Skocz do zawartości

Chord Mojo 2


Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Spawn napisał(a):

grzeje się (niedobre dla baterii i urządzeń sąsiadujących które grzeją się od niego)

tylko jak się ładuje bateryjka podczas odtwarzania; normalnie to tylko trochu, a w trybie desktop ledwie co;

marudzisz;

Godzinę temu, Spawn napisał(a):

- bardzo powoli działa zmiana głośności. Jak nie pamiętam co ostatnie było w niego wpięte to najpierw przez 20 sekund ściszam zanim wepnę słuchawki a potem przez 30 sekund podgłaśniam. Przydało by się aby dało się ustawić samemu jakiś pośredni, bezpieczny poziom od którego mojo2 zawsze startuje

bardzo marudzisz;

Godzinę temu, Spawn napisał(a):

- włącza się ponad 20 sekund

bardzo, bardzo marudzisz; ten czas pozwala na osiągniecie stanu pełnej gotowości u audiofila;

 

Godzinę temu, Spawn napisał(a):

z ciekawości spróbowałem czy da się go używać nie zaglądają do instrukcji i owszem włączyć i zmieniać głośność tak ale jak kliknąłem w ten pierwszy przycisk dziwnie opisany to potem się już czułem jak małpa w laboratorium patrząca na zmieniające się kolorki które nie wiem co oznaczają 

kilka razy trzeba ziornąć do manuala, potem już wszystkie funkcje pykasz na luziku;

 

2 godziny temu, Spawn napisał(a):

ten kabelek co dali w zestawie to już nie mógł być krótszy

no przegięli;

2 godziny temu, Spawn napisał(a):

ładowanie tylko micro usb.

nic to.

 Aha, no i trynd jest taki, że modżusia drugiego chwalimy i nie potrzebujemy tu trzeźwej krytyki czy tam wyważonych opinii. 

  • Like 4
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, audionanik napisał(a):

Aha, no i trynd jest taki, że modżusia drugiego chwalimy i nie potrzebujemy tu trzeźwej krytyki czy tam wyważonych opinii. 

 

Dobrze że on nie-w-pełni stacjonarny bo normalnie patrząc na ostatnie promki bym chyba kupił i pochwalił. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, audionanik napisał(a):

marudzisz;

bardzo marudzisz;

bardzo, bardzo marudzisz;

 

Ano. Stare przyzwyczajenia recenzenta w tym momencie wierzącego acz niemal niepraktykującego.

 

27 minut temu, audionanik napisał(a):

Aha, no i trynd jest taki, że modżusia drugiego chwalimy i nie potrzebujemy tu trzeźwej krytyki czy tam wyważonych opinii. 

 

Jak przeglądałen ten wątek to rzucìlo mi się cośtam że na sabra narzekałeś. Chwilę Ci zajęło (dekadę?) ale cieszę się że ten trynd w końcu odemnie podłapałeś ;) Choć osobiście uważam że te nowsze kostki to są nawet akceptowalne ale oczywiście naturalnymi jakoś specjalnie to bym ich nadal nie nazwał.

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Spawn napisał(a):

Chwilę Ci zajęło (dekadę?) ale cieszę się że ten trynd w końcu odemnie podłapałeś

Ja kilka lat temu byłem już członkiem Kościoła Pod Wezwaniem Św. Roba, potem trochu wpadłem w ekumenizm, a teraz wracam skruszony..,

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@audionanik patrz lajka Ci wtedy dałem. Pewnie z zazdrości ale co tam ;)

 

Ja nigdy nie byłem jakimś wielkim fanem. Mojo był fajny ale troche za bardzo porobiony miał dźwięk i nie grał moim zdaniem wcale lepiej niż podobnie wyceniane dapy choć grał na tyle od nich inaczej (bo opartych w 99% na cirrusach, asajachkajsejach, saberach i jakieś niedobitki ma starzejącym się burrbrownie) że można było się w nim zakochać jak komuś to siadło.

 

Hugo2 za to podziwiam ale niepolubiliśmy się. Chylę czoła przed jego technikaliami i tutaj za to nie słyszałem żadnego dapa który by mu dorównywał. Niestety poszedł za daleko w ekstrema i jesr za bardzo, hmmm odtłuszczony i napięty. To dźwięk spektakularny do podziwiania acz urokliwym i dźwięcznym to bym go nie nazwał.

Edytowane przez Spawn
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Spawn napisał(a):

włącza się ponad 20 sekund

 

Dla audiofilskiej duszy, odpalającej swoje lampowce na godziny przed odsłuchem w celu dogrzania lampek, 20s to jak mrugnięcie okiem. :D

 

A odnośnie obsługi, po tygodniu to instrukcję można wywalić. Teraz to nawet koloru kulek nie potrzebuję, mogę z zamkniętymi oczkami klikać w DSP.

Edytowane przez Karmazynowy
  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Spawn napisał(a):

Hugo2 za to podziwiam ale niepolubiliśmy się. Chylę czoła przed jego technikaliami i tutaj za to nie słyszałem żadnego dapa który by mu dorównywał. Niestety poszedł za daleko w ekstrema i jesr za bardzo, hmmm odtłuszczony i napięty. To dźwięk spektakularny do podziwiania acz urokliwym i dźwięcznym to bym go nie nazwał.

Hugo2 też raczej nie dla mnie; był kilka razy u mnie i szacun, ale jako daca, to Qutesta wolę (którego wspomniałem w linku powyżej); miałem go długo i wspominam bardzo dobrze.

48 minut temu, Spawn napisał(a):

Mojo był fajny ale troche za bardzo porobiony miał dźwięk i nie grał moim zdaniem wcale lepiej niż podobnie wyceniane dapy

Mojo1 wymięka przy mojo2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Spawn napisał(a):

Przewertowałem wątek i same zachwyty to ja przewrotnie o wadach :D

 

- grzeje się (niedobre dla baterii i urządzeń sąsiadujących które grzeją się od niego)


Najbardziej się grzał jak żeśmy z żoną go zaatakowali na 2 plajery.
 

6 godzin temu, Spawn napisał(a):

- włącza się ponad 20 sekund

I to właśnie jest super. Magia kolorów. Można w tym czasie wskoczyć w piżamkę.
 

6 godzin temu, Spawn napisał(a):

- bardzo powoli działa zmiana głośności. Jak nie pamiętam co ostatnie było w niego wpięte to najpierw przez 20 sekund ściszam zanim wepnę słuchawki a potem przez 30 sekund podgłaśniam.

Przy dużej ilości różnego sprzętu to może być denerwujące. Dla mnie to zaleta, że trzyma poprzednie ustawienie i sygnalizuje to kolorem. Wiem, że nie przekręcę gały przez przypadek za daleko a słucham zwykle na tej samej głośności plus minus 3 kliki. 

 

6 godzin temu, Spawn napisał(a):

- z ciekawości spróbowałem czy da się go używać nie zaglądają do instrukcji i owszem włączyć i zmieniać głośność tak ale jak kliknąłem w ten pierwszy przycisk dziwnie opisany to potem się już czułem jak małpa w laboratorium patrząca na zmieniające się kolorki które nie wiem co oznaczają :D

W tam. Ten koleś ma gorzej. 

 

6 godzin temu, Spawn napisał(a):

- ten kabelek co dali w zestawie to już nie mógł być krótszy i w dodatku ładowanie tylko micro usb.

 

Agreed. 


A czy ktoś ma podobne spostrzeżenia do tego recenzenta, że dźwięk zmienia się po rozgrzaniu po około 30 minutach (nie dotyczy trybu desktop) ?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Początek z Mojo 2 też troszkę dał mi w kość. No jak to tak z jakimiś kolorowymi kuleczkami, bez pilota. Kwestia przyzwyczajenia. 15 minut i wszystko obcykane. Używam go w 100% stacjonarnie. Większość czasu robi za przetwornik do wzmacniacza Rega Elex-R. Obecnie mam na stanie też Toppinga D30 Pro do porównania. Mojo jest ogólnie bardziej nasycony, ma ciekawszą barwę, wypełnienie, większy wykop na basie i ogólnie dynamikę. Topping bardziej kieruje brzmienie w stronę wyższych rejestrów, gra przestrzenniej, nieco oddalonym pierwszym planem, ma bardziej sypką, delikatnie zapiaszczoną górę. To fajny przetwornik, ale jednak w moje klamoty lepiej wpisuje się Modżuś.

 

No i tak sobie myślę powoli nad jakimiś nieco lepszymi nausznikami do niego. Zaciekawiły mnie Hifiman Edition XS. Ktoś z Was może słuchał ich z Chordzikiem?

 

topping.jpg

 

22 godziny temu, BearPL napisał(a):

A czy ktoś ma podobne spostrzeżenia do tego recenzenta, że dźwięk zmienia się po rozgrzaniu po około 30 minutach (nie dotyczy trybu desktop) ?

 

Nic takiego nie zauważyłem 🤨

Edytowane przez simo
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, simo napisał(a):

Początek z Mojo 2 też troszkę dał mi w kość. No jak to tak z jakimiś kolorowymi kuleczkami, bez pilota. Kwestia przyzwyczajenia. 15 minut i wszystko obcykane. Używam go w 100% stacjonarnie. Większość czasu robi za przetwornik do wzmacniacza Rega Elex-R. Obecnie mam na stanie też Toppinga D30 Pro do porównania. Mojo jest ogólnie bardziej nasycony, ma ciekawszą barwę, wypełnienie, większy wykop na basie i ogólnie dynamikę. Topping bardziej kieruje brzmienie w stronę wyższych rejestrów, gra przestrzenniej, nieco oddalonym pierwszym planem, ma bardziej sypką, delikatnie zapiaszczoną górę. To fajny przetwornik, ale jednak w moje klamoty lepiej wpisuje się Modżuś.

 

No i tak sobie myślę powoli nad jakimiś nieco lepszymi nausznikami do niego. Zaciekawiły mnie Hifiman Edition XS. Ktoś z Was może słuchał ich z Chordzikiem?

 

topping.jpg

 

 

Nic takiego nie zauważyłem 🤨

Mam XS i mam mojo2, więc jak napiszesz jaki repertuar słuchasz i na co zwrócić uwagę, to mogę coś skrobnąć. Na codzień XS-y słucham na M8, więc nie jestem osłuchany w połączeniu z mojo.

20221029_111316.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.10.2022 o 20:56, Spawn napisał(a):

@audionanik patrz lajka Ci wtedy dałem. Pewnie z zazdrości ale co tam ;)

 

Ja nigdy nie byłem jakimś wielkim fanem. Mojo był fajny ale troche za bardzo porobiony miał dźwięk i nie grał moim zdaniem wcale lepiej niż podobnie wyceniane dapy choć grał na tyle od nich inaczej (bo opartych w 99% na cirrusach, asajachkajsejach, saberach i jakieś niedobitki ma starzejącym się burrbrownie) że można było się w nim zakochać jak komuś to siadło.

 

Hugo2 za to podziwiam ale niepolubiliśmy się. Chylę czoła przed jego technikaliami i tutaj za to nie słyszałem żadnego dapa który by mu dorównywał. Niestety poszedł za daleko w ekstrema i jesr za bardzo, hmmm odtłuszczony i napięty. To dźwięk spektakularny do podziwiania acz urokliwym i dźwięcznym to bym go nie nazwał.

Tak z wielkiej ciekawości, jako posiadacz hugo 2 i fostexów th900mk2. Zestaw kupiony pod elektronikę szeroko pojętą i kocham go ponad życie :) ale.. Jako że nosi trochę :) wiadomo... Po kilku latach wraca znajome - "może jednak szukać dalej..?" :)

 

Co byś polecił posłuchać zamiast hugo2, żeby usłyszeć brakujące "urokliwość i dźwięczność" ? Ale nie tracąc spektakularności...

Pytam serio. 

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez areskrk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie byłem zapytany, ale że miałem z Hugo2 podobny problem to się wtrącę - u mnie na urokliwość i dociążenie pomógł porządny kabel optyczny (Wireworld Supernova 7) i lukrujący amp, który przy okazji nie zatraca detali - Pathos Aurium plus fajne lampki.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na AVS słyszałem zestaw wyraźnie lepszy od Hugo2+HEkSE: Sonnet Pasithea+WA33+Abyss 1266 TC.

On miał wszystko - głębię, dociążenie, wypełnienie, detal, barwy, kontury, przestrzeń, lekkość, energię i relaks.

Tylko ta cena co zwala z nóg...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Spawn napisał(a):

@areskrk tak serio to też bym coś takiego chciał że i jedno i drugie na raz ale niestety nie natrafiłem. Sam wybieram z urządzeń z gatunku czegoś pomiędzy czyli już nie tak spektakularnych ale już urokliwych.

ja wiedziałem że tak będzie... :)

 

W takim razie zostanie jak jest :)

 

THX.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Spawn napisał(a):

Obsiedli i mojo bijo! A przynajmniej próbujo bo maluch daje rade :)

 

20221102_144157~01.jpg

Daj znać jak starcie z iBasso, jestem bardzo ciekawy. Kanapka Mojo + Hiby wygląda kozacko, ale jest lekko grubawa, do kieszeni tak sobie się nadaje ;) 

A tak a propos, to kupiłem sobie BiedaPoly :D

 

SmartSelect_20221103_134608_Gallery.jpg

Edytowane przez Najner
  • Like 6
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.11.2022 o 00:47, konrad_a napisał(a):

Ja na AVS słyszałem zestaw wyraźnie lepszy od Hugo2+HEkSE: Sonnet Pasithea+WA33+Abyss 1266 TC.

On miał wszystko - głębię, dociążenie, wypełnienie, detal, barwy, kontury, przestrzeń, lekkość, energię i relaks.

Tylko ta cena co zwala z nóg...

Lepszy był Qutest z tym Analem, czy jak to tam się nazywa :D
A jeśli chodzi o Sonnet plus Wu to ja osobiście srogo się rozczarowałem. Nie wiem, może te Abyssy mi zupełnie nie podeszły?

Edytowane przez roger987
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności