Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Klub nieAnonimowych Audioholików


manuelvetro

Rekomendowane odpowiedzi

56 minut temu, Undertaker napisał:

gdzie następny hype będzie

Nie wiem.

Hajperów jest tu wielu,

ale żaden nie śmie grać przy Manuelu.

 

Będę miał niebawem baby-pikpok od Sendy do posłuchania; ale nie mogę hajpować, bo mam swoje dorosłe, które mogłyby się obrazić.

 

Godzinę temu, Undertaker napisał:

nie mylić z mojo

No właśnie na myśl o mojo2 twardnieją mi sutki, tym bardziej że jeden ze znajomych dilerów (ale też uzależnionych od towaru) już go słuchał i powiedział: co ci powiem to ci powiem, ale ci powiem groto.

 

3 minuty temu, deadman42 napisał:

Jakby było coś takiego jak audioesperal to bym se zapodał wszywkę

Zalupuj se to w odtwarzaczu

 

  • Like 1
  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

1 minutę temu, marek_m napisał:

 

Rozumiem, że to była wspólna decyzja.....

 

....żony i teściowej :D 

U mnie tak źle nie jest. Ale od kwietnia/maja już będzie AMEN. Jak się chwaliłem, że mi żona sfinansowała  w lwiej części k812pro od @chico99 - to miała w tym swój interes. Dałem słowo, że wezmę pożyczę zakładową 0% i w kwietniu będę musiał ją wziąć - a kasę jej oddać :D (na wspólne konto, do którego nie mam - słusznie - dostępu :D ) Na 15 miesięcy jestem potem uziemiony, bo 800 PLN miesięcznie, com je miał na audiowaciki, prawda... :( 

Jak sobie policzycie, że mam najdroższe k812 na świecie i że dowolny lombard przy mojej żonie to .... :ph34r: 

Także, to jest ten @deadman42 u mnie żona=audioesperal

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, manuelvetro napisał:

Jest sposób jeszcze gorszy. Żony konto podajesz w firmie do Twojej wypłaty

Dżizas 😱. Ekstremalna terapia, ale mogłaby się zakończyć włamem do Mp3store.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, manuelvetro napisał:

żona=audioesperal

Chyba jednak dla mnie za mocne lekarstwo, chociaż z pewnością skuteczne. Wybiłeś mi z głowy leczenie😝.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mnie niedawno dojechały Abyss 1266 Phi TC oraz Audeze LCD5 dzięki czemu nie ma już żadnych słuchawek, które by mnie kusiły. Pod tym względem jestem spełniony. Natomiast teraz mnie kusi na zmiane toru :DDAC raczej na pewno, wzmak może też. Może też kable. Zobaczymy. W każdym razie nudy nie będzie ;)

  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

według zegarka 2 minuty z małą górką, ale obiecuję że do rana wytrzymam z następnym zakupem ;) 

 

 

16 minut temu, MichalZZZ napisał:

Do mnie niedawno dojechały Abyss 1266 Phi TC oraz Audeze LCD5 dzięki czemu nie ma już żadnych słuchawek, które by mnie kusiły. Pod tym względem jestem spełniony. Natomiast teraz mnie kusi na zmiane toru :DDAC raczej na pewno, wzmak może też. Może też kable. Zobaczymy. W każdym razie nudy nie będzie ;)

Słuchałeś może Hifiman Susvara? :ph34r:

 

I pytanko jakie są różnice między LCD5 a Abyss'ami

Edytowane przez Ugz
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ugz

 

Nie słuchałem Susvary, ale już mnie nie kusi żeby ich posłuchać. Wybrałem zamiast Susvary właśnie LCD5 i jestem bardzo zadowolony z takiego wyboru. Audeze są napewno bardziej uniwersalne i lepsze do muzyki rozrywkowej. 

 

Co do różnic Abyss vs Audeze, to przede wszystkim te pierwsze grają lekką Vką, mają mocno podkreslony bas i górę, oraz cofniętą średnice. Natomiast Audeze kładzie spory nacisk na średnice, która jest odpowiednio dociążona, nieco bliższa, namacalna, barwna i wyjątkowo muzykalna. LCD5 są też cieplej grajacymi sluchawkami, aniżeli Abyssy. Obie pary są bardzo dobre jeżeli chodzi o przejrzystość, detal, czy holografie. Super się uzupełniają te słuchawki. Fajna parka :)

 

Edytowane przez MichalZZZ
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, jacmiszcz92 napisał:

15.04.2021 kupiłem AKG K271 MKII

Po @manuelvetro i po mnie to już trzeci,  który zakończył zakupy audio na K271. Ze statystycznego punktu widzenia to nie może być przypadek. Po K271 już tylko płyty CD albo winylowe, albo pliki, albo abonament za streaming 😉

Edytowane przez Bednaar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry temat . Tydzień minął od zakupu serii vinyli + kilka cd ale wisi jeszcze parę pre orderów , niestety kolega prowadzi jeden z najlepszych sklepów z ostrą muzyką i jak nie kupować . I niestety chodzi po głowie zakup nowego wzmacniacza kolumnowego + na ten rok chodź z dwie pary słuchawek choroba trwa 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, blackromek napisał:

Tydzień minął od zakupu serii vinyli + kilka cd ale wisi jeszcze parę pre orderów , niestety kolega prowadzi jeden z najlepszych sklepów z ostrą muzyką i jak nie kupować

No właśnie u mnie choroba objawia się teraz kupowaniem CD. W moim przypadku "ostra muzyka" to jakiś free/avant jazz ;) W stylu Pain Killer, Naked City, Peter Brotzmann itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Bednaar napisał:

No właśnie u mnie choroba objawia się teraz kupowaniem CD. W moim przypadku "ostra muzyka" to jakiś free/avant jazz ;) W stylu Pain Killer, Naked City, Peter Brotzmann itp.

W moim nieco inna Mayhem , Funeral Mist itp , ale z wiekiem doceniam coraz bardziej inne gatunki w tym Jazz 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Bednaar napisał:

Po @manuelvetro i po mnie to już trzeci,  który zakończył zakupy audio na K271. Ze statystycznego punktu widzenia to nie może być przypadek. Po K271 już tylko płyty CD albo winylowe, albo pliki, albo abonament za streaming 😉

Na olx były za 2 stówki - zawahałem się, ale wytrwałem w trzeźwości. ;)

 

Kiedyś bym kupił, ale ostatnio zadowalam się darmowym narkotykiem - equalizerem. Czas przy nim leci 3 razy szybciej jak nie lepiej. 

Tutaj hardwere'owa manifestacja tego:

 

Nie musiałem kupować bo jedno ustawienie jest za darmo, ale nabyłem ostatnio neutralizer premium w google store. Kupiłem ot choćby w podzięce za to, że spełnił moje marzenia a jednocześnie reanimował 300r. 

 

W sumie większość mojego zakupoholizmu to była zwykła ciekawość co dane produkty oferują. Bo na dobrą sprawę gdzieś tam wiedziałem, że byłoby ciężko by jakiś producent wstrzelił by się w odpowiednią tonalność. A to co dźwiękowo goniłem to pewien youtuber ostatecznie mi wyjaśnił i pokazał jak można osiągnąć. Tzn była potrzebna moja inwencja też, ale efekt przerósł moje oczekiwania. 

 

W sumie ta ciekawość skłania mnie by nabyć HD681 z samej tylko ciekawości jak mogą zagrać po EQ 😄 ale na razie odpuszczam bo po co mi one.

 

Swoją ciekawość zaspokajam też w formie demo.

 

Tutaj jakoś najlepiej mi brzmi nagranie K612 i K701.

 

Fajny temat. - hajp na nie-kupowanie to coś nowego :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można wyłączyć piec gazowy, a kupić mocniejszą końcówkę mocy. Ciekawe czy sprzętem estradowym ogrzał bym mały pokój xD

 

W grudniu jak na czas remontu docelowego miejsca serwerowni, wstawiłem 3 szafy z serwerami do mieszkania to mimo otwartego okna temperatura nie spadła poniżej 27°C. Ciekawe czy i jaki sprzęt audio też by tak umiał. Od flux'a i AGD nfb28 włączonych naraz czuć w sumie już ciepełko niczym od małego grzejnika :D A zagrać z fajnymi słuchawkami też umieją :wub:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, marek_m napisał:

 

Nie miałbym do czego wracać :( 

Podobnie, jak i ja. Zresztą okazało się, że mam kiepskie słuchawki (vide link do pomiarów w wątku fanklubu AKG) ;)

A za poniżej 100 zł w grudniu były Kossy KPH30i - promocja w Top Hi-Fi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się wydaje, że koledze @bakus1233 chodziło o to, że hajendy wcale nie grają o wiele lepiej od dobrych budżetowych. I ja się z tym zgadzam, bo np. moje Nighthawki nie mają się czego wstydzić przy dużo droższych kolegach. Choć moglem też źle odebrać post kolegi i nie ma w nim żadnej aluzji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Ja osobiście miałem długą przerwę od dobrych słuchawek. Słuchałem albo na dokanałówkach akg z zestawu samsunga galaxy s8, albo na sony za 65zł. Po długim czasie kupiłem senki hd650 i teraz jeszcze bardziej doceniam jakość dźwięku z tych słuchawek. Różnica jest kolosalna gdy robisz przeskok z tanich, grających plastikowo słuchawek. Nie doceniasz tak nowych słuchawek gdy ciągle mieszasz w hajendzie. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności