Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

DX320


mykupyku

Rekomendowane odpowiedzi

Ja to bardzo dobrze rozumiem. Kupiłem kiedyś najlepszego nowego xdp100r, potem używkę już xdp300r pod balans, bo jak szaleć, to szaleć. Zaprawdę, powiadam Ci, choć zajedwabiście pędzą jedną parę mych IEM-ów - P1 z dropa, spoczywają w honorowym miejscu w mym domostwie i godnie pokazują stan kurzu wokół przez czerń swą jakże dobitnie.

Także, choć nie słucham od dłuższego czasu IEM a na dx320 zwyczajnie mnie nie stać, nawet w ratach, bo audioszaleństwo w allegro pay wciąż sumiennie spłacam, także, mimo tych obiektywnych przeszkód w zakupie, (nie) wstyd mi przyznać, ślinię się.😜

13 minut temu, mykupyku napisał:

 

ale tam, jakie drogie, to najtańszy haj end, żaden luksus czy zbytek, to konieczna alternatywa na niewydawanie kilkunastu koła na grajki co grają podobnie dobrze - to oszczędność jest wręcz

 

 

i nie co chwila, a tylko natychmiast jak wychodzi nowy model, także luz

 

żadna tam audionerwoza :)

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Undertaker napisał:

No patrz, wiedziałem że wystawiając złotego Cowona (na logikę @manuelvetrolokata kapitału) gdzieś popełniam błąd - za tanio i ludzie się boją :D

Przepraszam okłamałem Was bo jednak jest sporo tańszy ;)

 

Walkman Sony WM-F5 sports
https://www.olx.pl/d/oferta/walkman-sony-wm-f5-sports-CID99-IDOJopQ.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Undertaker napisał:

No patrz, wiedziałem że wystawiając złotego Cowona (na logikę @manuelvetrolokata kapitału) gdzieś popełniam błąd - za tanio i ludzie się boją :D

Dokładnie. Dopisz „złoto musi kosztować” i symbolicznie 2k do ceny za prestiż dołóż.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, mykupyku napisał:

żadna tam audionerwoza :)

Masz rację, to audioholizm a nie audionerwoza 🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Undertaker napisał:

No patrz, wiedziałem że wystawiając złotego Cowona (na logikę @manuelvetrolokata kapitału) gdzieś popełniam błąd - za tanio i ludzie się boją 

 

bo to trzeba było inaczej taktycznie rozegrać - zamiast podnosić raban, że coś tam się psuło i nie wiadomo kto takie cuda gdzie kiedy i za ile naprawia...

 

trzeba było cichcem nareperować, potem machnąć reckę jak pięknie gra, potem zrobić tour po kolegach i oni dołożyliby swoje zachwyty, i potem dopiero wystawić, cenę przywalić - dwa razy rezygnować bo szkoda, potem kupić i sprzedać droższego astela, bo grał gorzej i znowu wystawić, robiąc mega przecenę weekendową w okolicach pogody na grilla, żeby ktoś trafiony wszedł na forum i bum... kupił

 

no chyba że to inny egzemplarz i coś pomyliłem :)

23 minuty temu, Jaro54 napisał:

Masz rację, to audioholizm a nie audionerwoza 🤣

 

no właśnie, dlatego nie ma co się wcale w ciągu denerwować :)

Edytowane przez mykupyku
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, mykupyku napisał:

N8ii na ROHM kosztuje powyżej 15kpln... i też gra wielkim tłustym dźwiękiem :)

Naprawdę? W mojej ocenie dźwięk jest neutralny, płaski, momentami suchy. Zupełne przeciwieństwo pierwszego N8 czy SP2000T, które były na jednej lampie. Może to po prostu inne punkty odniesienia. Ja N8II porównywałem do SP2000Cu i RS6 i na ich tle jest on baaardzo neutralny.
 

Dziekuje za opis Dx320. Fajnie ze sprzęt broni się i dźwiękowo i ergonomicznie. Najważniejsze ze poprawili działanie pokrętła głośności.

Edytowane przez Palpatine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Palpatine napisał:

Naprawdę? W mojej ocenie dźwięk jest neutralny, płaski, momentami suchy.

 

"Naprawdę, tak było " Jerzy Urban.

Neutralne to są Niemcy wobec Rosji.

Płaska Agata Buzek.

Sucha proza Jakbuba Żulczyka.

 

Oczywiście mogły Twoje chińczyki nie złapać synergii, albo cena przysłoniła ogląd sytuacji.

 

Oczywiście wszystko żart, cytując Paula: "Enjoy the music."

 

 

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, mykupyku napisał:

Oczywiście mogły Twoje chińczyki nie złapać synergii, albo cena przysłoniła ogląd sytuacji.

Cena N8II to poziom SP2000 wiec raczej nie miała wpływu na odbiór. Ale przeglądając recenzje coś jest jednak na rzeczy:

https://twister6.com/2022/04/23/cayin-n8ii/2/

https://www.ear-fidelity.com/cayin-n8ii/

Ale jak piszesz na pewno to kwestia synergii

Edytowane przez Palpatine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Palpatine napisał:

Cena N8II to poziom SP2000 wiec raczej nie miała wpływu na odbiór. Ale przeglądając recenzje coś jest jednak na rzeczy:

https://twister6.com/2022/04/23/cayin-n8ii/2/

https://www.ear-fidelity.com/cayin-n8ii/

Ale jak piszesz na pewno to kwestia synergii

 

twister6 podobnie jak expatinJapan to typ recenzenta, który nadmiarem słów przykrywa braki słuchu, a recki buduje z opini innych oraz wyobraźni dźwiękowej, ani to prekursorzy, ani specjaliści, typowi audiografomanii 

i mógłby zmienić już ten amerykański blichtr-blat w kuchni na jakiś lapis lazuli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Palpatine napisał:

Ostatnio ktoś kwestionował pomiary bo zostały wykonane przez kogoś z kolczykami, wiec już mnie nic nie dziwi. Po prostu to przyjmuje.  

 

ja mam pełną tolerancję do kolczyków wszędzie, a nawet na sraczkowate odcienie marmuru w kuchni, zawsze można powiedzieć, że to rdzawy odcień bogactwa, ale niestety mam krytyczne podejście do czytanych tekstów

 

za to Paweł ma fajny blat i jest entuzjastą N8ii... i słyszy dźwięki 

więc się chyba zgadza wszystko

 

przypominam, że wychodziliśmy od... że płasko, sucho... rozumiem, że te linki miały być tego uzupełnieniem :)

 

i sam jestem tylko audioamatorem i profesjonalnie inżynierią dźwięku się nie zajmuję i moje wypowiedzi są z czystego serca fanowskie, chociaż bywam czasem w studiach nagraniowych służbowo z uchem tu i ówdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 320 od soboty i "suchy" to jest słowo, którego bym nie użył, nawet gdyby miało być ostatnim w słowniku.

Dzwięk jest neutralny owszem, ale neutralny w bardzo realistyczny sposób. Ja bym powiedział, że jest naturalny i realistyczny i wręcz mokry. Ilość mikrodetalu i szybkość oraz dynamika transientów budują bardzo płynny, bogaty i analogowy dźwięk, który równocześnie może być analityczny, ale wtedy gdy się chce na tym skupiać.

Czytając recenzję @mykupyku, odnioslem wrażenie, że to ja pisałem. I większość opinii o tym grajku jest bardzo do siebie podobna, co jest rzadkością. Większość ludzi na head fi pisze dokładnie to, co ja słyszę.

Moim zdaniem to zdecydowanie poziom wyżej niż sp2kT. Tamten był suchy jak dla mnie, a dodana lampa powodowała już lekkie zamulenie w basie. Oczywiście to świetny grajek, mi się bardzo podobał ale w tym momencie uważam że nie dorównuje dx320. IBasso jest od niego bardziej lepki, mokry, unikając jednocześnie jakichkolwiek zmiękczeń i dodatkowych efektów. Czuć po prostu,że te dac to jest zupełnie inna liga i jak dla mnie, po tych wszystkich dapach, które słyszałem na rynku, to wyraźny krok do przodu. Zobaczymy jak się rozwinie kariera ROHM ale ja mu wróżę dobrą przyszłośc.

Edytowane przez Rigatio
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minutes ago, Palpatine said:

@Rigatiomy ostatnie posty pisaliśmy o N8II xd

A o SP2000T zapomnijmy, to jest sprzęt, który nie jest warty żadnego zainteresowania, to technologiczny bubel.

Ok, sorry. Ale ja tu bardziej chciałem o ROHM napisać. IBasso wg mnie zrobiło świetną robotę z implementacją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Rigatio napisał:

Ok, sorry. Ale ja tu bardziej chciałem o ROHM napisać. IBasso wg mnie zrobiło świetną robotę z implementacją.

Dla nas jako klientów to fantastyczna wiadomość...czwarty gracz: ESS, CL, ROHM i powstający jak fenix z popiołów a mój ulubiony AKM

Edytowane przez Palpatine
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Palpatine napisał:

Dla nas jako klientów to fantastyczna wiadomość...czwarty gracz: ESS, CL, ROHM i powstający jak fenix z popiołów a mój ulubiony AKM

 

no właśnie ROHM to takie poprawione o Sabre... AKM :)

 

i faktycznie przy takiej naturalności, swobodzie i wypełnieniu ma się wrażenie "mokrego" dźwięku, jest równie przyjemnie gdy czasem w środku lata jednocześnie słońce świeci... i deszcz pada

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minutes ago, mykupyku said:

 

no właśnie ROHM to takie poprawione o Sabre... AKM :)

 

i faktycznie przy takiej naturalności, swobodzie i wypełnieniu ma się wrażenie "mokrego" dźwięku, jest równie przyjemnie gdy czasem w środku lata jednocześnie słońce świeci... i deszcz pada

 

Ja mam dokładnie takie samo wrażenie. Z Monarch 2 to jest trochę tak, jakby się weszło do lasu zaraz po deszczu i słońce świeci:) Wszystko jest świetnie doświetlone ale takie wilgotne heh.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Rigatio napisał:

Ja mam dokładnie takie samo wrażenie. Z Monarch 2 to jest trochę tak, jakby się weszło do lasu zaraz po deszczu i słońce świeci:) Wszystko jest świetnie doświetlone ale takie wilgotne heh.

 

można powiedzieć że dx320 działa jak narkotyk, bo żeśmy ciut odlecieli...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności