Skocz do zawartości

Chord Mojo 2


Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, lobuz1 napisał(a):

Bo musi myć minimum 4 razy droższa, nie ważne co jest w środku. 😂

Jak widać po tym wpisie merytoryczna dyskusja z Tobą mija się z powołaniem, także kończę dyskusję i polecam mniej złośliwości na przyszłość.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Cain1916 napisał(a):

Jak widać po tym wpisie merytoryczna dyskusja z Tobą mija się z powołaniem, także kończę dyskusję i polecam mniej złośliwości na przyszłość.

Merytoryczna dyskusja? Jakie Ty masz argumenty, przykłady, wnioski- cena? Proszę Cię.

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, lobuz1 napisał(a):

Gdzie tu jest mowa, że NIE ZLECA SIĘ ODŁĄCZANIA GO OD ZASILANIA?

78E64436-C134-4160-9743-D087950514A9.jpeg

Między wierszami jest tu wyraźnie napisane 🙂

Gdzieś pomiędzy wierszem nr 1 a nr 2....

Edytowane przez konrad_a
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, konrad_a napisał(a):

Między wierszami jest tu wyraźnie napisane 🙂

Gdzieś pomiędzy wierszem nr 1 a nr 2....

Trzymajcie mnie do diaska 😊. Gdzie kuna między wierszami? Jest zaprojektowany, że może być na stałe podłączony do prądu i leniwy Angol nie musi go włączać i wyłączać. Nie ma mowy w wierszach i między nimi, że NIE ZALECA SIĘ ODŁĄCZANIA i POWINIEN BYĆ PODŁĄCZONY NA STAŁE.

 

Zaczynacie już piątek, piąteczek, piątunio? 😊

Edytowane przez lobuz1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, lobuz1 napisał(a):

Trzymajcie mnie do diaska 😊. Gdzie kuna między wierszami? Jesta zaprojektowany, żeby był na stałe podłączony do prądu  i leniwy Angol nie musiał go włączać i wyłączać. Nie ma mowy w wierszach i między nimi, że NIE ZALECA SIĘ ODŁĄCZANIA.

 

Zaczynacie już piątek, piąteczek, piątunio? 😊

Czy ze zdania "auto jest zaprojektowane to przewozu ludzi" wynika "autem nie powinno się przewozić słoni" ?

Czy nie wynika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.11.2022 o 18:26, konrad_a napisał(a):

Czy ze zdania "auto jest zaprojektowane to przewozu ludzi" wynika "autem nie powinno się przewozić słoni" ?

Czy nie wynika?

Przetłumacz sobie translatorem instrukcję od Qutest i zastanów się nad tym głębiej. 

Edytowane przez Methuselah
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, lobuz1 napisał(a):

Przetłumacz sobie translatorem instrukcję od Qutest i zastanów się nad tym głębiej. 

Mam zdane CPE i na codzień pracuję z Amerykanami więc translator nie jest dla mnie autorytetem.

A rozumiem to tak jak rozumiem - medytacje na tym chyba nie za bardzo pomogą.

Kiedyś IBM dawał taką gwarancję na dyski HDD: 2 lata jeśli kompa codziennie włączasz i wyłączasz. 10 lat jeśli dysk chodzi non-stop. Masz jakieś pomysły dlaczego tak robili?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, konrad_a napisał(a):

Mam zdane CPE i na codzień pracuję z Amerykanami więc translator nie jest dla mnie autorytetem.

A rozumiem to tak jak rozumiem - medytacje na tym chyba nie za bardzo pomogą.

Kiedyś IBM dawał taką gwarancję na dyski HDD: 2 lata jeśli kompa codziennie włączasz i wyłączasz. 10 lat jeśli dysk chodzi non-stop. Masz jakieś pomysły dlaczego tak robili?

Tutaj potrzebne jest logiczne myślenie i nie wymyślanie co jest między wierszami. Jestem inżynierem, może dlatego mam mniej filozoficzne podejście. Czytam sporo technicznych instrukcji/dokumentacji w języku angielskim m.in urządzeń stosowanych w przemyśle i ta od Qutest jest dla mnie w 100% zrozumiała.

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, konrad_a napisał(a):

Czy ze zdania "auto jest zaprojektowane to przewozu ludzi" wynika "autem nie powinno się przewozić słoni" ?

Czy nie wynika?

W Polsce można się kłócić, ale w Stanach Zjednoczonych nie wynikałoby, i jeszcze byś zapłacił takiemu odszkodowanie, co wziął ze sobą słonia i auto stanęło na środku drogi. 

 

Poza tym - skoro nie zaleca się, to po co wepchali baterię do Mojo 2? Niech sobie na prąd działa albo ssie USB, bo i tak nie potrafi być urządzeniem autonomicznym jak wszelkie DAPy z przedziału 40 - 30000 PLN. To jest w ogóle ewenement - małe jak przenośne, a praktyczne jak stacjonarne. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.04.2022 o 16:50, lobuz1 napisał(a):

Zastanawiałem się właśnie jak to może zagrać z zewnętrznym wzmacniaczem. Nie ma tutaj wyjścia liniowego z czystego dac- z dziurek 3.5 sygnał jest wzmocniony i ma się tutaj podłączać słuchawki.

 

Mojo 1 ma opcję uruchomienia w trybie DAC (instrukcja) i wtedy sygnał nie idzie wzmocniony. Dwójka chyba powinna mieć to samo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, lobuz1 napisał(a):

Teraz to jesteś złośliwy, ale się nie gmiewam. 😊Nic mi nie opadło. Mięsa nie jadam- niektórzy złośliwi mięsożercy piszą, że z tego powodu jestem drążliwy. 😊Prowadziłem z Tobą normalną dyskusję a Ty piszesz tylko o cenie. Nie uraziłem, nie byłem drażliwy. Moje argumenty moim zdaniem miały nawet jakiś sens. 😊

Napisałem o cenie tylko i wyłącznie z uwagi na fakt, że podważyłeś moje subiektywne zdanie argumentem, że mój tor jest cytuję: "za tani"

Niezależnie od tego czy się z tym zgadzasz czy nie nadal uważam, że H2 to bardzo jakościowy sprzęt i w niektórych połączeniach broni się przed wysokiej klasy torami stacjonarnymi, niezależnie od ich wartości. Na tym polega jego wyjątkowość moim zdaniem.  

Nawet bym był skłonny Ci go wypożyczyć wraz z Finalami abyś się sam o tym przekonał, gdyby nie fakt, że byłeś w moim odbiorze uszczypliwy.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.09.2022 o 13:05, BearPL napisał(a):

Czy moglibyście polecić jakiś kabelek do podłączenia Mojo 2 do telefonu (USB-c > USB-c) ?
Aktualnie mam standardowy USB z mojo i przejściówka z USB na USB-c. Fajnie by było ograniczyć ilość przejściówek.
Przy okazji podpytam o przejściówkę XLR na maly jack - 3,5mm. 

BTW. Testuję mojo 2 od dziś i jest to genialny sprzęt. Szkoda, że kulki się nie kręcą :D 

 

Musi być kabelek w standardzie OTG.

Stare Mojo 1 miało tylko microUSB, kiepskie złącze i ciężko znaleźć jakiś sensowny kabel microUSB-USB-C albo micro USB-Lighting w standardzie OTG, co by się trzymał (taki kabel od Fiio wyrabiał się i był luźny). Do ajfona to już w ogóle, bo oni się cenią.

 

Jak ktoś chce ładny dobry kabelek w standardzie OTG do Mojo (ale na USB lub USB-C, od Mojo microUSB lub w dwójce też USB-C) to Forza Audioworks zrobi fajny na zamówienie. Mi zrobili i jakość, wykonanie, elastyczność, trwałość wtyczek - pierwsza klasa. Ale to się w 100 zł nie zamknie. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Cain1916 napisał(a):

Napisałem o cenie tylko i wyłącznie z uwagi na fakt, że podważyłeś moje subiektywne zdanie argumentem, że mój tor jest cytuję: "za tani"

Niezależnie od tego czy się z tym zgadzasz czy nie nadal uważam, że H2 to bardzo jakościowy sprzęt i w niektórych połączeniach broni się przed wysokiej klasy torami stacjonarnymi, niezależnie od ich wartości. Na tym polega jego wyjątkowość moim zdaniem.  

Nawet bym był skłonny Ci go wypożyczyć wraz z Finalami abyś się sam o tym przekonał, gdyby nie fakt, że byłeś w moim odbiorze uszczypliwy.

 

 

Zgadzam się, że to klawy sprzęt- mam Mojo 2 i zastanawiałem się ostatnio przez chwilę nad Hugo 2 bo był na bazarku. Może i byłem trochę uszczypliwy, ale bronicie tego Hugo 2 jak Częstochowy, jest cała masa dobrego i nawet wybitnego sprzętu. Nie jestem zainteresowany wypożyczaniem sprzętu. Nie dąsaj się już, zgoda? 😊

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.11.2022 o 16:00, lobuz1 napisał(a):

Zacny dac, tylko zastanawiam się czy z innymi wzmacniaczami również po rca zagra gorzej niż po xlr. Jeśli TAK to wtedy raczej „winowajcą” był dac a nie wzmacniacz. Qutest ma fajny nasycony sygnał po rca i czuję, że może być ciekawie.
Tutaj kolega się podpinał z TT2, ale po xlr. 
@Smutny Joesłuchałeś może Ferrum OOR z TT2 po rca? Jest gorzej niż po xlr?

 

 

 

Dopiero zauważyłem. Słuchałem pewnie i na takim i na takim kablu, ale nie skupiałem się wtedy akurat na kablach. Chociaż, skoro różnice się nie rzuciły w oczy to pewnie nie były takie duże ;) na poziomie DAC sygnał i tak miałem niezbalansowany 

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
53 minuty temu, waski napisał(a):

Czy mieliście może kiedyś okazję porównywać Mojo2 lub Hugo2 z iFI Audio iDSD Micro Signaure?

Tak jest :) Sig wypełnił u mnie pustkę po Mojo 2. W skrócie :

Muzykalność : Sig > Mojo 2 > Hugo 2

Technikalia : Hugo 2 > Mojo 2 > Sig

 

Sig przypomniał mi co to muzykalność i analogowe brzmienie pełną gębą. Dźwięk przyciemniony, gęsty, na bogato jak dobry bigos na święta. Zaskakuje mnie, że przy takiej charakterystyce wciąż można sobie dobrze radzić z kontrolą, separacją i holografią - nie tworzy zlanej masy. Budowanie sceny szczególnie w głąb rewelka ! Mojo 2 bardziej krzykliwy, wyrazisty i ogólnie rozrywkowy. Mojo 2 jest też bardziej uniwersalny i jeżeli ktoś szuka jednego najbardziej uniwersalnego źródła to jednak Chord lepszy. Jeżeli zaś tak jak ja potrzebuje coś dla kontrastu do wypieszczonego pod kątem technikaliów toru stacjonarnego to Sig spełnia swoje zadanie bo jest przyjemną odskocznią. Hugo 2 i Sig to kompletne skrajności względem siebie ale jednocześnie ifi nie odbierałbym wysokiej klasy bo koncept urządzenia był inny.  

Edytowane przez x86
  • Like 2
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, waski napisał(a):

Opis pasuje mi do sygnatury Shanlinga M8, którego psiadam, a którego chce wymienić na coś jaśniejszego. Myślę, że Hugo będzie w moim przypadku lepszym pomysłem od Sig.

Dziękuję za opinię.

Mam M8 i porównywałem bezpośrednio z Hugo 2 i jeśli szukasz czegoś równiejszego, z lepszą sceną i bardziej otwartą górą, to będzie dobry kierunek.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.10.2022 o 16:59, lobuz1 napisał(a):

Da się z tym żyć. U mnie grzeje się tylko jak się ładuje i słucham a normalnie bez ładowania jest „letni”. Kolor kulek daje szybką informację o poziomie głośności- jak nie świeci się pierwsza biała to możesz śmiało podłączać co tam chcesz. Mogę poczekać aż się włączy i ładować 4h przez micro- nie śpieszy mi się zazwyczaj. Do ładowania wszystkiego i tak używam listwy z timerem. Jak się nim nie bawię za często to rzeczywiście zaglądam czasami do instrukcji. Kabelki to nieporozumienie i od razu zmienione, ale tak zawsze robię. Nie pamiętam sprzętu, który używałem na fabrycznych.

Jak M2 zgrywa się z Final F4100 ??

Nie jest za chudo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.11.2022 o 11:20, hibi napisał(a):

Jak M2 zgrywa się z Final F4100 ??

Nie jest za chudo ?

Jakby było za chudo, to trzy dotknięcia kulek i już jest grubo :) DSP w Mojo2 działa naprawdę świetnie. Nie czuję absolutnie żadnej utraty jakości.

Edytowane przez Najner
  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mój ulubiony YouTuber audio o Mojo2  

 

 

 

Ps. Wciąż kocham mojusia drugiego, fantastyczny zakup. Używam codziennie, nie przestaje mnie zachwycać.

Ps2. Jeżeli ktoś nie zna tego youtubera, to uprzedzam, że nie ma tu wielkiej treści, to raczej filmy stworzone dla zabawy :D

 

Edytowane przez Najner
  • Like 2
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności