiedzialność zaktualizować firmware :
https://en.shanling.com/article-UA2Firmware87.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Play napisał:

@Azakiel spróbuj na neutronie albo USB audio player pro. Było coś jeszcze, ale nie pamiętam co. Jak na nich nie działa, to faktycznie może być jakiś problem

Wysłane z mojego SM-G780G przy użyciu Tapatalka
 

sprawdziłem i problem faktycznie nie występuje na USB audio player pro, więc dzięki za radę, problem jest częsciowo rozwiązany (pozostaje kwestia innych aplikacji np youtube)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdziłem i problem faktycznie nie występuje na USB audio player pro, więc dzięki za radę, problem jest częsciowo rozwiązany (pozostaje kwestia innych aplikacji np youtube)
Pozwolę sobie zacytować kolegę @Jaro54

Wchodzisz w Settings>Android audio> i usuwasz zaznaczenia w PLAY TROUGH ANDROID oraz FORCE 16-BIT, a w ANDROID SAMPLE RATE klikasz DEVICE NATIVE SAMPLE RATE. Jeszcze w System musisz zaznaczyć Autostart on USB DAC attachment

Wysłane z mojego SM-G780G przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podziękował Panowie, sprawdze i zobacze

36 minut temu, Play napisał:

Pozwolę sobie zacytować kolegę @Jaro54

Wchodzisz w Settings>Android audio> i usuwasz zaznaczenia w PLAY TROUGH ANDROID oraz FORCE 16-BIT, a w ANDROID SAMPLE RATE klikasz DEVICE NATIVE SAMPLE RATE. Jeszcze w System musisz zaznaczyć Autostart on USB DAC attachment

Wysłane z mojego SM-G780G przy użyciu Tapatalka
 

 

to są ustawienia w Androidzie czy ustawienia w USB Pro playerze?

 

 

Edytowane przez Azakiel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podziękował Panowie, sprawdze i zobacze
 
to są ustawienia w Androidzie czy ustawienia w USB Pro playerze?
 
 
W USB audio player pro

Wysłane z mojego SM-G780G przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Muniek1804 napisał:

Panowie, czy ktoś miał sposobność bezpośrednio porównać iFi Go Blu z Radsone Earstudio ES100? 

Być może będę miał możliwość porównania bezpośredniego niedługo, na teraz mogę z pamięci napisać, bo ES100 nie słuchałem od jakiegoś roku.

Co chciałbyś wiedzieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, docentore napisał:

Być może będę miał możliwość porównania bezpośredniego niedługo, na teraz mogę z pamięci napisać, bo ES100 nie słuchałem od jakiegoś roku.

Co chciałbyś wiedzieć?

 

Głównie interesuje mnie poziom dynamiki. ES100 ma dla mnie fajny pazur, nie jest to "grzeczne" granie, ale też nie popada w zbytnią ostrość.

 

Zastanawiam się, czy iFi Go Blu oferuje podobny poziom funu i będzie upgradem dla ES100 pod względem SQ. Na pewno przewagą jest obecność kodeka aptX LL.

 

Do tej pory miałem styczność tylko z jednym sprzętem od iFi - IDSD micro - i dla mnie było trochę zbyt ciepło, za gładko, no ale to Burr-Brown.

 

Z kolei jeśli chodzi o DACi oparte na kościach Cirrusa (np. iBasso DC04), to też trochę brakowało pazura, więc mam wątpliwość czy Go Blu to dobry kierunek ;). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Głównie interesuje mnie poziom dynamiki. ES100 ma dla mnie fajny pazur, nie jest to "grzeczne" granie, ale też nie popada w zbytnią ostrość.
 
Zastanawiam się, czy iFi Go Blu oferuje podobny poziom funu i będzie upgradem dla ES100 pod względem SQ. Na pewno przewagą jest obecność kodeka aptX LL.
 
Do tej pory miałem styczność tylko z jednym sprzętem od iFi - IDSD micro - i dla mnie było trochę zbyt ciepło, za gładko, no ale to Burr-Brown.
 
Z kolei jeśli chodzi o DACi oparte na kościach Cirrusa (np. iBasso DC04), to też trochę brakowało pazura, więc mam wątpliwość czy Go Blu to dobry kierunek ;)
Jakich słuchawek używasz z ES100?
Ja bym Ci radził zostać z Radsone, Go blue jest muzykalny, ale nie czuje aby był technicznie lepszy od ES100. Styl grania podobny, w sensie bardziej nastawione na fun niż monitoring, ale Go blu jest mocno niedopracowanym produktem, szczególnie za tę kasę.
Szumi z dokami, zasięg bt to porażka, nie ma możliwości ustawienia gain (podobno gain jest automatyczny i się skaluje z głośnością).
ES100 ma geq, GB tylko podbicie basu i pseudo crosfeed (XSpace).
W ES100 można połączyć 2 urządzenia na raz, w GB tylko jedno.
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, docentore napisał:

Jakich słuchawek używasz z ES100?
Ja bym Ci radził zostać z Radsone, Go blue jest muzykalny, ale nie czuje aby był technicznie lepszy od ES100. Styl grania podobny, w sensie bardziej nastawione na fun niż monitoring, ale Go blu jest mocno niedopracowanym produktem, szczególnie za tę kasę.
Szumi z dokami, zasięg bt to porażka, nie ma możliwości ustawienia gain (podobno gain jest automatyczny i się skaluje z głośnością).
ES100 ma geq, GB tylko podbicie basu i pseudo crosfeed (XSpace).
W ES100 można połączyć 2 urządzenia na raz, w GB tylko jedno.

 

Używam z ISN H40, więc faktycznie szumienie może być problemem.

 

Chyba rzeczywiście nie ma co kombinować, skoro nie ma dużej różnicy w SQ. Lekkie opóźnienie z racji braku aptX LL przeboleję ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shanling UA5

Cena: 235 Euro/USD

Dostępność: Marzec 2022

Cytat

Key features

  • Monochromatic 1.44-inch OLED display, giving access to multiple settings directly on the UA5, without any need for an app on the phone.
  • Volume wheel for an independent volume control. Also serving as a menu navigation.
  • 3.5mm Single-ended and 4.4mm Balanced outputs.
  • Possible to switch between full USB Power and Hybrid Battery Power mode. In Hybrid mode, DACs and amplifiers are using clean power from the build-in 220 mAh battery.
  • Fully balanced circuit with two ESS ES9038Q2M DACs and two dedicated Ricore RE6863 amplifiers.
  • Digital SPDIF coax output through 3.5mm connector.
  • Compatible with Android, Windows, Mac and iOS. Special lightning cable needed for use with iOS.
  • UAC2.0 and UAC1.0 mode compatible, for use with a Nintendo Switch and other gaming systems or older devices.
  • Hi-Res support up to 32bit / 768khz and DSD512
  • Output power 137 mW @ 32 Ohm SE // 211 mW @ 32 Ohm Balanced.
  • USB-C Connector. USB-C to USB-C cable and adapter to USB-A included in the packaging.
  • Available in black or red anodized aluminium.

UA5 will be available at our international distributors in March.

MSRP 235 USD/Euro

 

https://www.head-fi.org/threads/shanling-ua5-next-step-in-our-portable-usb-dac-amps.961713/#post-16771641

 

resize_17.jpg

84e6c4c242b45b79d82de5d74b574b7.jpg

resize_10.jpg

format_04.jpg

Edytowane przez x X x
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

6 godzin temu, x X x napisał:

Shanling UA5

Fajne to kółko od głośności :) - ciekawe jak na tle droższych DAPów gra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, AdrianoAlfonso napisał:

Czy byłby ktoś w stanie porównać shanling ua2 vs. Ibasso dc05 i czy może ktoś testował jcally jm10? Jest na tym samym chipie od Cirrus Logic co Sonata HD Pro 🙂

Wszystkie wymienione przez Ciebie modele znajdują się w "rankingu" do którego link jest w pierwszym poście. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszedł CyberDrive CS4398. Jak na 80zł to gra świetnie na pierwszy rzut uchem. Więcej napiszę wieczorem.

cyberdive_cs4398.jpg

Edytowane przez docentore
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Methuselah zmienił(a) tytuł na Dongle USB (wątek zbiorczy)

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności