Skocz do zawartości

DX320


mykupyku

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, Rigatio napisał:

Niestety jest lag, wiec ogladanie filmow i yt odpada. Ibasso napisali ze pracuja nad tym.

Jako obejśćie, można ustawic w systemie żeby audio szło 500ms przed video, na dx300 pomaga.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Rigatio napisał:

Niestety jest lag, wiec ogladanie filmow i yt odpada. Ibasso napisali ze pracuja nad tym.

Straszne, to do bani. Dzwonić też nie można. 🤣

Edytowane przez lobuz1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Palpatine napisał:

Jeśli nie rozwiąźli tego problemu w dx300 przez tyle miesięcy to szansa ze to naprawia softem w dx320 raczej nie jest zbyt duża.

 

na dx300 od razu powiedzieli, że albo bitperfect i sq albo... no nie było albo bo do yt czy netflixa nikt normalny nie kupuje dapa za 1k$, ale teraz na androidzie 11 powiedzieli, że pracują nad tym... i dx300 też dostanie update do a11... więc może

 

ja na dx300 używałem kiedyś starszej wersji netflixa i hulał, ale jednak wolę ergonomię tv czy projektora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież wszyscy narzekamy ze odtwarzacze tak krótko działają na baterii. To moim skromnym zdaniem to jest nieporozumienie aby oglądać netflixa czy youtube na takim odtwarzaczu. Już chyba zdecydowanie lepszym wyborem jest telefon. A odtwarzacz niech robi to do czego jest stworzony. Ja jak kiedyś sobie kupię jakiś fajny odtwarzacz to pewnie nigdy nawet z ciekawości nie włączę na nim yo czy netflixa.

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, krzysztof A napisał:

Przecież wszyscy narzekamy ze odtwarzacze tak krótko działają na baterii. To moim skromnym zdaniem to jest nieporozumienie aby oglądać netflixa czy youtube na takim odtwarzaczu. Już chyba zdecydowanie lepszym wyborem jest telefon. A odtwarzacz niech robi to do czego jest stworzony. Ja jak kiedyś sobie kupię jakiś fajny odtwarzacz to pewnie nigdy nawet z ciekawości nie włączę na nim yo czy netflixa.

Tylko, że takie odtwarzacze mogą działać w trybie USB-DAC i niektórym jednak wygodniej obsługuje się muzykę z Tidal/Foobar bezpośrednio na PC, szczególnie jak maja dużą bibliotekę lokalną na dysku. Zresztą DAPy powinny mieć funkcję ochrony baterii, żeby nie przeładowywać jej podczas gdy podłączony jest np do PC. Rozumiem argument, że to głównie sprzęt przenośny, ale skoro płaci się niemałe pieniądze, to fajnie jakby był uniwersalny. Ja tak używałem mojego Cayina N3Pro i nie było żadnych problemów, bateria dalej trzyma bardzo długo i nie zauważyłem jej degradacji.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, krzysztof A napisał:

Przecież wszyscy narzekamy ze odtwarzacze tak krótko działają na baterii. To moim skromnym zdaniem to jest nieporozumienie aby oglądać netflixa czy youtube na takim odtwarzaczu. Już chyba zdecydowanie lepszym wyborem jest telefon. A odtwarzacz niech robi to do czego jest stworzony. Ja jak kiedyś sobie kupię jakiś fajny odtwarzacz to pewnie nigdy nawet z ciekawości nie włączę na nim yo czy netflixa.

 

no ale na Tidalu czasem zerkam jakiś teledysk, muzyka to też kolory :)

 

Godzinę temu, Artorias napisał:

Tylko, że takie odtwarzacze mogą działać w trybie USB-DAC i niektórym jednak wygodniej obsługuje się muzykę z Tidal/Foobar bezpośrednio na PC, szczególnie jak maja dużą bibliotekę lokalną na dysku. Zresztą DAPy powinny mieć funkcję ochrony baterii, żeby nie przeładowywać jej podczas gdy podłączony jest np do PC. Rozumiem argument, że to głównie sprzęt przenośny, ale skoro płaci się niemałe pieniądze, to fajnie jakby był uniwersalny. Ja tak używałem mojego Cayina N3Pro i nie było żadnych problemów, bateria dalej trzyma bardzo długo i nie zauważyłem jej degradacji.

 

dx320 ma już ochronę baterii w trybie dac, ponoć nie przeładowuje się

 

ja mam biblioteczkę 500gb na karcie ale chyba trzeba już 1tb poszukać, i plus tidal, spotify i styka

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Urządzenie kosztuje 7 koła. Ma napisane w instrukcji obsługi USB DAC function that supports up to 32bit/384kHz and DoP DSD128. Więc normalnie jak kupujesz coś i ma to w instrukcji to ma to działać. To chyba jest proste ale widzę że niektórzy mają z tym pytaniem problem.

Osobom które oddały merytoryczną odpowiedź na temat dziękuję.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, MarcinGD napisał:

Urządzenie kosztuje 7 koła. Ma napisane w instrukcji obsługi USB DAC function that supports up to 32bit/384kHz and DoP DSD128. Więc normalnie jak kupujesz coś i ma to w instrukcji to ma to działać. To chyba jest proste ale widzę że niektórzy mają z tym pytaniem problem.

Osobom które oddały merytoryczną odpowiedź na temat dziękuję.
 

 

bardzo przepraszamy, że zamiast merytorycznie i szybko odpowiedzieć, to w sposób karygodny swobodnie dyskutowaliśmy, jak na jakimś forum

 

tak się wystraszyłem, że nawet nie wiem, czy ja też coś wniosłem merytorycznie i zasługuję na te podziękowania 

 

mnie natomiast ciekawi, czy jak urządzenie kosztuje 5 zł i ma w instrukcji, że ma nie spinać pośladów, to może nie działać i spinać poślady, bo nie kosztuje 7 koła?

 

i też dziękuję za odpowiedź, bo to pytanie retoryczne, a nie merytoryczne

 

Edytowane przez mykupyku
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie mamy czasy, ze producenci wypuszczają urządzenia deklarujące pewna funkcjonalność a później w praniu okazuje się ze jej nie ma lub nie działa poprawnie (M8, Dx3000, Dx320, SP2000T) ale obiecują naprawić to softem. M8 i SP2000T nie naprawili do dzisiaj. Jesteśmy betatesterami ale piszemy sobie na forum „Panie ale jak to gra”

Edytowane przez Palpatine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest generalnie problem z androidem chyba i wygląda na to, że to bardziej skomplikowana sprawa, skoro wiele firm ma z tym problem. Paul napisał, że pracują nad tym, więc przynajmniej jest jakaś reakcja. Dla mnie ta funkcja nie ma znaczenia ale wiadomo, że lepiej aby to działało. Do pc do oglądania fimów, yt, grania w gierki mam świetny zestaw, w rozsądnej cenie- ifi zen dac v2 + Sundara 2020. Dla mnie to jest biurkowy end game, nic więcej mi nie trzeba, a do muzy mam 320 + Monarch 2 i to jest sztosss. 

We wtorek przyjeżdża amp13, dam znać jak gra w porównaniu z 11.2s i 12EXN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Jot R napisał:

Napisałeś, że czegoś nie naprawili, a to nie jest żaden błąd. Gdzie masz w specyfikacji napisane, że ma być?

 

To nie chodzi o to co jest w specyfikacji tylko o własną interpretacje co ma "wg mnie" być. Po prostu jak prześledzisz @Palpatine to zobaczysz, że po prostu trzeba doładowywać baterię poprzez marudzenie. Są osoby, które tego potrzebują i dywagacja na ten temat nie ma zbytniego sensu. Jak nie gapless to suwak nie po tej stronie, kolor nie ten co powinien być pokrętła, za szybko nowy model wyszedł i zawsze się coś znajdzie. To taki forumowy Pan Maruda - niszczyciel dziecięcych uśmiechów. 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Jot R napisał:

Napisałeś, że czegoś nie naprawili, a to nie jest żaden błąd. Gdzie masz w specyfikacji napisane, że ma być?

24 marca 2020 r przedstawiciel Shanlinga pisał nawet do naszego forumowego kolegi ze pospieszaja team od softu aby wprowadzić gapless. Obiecany proces wdrożenia rozpoczął się wg zapewnień przedstawiciela Shanlinga już w 2020 r. ponieważ firma obiecała taka funkcjonalność na grafikach przedpremierowych.

Dzisiaj podobne zapewnienia naprawienia softu oferuje Ibasso odnosnie funkcjonalności usb dac. O ile wiem wciąż naprawiają to w modelu Dx300 który nie może się doczekać naprawy od premiery - będzie już ponad rok.

Takie przykłady można mnożyć. Tempo wydawania nowych produktów jest z góry określony, brak czasu, niechlujność oraz przeniesienie konieczności testowania sprzętów przez pierwszych użytkowników powoduje ze takie mniejsze czy większe wpadki zdarzają się coraz częściej. 

Podobna sytuacja miała miejsce z Hiby RS6. Na grafikach reklamowych przedstawiono dwie wersje, miedzianą i złotą. Kilka miesięcy po tej zapowiedzi wycofano się z produkcji tej drugiej z powodów problemów technologicznych. Czyli najpierw reklamujemy produkt w wersji max a później zobaczymy co uda nam się dowieźć na premierę. A po niej napiszemy ze naprawimy to później softem. To wszystko za 1000-1500$ 

Edytowane przez Palpatine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Palpatine napisał:

firma obiecała taka funkcjonalność na grafikach przedpremierowych

Zapewne nie widziałem wszystkich grafik, ale na tych, które znalazłem, nie ma słowa o gapless. Więc prośba o podrzucenie grafiki z tą informacją, bo zapewne ją widziałeś, skoro tak napisałeś.

Z tego co ja pamiętam, to obiecali to wprowadzić na prośbę użytkowników już po wypuszczenia playera. Więc nie bardzo wiem o jakiej "naprawie" piszesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, MarcinGD napisał:

Urządzenie kosztuje 7 koła. Ma napisane w instrukcji obsługi USB DAC function that supports up to 32bit/384kHz and DoP DSD128. Więc normalnie jak kupujesz coś i ma to w instrukcji to ma to działać. To chyba jest proste ale widzę że niektórzy mają z tym pytaniem problem.
 

 

Urządzenie ma w specyfikacji USB-DAC i jak najbardziej - działa tak jak w specyfikacji. Wysuwając takie twierdzenie ktoś może pomyśleć, że nie ma tej funkcjonalności. Nie ma mowy w specyfikacji o deklaracji opóźnienia, które może wynikać z wielu czynników - andek, sprzęt, źródło (win, aplikacja, płyta) etc. Tak samo jak producenci telefonów nawet tego nie deklarują tak samo ciężko by było zagwarantować ten parametr przy DAPach. Jak prześledzisz testy opóźnień nawet BT pomiędzy modelami telefonów to zobaczysz, że wszystko zależy modelu i czasem okazuje się, że stary SBC na jednym urządzeniu może mieć mniejsze opóźnienie aniżeli aptx LL na drugim. Jeżeli parametr opóźnienia USB-DAC choć abstrakcyjny dla wielu przy tego typu produkcie jest dla Ciebie jest kluczowy to nie ma co zaprzątać sobie głowy i lepiej szukać dedykowanego USB-DAC pod komputer i problem z głowy. Sporo zostanie w kieszeni i mniej rozczarowania. W tym wypadku nie jest to w żadnym wypadku priorytet i pisanie o braku funkcjonalności zgodnie ze specyfikacją nie jest prawdą. Szczerze, to nie wyobrażam sobie aby kupując w tej cenie urządzenie ktoś by dedykował je pod YT przy ich marnej jakości wynikającej z kompresji. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Palpatine napisał:


@Jot R podobie jak Ty nie zapisywałem grafik przedpremierowych. Na dzisiaj możemy jedynie cytować przedstawiciela Shanlinga jak pisze ze pospiesza team od softu aby „dodać” ta funkcjonalność 😉

Czyli jednak nie ma czego "naprawiać"? :D

Mi tam gapless nie jest do niczego potrzebny, bo nawet nie wiedziałem o czymś takim, dopóki się nie okazało, że tego nie ma :)

 

Sorki za offtop w temacie o dx320.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to już jest Cayin n3pro brak problemu z gapless w trybie mqa w dx229 i dx160 problem do dziś nie usunięty. Pozdr dla posiadaczy dx320 ciekawe jaki następny. Ja już się zatrzymałem w gonitwie. Ale zawsze coś tam poczytam. Odczuwam spokój wystarczy mi już to co nabyłem. Tylko akumulatory zmieniać hehe i wnuki w przyszłości  bawić😃

Edytowane przez pua
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności