Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Co po Aune E1


DK1

Pytanie

Witam. Stoje przed wyborem słuchawek dokanałowych, które zastąpią Aune E1. 

Jakie moglibyście polecić doki,które grały by o klasę lub dwie wyżej od Aune. 

Charakter Aune mi pasował, no może ciut mocniejszy bass by się przydał....Cena tak do 1500. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

To jest dość trudne zadanie, bo Aune wbrew pozorom spokojnie się bronią w budżecie do 2k, czasem i wyżej - szczególnie jeśli pasuje ci ich charakter grania. 

 

To zmiana podyktowana awarią E1 czy ciekawością? Bo jak to drugie, to nie wiem czy warto kombinować, nie sądzę byś do 1500 zł znalazł coś wyraźnie lepszego z podobnym charakterem. Ale może ktoś coś podrzuci, ja zastępstwa nie znalazłem - przynajmniej nie takiego, które byłoby faktycznie warte wyłożenia 3x tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zgadzam się z przedmówcą. Jeśli tonalnie Ci pasują to będzie bardzo ciężko. W Aune jest mocno podkreślony środkowy bas i dużo droższych słuchawek o ile ma lepszy bas jakościowo i mogą wyciągać fajniejszy subbas to nie będą aż tak dociążone i całościowo bas nie wydaje się mocniejszy, ale może ktoś coś takiego znalazł 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Witam. Stoje przed wyborem słuchawek dokanałowych, które zastąpią Aune E1. 
Jakie moglibyście polecić doki,które grały by o klasę lub dwie wyżej od Aune. 
Charakter Aune mi pasował, no może ciut mocniejszy bass by się przydał....Cena tak do 1500. Pozdrawiam
Podobna charakterystyka:
FiiO FH3/FD3, Periodic Audio Beryllium.
Nowa jakość: EE Bravado.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
3 minuty temu, DK1 napisał:

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Chciałem zmienić aune e1 z ciekawości. Ale się zastanawiam;) Słucham ich z telefonu. Jaki byście dap do nich polecili? Tak się zastanawiam nad odtwarzaczem przenośnym... 

shanling m0, łapią z nim ponoć bdb synergie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

fiio fh5, moondrop blessing 2 dusk bym polecił. strojenie którego szukasz to neutralne+podbity bas. z tym że przy cenie usd 4.30 zł to na dzień dzisiejszy w grę wchodzi chyba tylko polska dystrybucja.

mnie osobiście w aune brakuje trochę góry - to co słychać jest wysokiej jakości ale schowane za całą resztą.

 

Edytowane przez fero415
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

czy możliwe jest że różne partie E1 grają inaczej? słuchałem ich jakiś czas temu w sklepie i o ile konstrukcyjnie wpasowywały się idealnie w moje potrzeby to potwornie rozczarowały brzmieniem. może powinienem poświecić im więcej niż 5 minut ale wydawały mi sie strasznie zamulone jakby przykryte kocem, słuchane po rha ma750 ich średnie wydały mi sie bez emocji, miały może wiecej basu ale taki niezróżnicowany miś. po nich słuchałem jeszcze wiele modeli w przedziale do 400zł i wszystkie grały lepiej.

aktualnie mam aune jaspery i one mi w miarę odpowiadają (aczkolwiek do pełni szczęścia jeszcze mi sporo brakuje) i w budżecie do 1500 mogę polecić chociaż nie wiem czy Ci  basu w nich nie będzie brakować - mam wrażenie że są strojone tak by nikt im nie mógł zarzucić ze go dodają tam gdzie nie powinno go być. jest zróżnicowany czasem potrafi  pitolnąć ale tylko w niektórych utworach i fragmentach a co do porównania do e1 tak jak je zapamiętałem to graja pare klas wyżej   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
W dniu 27.05.2022 o 10:13, brombo napisał:

czy możliwe jest że różne partie E1 grają inaczej? słuchałem ich jakiś czas temu w sklepie i o ile konstrukcyjnie wpasowywały się idealnie w moje potrzeby to potwornie rozczarowały brzmieniem. może powinienem poświecić im więcej niż 5 minut ale wydawały mi sie strasznie zamulone jakby przykryte kocem, słuchane po rha ma750 ich średnie wydały mi sie bez emocji, miały może wiecej basu ale taki niezróżnicowany miś. po nich słuchałem jeszcze wiele modeli w przedziale do 400zł i wszystkie grały lepiej.

aktualnie mam aune jaspery i one mi w miarę odpowiadają (aczkolwiek do pełni szczęścia jeszcze mi sporo brakuje) i w budżecie do 1500 mogę polecić chociaż nie wiem czy Ci  basu w nich nie będzie brakować - mam wrażenie że są strojone tak by nikt im nie mógł zarzucić ze go dodają tam gdzie nie powinno go być. jest zróżnicowany czasem potrafi  pitolnąć ale tylko w niektórych utworach i fragmentach a co do porównania do e1 tak jak je zapamiętałem to graja pare klas wyżej   

Zrobiłem eksperyment, wyjąłem filtr  i grają bez niego ostro i o wiele głośniej.  Może to kwestia tłumienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
12 godzin temu, zgreg napisał:

Zrobiłem eksperyment, wyjąłem filtr  i grają bez niego ostro i o wiele głośniej.  Może to kwestia tłumienia.

 

możliwe. myśle też że za krótko je miałem w uszach - może są to słuchawki które można docenić dopiero po oswojeniu się z ich sposobem grania w końcu tyle zachwytów nad ich brzmieniem a w tak krótkim porównaniu na głowe je biły fiio fd1 nie mówiąc juz o fd3

świetne ergonomicznie (jaspery też wygodne ale ciężko ze złapaniem perfekcyjnego seala) i tak myśle o nich jako słuchawkach na rower jednak wciąż poszukuje i chciałbym sie przy okazji zapytać czy ktoś z Was miał przyjemnośc z The Letshuoer D13?

porównanie z aune e1 albo jasperami - szczególnie istotne są dla mnie ilość basu - żeby go było na poziomie fd3 lub więcej i żeby seal sam sie łapał, nic nie uwierało itd

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
W dniu 27.05.2022 o 10:13, brombo napisał:

czy możliwe jest że różne partie E1 grają inaczej? słuchałem ich jakiś czas temu w sklepie i o ile konstrukcyjnie wpasowywały się idealnie w moje potrzeby to potwornie rozczarowały brzmieniem. może powinienem poświecić im więcej niż 5 minut ale wydawały mi sie strasznie zamulone jakby przykryte kocem, słuchane po rha ma750 ich średnie wydały mi sie bez emocji, miały może wiecej basu ale taki niezróżnicowany miś. po nich słuchałem jeszcze wiele modeli w przedziale do 400zł i wszystkie grały lepiej.

aktualnie mam aune jaspery i one mi w miarę odpowiadają (aczkolwiek do pełni szczęścia jeszcze mi sporo brakuje) i w budżecie do 1500 mogę polecić chociaż nie wiem czy Ci  basu w nich nie będzie brakować - mam wrażenie że są strojone tak by nikt im nie mógł zarzucić ze go dodają tam gdzie nie powinno go być. jest zróżnicowany czasem potrafi  pitolnąć ale tylko w niektórych utworach i fragmentach a co do porównania do e1 tak jak je zapamiętałem to graja pare klas wyżej   

 

 

ja nie wiem czy to się tyczy tych konkretnych Aune których słuchałeś, ale tak samo miałem z każdymi berylowymi słuchawkami (IT01 i teraz IT01x) na początku koc i olaboba jak niedobrze, po +40 h zaczyna się fajne granie :P może w sklepie była w miarę nowa partia ;)

Edytowane przez Scipio Africanus
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności