Skocz do zawartości
  • 0

Co za Sennheiser HD 555


chromus

Pytanie

Dzień dobry.

 

Kilka dobry lat temu zakupiłem słuchawki Sennheiser HD 555 w promocji. Wysłużone, popękane ale mam je do dzisiaj. Korzystam z nich głównie słuchając muzyki Hi-fi z serwisów streamingowych (iPhone/MacBook) poprzez iFi iDSD LE. Myślę o tym, że czas na zmianę. Sporo ofert na rynku, a ciężko zrobić odsłuch. Niby słuchawki są w ofertach, a jednak w sklepie mało towaru (Trójmiasto). Myślę o słuchawkach do 1.000 zł. Najpierw myślałem o modelu Sennheiser HD 560S, potem o modelu HiFiMAN HE-400S. Teraz po przeczytaniu kilku recenzji myślę o GRADO z serii SR. Zastanawiam się czy warto kupić GRADO SR80x czy SR125x czy dopłacić do SR225x. Wiadomo cena ma tu ogromne znaczenie, bo żona się nerwowa robi że kolejne słuchawki kupuję. Nie rozumie tego że SONY WH-1000XM2 i RHA MA750I służą tylko w trakcie odsłuchów na zewnątrz :). 

 

Podpowie ktoś co wybrać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Hej,

mądra żona to duża wartość, jeśli będziesz się jej słuchał to nie wydasz pieniędzy na coś z czego nie jesteś zadowolony = czego nie będziesz używać. :P 

Jednak jeśli mówimy o zakupie który ma się okazać tym który sprawi Ci radość na lata, to nie unikniesz odsłuchów, ewentualnie niektóre sklepy internetowe umożliwiają wypożyczanie słuchawek do domu.

Byłeś w jakimś sklepie mp3 store? Z reguły są dość dobrze wyposażone. :P Z odsłuchem Grado pewnie trzeba by się umówić ze sprzedawcą. 

Tutaj masz nawet jakieś promocje: https://mp3store.pl/sluchawki/?q=Marka-Grado

Tylko nie zraź się jakością wykonania tych słuchawek, bo wyglądają gorzej niż chińskie. :P 

 

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ostatecznie udaj się ją zazwyczaj przekonać do zakupu. Czasem trzeba jej coś kupić i mięknie :). W Gdańsku jest mp3store.pl ale w soboty nie jest czynny, a w tygodniu nie mam szans dojechać. 

 

Wiem, że Grado nie wyglądają jakoś szczególnie efektownie, ale dla mnie ważniejsze jest mimo wszystko brzmienie. Trochę poczytałem i coraz bardziej mnie korci. Z testów na HiFI i Muzyka wynika, że SR60x mimo, że najtańsze to najrozsądniejszy wybór. Do modelu SR125x są małe różnice w brzmieniu. Model SR225x to podobno już przeskok, ale trzeba trochę wydać. Mam nadzieję, że będę bardziej zadowolony niż z HD555. Dla mnie są takie trochę nijakie. Niby nic im nie można zarzucić, a jednak czegoś im brakuje. Dziś na Amazon były HD560S w promocji, w dobrej cenie bo poniżej 700 zł. Podobno detaliczność w tych słuchawkach jest nie zgryzienia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Grado to duża muzykalność brzmienia ale nie aż taka detalicznosść i precyzja, kolega mi kiedyś pokazywal 325 i rzeczywiście grały barwnie efektownie rozrywkowo, ale dość nieostro jak na mój gust (i też mi mówił ze 60xtki to najrozsądniejszy obecnie zakup)

560S mogę polecić, jak im się da troche więcej prądu to faktycznie mają czym się popisać

Może kup je w tej proce na Amazonie i najwyżej zwrócisz bez problemu jak ci nie podejdą (w sumie z Grado też tak byś mógł zrobić jak masz problem z odsłuchami - na Amazonie zwrot jest bezproblemowy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności