Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Rekomendowane odpowiedzi

Chord - brzyyydaaaal; Trilogy - brzrzrzyyyydaaal; Enleum - brzyyyydaaaalll.

 

Tofik, chodź pokaż się😂

126324BC-550A-49AF-8114-A6C18D9DCA24.jpeg

 

Najwyższa pora na rozpoczęcie tematu o A50s. Już kombo dx3pro+ pokozoł, że planary to żywioł Tofików; ale a50s pokozoł że ho ho!

Selektywność, separacja, pochylenie się z pietyzmem nad artykulacją, budowanie planów w głąb i wszerz, rozdzielczość, szczegółowość...oooo taaak!!!

U mnie gra to z zasilacza p50, hd970 jako źródłem i pędzi Pikpoki. Słuchałem różnych wzmaków u siebie, tych drogich też...i powiem tylko, że Tofik siedzi razem z tymi na najwyższej grzędzie. 

A teraz można się zgadzać lub rzucać pomidorami; kto co tam woli:D.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, audionanik napisał:

Słuchałem różnych wzmaków u siebie, tych drogich też...

Tanich też, np. SAP-2 - pamiętam ;) No i co, faktycznie gra lepiej od SAP-2? Bo prawie 3 razy droższy.

Z drugiej strony, ma jedną niezaprzeczalną przewagę nad SAP-2: można go kupić ;) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I do tego kompaktowy jest, nie wiem jak oni tam upchali taki haj-end do tych puszek, pod względem designu najciekawsze urządzenia jakie miałem w ostatnim czasie :D W sumie drugiego dalej mam i spisuje mi się świetnie gdzie bym go nie podłączył. I choć planarów nie mam żadnych w tym momencie, to z dynamikami radzi sobie super. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Bednaar napisał:

faktycznie gra lepiej od SAP-2? Bo prawie 3 razy droższy.

Tak, ale tylko 2 razy lepiej.

 

7 minut temu, Undertaker napisał:

I choć planarów nie mam żadnych w tym momencie, to z dynamikami radzi sobie super. 

Byś miał plenary - byś nie sprzedał.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem możliwe, szkoda tylko że większość plenarów niemałą fortunę kosztuje, bo tak to pewnie już dawno bym słuchał sobie pikpoków albo innych ijonów, a tak to co najwyżej zjem sobie szynkę pikoka na kolację :D

No ale dobrze słyszeć że z takimi słuchawkami sobie topping radzi. To tym lepiej o nim świadczy. 

Ja cieszę się zgraniem z Hawkami i ostatnio frajdę sprawiają mi stare-dobre Pionki SE-M390. 

Jeżeli chodzi o samego A50s to wydaje mi się że lepszy od L30 - jakiś taki bardziej dociążony i jurniejszy dźwiękowo. Choć łeb w łeb nie porównywałem a samego L30 już nie posiadam, wziął i się sprzedał. Taki popyt! 

Wzmacniaczum-mobile. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, audionanik napisał:

Tak, ale tylko 2 razy lepiej.

Żeby chociaż to było 2,5 raza ;)

No nic, tak czy inaczej wygląda na bardzo dobry wzmacniacz w rozsądnej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.02.2022 o 19:42, Bednaar napisał:

Żeby chociaż to było 2,5 raza ;)

No nic, tak czy inaczej wygląda na bardzo dobry wzmacniacz w rozsądnej cenie.

Tak wzmacniacz wygląda na bardzo dobry. Z tym, że wszelkie zmiany jakie tak naprawdę mają znaczenie to różnice tonalnościowe. W sprzętach jeśli one są to raczej subtelne bo większość jest robiona by grać linearnie. W większości przypadków różnice opisywane w ten sposób:

 

W dniu 16.02.2022 o 06:17, audionanik napisał:

Selektywność, separacja, pochylenie się z pietyzmem nad artykulacją, budowanie planów w głąb i wszerz, rozdzielczość, szczegółowość...oooo taaak!!!

-> to wyobraźnia słuchacza -> kierowana sugestią różnego typu -> wspierana różnicami w ustawionej głośności. 

 

Można się z tym bujać i albo wierzyć, że się słyszy róźnice gdy jej nie ma, albo słyszeć realną róźnice, ale wyolbrzymiać tą subtelność we własnej głowie. Można tak robić bo perception is reality w pewnym sensie :)

 

 Z tym, że mi się nie chce w takie coś bawić, wole mieć spokój wynikający z wiedzy, że nie trzeba przy tym skakać aby mieć dobry dźwięk. Tak utulitarnie podchodzę mam spokój sumienia i więcej zostaje w portfelu. 

 

Tak spekuluje, że te zmiany tonalnościowe jeśli występują to mogą być kompleksowe i specyficzne, nielinearne, dlatego przy płytkim namyśle dają "więcej" niż EQ (które oferuje podbicie/odjęcie w sposób liniowy i równomierny jakiegoś pasma).

 

Mnie jednak interesują bardziej świadome zmiany tonalności tak bym ostatecznie mógł precyzyjnie modelować brzmienie pod swój słuch i realistyczne brzmienie, a nie po prostu dostać jakieś specyficzne podbarwienie. 

 

Jeśli już korelować percepcyjne efekty z urządzeniem i jego dźwiękiem, to trzeba mieć świadomość, że tą separację, selektywność itp. itd. nie dają specjalne nadnaturalne umiejętności urządzenia (a takie wyobrażenie audiofile kultywują racjonalizując to sobie na rozmaite sposoby) tylko wynika to jeśli nie z wybujałej wyobraźni słuchacza stymulowanej dopaminą po zakupie to ze współgrania sąsiadujących częstotliwości i ogólnej tonalności, gdzie poszczególne informacje nagrania nie są maskowane innymi częstotliwościami. Ja wolę po prostu nie zmieniać tego co jest w nagraniu jakoś zarazem specjalnie (umyślnie zmieniać to jak to zostało umieszczone w nagraniu) i przypadkowo (tak jak producentowi wyszło). 

 

Tak więc zakładam, że Twój smsl sap gra tak samo w porządku jak A50s, gdzie w ślepym teście albo nie było by różnic, albo byłyby niezmiernie subtelne. 

 

Kwestia jakbyś chciał do tego podejść. Jeśli czysto subiektywnie, nie licząc się z faktami i kosztami, chcąc się bawić w to czarowanie rzywistości to możesz podejść do zakupu/odsłuchu. Jeśli jednak racjonalnie i praktycznie to urządzenie które dla nas obecnie dobrze gra (czysto) jest na 100% odpowiednie by cieszyć się ulubioną muzyką. 

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, MrBrainwash napisał:

Tak więc zakładam, że Twój smsl sap gra tak samo w porządku jak A50s, gdzie w ślepym teście albo nie było by różnic, albo byłyby niezmiernie subtelne.

Też tak myślę. A nawet, jak gra trochę gorzej, to co z tego? Nie no, ja ani przez chwilę nie pomyślałem, żeby zmienić SAP-2 na A50s, tak tylko z ciekawości spytałem - no i szczerze cieszę się radością Kolegi @audionanik :)

Wzmacniacz i słuchawki mam full wypas, a co do źródła, to głównie brakuje mi streamingu i odtwarzania FLAC. Ale nieprędko zmienię, zresztą i tak najbardziej lubię słuchać CD. Luzik, teraz mam większy i poważniejszy problem - jak tu zdobyć niektóre CD Anthony'ego Braxtona...???

A czemuż Ty, @MrBrainwash tak milczysz na FD?

Edytowane przez Bednaar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, audionanik napisał:

Ale różnice między impulsówką sapa, a liniowym zasilaczem słyszysz?😂

 

 

Wystarczy,  że odróżniam Klausa Schulze od Sons Of Kemet 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.09.2021 o 22:12, Bednaar napisał:

No i gra sobie  SAP-2 z tym zasilaczem i  faktycznie jest lepiej: lepsza separacja kanałów  i przestrzeń, czystsza góra, łatwiej rozróżnić poszczególne instrumenty,  to tak na szybko.  Gra Eberhard Weber - Silent Feet (ECM, 1977).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież pisałem, że ten Topping to pewnie bardzo dobry wzmacniacz i w rozsądnej cenie, więc o co się rozchodzi?

Po prostu po ostatnich odsłuchach wszelakich słuchawek, a także wzmacniacza słuchawkowego dużo droższego od mojego SAP-2 - JDS Labs Element II - zauważyłem tylko różnice w sposobie grania, a nie postęp jakościowy. Pytałem się, czy akurat ten A10s gra znacząco lepiej od SAP-2, bo jest prawie 3 razy droższy i uzyskałem tylko ironiczną zapewne odpowiedź, że gra tylko 2 razy lepiej. @audionanik zna oba wzmacniacze (tak, wiem, że SAP-2 słyszał 3 lata temu), miałem więc nadzieję na jakieś konkrety dotyczące różnicy brzmienia. A co do wypowiedzi "Też tak myślę" dotyczyło fragmentu "Tak więc zakładam, że Twój smsl sap gra tak samo w porządku jak A50s". "Tak samo w porządku" nie wyklucza różnic w sposobie grania. Forum to jednak ułomny sposób komunikacji. Myślę że podczas spotkania w realu wyjaśnilibyśmy sobie wszystko i nie byłoby niepotrzebnych docinek. Niepotrzebnie się pytałem o ten A10s. Pozdrawiam.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności