Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Wrocławska MiTa kwiecień 2022


Corvin74

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, niestety ale wczorajsze przeziębienie przerodziło się dzisiaj w jelitówkę. Jednak nie będę ryzykował i zostanę w domu. Elitarne, ostatnie miejsce na liście do wzięcia.

 

 

 

1. Corvin74
2. CapriIII
3. Wolne
4. WOLNE (po Waski)
5. BitWolf
6. Praedo
7. Szwagiero
8. lsd (wstępnie bo myśle o wakacjach w tym terminie)
9. jacmiszcz92
10. Krzychu (10:00-13:00)
11. muzg/Konrad
12. Zdzichon
13. WOLNE
14. Kridzu
15. Niebond
16. Kurop
17. Adam
18. Adrian
19. Marcin
20. Najner
21. Saiya-jin
22. Hemi5
23. dexter555
24. Lord Rayden (wstępnie)
25. Wolne 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję organizatorom za czas, udostępnienie pomieszczeń, pyszną pizzę oraz uczestnikom za udział i udostępnienie sprzętu. Fajnie było znów się z Wami spotkać. TLDR:

 

Zestaw na codzień: Burson Conductor 3X Performance + Burson Super Charger + USB drivers v5.30 + HiFiMAN HE-1000se

 

Pamiętam, że na poprzednim zlocie Burson Conductor 3X Performance nie był w stanie napędzić Susvar, mimo że na 80/100 głośności na high gain było już głośno. Ubytki na basie mocno dawały o sobie znać. Nie sądziłem, że z Super Chargerem coś się zmieni... a jednak!

Z Super Chargerem przy 70/100 było już wystarczająco głośno. Nie zanotowałem poważnych ubytków basu. Nadal nie jestem przekonany czy jest to odpowiednie połączenie. Heki bardziej mi odpowiadają, więc nie interesuję się aż tak Susvarami.

 

Beyerdynamic DT 990 były dla mnie za jasne zarówno z Burkiem jak i Aune S6.

 

AKG K701 - bardzo fajne granie za niewielkie pieniądze. Wyjątkowo szeroka scena. Wygoda. Dałbym głowę ściąć że były oznaczone jako Q701, ale przecież miały niewymienny kabel i wyglądały jak K701...

 

AIM SC808 + opki od Muzg Audio + jakieś mody(?) - bezpośrednio z gniazda 6.3mm ma naprawdę dużo mocy. 18-24/100 wystarczało do każdych słuchawek jakie podpiąłem. Susvar akurat w ten sposób nie podłączałem. Brzmienie trochę podobne do Burka, ale Burek bardziej mi odpowiada. Na pewno lepszy sprzęt niż S6 (nie PRO).

 

Chord Dave + Woo Audio WA33 + Susvara - no ok, przyznaję, grało to imho najlepiej. Jednak za wolne >130k wolałbym kupić co innego... Heków tym razem nie podpinałem.

 

Audeze LCD-3 - bas spoko. Jednak żadne Audeze mi nie podeszły, a słuchałem LCD-X, LCD-XC, LCD-2F, LCD-3, LCD-4z i LCD-5. Najwidoczniej nie moja szkoła grania. LCD-5 i LCD-XC wydają się najciekawsze. Czuję, że dam jeszcze kolejną szansę LCD-5.

 

Inne:

Pizza była tak dobra, że zjedliśmy wszystkie.

Nic się nie zepsuło, poza tym że igła gramofonu złapała trochę kurzu i zaczął trzeszczeć.

Trochę szkoda, że nie było WBA Virtus ORT lub podobnego.

Było dość tłoczno, co oznacza że wrocławskie zloty cieszą się dużym zainteresowaniem.

Audeze LCD-5 nie było.

 

Pozostało czekać na następny zlot :)

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Najner dziękuje za opis wrażeń SE Cerberus. Bardzo interesujące słuchawki.
Jak one reagują na zródło? Dobrze się skaluja?

Widzę ze 5ohm przy 100db spl czyli mogą wyłapywać szumy i interferencje od anten wifi czy lamp. Doświadczyłeś czegoś takiego na źródłach z którymi ich słuchałeś? Np z RS6?

@Mayster czy jest dostępna sztuka demo ww słuchawek?

Edytowane przez Palpatine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, saudio napisał:

Czy na spotkaniu był gramofon? 
Tym tazem jakoś tak tajemniczo po spotkaniu, trochę cisza, tylko dwa wpisy :(

Może jeszcze zbierają szczęki z podłogi ;)

Byl gramofon, Kolega od wzmacniaczy Lucarto przywiózł, czarne placki pięknie się kręciły :)

 

BWFX5889.jpg

 

@Palpatine Skrobnę coś później w fanklubie Softears, na razie muszę spędzić trochę czasu z drugą połówką, bo od kilku dni tylko słucham muzyki i jeżdżę na spotkania, gdzie słucham muzyki :D

 

 

 

Edytowane przez Najner
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Palpatine napisał:

@Najner dziękuje za opis wrażeń SE Cerberus. Bardzo interesujące słuchawki.
Jak one reagują na zródło? Dobrze się skaluja?

Widzę ze 5ohm przy 100db spl czyli mogą wyłapywać szumy i interferencje od anten wifi czy lamp. Doświadczyłeś czegoś takiego na źródłach z którymi ich słuchałeś? Np z RS6?

@Mayster czy jest dostępna sztuka demo ww słuchawek?

 

Tak

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, bakus1233 napisał:

@Najnerjak gra ten xduoo z HD650? Rozjaśnia je? Też lubię senki. A słuchaleś HD600?

 

Ciężko mi stwierdzić, czy je rozjaśnia, bo sprawdziłem je tylko z Xduoo. To moje źródło, nie chciałbym go zmieniać i chciałem sprawdzić, czy z nim 650 zagrają dobrze. No i zagrały :) Być może z jakąś lampą zagrałyby lepiej, ale nie mogę powiedzieć, że z Xduoo były jasne.

HD600 też spróbowałem (i również z Xduoo), zagrały bardziej technicznie, równiej, z mniejszym wypełnieniem. Do mojej muzyki i do mojego gustu wolę 650 :)

Edytowane przez Najner
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje wszystkim uczestnikom spotkania, za przybycie i ciekawe rozmowy. Jak zawsze szczególne podziękowania dla @Corvin74za organizację kolejnej edycji naszego meetu (a także catering), oraz @kurop , @Mayster, Lucarto i każdemu z osobna za przywiezione sprzęty. Było czego posłuchać, choć czując się audio-spełniony, aż tak mnie nie ciągnie do testów jak kiedyś i idących nieuchronnie za nimi zakupów. Mimo to...

 

To już druga meeta z rzędu, podczas której moim zwycięzcą są ZMF Verite Closed. Za pierwszym razem mógła to być czysta zajawka, ale teraz jestem pewien, że to jedne z najlepszych słuchawek zamkniętych na rynku. Tam po prostu wszystko jest na miejscu. Świetny balans pomiędzy pasmami, spora scena, odpowiednie nasycenie dzwięków, ale bez przebarwień, rozdzielczość z najwyższej półki. Do tego dosyć łatwe do napędzenia, piękne z wyglądu i jednak patrząc na konkurentów nie tak odjechane cenowo. Oj kusi żeby je mieć ;)

Z innych pozycji, które zwróciły moją uwagę na pewno warto wspomnieć Softears Cerberus z którymi spędziłem na meecie sporo czasu. Bardzo interesujące doki (moim zdaniem najlepsze z tych, które były na meecie) z dosyć wysokiej półki, niestety również cenowo. Jak wspomniał @Najnerbardzo rodzielcze ze sporą sceną. Do tego jeden z najlepszych punktowych mid'bassów jakie na dokach słyszałem. Bardzo dobre słuchawki do słuchania d'n'b. Jak to bywa mają oczywiście też swoje wady. Nie do końca podeszła mi ich średnica, przez co nie brałbym ich do słuchania muzyki wokalnej. Także mimo istnienia przetwornika dynamicznego brakowało mi na nich zejścia do relaksacyjnego plumkania w hausie.

Troche rozczarowały mnie Unique Melody Mext, ale może być może za sprawą moich tipsów od Final Audio, na których testowałem wszystkie modele. Oferowały zbyt wiele subbsasu, które rozlewał się aż na średnicę. W muzyce popularnej było ok, ale przy bardziej dynamicznej elektronice bas za bardzo dominował.

Ze względu na przyciągający design nie mogłem sobie także odmówić odsłuchu Avantone Pro. Muzykalne, relaksacyjne granie, neutralne, z wygładzonymi wokalami. Nie zaoferują efektu wow dla różnego rodzaju łupanki, ale będą idealnym przyjacielem do długich odsłuchów wszelkiej maści spokojniejszej muzyki.

 

20220423_121733.jpg

20220423_121745.jpg

20220423_123032.jpg

20220423_123037.jpg

20220423_123052.jpg

20220423_142102.jpg

  • Like 8
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za możliwość poznania Was i porozmawiania na żywo. Brakowało mi spotkań na żywo z osobami o podobnych zainteresowaniach. :) Dziękuję również za cenne uwagi i możliwość podłączenia topowych słuchawek do swoich sprzętów. Fajnie czasem posłuchać jak własny sprzęt może zagrać. :)

Pierwszy raz byłem na spotkaniu, ale mam nadzieję, że nie ostatni!

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heja,
 
Był na spotkaniu Enleum? Jak wypadł w porównaniu z WA33? 
 
Pozdrowionka! 
Moim zdaniem oba wzmaki są super.
Enleum bardziej mi się zgrał z dość jasnym dac'em. Natomiast dave + wa33 nadal uważam za najlepsze połączenie.
Wa33 jak i enleum osiągają temperatury powodujące brak możliwości przestawienia nagrzanego sprzętu;)
Enleum bardzo fajny trochę ciemniejszy od Wa33 ale poziom grania równie rewelacyjny. Pokrętło w enleum trochę ciężko chodzi przez co może być problematyczne ustawianie precyzyjne głośności. Duża zaleta to też rozmiar bo wa33 nie miałbym gdzie postawić a takie enleum zgrabne i malutkie to już nie problem.

Mega lvl prezentowały też sprzęty od Muzg'a, Dac'e potężne ale i robotę robiły.
Pierwsze sekundy były bez szału ale powpinałem tam i he1000se i Empyrean'y i kilka innych par. Wszystko na tym brzmiało elegancko i dostojnie bez podkoloryzowanej góry, żadnych sybilantow. Wielowymiarowość i poukładanie 1klasa. Na prawdę pod wrażeniem jestem tych projektów.

Na lampowe potwory od Łukasza nie udało mi się niestety zasiąść.

Słuchawki jakie mi się podobają to He1000se, Empyrean. Z iem to shouer s12(droższy model trochę więcej góry) bardzo fanowe i dość rozdzielcze granie.
Softears cerberus już chwalony wyżej, prawdopodobnie najlepsze dokanalowki jakie było mi dane posłuchać.


Chciałbym też podziękować wszystkim przybyłym za to co wnieśli (i nie mowa tylko o sprzętach) jak i @Corvin74'owi za organizację kolejnego spotkania.
Dziękuję też @kurop'owi za poświęcenie i przywiezienie wielu ciakwych sprzętów jak i @Mayster również za udostępnienie słuchawek.

Pozdrawiam:D

Miałem tylko odpisać Michałowi ale wyszło jak wyszło;D

Wysłane z mojego IN2025 przy użyciu Tapatalka

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za info. 

 

Enleum jest powszechnie opisywany jako nieco cieplejszy, więc jak najbardziej będzie pasował do jaśniejszego/neutralnego DACa.

 

Że WA33 się mocno grzeje, to wiem, ale nie wiedziałem, że Enleum również. 

 

Waga WA33 to nielada problem, bo razem z moim DACiem Holo May KTE ważyłby blisko 60 kg 😯

Musialbym zmieniać też szafkę co by takie ciężary utrzymała :)

 

Gabarytowo i cenowo bardziej mi pasuje Enleum, ale tu znow jest problem dla mnie, że nie jest w pełni znalansowany - nie chcialoby mi się teraz sprzedawać wszystkich zbalansowanych kabli. No chyba, że faktycznie byłby dźwiękowo znacznie lepszy od mojego Niimbusa US5 Pro, w co szczerze mówiąc powątpiewam. Musialbym sobie porównać łeb w łeb. 

 

Jest jeszcze Feliks Envy. Ludzie bardzo zachwalają. Ciekawe jak to gra...

 

Raz jeszcze dziękuję za odpowiedź 👍

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Enleum się nie grzeje, chyba że na pełnej mocy, jest ciepły, podobnie jak Dave lub mscaler, nie bardziej.

Nie musisz zmieniać możesz dorobić/kupić przejściówkę z wyjść głośnikowych na 4pinXLR.

Czy jest lepszy od Niimbusa, to trochę też rzecz gustu, moim zdaniem jest i to znacząco, zwłaszcza jeżeli chodzi o scenę i pozycjonowanie, czy jest ciemniejszy nie powiedziałbym.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znów inna osoba pisze, że dla niego Niimbus jest lepszy, bardziej naturalnie przedstawiający muzykę i nic nie koloryzujący w przeciwieństwie do Enleum. Że jest też bardziej uniwersalny, bardziej przejrzysty i z bardziej rozdzielczą górą pasma. No i bądź tu mądry :) Bez odsłuchów się nie obejdzie. Pewnie wszystko zależy od własnych upodobań co do dźwięku. Muszę najpierw podjac decyzję w jakim kierunku będę chciał podążać z torem. Póki co będę testował streamer Auralic Aries G1 i zobaczymy jakie to wniesie zmiany. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Piszę dziś... bo musiałem ochłonąć... trochę odpocząć i brakowało mi czasu...

 

Ja ze swej strony chcę Wam wszystkim podziękować za to że:

- byliście i jak zwykle owocnie mogliśmy wymieniać poglądy,

- za to że mogłem posłuchać słuchawek (czasem kompletnie poza zasięgiem), które przynieśliście na meet

- @kuropowi za wtachanie na piętro masy sprzętu... WA33 to kawał żelastwa...

- @Mayster za kolejne słuchawki jakie nam podesłał do słuchania.

- Łukaszowi za gramofon...mam nadzieję ze wkładka cała, i piękne Songolo S300 i trzy różne modele Audeze

- Generalnie za super atmosferę jak zwykle... kurcze było tłoczno i głównie stałem... nogi mnie potem bolały :)

 

Co na mnie zrobiło wrażenie:

1. ZMF Verite Closed - to chyba najlepsze słuchawki zamknięte jakie do tej pory słuchałem, do tego wygodne oraz piękne.

2. HE1000Se - ale to już tyle razy pisałem, dalej wybrałbym je zamiast Susvarn 😝

3. WA33 - no to taki sprzęt jaki chciałbym mieć... może kiedyś? ładny do tego kupa mocy i ładna barwa... tylko piecyk z niego straszny.

4. FiiO K9 pro - kurcze to super DAC/AMP za te pieniądze... czego można chcieć więcej??

5. Audeze LCD3 (wstyd się przyznać ale pierwszy raz je słuchałem) - w nich brakuje mi tylko troszkę więcej góry, bo bas.... kurcze tutaj czarują

6. No i na koniec Abyss Diana ..... no mógłbym żyć tylko z tymi jednymi słuchawkami... niesamowity dźwięk, przestrzeń, kupa żywej muzy... do tego wygodne, lekkie... trochę odjazdowe.

7. Do domu pożyczyłem Obravo HAMT-3... ciekawe połączenie przetwornika ATM i dynamika... intrygująco grały.

 

Czy ktoś może napisać, jeśli słuchał AKG812 pro po modzie @espe0do balansu na jego super kablu, jakieś wrażenia?

 

Jeszcze raz wszystkim dziękuję za pomoc i moc ciepłych słów.

  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności