Skocz do zawartości
  • 0

Co w zamian za Sennheiser 380pro


syzygy87

Pytanie

Mam 380Pro od chyba 8 lat i jestem zadowolony, ale są już mocno zniszczone i teraz kabel zaczyna się już psuć (przerywa). Wiem, że mogę wymienić kabel i gąbki, ale są to dosyć drogie komponenty, więc może czas na zmianę :)

 

Podoba mi się ich dźwięk, słucham obecnie tylko na kompie z kartą muzyczną Asus Xonar DX. Od jakiegoś czasu włączam equalizer "bass", bo bez tego brzmią dosyć sucho, choć przez pierwsze pare lat słuchałem bez tego.

Muzyka to głównie rock i pochodne, ale też trip hip, jakaś elektronika i inne dziwactwa. 

 

Polecicie coś? Może być około 1000zł, jak więcej to też rozważę. Tylko nie wiem, czy pod taki sprzęt (komp z kartą muzyczną) jest sens kupować bardzo drogie słuchawki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Sivga Robin i raczej już basu podbijać nie będziesz, choć mają bardziej wycofaną średnicę.

Ostatnio były też w forumowym komisie AudioQuest NightOwl za około tysiaka, w stanie chyba dobrym.

 

Z typowo domowych Audio-Technica ATH-A990Z i Beyerdynamic DT880 Edition 32ohm (tu z kolei dość agresywna góra).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dziękuję za odpowiedź. Ciekawa propozycja, są za 100 funtów, czyli ponad 500zł. Chociaż jeszcze wysyłka. Nauszniki to mam teraz w 380Pro obdarte całkowicie z tej skóropodobnej powłoki (gołe gąbki), więc chyba nie jestem zbyt wymagający w tym aspekcie ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dziękuję za kolejne typy. Jednak rock/metal u mnie dominuje, więc chyba powinienem mieć słuchawki z dobrą "średnicą"?

 

Te na 32Ohm mogę podpiąć pod komp z kartą muzyczną Xonar DX?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mi tam Robiny przy metalu dobrze grają, ale to zależy czego słuchasz. Jak coś cięższego, z wygarem na dole, to będzie dobrze, jak bardziej w prog czy power, to zdecydowanie bardziej w stronę ATH bym poszedł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
5 godzin temu, Play napisał:

Mitchell & Johnson GL1 z angielskiego Amazona + nauszniki skórzane brainwavz hm5

Tu bym uważał, to dość specyficzne słuchawki, mi zupełnie nie podeszły, a słuchałem ich na padach od HM5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Tu bym uważał, to dość specyficzne słuchawki, mi zupełnie nie podeszły, a słuchałem ich na padach od HM5.
O, a co jest w nich takiego specyficznego oprócz przetwornika piezo? Pytam, bo dobrze się odnieść do konkretów

Wysłane z mojego SM-G780G przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie no, nie mówię, że to ósmy cud świata, który każdego będzie zachwycał. Ot ciekawi mnie co się w nich nie podobało koledze @Andrewek. Może się po prostu okazać, że to mi wybitnie siadły

Wysłane z mojego SM-G780G przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Superlux HD 330 może Ci się spodobać. Też miałem (w sumie mam nadal, ale już ze zniszczonymi padami) HD 380 pro. :) Inny bas, bo nie ma tego niskiego zejścia. Sivga Robin jakościowo lepsze sporo, ale też inne granie. Bardziej mid basem, którego w Sennkach nie było za dużo, ale bez niskiego basu, który znowu tam był. :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dziękuję za kolejne typy, które dopisuję do swojej listy.

Może jeszcze sprecyzuję - nie szukam dokładnego zamiennika HD380Pro, chcę zrobić "krok do przodu" ;) Tzn. oczywiście moje kolejne słuchawki pewnie powinny być podobne do HD380 (dlatego o nich piszę) skoro bardzo mi siadło ich brzmienie, jednak skoro kupuję coś nowego, to nie chcę stać w miejscu tylko odczuć jakąś różnicę na plus :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Też tak chciałem, ale tak się nie da. :P Zawsze coś jest lepiej, a coś gorzej. No, może Quad Era-1, których nie słuchałem, ale po opiniach wnosząc, mogą być ciekawe. Aeon 2 Closed też mogą być ciekawe. Ale to inny budżet. Oppo PM-3 też mnie ciekawią. No i Monolithy M1570.

Edytowane przez Saiya-jin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No niestety. Średnia półka coś podumarla ostatnio. Zwłaszcza jeśli chodzi o zamknięte nauszne. Z otwartych to coś tam można jeszcze znaleźć. 

 

I tak jesteś jeszcze we w miarę komfortowej sytuacji. Jak ostatnio patrzyłem za czymś co mogłoby zastąpić moje Oppo to wychodzą mi jakieś absurdalne sumy. 

 

W IEMach cały czas dużo się dzieje, ale ja akurat nie przepadam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
15 godzin temu, syzygy87 napisał:

Naprawdę?  To teraz żeby przeskoczyć słuchawki za 400zł muszę dać 3-4 tysie a i tak to nic pewnego? Myślałem, że sufit jeszcze daleko.. :)

 

Będziesz miał czegoś więcej, a czegoś pewnie mniej/inaczej. :) Technicznie nie jest trudno znaleźć coś lepszego, ale nie tylko technikalia się liczą. Jest jeszcze fun, balans bas - średnica - wysokie - przestrzeń etc.

 

PS Właśnie wymieniłem pady w Sennkach i ich sobie słucham po latach przerwy. Całkiem spoko słuchawki, z dużą przestrzenią, ale bas nieco dudni. :P Góra nieco zakryta, ale ogólnie fajne słuchawki. Ja po nich miałem przez jakiś czas K540, które oceniłbym na grające na podobnym poziomie, tylko inaczej. Później HD 330, które też grały na podobnym poziomie, ale jeszcze inaczej (podobały mi się chyba najlepiej z tych trzech, ale na nich też mam pady zniszczone i lekko ułamany pałąk). Sivga jest jakościowo dużo lepsza, a też funowa (choć inaczej, tam bas nie schodzi tak nisko) i średnica cofnięta imo, a w Sennkach jest ok pod tym względem. No i Sivga ma dobrze kontrolowany bas, który nie przeszkadza, mimo iż jest go dużo, natomiast Sennki są rozbuchane pod tym względem niczym jelenie podczas rykowiska. ;)

PS Sennki już nie kosztują 400 zł, o ile mnie pamięć nie myli. ;)

 

Ciekawe jakby to zagrało ze wzmaka. Mój brat zgubił gdzieś przejściówkę na dużego jacka. 😕

 

13 lat temu w cenie 300-400 zł to były fajne słuchawki. Dzisiaj bym ich nie kupił w cenie 850 zł.

Edytowane przez Saiya-jin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 godziny temu, Saiya-jin napisał:

PS Sennki już nie kosztują 400 zł, o ile mnie pamięć nie myli. ;)

 

Są wycofane chyba? Gdzieś w 2014 chyba za nie dałem 450zł. 

Wcześniej miałem Creative Aurvana Live i to był przeskok ogromny. Choć na początku trochę szok, bo Sennki brzmiały w porównaniu do poprzedników sucho, ale jak już się moje ucho wygrzało, to za nic bym nie wrócił ;) 

 

Aha, też nie jest tak, że nie mam w ogóle żadnych innych słuchawek - na "ulicę" (i przenośnie) mam Brainwavz M1, a na rower mam bezprzewodowe JBL nauszne, takie podstawowe, nie pamiętam nazwy dokładnej. Ale tamte pełnią funkcje uzupełniające, gdzie jakość dźwięku nie jest aż tak ważna, a 380Pro niewygodne. Ale jak kupiłem 380, to używałem je wszędzie - też na rower;)

Edytowane przez syzygy87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
34 minuty temu, Saiya-jin napisał:

Sennki HD 380 nie mają jakiejś super jakości, ale są bardzo specyficzne i mocno funowe. Może być ciężko znaleźć coś, co będzie grało tak samo, tylko lepiej. Przeważnie grają lepiej, ale inaczej.

 

 

Też miałem HD380 i tez szukałem czegoś lepszego. Głównie ze wzgledu na braki w górnym basie i dolnej średnicy, akcent na subbasie to była miłość od pierwszego słuchania i wszystkiemoje  kolejne słuchawki musza miec ten pomruk. Bez tego nie da rady :) U mnie były to najpierw B&O H6, a później Oppo PM3. Za każdym razem całkiem solidny przeskok jakościowy. Tyle że oba modele nie są juz niestety produkowane i zaczynają się problemy z padami/pałąkiem. Do Oppo jeszcze mi się nie udało dobrać padów, które by dorównały oryginalnym, ale się nie poddaję.

 

A skocz sobie może do salonu Denona i sprawdź H9. Bezprzewodowe, ale zdecydowanie mógłbym żyć z ich graniem, jakbym nie miał Oppo. U nich zawsze możesz dostać duży upust jak trochę pogadasz. A nie, to popatrz za używkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Godzinę temu, Saiya-jin napisał:

Sennki HD 380 nie mają jakiejś super jakości, ale są bardzo specyficzne i mocno funowe. Może być ciężko znaleźć coś, co będzie grało tak samo, tylko lepiej. Przeważnie grają lepiej, ale inaczej.

 

Trudno - CAL! grały też inaczej niż Sennki, ale się przestawiłem ;) Jeśli będzie lepiej, ale mniej funowo, to myślę, że dam radę. 

 

33 minuty temu, zdzichon napisał:

A skocz sobie może do salonu Denona i sprawdź H9. Bezprzewodowe, ale zdecydowanie mógłbym żyć z ich graniem, jakbym nie miał Oppo.

 

B&O? Ale lepiej z kabla słuchać, jak jest możliwość, nie?

Nie wiem, czy sprawdzenie coś w moim przypadku pomoże. Do Sennków długo się przestawiałem, nie była to miłość od pierwszego odsłuchu. Próbowałem nieraz słuchać w marketach itp. ale trudno mi cokolwiek ocenić tak na szybko i w mało komfortowych warunkach (choć pewnie salon Denon to nie Media Markt 😜 ) Chyba żeby odsłuchać po to, żeby negocjować cenę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wiem, wiem. Nic nie zastąpi odsłuchów w domu. Zawsze zostaje zamówić słuchawki, posłuchać na spokojnie i zostawić albo odesłać. 

 

Co do słuchania po kablu - jasne, można, ale takie H9 brzmiały mi bardzo dobrze już na wbudowanej elektronice. Przy obecnych kodekach osobiście mam spore trudności z rozróżnieniem BT/kabel, a tak jeszcze trzeba znaleźć wzmaka który złapie synergię.

 

Sam ostatnio trochę pożonglowaem źródłami, bo dla słuchawek nie widzę na ten moment za bardzo alternatywy w pieniądzach, które jestem gotów wydać. Na razie bez sukcesów, bo różnice są ale zazwyczaj niewarte (oczywiście IMO) wydanej kasy. Naprawdę spory progres usłyszałem na pożyczonym od kolegi Najnera SP1000 ale on kosztuje 4k używany, więc wiesz... :)

Edytowane przez zdzichon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
W dniu 22.02.2022 o 14:02, Inszy napisał:

Z typowo domowych Audio-Technica ATH-A990Z

Pewnie to dość odległa półka, ale miałem okazję chwilę posłuchać Audio-Technika ATH-M50X i mi się wstępnie podobały ;) Nie są tak "suche" jak moje Sennki, ale to może ok - nie muszę podbijać basu EQ i mam bardzo fajne brzmienie + usłyszałem jakieś echa, szepty itp. których nie słyszałem na Sennkach.

 

Czy można zatem założyć, że A990Z są w jakimś stopniu podobne, ale lepsze? (bo droższe) ;) Wiem, za bardzo upraszczam pewnie, ale żaden ze mnie profesjonalista.

Edytowane przez syzygy87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
W dniu 22.02.2022 o 14:02, Inszy napisał:

Z typowo domowych Audio-Technica ATH-A990Z 

 

Dziękuję! Wziąłem na odsłuch ze sklepu na weekend razem z ATH-M50X i raczej jestem zdecydowany, że jutro wyjdę z własnymi A990Z.

Wiem, M50X nikt z Was nie polecał, ale ja je wynalazłem ;) Brzmią trochę sztucznie w porównaniu do A990Z - mają podbite basy mocno (rzeczywiście słychać tą Vkę). Może i fajne to jest w Rammstein i innych ostrzejszych kawałkach, bo jest takie uderzenie mocne...  Ulver i jakaś inna elektronika brzmi też fajnie.. Ale lżejsza muzyka rockowa zdecydowanie na A990Z (Joe Bonamassa mocno zadziałał na korzyść A990Z). Zresztą to trochę kwestia osłuchania - ostrzejszego rocka też super się na nich słucha (więcej szczegółów słychać.. w Krux jak cudownie gitary warczą! M50X to obcina jakby.), tylko na pierwszy rzut ucha można się "nabrać" na M50X, bo jest to takie trochę "funowe" brzmienie chyba ;) Zresztą - kwestia gustu, M50 też dla mnie grają fajnie, ale wolę A990Z.

 

Jeszcze raz dzięki!

Edytowane przez syzygy87
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności