Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Wrocławska MiTa kwiecień 2022


Corvin74

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, saudio napisał:

Enleum się nie grzeje, chyba że na pełnej mocy, jest ciepły, podobnie jak Dave lub mscaler, nie bardziej.

Nie musisz zmieniać możesz dorobić/kupić przejściówkę z wyjść głośnikowych na 4pinXLR.

Czy jest lepszy od Niimbusa, to trochę też rzecz gustu, moim zdaniem jest i to znacząco, zwłaszcza jeżeli chodzi o scenę i pozycjonowanie, czy jest ciemniejszy nie powiedziałbym.

Z Abyssami na pewno nie jest lepszy. Dave mocno się grzeje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, vonBaron napisał:

Z Abyssami na pewno nie jest lepszy. Dave mocno się grzeje.

Według Ciebie, dla mnie jest lepszy. 
Z grzaniem to warto pomierzyć temperaturę, bo tak to są dywagacje. Dla mnie jak da się położyć dłoń i nie parzy to nie jest gorący tylko ciepły, owszem grzeje się, ale nie jest gorący. Niimbus też jest ciepły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacze z lampami się grzeją także nie dziwota z iCANem, a jak się chce wzmacniacza w klasie A to już tak jest. Niimbus po 2-3 godzinach jest ciepły, podobnie z Enleum. Z tym że w Enleum obudowa pracuje jako radiator, w Niimbusie obudowa się nagrzewa od wewnętrznych radiatorów także w środku pewnie jest większa temperatura. Nie wiem co lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, ale czy ta temperatura WA33 może być niebezpieczna dla samego sprzętu, czy chodzi tylko o to, że w lecie nie da sie tego bez klimy blisko siedząc słuchać bo robi jako grzejnik ? :)

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.04.2022 o 13:45, Najner napisał:

Niespodzianką meeta dla mnie są Sennheiser HD650 - tak mi się spodobały, że aż je sobie kupię (na te akurat mnie stać :D). Muzykalne, gładkie, gęste.

Mógłbyś jakieś krótkie porównanie z HD58X napisać? Znając trochę Twój gust zachęciłeś mnie do 650 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Najner napisał:

Jedyne HD58X, które słuchałem, były zmodowane. Nie chciałbym żadnej z tych par zrobić krzywdy, więc wstrzymam się od głosu :)

Dla mnie to będzie bardzo owocne porównanie, bo w końcu mojego egzemplarza słuchałeś 😉

Jak nie chcesz publicznie robić krzywdy to proszę o PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Etam, napisz, będziemy mieli na uwadze, że były modowane :D jeśli hd58x są tak dobre jak hd650, to te drugie nie miałyby sensu, bo trudniej je napędzić, a hd58x czytałem że można słuchać nawet z telefonu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jarzyna napisał:

Dla mnie to będzie bardzo owocne porównanie, bo w końcu mojego egzemplarza słuchałeś 😉

Okay, w takim razie napiszę coś bardziej dla Ciebie, bo dla reszty raczej nie będzie wartościowe. Twoje zmodowane 58X grały lżej, szybciej, bardziej przestrzennie, jaśniej. Często słucham różnego rodzaju elektroniki (szybszej i wolniejszej), jestem dużym fanem subbasu, więc w Twoich 58X brakowało mi na dole ilości i jakości. Muzykę akustyczną grały za to rewelacyjnie, przesłuchaniem na nich kilka koncertów MTV Unplugged, których nie odpalałem już dosyć dawno, natomiast w Twoich 58X nie dało się oderwać uszu ;)

HD650 bez moda to słuchawki gęstsze, ciemniejsze, z dużo większą ilością i jakością basu (chociaż jakość może być rozumiana różnie przez dwie inne osoby - w 650 dół dłużej wygasa, więc dla niektórych będzie mniej dokładny i być może przez to 'gorszy'). Słuchając kawałków z Lateralus HD650 daje mi dużo większy fun, wypełnienie, bębny i gitara basowe są bardziej słyszalne, brzmienie jest bliższe tego, co słyszę na koncercie, natomiast nie tak dokładne, szybkie i przestrzenne, jak w Twoich 58X. Nie powiedziałbym, że Twoje zmodowane 58X są lepsze albo gorsze od stockowych 650, są po prostu zupełnie inne. Myślę, że rozdzielczość i technikalia są na bardzo podobnym poziomie, ale tonalnie są zupełnie inne.

 

Ciekaw jestem, czy HD650 też można modować w celu odchudzania? Dzisiaj jadę do wrocławskiego mp3store po sztukę dla siebie, poczytam i może kiedyś się tym pobawię dla zaspokojenia swojej ciekawości. Ciekaw też jestem jakby wypadło porównanie 58X bez moda, ale o tym pisało już chyba wiele osób, więc na pewno coś da się znaleźć na ten temat.

 

1 godzinę temu, bakus1233 napisał:

jeśli hd58x są tak dobre jak hd650, to te drugie nie miałyby sensu, bo trudniej je napędzić, a hd58x czytałem że można słuchać nawet z telefonu. 

Są równie dobre, ale bardzo różne :) 58X grały mi super już z dongla Sonata HD Pro, telefonu z dziurką nie mam, żeby porównać. 

 

Edytowane przez Najner
  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezwykły renesans starych Senników 650 ???

 

Ja byłem krótko ale i tak się cieszę, że dane mi było odetchnąć atmosferą spotkania. Wielkie dzięki dla @Corvin74, @kurop, @Najner @Mayster za sprzęty. 

Posłuchałem ostatniego hajpu - SoftEars.. mój portfel jest bezpieczny bo nie włażą mi do ucha. Tak niestety mam. Pozostaje póki co przy ME500 i Andromedach.

Spotkanie podrzuciło mi pewne sugestie co do odsłuchu u Marcina ale to indywidualnie. 

 

Natomiast na razie nie mam pomysłu na nową ścieżkę Audio jeśli chodzi o nauszne. Niestety zakup niektórych modeli nie wchodzi w grę z powodu cen a inne nie podobają  mi się wizualnie. Nie lubię na przykład muszli "drewnianych" czy pałąków z opaskami.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się najbardziej spodobały chyba LCD-3, ale kurop mówił, że Audeze ma trochę problemów z powtarzalnością, co jest dosyć słabe przy ich cenie.

 

K812 dla mnie trochę za ostre, ale w sumie podpinałem tam, gdzie akurat było wolne miejsce i niespecjalnie patrzyłem pod co. :P

 

Następnym razem też mogę wziąć aparat i coś pocykać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 23.04.2022 o 20:15, jacmiszcz92 napisał:

AKG K701 - bardzo fajne granie za niewielkie pieniądze. Wyjątkowo szeroka scena. Wygoda. Dałbym głowę ściąć że były oznaczone jako Q701, ale przecież miały niewymienny kabel i wyglądały jak K701...

Panowie, które to były, K701 czy Q701? One chyba były modowane i z zielonym kablem(?). Zaciekawiło mnie ich brzmienie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 6 miesięcy temu...

Serdecznie Wszystkich zapraszam na nowy meet :) 

Termin: 18 lutego 2023

godziny: 10:00 -17:30

wątek tutaj:

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności