Skocz do zawartości

Dongle USB (wątek zbiorczy)


marek_m

Rekomendowane odpowiedzi

13 hours ago, neonlight said:

A kto by tam kupował sprzęt dla czystości dźwięku?! Takie podejście, to jak się zaczyna zabawę w audio, a nie jak się jest już wyrafinowanym audiofilem. To ma grać i zapewne gra, fpytę. 😏😆

 

Ps.

Ziomy, pisać tam o Cayin'ie, bo mnie swędzi i tylko z czystej przyzwoitości, nie napiszę gdzie. 😆

 

 

Coz tu pisac, jak caly czas zajmuje sluchanie 😀

 

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przyjechała przejsciówka xlr 4pin na 4.4 balanced, więc teraz RU6 śmiga  dsd po balanced - jest REWELACYJNIE.

LCD-X napędzone bez problemu.

Tak przy okazji LCD-X rewizja 2021 sa fajnie zestrojone. Na head-fi pisza, że bardzo podobnie do LCD-5. Podoba mi sie bardziej niż LCD-3, które miałem bardzo długo jako docelowe słuchawki. 

 

W świeta wypróbuje jak RU6 gra w torze stacjonarnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, mrosin72 napisał:

Dzisiaj przyjechała przejsciówka xlr 4pin na 4.4 balanced, więc teraz RU6 śmiga  dsd po balanced - jest REWELACYJNIE.

LCD-X napędzone bez problemu.

Tak przy okazji LCD-X rewizja 2021 sa fajnie zestrojone. Na head-fi pisza, że bardzo podobnie do LCD-5. Podoba mi sie bardziej niż LCD-3, które miałem bardzo długo jako docelowe słuchawki. 

 

W świeta wypróbuje jak RU6 gra w torze stacjonarnym.

W torze stacjonarnym gra to nadspodziewanie dobrze na poziomie dobrego cd czy daca naprawdę dobrego.

Jeżeli w tą stronę pójdzie jakość tych popierdułek to świetlana nas czeka przyszłość 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.12.2021 o 12:18, Zychoo napisał:

Jest dostępny update firmware dla iFi GO blu z dużą ilością poprawek - m. in. na Windowsie głośność działa już normalnie. 

Zgadza się. Zainstalowałem, mam wrażenie, że trochę szumienie ustało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem zielonką totalną w temacie dongli stąd prośba o pomoc - potrzebuje (na razie taniego potem sie wymieni) dongla do  smartfona żeby dokanałówki które w końcu trafiły w mój gust zagrały porządnie (ze stacjonarki grają dobrze ale z mojego oppo juz niestety za mało powera), jaki więc polecacie z tańszych (lubię cieplejsze granie z dobrym mocnym nisko schodzącym basem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.12.2021 o 20:54, docentore napisał:

Zgadza się. Zainstalowałem, mam wrażenie, że trochę szumienie ustało.

Przez BT trochę ustało, ale po kablu ustało prawie całkowicie, teraz jest bardzo słabo słyszalne przez balans, na iPhonie jak i laptopie, dodatkowo dioda ładowania przestała mrugać gdy jest podpięty kablem, więc chyba nie ładuje się wtedy nawet, jest progres jakiś nareszcie.

Edytowane przez atr3yu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Hustler napisał:

Ja mam coś takiego - mocy mu nie brakuje, a szumów brak.

 

17 godzin temu, marek_m napisał:

Tak, CharmTek jest jeszcze lepszy 👍

 

Też mam jeden i drugi też uważam, że CharmTek lepszy, zwłaszcza mocy więcej.

Bardzo podobne do CharmTeka klasą są Avani i Abigail, tylko ciut mniej mocy mają, za to kosztują połowę jego ceny.

Jak dla mnie to właśnie te dongle mają najlepszy stosunek cena/jakość.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Perul napisał:

 

 

Też mam jeden i drugi też uważam, że CharmTek lepszy, zwłaszcza mocy więcej.

Bardzo podobne do CharmTeka klasą są Avani i Abigail, tylko ciut mniej mocy mają, za to kosztują połowę jego ceny.

Jak dla mnie to właśnie te dongle mają najlepszy stosunek cena/jakość.

Lepsze takie dongle niż dongle niż dac w V30?

Niby nie potrzebuję, ale za 50zł może warto sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, krz napisał:

Lepsze takie dongle niż dongle niż dac w V30?

Jeśli chodzi o SQ, to zbliżone, aczkolwiek charakterystyka łagodniejsza, przez co mogą się wydawać mniej szczegółowe.

Jeśli chodzi o moc, to V30 na high gain jest mocniejszy, chociaż (tak z pamięci) może TPR22 mocą blisko.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Perul napisał:

Jeśli chodzi o SQ, to zbliżone, aczkolwiek charakterystyka łagodniejsza, przez co mogą się wydawać mniej szczegółowe.

Jeśli chodzi o moc, to V30 na high gain jest mocniejszy, chociaż (tak z pamięci) może TPR22 mocą blisko.

Ok, to nie będę kombinował. Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Azakiel Zazwyczaj takie adaptery mają w sobie swojego DACa więc wtedy słuchasz innego a Shanlinga tylko zasilasz. Ale ze względu na niską cenę może być jeszcze tak że ten adapter działa tylko z wybranymi telefonami, teraz strzelam z pamięci chyba Huawei albo Honor miał możliwość wysyłania dźwięku z USB-C bez DACa na jack 3.5mm. 

Edytowane przez cpu1
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanowne grono 💪🏼 posiadam telefon Samsung S20ultra i szukam wzmacniacza z dac-kimem moją uwagę przykuło fiio btr3k jak myślicie warte zainteresowania ?? Jak z plikami MQA ?? Dodam że posiadam słuchawki fiio fh5

Edytowane przez Tomek_Jankes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuje za wszystkie rady, zamówiłem Shanling UA2 mam nadzieje ze bedzie grało
 
pytanko: czy taki rozgałęziacz jak ten poniżej (lub jakiś podobny) jest w stanie zasilać takie urządzenie podczas jego pracy, testował ktoś? czy też jesteśmy zdani tylko na baterie w smarfonie
 
MP7Et9y.png
Na hedfi polecali coś takiego

https://www.amazon.com/gp/aw/d/B0979MV4MN/ref=sspa_mw_detail_6?ie=UTF8&psc=1&sp_csd=d2lkZ2V0TmFtZT1zcF9waG9uZV9kZXRhaWwp13NParams

Wysłane z mojego SM-G996B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Methuselah zmienił(a) tytuł na Dongle USB (wątek zbiorczy)

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności