Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Test słuchawek Philips Fidelio L3


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

Naprawili aplikację!

 

Fidelio L3 to premium-słuchawki mobilne z wyższej półki. Zostały wyposażone w interfejs Bluetooth 5.1 z obsługą kodeków aptX i aptX HD, zaawansowane ANC oraz wydajny akumulator, który ma zapewnić do 32 godzin słuchania muzyki.


Mam sentyment do serii Fidelio. Pierwsze modele tej linii testowałem jeszcze w czasach, gdy dobrze brzmiące słuchawki Bluetooth wydawały się być mrzonką, a o ANC wiedzieli jedynie piloci samolotów. Dzisiaj na rynku nie brakuje zaawansowanych słuchawek mobilnych, naszpikowanych funkcjami, wzorowo tłumiących otoczenie i działających nawet kilkadziesiąt godzin na jednym ładowaniu. Sam z satysfakcją używam na co dzień słuchawek tego typu...

 

https://kropka.audio/test/sluchawki/philips-fidelio-l3-recenzja/

 

spacer.png

  • Like 6
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem ciekaw, jak działa aplikacja na iOS i czy dźwięk jest wyraźnie gorszy po AAC (z iPhonów). Z tego, co czytałem, to testy były robione na Androidzie, ale może ktoś z forumowiczów słuchał z iPhonem.

 

W recenzji pojawia się informacja, że podczas prowadzenia rozmów nie słychać siebie. Czy to jest normalne w tego typu słuchawkach (z ANC)? Wydaje mi się, że to może być nieco irytujące.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, marek_m napisał:

Byłbym wdzięczny za wymiary wewnętrzne padów (H x S).

 

 

Wymiary wewnętrzne: 5,5 cm na 4,8 cm (wysokość x szerokość).

 

3ab.jpg

 

15 godzin temu, salo napisał:

A ja jestem ciekaw, jak działa aplikacja na iOS i czy dźwięk jest wyraźnie gorszy po AAC (z iPhonów). Z tego, co czytałem, to testy były robione na Androidzie, ale może ktoś z forumowiczów słuchał z iPhonem.

 

W recenzji pojawia się informacja, że podczas prowadzenia rozmów nie słychać siebie. Czy to jest normalne w tego typu słuchawkach (z ANC)? Wydaje mi się, że to może być nieco irytujące.

 

Tzw. nasłuch (sidetone) w trakcie rozmów telefonicznych nie jest standardem, nie wszystkie słuchawki go oferują. Moim zdaniem powinny, bo zdecydowanie zwiększa to komfort konwersacji - ja muszę odsłaniać jedno ucho, żeby nie drzeć się w trakcie rozmów ;)

 

Z drugiej strony osoby rozmawiające w głośnym otoczeniu mogą narzekać na hałas, bo mikrofony nie zawsze potrafią dobrze wyciszyć niechciane dźwięki, a czasami włącza się po prostu tryb transparentny, który może przeszkadzać nagłaśniając wszelkie hałasy z zewnątrz. Najlepiej więc, aby był wybór, czy chcemy mieć włączone ANC w trakcie rozmów, czy tryb transparentny, ale to rzadkość.


Dzisiaj sprawdzę jeszcze, czy można aktywować ręcznie nasłuch w trakcie połączenia telefonicznego. Sprawdzałem to już, ale nie zanotowałem i teraz nie jestem pewien.

Edytowane przez maciux
  • Like 3
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena już chyba oficjalnie została zmieniona na 699 zł. Część sklepów podaje ją jako promocyjną, ale część po prostu aktualizowało cenę.

https://mediamarkt.pl/rtv-i-telewizory/sluchawki-bezprzewodowe-philips-fidelio-l3-00

 

Miałem je tydzień i brzmieniowo całkiem dobrze oceniam. Niestety aplikacja Philipsa jest bardzo kiepska. Każda ingerencja w EQ wydawała mi się znacznie pogarszać jakość dźwięku. Słuchawki brzmią też inaczej z aktywnym ANC, ciężko powiedzieć czy lepiej czy gorzej niż bez ANC.

Problematyczne jest też parowanie z dwoma urządzeniami - wtedy w teorii jedno działa jako urządzenie do połączeń tel. W praktyce sparowałem z telefonem a potem z laptopem i nie udało mi się już tego odwrócić - słuchawki uznały laptopa jako urządzenie do połączeń i serwowały dźwięk mono.

 

Jakość wykonania bardzo dobra, solidny sprzęt.

 

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Lord Rayden napisał:

@maciux - w porównaniu do Aventho Wireless czy Shure Aion 50 - konstrukcyjnie L3 to plastik całkowity ?

 

Te obręcze/pierścienie mocujące muszle są metalowe (aluminiowe). Rdzeń pałąka także. Generalnie solidne, masywne słuchawki.


Dostałem też info, że obszycie pałąka to również naturalna skóra - jest trochę cieńsza, więc mnie to zmyliło.

Edytowane przez maciux
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Byłem wielkim fanem tego modelu, ale teraz radze trzymać się z daleka. Tak wyglądają po może 70-80h na głowie. Z elektronika obchodzę się jak z jajkiem, wiekszosc sprzętu wygląda u mnie jak ze sklepu nawet po paru latach. Tutaj ta gąbka to ewidentny błąd konstrukcyjny. We wstawce na Pepperze pod tym modelem kilku ludzi napisało o dokładnie identycznym problemie. Po kilku miesiącach ta gąbka po prostu zaczyna wyłazić.

 

Media Expert póki co odpisał mi:

 

Dzień dobry.

W nawiązaniu do reklamacji przedstawiam stanowisko sprzedawcy w przedmiotowej sprawie.

Informuję, że w ocenie Sprzedawcy, zgłoszone uszkodzenie produktu, powstało wskutek działania czynników zewnętrznych. Wobec powyższego żądanie nie może zostać uwzględnione.

Uszkodzenie nie ma charakteru wady fizycznej tkwiącej w rzeczy, wobec czego Sprzedawca nie może odpowiadać za stwierdzone usterki. Powyższe dyskwalifikuje urządzenie do naprawy bezpłatnej, wymiany, zwrotu gotówki lub obniżenia wartości produktu.

Niezależnie od powyższego, celem wykluczenia wszelkich wątpliwości, urządzenie zostało skierowane do serwisu, celem uzyskania dodatkowej opinii.

Zapewniam, że dołożę wszelkich starań, aby postępowanie zostało zakończone jak najszybciej.

Oczywiście, w przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości pozostaję do dyspozycji.

 

przód.jpg

tył.jpg

Edytowane przez DziubekR6
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dodam, że pałąk lubi się łamać. Też obchodzę sie ze słuchawkami bardzo delikatnie, do tego nigdy nie były nigdzie transportowane, używane tylko w domu i pałąk pękł. Cały internet jest zasypany podobnymi sytuacjami, które nie są uwzględniane.

 

Na szczęście u mnie reklamacja została uznana i zostały wysłane mi nowe słuchawki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czy nadal są tutaj użytkownicy Fidelio L3? Byłem wczoraj w Mediamarkt tak przy okazji, i posłuchałem sobie tych słuchawek. Prezentacja dźwięku bardzo mi się spodobała, jednak znalazłem ten temat i niepokoi mnie ich psucię się obszycia i padów. Czy to ma miejsce w przypadku wszystkich, którzy tutaj je posiadają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W recenzji jest informacja, że aplikacja na telefon została poprawiona. Tymczasem u mnie nie działa aktualizacja oprogramowania. Może trzeba np po kablu?

Wysłane z mojego SM-S901B przy użyciu Tapatalka



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności