Skocz do zawartości

Dongle USB (wątek zbiorczy)


marek_m

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, Birken napisał:

No to u mnie niemal zupełnie na odwrót. Bas owszem mocny ale raczej ten środkowy oraz podbita wyższa średnica czy tam niższe wysokie przez co tak jasnawo V-kowato gra. To co w nim najbardziej mi się podoba to scena - jest naprawdę duża. No i to nie zupełnie moje granie.

Tu dużo zależy od słuchawek i tego do czego jesteśmy przyzwyczajeni.

Z FH5 jest odrobinę ostro czasami, z Grado sr80e gra dobrze ale brzmi trochę "klubowo" nie jak Grado.

Najlepiej mi sie dongle zgrał z Memt T5, Jcall Ep01 i ze Shozy Zero. Ostatnie połączenie mnie zaskoczyło bo myślałem, że będzie niewypał a gra to bardzo przyjemnie pomimo mocnego basu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Mcarto napisał:

Tu dużo zależy od słuchawek i tego do czego jesteśmy przyzwyczajeni.

nie bardzo rozumiem. U mnie takie granie odbieram na każdych słuchawkach. I raczej zawsze jest to minus bo ja takiego grania raczej nie lubię. Z Jcally EP01? Aż sprawdzę ale spodziewam się katastrofy dźwiękowej. To ten sam kierunek właśnie taki klubowy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Birken napisał:

nie bardzo rozumiem. U mnie takie granie odbieram na każdych słuchawkach. I raczej zawsze jest to minus bo ja takiego grania raczej nie lubię. Z Jcally EP01? Aż sprawdzę ale spodziewam się katastrofy dźwiękowej. To ten sam kierunek właśnie taki klubowy. 

Chodzi o to, że jestem przyzwyczajony do określonej sygnatury i do końca dongle z moimi ulubionymi słuchawkami się nie sprawdza (inna prezentacja) co nie znaczy, że jest zły. Słuchałem go z wieloma słuchawkami i nie mam się o co przyczepić.

EP01 słuchawki których obiecałem nie polecać z powodu sporego rozrzutu jakościowego, producent chyba wkłada różne przetworniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po długiej wędrówce dotarł w końcu do mnie E1DA 9038SG3, a że w międzyczasie kupiłem IFI Go blu, więc ten dongielek stał mi się zbędny. Słuchałem go dosyć krótko, ale jednak zostanę przy Go Blu, bo jakoś mi bardziej dźwiękowo pasuje. Tak więc gdyby ktoś był chętny, to mogę go sprzedać w dobrej cenie... 

Wersja z wyjściem tylko 2,5 mm. Test jest na stronie Andy'ego (link na 1. stronie) i jest też cały wątek i test z pomiarami na 

https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/review-and-measurements-of-e1da-9038s-bal-portable-dac-amp.8424/

 

IMG20211026181711.jpg

IMG20211026181635.jpg

IMG20211026181621.jpg

IMG20211026181728.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykły tani  Philips z przed 3 lat z jakimś pseudo Smart TV , dongle Avani dopiero do mnie płynie , słuchawki to Philips  Fidelio X2hr i dźwięk z telewizora ... słabo 

 

Drodzy Forumowicze 

strasznie mnie nurtuje jaki efekt przyniosło by sparowanie Philips X2  z Abigeil ( 2 Vrms )w stosunku do Avani ?

Edytowane przez Phil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem w skrócie AVANI świetne za swoją cenę. Krótko porównałem z TPR22 Pro, które jest jaśniejsze. Bardzo zbliżony dosyć wysoki poziom grania (jak na mój gust) i przy tym takie maleństwo. Mocy jest sporo i można napędzić Ethery do całkiem wysokiego poziomu głośności. Śladowe zużycie prądu. Solidnie wykonany i technicznie sporo lepszy od ZOOAUX tak jak @BURNART sugerował choć nie można powiedzieć, że ZOOAUX gra nieprzyjemnie. W AVANI dużo większa scena i moc.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciu E1DA 9038S G3 Susumu 3000 z wyjściem 2.5mm. Nie odstaje za mocno od Sonaty E44, która w krótkim porównaniu do E1DA wydaje mi się jaśniejsza, bardziej napowietrzona z lepszym wybrzmieniem perkusji. Za to większe dociążenie całego pasma i z twardszym basem po stronie E1DA. Obydwa dosyć kliniczne i bardzo szczegółowe (bez sybilowania i kłucia). Moc na wyjściu podobna choć E1DA chyba delikatnie mocniejsza. Z Ether Flow na max głośności ze smartfona zdecydowanie za głośno. Obydwa dongle z komputera uzyskują jeszcze więcej mocy rzecz jasna ale nie jest to ogromna różnica. Pobór mocy ze smartfona na średnim poziomie waha się od 0,05A do 0,08 czyli podobnie jak przy Sonacie E44. Shanling UA2 na tym samym chipie i po balansie ciągnął równo 2x więcej energii. Nie grzeje się. Pod względem dźwięku  trudny wybór pomiędzy E44 a tą E1DĄ :) zbliżony wysoki poziom ale E44 już spakowana i leci do nowego właściciela, a to ze względu na możliwość stosowania odłączanych kabelków w E1DA i bliższe mi surowe brzmienie 9038Q2M.

 

E1DA9038SG3.thumb.JPG.3a5611825282a23849bd66f8b37b7141.JPG

Edytowane przez cpu1
  • Like 4
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jest jakiś dongle, który zagra raczej ciepło i z rozbudowaną sceną? Szczególnie w głąb. Ten od Apple jest fajny, ale scena jest strasznie płaska. Dużej mocy mi nie trzeba

Wysłane z mojego SM-G780G przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niet. Wcześniej miałem shanlinga jakiegoś i ibasso dc02, oba grały sucho i nijako. Potem charmteka - fajny, ale ostatecznie sprzedałem, bo pozbyłem się doków, z którymi grał

Wysłane z mojego SM-G780G przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Play napisał:

Jest jakiś dongle, który zagra raczej ciepło i z rozbudowaną sceną? Szczególnie w głąb.
 

Wypisz wymaluj Astell PEE 51, mam od premiery, bardzo satysfakcjonujące granie w tych aspektach. Jak dla mnie scena lepsza niż w Zen DAC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, dj1978 napisał:

Wypisz wymaluj Astell PEE 51, mam od premiery, bardzo satysfakcjonujące granie w tych aspektach. Jak dla mnie scena lepsza niż w Zen DAC.

PEE51 oficjalnie nie działa z iPhone'ami...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy dongle Cayin RU6 ma kosztować 249,99 USD.

Jest też opublikowana specyfikacja:

https://www.head-fi.org/threads/cayin-ru6-r-2r-usb-c-dac-amp-dongle-24-november-2021.960113/page-19

Edytowane przez Elhaz_77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzięki koledze @side mam możliwość pobawienia się Lotoo Paw S1 :) słuchawki - Mh1c, Kz zax i zbalansowane hd545. Dla porównania dongle Apple i oriolus 1795.

W stosunku do dongla Apple na pewno jest bardziej rozbudowana scena. Jest też więcej basu, ale nie zauważyłem, by był lepszej jakości - przynajmniej na wyjściu 3,5. To samo z górą - bez jakiegoś przeskoku w stosunku do dongla Apple. Za to z wyjścia zbalansowanego nie ma problemu z wysterowaniem hd545.
Porównanie z oriolusem - no tu trochę brakuje. Oriolus jest mniej basowy, ale ma większą przestrzeń, jest powietrze, scena jest lepiej pokładana i góra jest po prostu lepsza, bardziej rozdzielcza. Przy czym dalej jest ciepło i gładko. No dla mnie oriolus gra lepiej od S1 i w cenie używek jest zdecydowanie wartym uwagi zakupem. Z kolei do S1 imo nie warto dopłacać, jeśli ma się dongle Apple. Chyba, że trafi się na wyjątkową synergię.

Wysłane z mojego SM-G780G przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Methuselah zmienił(a) tytuł na Dongle USB (wątek zbiorczy)

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności