Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Problem z wyborem słuchawek


Anatolturu

Pytanie

Budżet- koło1500 zł ( moge dopłacić do powiedzmy 2000 zł jeżeli się to będize wiązało ze znacznym podniesieniem jakości)

Źródło i amp- sabaj da3 i tidal hifi 

Użytkowanie- praktycznie tylko domowe w jednym miejscu

Muzyka- dużo house, house tech , techno, trochę jazzu , trochę klasycznej i jakiegoś funku z lat 70/80 czasem hip hop typu 50 cent więc wsm wszystko

Teraz na szybko historia:

House of marley Positive vibrations 2-bardzo ciepłe słuchawki mocny V shape, były ok ale stwierdziłem że chce czegoś trochę lepszego i że miałem kase to po przesłuchanaiu parunastu modeli bezprzewodowych do około 1000 zł wybór padł na:

Audiotechnica ath-m50xbt równiez dość ciepłe ale już nie tak jak postiive vibration 2, scena dość mała i zacząłem słyszeć więcej szczegółów więc ten profil dzwięku mi pasuje ALE

Teraz chciałbym od słuchawek trochę wiekszej sceny, więcej detali i powiedzmy ciepła ale bardziej zrównoważonego niż w m50x gdize ten bas się robi przytłaczający po paru godzinach słuchania. To czy będą one zamknięte czy otwarte czy planarne czy z kosmosu jest mi obojętne w sumie

(nie potrzebuje już bezprzewodowych)

Myślałem wstępnie o hifiman sundara ew hd 600 alboooo fostex th610(używane widziałem za 1700).

Co byście polecili ?

Edytowane przez Anatolturu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1

Jak ma być z ciepłem, ale dość zrównoważone, to Sennheiser HD600, AudioQuest NightOwl, iBasso SR2. Jednak Senki w takich gatunkach mogą mocno przynudzać, z iBasso trochę lepiej, ale może brakować uderzenia na dole.

Ale skoro będzie dużo techno, house czy innych klubowych kawałków, warto też spróbować Ultrasone PRO900 - zdecydowane V, ale na wyższym poziomie jakościowym, więc może się okazać, że nie będzie męczyło w przeciwieństwie do ATH.

 

Natomiast Fostexy i Hifimany mogą okazać się za jasne, choć na pewno warte sprawdzenia. Akurat te dwie pary mam na co dzień, jednak do techno bym ich raczej nie wybrał.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1

A ja bym polecił Audio-Technica ATH-R70X, do tego co powyżej poleca Inszy. Mają przepiękną tonalność. Dodatkowo polecam do nich pady z owczej skóry. Albo 100mm/105mm z Aliexpres, bodajże firma Defean, albo Brainwavz owalne dla zwiększenia generalnego komfortu jeśli stockowe okażą się za małe/niewygodne.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1

@Anatolturu mnie HD600 nudzą, dlatego wolałem dołożyć. 

Z czego z pary Fostex-Hifiman do takiej muzyki będą lepsze TH610.

 

Tylko nie mam pewności czy wyciągniesz z nich wszystko na Sabaju, ale źle nie powinno być. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Fostex TH610 pasują do w/w gatunków, do wszystkiego co wymieniłeś. 

Sundary... trochę za "lekkie" do house, techno, itp. (zaraz taki jeden wyskoczy z EQ i wykresami :))

Dużo w życiu widziałem, ale HD600 do hip-hopu 😂

Gdyby nie ten jazz i klasyczna, i nie ten budżet, to król pozostałych gatunków jest tylko jeden... Fostex TH900

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 godziny temu, Samin napisał:

A ja bym polecił Audio-Technica ATH-R70X, do tego co powyżej poleca Inszy. Mają przepiękną tonalność. Dodatkowo polecam do nich pady z owczej skóry. Albo 100mm/105mm z Aliexpres, bodajże firma Defean, albo Brainwavz owalne dla zwiększenia generalnego komfortu jeśli stockowe okażą się za małe/niewygodne.

Tylko pytanie czy do tych ich 470 ohmów nie bede musiał dokupic wzmacniacza? bo cos czuje że ten sabaj da3 to może mi nie uciągnąć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ciężko powiedzieć bo nie znam tego sabaja. Patrząc czysto w specyfikację raczej nie powinien ich uciągnąć bo niby na 300 ohm się u niego kończy. 

 

Ale słuchałem ich po balansie 2,5mm z qudelixem 5k który jakoś super dużo prundu nie ma i było spoko, ładnie napędzone, pewnie dlatego że mają 99db czułość. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

 

W dniu 24.02.2022 o 13:47, Inszy napisał:

Jak ma być z ciepłem, ale dość zrównoważone, to Sennheiser HD600, AudioQuest NightOwl, iBasso SR2. Jednak Senki w takich gatunkach mogą mocno przynudzać, z iBasso trochę lepiej, ale może brakować uderzenia na dole.

Ale skoro będzie dużo techno, house czy innych klubowych kawałków, warto też spróbować Ultrasone PRO900 - zdecydowane V, ale na wyższym poziomie jakościowym, więc może się okazać, że nie będzie męczyło w przeciwieństwie do ATH.

 

Natomiast Fostexy i Hifimany mogą okazać się za jasne, choć na pewno warte sprawdzenia. Akurat te dwie pary mam na co dzień, jednak do techno bym ich raczej nie wybrał.

Znalazłem fostexy za 1600 zł używane, więc pytanko do Ciebie czy jest spora różnica "jakościowa"(subiektywnie dla Ciebie oczywiście) między hd600 i hifimany sundara a tymi fostexami? Zastanawiam się czy warto dopłacać te 500 zł do fostexów(ew tych sundarów) względem hd600 po prostu

W dniu 24.02.2022 o 13:37, The Grand Wazoo napisał:

Fostex TH610 pasują do w/w gatunków, do wszystkiego co wymieniłeś. 

Sundary... trochę za "lekkie" do house, techno, itp. (zaraz taki jeden wyskoczy z EQ i wykresami :))

Dużo w życiu widziałem, ale HD600 do hip-hopu 😂

Gdyby nie ten jazz i klasyczna, i nie ten budżet, to król pozostałych gatunków jest tylko jeden... Fostex TH900

ten fostex th900 trochę "lekko" poza budżetem :D także zastanawiam się teraz po przeczytaniu waszych opini nad hd600 (profil dzwięku wydaje się że mi będize pasowął i cena na +), fostexami th610 i ew r70x bo też sie ciekawe wydają tylko nie wiadomo jak z napędzeniem ich :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
 
ten fostex th900 trochę "lekko" poza budżetem także zastanawiam się teraz po przeczytaniu waszych opini nad hd600 (profil dzwięku wydaje się że mi będize pasowął i cena na +), fostexami th610 i ew r70x bo też sie ciekawe wydają tylko nie wiadomo jak z napędzeniem ich
Jeśli się zdecydujesz na hd600 to kup on line w sklepie w którym nie będzie problemu ze zwrotem 14 dni bo do house to mi nie pasowały.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 przy użyciu Tapatalka

Przypomniało mi się
Nie dawno miałem na odsłuch sigva Robin. Pierwsze wrażenie miałem takie że chyba mi się wydaje że mają taką scenę (dużą)ale okazało się że to prawda. Nie będę tu pisał recenzji ale na pewno warto spróbować i nie sugerować się cena że niby za tanie żeby grały dobrze. @BigMaras ma parę demonstracyjna napisz może ci wyśle...

Wysłane z mojego Redmi Note 8 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jak mogą nudzić takie muzykalne słuchawki jak hd600 gdzie noga sama tupie gdy się na nich słucha muzyki? :D Ok, fostexy to też fajne brzmienie, bardziej w stylu bum cyk cyk. Dla mnie zarówno senki jak i fostexy grają ciekawie, dlatego niezwykle trudno jest mi zrozumieć, że dla kogoś hd600 mogą być nudne.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Audioquest NightHawk - jeśli chcesz brzmienie bardziej "kinowe" z dużym nasyceniem i pogłosem, ale z wysoką jakością dźwięku.

Fostex TH610 - brzmienie z lekką V-ką, bardziej wyrafinowane od Hawków, ale powodujące mniejszy efekt wow, bardziej uniwersalne. 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mały update sytuacji:

Zorientowałem sie ze w sklepie mp3 store w łodzi jest możwliośc odsłuchu wszystkich słuchawek wyzej wymienionych i po odsłuchaniu fostexów stwierdziłem że ok- są lepsze jakościowo niż m50x no tutaj nie moge się kłócić aleee zdecydowanie nie warte takich pieniędzy różnica w moim odczuciu była bardzo niewielka. Po spróbowaniu sundary absolutnie sie zakochałem w nich-sprzedawca zasugerował delikatne podkręcenie od 5 do 100 na eq i grały po prostu idealnie więc aktualnie siedzę w sundarachwłasnie w domu i jestem wniebowzięty. Czystość dynamika dzwięku żywość i ogromna scena no idealne są mimo że faktycznie dość jasne

Dziękuje wszystkim za pomoc miłego słuchania :)

PS jakby ktoś był ciekaw to sabaj da3 na spokojnie je uciąga

Edytowane przez Anatolturu
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności