Skocz do zawartości

Jakość DAC w topowych odtwarzaczach CD


Rekomendowane odpowiedzi

Planuję przebudowę toru stacjonarnego pod odtwarzacz CD. Zastanawia mnie, jakiej jakości są wbudowane przetworniki DAC w takich odtwarzaczach z wyższej półki. Czy jest sens umieszczania w torze osobnego DAC-a (by wtedy pójść w czysty transport CD), czy też DAC wbudowany w odtwarzacz CD zapewni porównywalną jakość dźwięku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, euter napisał:

Planuję przebudowę toru stacjonarnego pod odtwarzacz CD. Zastanawia mnie, jakiej jakości są wbudowane przetworniki DAC w takich odtwarzaczach z wyższej półki. Czy jest sens umieszczania w torze osobnego DAC-a (by wtedy pójść w czysty transport CD), czy też DAC wbudowany w odtwarzacz CD zapewni porównywalną jakość dźwięku?

Pytałeś mnie kiedyś o porównanie jak się osłucham z nowym CD. To pewnie zależy od odtwarzacza. Mam Atoll CD200 MK3 na burr brown- wyższy model, który ma kilkanaście lat i gra to bardzo dobrze podłączony kablem Argentum do Rotela RA-1572mkIi- dźwięk jest nasycony, średnica pełna, wciągająco…ale jak podpinam go jako transport coaxialem Nei-3003 do SMSL M400 a później przez xlr Nei-3004 do Rotela to znika taka kołderka, jest przejrzyściej (ale nie sztucznie, czy sterylnie bo ten dac ma świetną średnicę i nie jest taki), dynamiczniej, precyzyjniej, szerzej, głebiej, z lepszą separacją, że nie chce się zmieniać wejścia na wzmacniaczu na CD.

Edytowane przez lobuz1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Czy jest sens umieszczania w torze osobnego DAC-a (by wtedy pójść w czysty transport CD), czy też DAC wbudowany w odtwarzacz CD zapewni porównywalną jakość dźwięku?

Moim zdaniem w takiej sytuacji osobny DAC  ma sens wtedy kiedy stosujesz dedykowane wysokiej klasy transporty CD które mają bardzo dobre wyjście COAX lub AES/EBU takie jak np.  C.E.C. TL5100, CEC TL1X, TL5, TL1X, TL2 N, Kenwood X9010, AVM CD1, Tag McLaren CDT20R, Technics SL-PA10, Audiomeca Mephisto cd transport, Audio Note CDT ZERO, Audionet Art, EAD T-1000, Jadis CD Transport JD-1 Mk II czy absolutny top dla mnie Spectral SDR-3000 CD Transport (miałem z tym urządzeniem bezpośrednią styczność i wciąż uważam go za absolutny top  jako transport do DAC).

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@johnys Dzięki! A czy są odtwarzacze CD, które prezentują na tyle wysoką klasę dźwiękową, że "wygrywają" z zestawem: dobry transport + zewnętrzny DAC? Albo spytam inaczej: przy jakich odtwarzaczach nie miałbyś pokusy, by pójść w zestaw: transport + DAC, bo poczułbyś, że to co słyszysz Ci wystarcza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są ale to nie są tanie rzeczy i oczywiście zależy co się komu podoba ale są wybitne urządzenia lecz niestety starsze lub w obłędnej kasie , sam posiadam 7 tys cd i po czasie przeszedłem na dzielony system Pioneer Pd -9700 + Matrix Sabre Pro . Kusi mnie jednak by nabyć osobny wybitny odtwarzacz cd 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, euter napisał:

@johnys Dzięki! A czy są odtwarzacze CD, które prezentują na tyle wysoką klasę dźwiękową, że "wygrywają" z zestawem: dobry transport + zewnętrzny DAC? Albo spytam inaczej: przy jakich odtwarzaczach nie miałbyś pokusy, by pójść w zestaw: transport + DAC, bo poczułbyś, że to co słyszysz Ci wystarcza?

Np Accuphase

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@audionanikmi coś wspominał ostatnio o takim Harmanie że ponoć dobry; w sumie patrząc po środku to wydaje się być nieźle dopakowany i ponoć można go jako DAC'a używać właśnie tylko trzeba mieć chyba pilota do tego? 

I znając życie to zawsze jakby co byłaby jakaś podstawa do przeróbki w znanej krakowskiej firmie :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności