Skocz do zawartości

Sony NW-WM1ZM2 i NW-WM1AM2


Methuselah

Rekomendowane odpowiedzi

Firma Sony zapowiedziała nowe DAP-y, które na rynek mają trafić w kwietniu 2022 roku. NW-WM1AM2 ma obudowę ze stopu aluminium, a NW-WM1ZM2 z miedzi beztlenowej pokrytej złotem.

 

NW-WM1Z.jpg

 

Kluczowe cechy:

- oba bazują na technologii S-Master HX, a do tego mają ulepszacza w postacie remasteringu DSD (PCM do DSD 11,2 MHz) oraz DSEE Ultimate;

- okablowanie wewnętrzne Kimbera w WM1ZM2;

- wyjścia 3,5 mm i 4,4 mm

- w obu są 5-calowe ekrany HD;

- pamięć: 128 GB (WM1AM2) i 256 GB (WM1ZM2);

- oba bazują na Androidzie 11 (pewnie na układzie NXP/Freescale);

- do 40 godz. odtwarzania (w tym dla formatu FLAC).

 

Sugerowane ceny w Singapurze: 4999 SGD za WM1ZM2 i 1899 SGD za WM1AM2

 

Więcej tu:

https://www.sony.pl/presscentre/news/sony-wprowadza-dwa-nowe-odtwarzacze-muzyczne-walkman-klasy-premium-w-tym-model-signature-series-nw-wm1zm2

https://porta-fi.com/sony-nw-wm1zm2-debuts-in-its-latest-signature-series-update/

 

Edytowane przez Methuselah
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Methuselah napisał:

WM1ZM2 ma obudowę ze stopu aluminium, a NW-WM1AM2 z miedzi beztlenowej pokrytej złotem.

Chyba tutaj bład się wkradł ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Wisting napisał:

Jest pre-order na NW1ZM2 4199 USD

https://wooaudio.com/sources/sony-nw1zm2

Tak pi raz drzwi 17k + wysyłka i jakieś może cło czy co tam, tanio nie jest, ale podobno to tanio już było :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
W dniu 10.02.2022 o 00:07, kubachim napisał:

Ciekawe jak bedzie z wydajnością, miałem A105 i to był dramat używać tego grajka.

 

Tak samo jak w każdym innym walkmanie - na wyjściu niezbalansowanym w WM1ZM2 jest anemiczne 1.1V i 32 mW dla 32 om :) Zawsze miałem sentyment do Sony, ale trzeba powiedzieć, że oni wstydu nie mają coś takiego sprzedawać za taką cenę.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Palpatine napisał:

Dlatego ludzie zamawiają wersję azjatycką z Japonii ;)

 

To co podałem, to maksymalna wydajność na wyjściu niezbalansowanym bez blokady. Po prostu bebechy do walkmanów opracowali jakieś 10 lat temu i wtedy to było ok, ale na dzisiejsze czasy to ten cały S-Master jest jak widać wąskim gardłem a im się nie chce wymyślać czegoś nowego :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za to gra ten S-Master zjawiskowo. Oczywiście piszę o pierwszej wersji, która ma chyba identyczne parametry. Nie wiem na czym to polega, ale u mnie napędzał Sony Z1R i to całkiem nieźle. Oczywiście ze wzmacniaczem Oriolus BA300s grało to lepiej. 

Edytowane przez The Grand Wazoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi również bardzo podobał się WM1A z softem os WM1Z. Mocy tam nie brakowało, ale chyba była ściągnięta blokada.

Jedyny minus to duże braki w detalu względem dzisiejszych konstrukcji podobnie wycenionych. Natomiast sama barwa bardzo przyjemna.

Z chęcią sprawdzę te nowe walkmany...lubię sprzęt Sony :)

 

Są już pierwsze pomiary flagowego modelu

https://www.l7audiolab.com/f/sony-nw-wm1zm2/

Edytowane przez Palpatine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
2 minuty temu, Palpatine napisał:

Nie, ale pierwsza sztuka pojawiła się na bazarku headfi ;)

Co więcej wersja japońska.

Ha i z tego powodu padło moje pytanie :) Trochę mało inf ogólnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Właśnie udało mi się zakupić Walkman sony nw-wm1am2, słuchawki z którymi słucham to Ultrasone Edition 8EX, oraz Shure se846. 

 

IMG_6482.JPG

IMG_6473.JPG

  • Like 7
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności