Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Chord Mojo 2


Rekomendowane odpowiedzi

To musialem cos zle w tym zrozumiec: "Na Blessing 2 szum jest zdecydowanie mniejszy". U mnie nie ma zadnego szumu 
A ja się też nieprecyzyjnie wyraziłem, na B2 jest minimalny szum, którego nie ma na np. SMSL M500 MKII, ale akurat w B2 w niczym mi to nie przeszkadza, w Fan 2 jest dość mocny. Ale już sprawa chyba rozwiązana, najwyraźniej te poniżej 16 Ohm szumią z Mojo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

image.png.7f961ebdab9f419f27e52f79c749430b.png

Chciałem przetestować sobie pliki DSD i foobar z pluginem SACD normalnie mi je rozpoznaje i odtwarza, ale dioda na Mojo 2 pozostaje czerwona, a nie biała. Czy w takim razie ten plik jest odtwarzany w oryginalnej jakości, czy jest ona jakoś zmniejszana do 44.1kHz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja co prawda nie ma już DSD, bo i po co, ale sprawdź w opcjach foobara i pluginu czy nie masz jakiejś konwersji po drodze ustawionej. Więcej nie podpowiem, bo bawiłem się w to, gdy miałem dac KORG (po c**j się go pozbyłem?), a to było kilka lat temu.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rafacio okazało się, że na wyjściu WASAPI pliki DSD nie są odczytywane w natywnej rozdzielczości, dopiero przejście na ASIO sprawiło, że na Chordzie rzeczywiście zaczęła świecić biała dioda, ale nadal nie wiem, dlaczego w WASAPI to nie działa, a te dwa tryby brzmią dla mnie zupełnie inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, LeonidK napisał(a):

dopiero przejście na ASIO sprawiło, że na Chordzie rzeczywiście zaczęła świecić biała dioda, ale nadal nie wiem, dlaczego w WASAPI to nie działa, a te dwa tryby brzmią dla mnie zupełnie inaczej.

A to już nie wiem. Dla mnie wasapi i asio czy direct sound gra tak samo. Ja miałem wtedy w foobarze dsdcośtam. Jakbym się uparł to może ma gdzieś zrzuty ekranu, ale przy nastu zdjęciach robionych dziennie to nie jest możliwe jednak do odszukania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rafacio ja jestem bardzo dużym audiosceptykiem i generalnie nie przywiązuję wagi do takich drobnostek, ale różnica jest jak byk - mam bardzo podobne odczucia, jak autor tego wątku: https://www.audiostereo.pl/topic/124217-wasapi-asio-różnice-w-brzmieniu-pomimo-zachowania-bit-perfect/

Czyli na WASAPI event jest granie chudsze, bardziej skrajami, może trochę czytelniejsze w pewnym sensie, na ASIO brzmienie pełniejsze w średnicy z mocniejszym midbasem. Z tym, że kilka postów później napisał cos takiego:

 

image.png.5ff89c9c7e7ebde694120f99b4032710.png

Tylko, że Mojo 2 nie jest standardowym dakiem stacjonarnym, więc chyba nie da się na nim już niczego dodatkowo ustawić. Tak czy inaczej, ucho się szybko przyzwyczaja i nie zależy mi na WASAPI, więc dobrze, że sprawa rozwiązana i na ASIO DSD grają poprawnie.

 

 

Edytowane przez LeonidK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, lobuz1 napisał(a):

 

O dziękuje, super sprawa. Można u tego Pana kupić też dobre sygnałówki rca? Widzę, że oferta spora i komentarze wszystko pochlebne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, TataPsychopata napisał(a):

 

O dziękuje, super sprawa. Można u tego Pana kupić też dobre sygnałówki rca? Widzę, że oferta spora i komentarze wszystko pochlebne. 

Proponuję Neotech m.in. 3004, 3003.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
42 minuty temu, RiccardoPL napisał(a):

Wam też się tak grzał podczas pierwszego ładowania? Gorący bardziej niż jedynka.

 

34 minuty temu, lobuz1 napisał(a):

Jak słuchałem i ładowaem wtedy bardziej się chyba nagrzewał.

Dokładnie, ładowanie podczas pracy go grzeje a dzisiaj jeszcze gorąco na dokładkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się grzeje to dobrze. Cieplejszy lepiej gra ;) 

Przy ładowaniu u mnie jest lekko ciepły. Podczas słuchania jeszcze cieplejszy. W trybie desktop rzadko używam. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, BearPL napisał(a):

Jak się grzeje to dobrze. Cieplejszy lepiej gra ;) 

Przy ładowaniu u mnie jest lekko ciepły. Podczas słuchania jeszcze cieplejszy. W trybie desktop rzadko używam. 

Jak bateria się przegrzewa to raczej niedobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniając temat. Dziś zamiast telefonu podpiąłem do mojo 2 swój pseudo streamer z Volumio. 

Wcześniej używałem Note10+ przez UAPP z Qobuzem. Na Volumio tez natywnie Qobuz leci. 

Różnica w dźwięku na korzyść Volumio jest spora. 

Crosszony CZ-1 zauważalnie się poprawiły. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zastanawiam się nad wzmacniaczem do mojo. Mam pytanie, bo zielony w tym jestem. Czy warto rozglądać się za zbalansowanym wzmacniaczem skoro z mojo wyjście jest SE? Czy w takim razie do zbalansowanych wzmacniaczy mają sens tylko zbalansowane DACi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • MP3store
W dniu 1.07.2023 o 16:47, side napisał(a):

Zastanawiam się nad wzmacniaczem do mojo. Mam pytanie, bo zielony w tym jestem. Czy warto rozglądać się za zbalansowanym wzmacniaczem skoro z mojo wyjście jest SE? Czy w takim razie do zbalansowanych wzmacniaczy mają sens tylko zbalansowane DACi?


Ogólnie rzecz biorąc nie ma to większego sensu. Tak długo jak sekcja SE we wzmacniaczu jest dobrze zaimplementowana (jak w przypadku Mojo), wyjście zbalansowane nie jest tak naprawdę do niczego potrzebne.

 

W przypadku zbalansowanego wzmacniacza jak najbardziej warto rozejrzeć się za zbalansowanym przetwornikiem cyfrowo-analogowym, co w gruncie rzeczy nie jest trudne, ponieważ znaczna większość DACów na rynku jest zbalansowana.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W dniu 1.07.2023 o 16:47, side napisał(a):

Zastanawiam się nad wzmacniaczem do mojo. Mam pytanie, bo zielony w tym jestem. Czy warto rozglądać się za zbalansowanym wzmacniaczem skoro z mojo wyjście jest SE? Czy w takim razie do zbalansowanych wzmacniaczy mają sens tylko zbalansowane DACi?

O tyle nie ma to sensu, że Mojo (2?) jest znakomitą i chociaż niepozorną to bardzo mocną integrą. Ponad 4V maksymalnego napięcia i 150mA prądu na wyjściu to jest dużo mocy nawet dla niezbyt skutecznych słuchawek (poniżej 100dB/V) i dla niskoimpedancyjnych. 

Odnośnie do zbalansowanego wzmaka - np. do ZenCana możesz wejść po złączach RCA z DACa SE (maksymalnie 4V) i zupełnie swobodnie korzystać z wyjścia słuchawkowego zbalansowanego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności