Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Chord Mojo 2


Rekomendowane odpowiedzi

A bo plan był taki, żeby kupić któreś z czołowych wirelessów i uwolnić się od kabli, a nie dokładać kolejny do ładowania Mojo :P

Edytowane przez zdzichon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, BearPL napisał(a):

Ta przystawka oferuje jedynie połączenie przez Bluetooth a Poly dodatkowo to do czego ja mógłbym potrzebować- dostęp do plików z serwera NAS przez Wifi (dlna) i Roon. Nie ma sensu porównywać tego 1 do 1. 😀

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Najner napisał(a):

Wyżywasz się na biednym Chordzie, a tak naprawdę to Ty chcesz używać tego sprzętu niezgodnie z przeznaczeniem.

Ja Ci pożyczyłem Mojo jako sprzęt stacjonarny, a Ty byś chciał kupić swojego i targać bidula gdzieś po dworze? :P

 

 

 

ototo! Przecież Mojo2 to sprzęt typowo stacjonarny ❤️ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ ten Mojo 2 jest ofensywny na średnicy. Czasami aż za bardzo jak dla mnie. Mając takie Fidelio X2HR, które przecież są dość spokojnymi słuchawkami, muszę zjeżdżać na EQ zakres 3kHz (zielona dioda) o -2dB bo robi się czasami jazgot. Dali IO-4 też potrafią zakłuć. DT770 Pro boję się aż podłączać ;) Albo to moje uszy takie czułe.

 

Jest moc, jest kopyto, jest konturek, jest dynamika. Chciałbym nieco lepszego zejścia na tym najnajnajniższym basiorze i jednak troszkę więcej spokoju na średni.

Edytowane przez simo
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, simo napisał(a):

Ależ ten Mojo 2 jest ofensywny na średnicy.

FR ma płaskie jak deska. Szukałbym przyczyny gdzie indziej. 

43 minuty temu, simo napisał(a):

Mając takie Fidelio X2HR, które przecież są dość spokojnymi słuchawkami, muszę zjeżdżać na EQ zakres 3kHz (zielona dioda) o -2dB bo robi się czasami jazgot.

 

Nie wiem jak to działa w mojo2,  ale philipsy na 3kHz możliwe że mają dołek. W ich stronę pada zarzut czasami, że nie eksponują średnicy / wokali (tego zakresu) zbyt dobrze i wyraźnie (nie to żebym się tak calkiem zgadzał). Ja wierzę, że jakiś pik może Ci przeszkadzać, jednak obstawiałbym coś między 5-6kHz w ich przypadku. Może to EQ ma szeroki zakres i obniżając 3kHz to te 5-6kHz się łapią? Najlepiej jakbyś sobie popróbował i posprawdzał na jakimś parametrycznym EQ. 

 

43 minuty temu, simo napisał(a):

 Albo to moje uszy takie czułe. Jest moc, jest kopyto, jest konturek, jest dynamika. Chciałbym nieco lepszego zejścia na tym najnajnajniższym basiorze i jednak troszkę więcej spokoju na średni.

 

No i tu właśnie wychodzi to, że przydałaby się bardziej precyzyjna regulacja tonów.

 

Nie da Ci tego Ojciec, nie da Ci tego Matka co może dać Ci z kulek na PEQ przesiadka. ;)

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, simo napisał(a):

Ależ ten Mojo 2 jest ofensywny na średnicy. Czasami aż za bardzo jak dla mnie. Mając takie Fidelio X2HR, które przecież są dość spokojnymi słuchawkami, muszę zjeżdżać na EQ zakres 3kHz (zielona dioda) o -2dB bo robi się czasami jazgot. Dali IO-4 też potrafią zakłuć. DT770 Pro boję się aż podłączać ;) Albo to moje uszy takie czułe.

 

Jest moc, jest kopyto, jest konturek, jest dynamika. Chciałbym nieco lepszego zejścia na tym najnajnajniższym basiorze i jednak troszkę więcej spokoju na średni.

 

U mnie na Clear MG nic niepokojącego nie słychać na średnicy z mojo2, a są to słuchawki, które te pasmo mają mocno podkreślone. Przez średnicę masz na myśli wokal, jakieś konkretne instrumenty czy wszystko w tym paśmie ?
Jutro będę miał DT770 to aż sprawdzę jak grają. Masz jakiś konkretny przykład? Może problem leży w masteringu utworów, których słuchasz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy cichym słuchaniu nie ma problemu, średnica jest ok. Ale gdy tylko podgłośnisz to dla mnie jest za bardzo przybliżona, dobitna, wysunięta w stronę słuchacza, czasami wręcz natarczywa. Chciałbym tam więcej swobody i lekkiego „odstępu”. Źródłem jest u mnie komputer PC z win10 - bez żadnych upiększaczy. Swoją drogą - zastanawiam się dla kogo jest początkowa, pierwsza skala głośności w Mojo 2? Ta z niższym wzmocnieniem. Jak bardzo niską impedancję muszą mieć słuchawki żeby z niej korzystać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, simo napisał(a):

Przy cichym słuchaniu nie ma problemu, średnica jest ok. Ale gdy tylko podgłośnisz to dla mnie jest za bardzo przybliżona, dobitna, wysunięta w stronę słuchacza, czasami wręcz natarczywa. Chciałbym tam więcej swobody i lekkiego „odstępu”. Źródłem jest u mnie komputer PC z win10 - bez żadnych upiększaczy. Swoją drogą - zastanawiam się dla kogo jest początkowa, pierwsza skala głośności w Mojo 2? Ta z niższym wzmocnieniem. Jak bardzo niską impedancję muszą mieć słuchawki żeby z niej korzystać?


Mi się wydaje, że słucham raczej niezbyt głośno. Na Celarach mam zwykle białą i 2 czerwone kulki. Na Hawkach pomarańczowe (czyli ciszej). Poniżej drugiej skali głośności nie schodzę. A aktualizowałeś sterowniki do Mojo? Wydaje mi się, że gra odrobinę inaczej po zainstalowaniu sterowników z ich strony. Może to rozwiąże problem. Ja raczej przeważnie używam podłączając do telefonu kablem USB-C a na telefonie konto Qobuz przez UAPP. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, simo napisał(a):

Przy cichym słuchaniu nie ma problemu, średnica jest ok. Ale gdy tylko podgłośnisz to dla mnie jest za bardzo przybliżona, dobitna, wysunięta w stronę słuchacza, czasami wręcz natarczywa. Chciałbym tam więcej swobody i lekkiego „odstępu”. Źródłem jest u mnie komputer PC z win10 - bez żadnych upiększaczy. Swoją drogą - zastanawiam się dla kogo jest początkowa, pierwsza skala głośności w Mojo 2? Ta z niższym wzmocnieniem. Jak bardzo niską impedancję muszą mieć słuchawki żeby z niej korzystać?

Tu nie chodzi o upiększacze, byle powyłączać różne obrzydzacze. :) Wpinałem u siebie Mojo 2 do tego samego komputera z Win10, zoptymalizowanego pod audio, z którego korzystam na co dzień do systemu słuchawkowego stacjonarnego, i Mojo 2 miał dla mnie jak najbardziej prawidłowy balans tonalny. Nie wiem, czy szukać winy w kablu USB, ustawieniach kompa tudzież softu do słuchania muzyki (a to temat-rzeka), ale ograniczenia brzmieniowe Mojo 2 na pewno nie polegają na niewłaściwej equalizacji. Raczej na pewnym "cyfrowym" zaśmieceniu dźwięku, ale to w takich gabarytach urządzenia o dużej mocy obliczeniowej normalne. Mojo 2 nawet w jakimś sensie ośmiesza urządzenia stacjonarne, w których producenci mieli więcej objętości do dyspozycji i niewiele z tego wyszło.

 

 

1 minutę temu, BearPL napisał(a):


Mi się wydaje, że słucham raczej niezbyt głośno. Na Celarach mam zwykle białą i 2 czerwone kulki. Na Hawkach pomarańczowe (czyli ciszej). Poniżej drugiej skali głośności nie schodzę. A aktualizowałeś sterowniki do Mojo? Wydaje mi się, że gra odrobinę inaczej po zainstalowaniu sterowników z ich strony. Może to rozwiąże problem. Ja raczej przeważnie używam podłączając do telefonu kablem USB-C a na telefonie konto Qobuz przez UAPP. 

Ja normalnie wpiąłem, nie instalowałem niczego, sam się zgłosił. Tylko mu w foobar2000 wybrałem WASAPI Event i 32-bity format danych. Innego nie łykał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, majkel napisał(a):

 

Ja normalnie wpiąłem, nie instalowałem niczego, sam się zgłosił. Tylko mu w foobar2000 wybrałem WASAPI Event i 32-bity format danych. Innego nie łykał.

 

U mnie też wykrył od razu, ale sterowniki po jakimś czasie zainstalowałem. Dźwięku nie popsuło, więc ok :) 
Z Fubara nie korzystałem jeszcze, bo normalnie odtwarzam z apki Qobuza na PC, ale chyba zainstaluję niedługo, bo zripowałem wszystkie swoje płyty CD na kompa do FLAC i czasem fajnie byłoby ich posłuchać. Skorzystam z linka do konfiguracji w Twojej stopce. Czy ten opis konfiguracji z pierwszej strony jest dalej aktualny, czy trzeba się przebić przez całość tematu?

Edytowane przez BearPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, BearPL napisał(a):

Na Celarach mam zwykle białą i 2 czerwone kulki. Na Hawkach pomarańczowe (czyli ciszej). Poniżej drugiej skali głośności nie schodzę.


To jest strasznie cicho. Na H2HR które mają 30 Ohm wjeżdżam na białą kropę z zielonym kolorkiem (a lubię i czasami głośniej). Przy cichym słuchaniu nie mam absolutnie żadnych zarzutów jeśli chodzi o średnicę.

 

48 minut temu, majkel napisał(a):

Nie wiem, czy szukać winy w kablu USB, ustawieniach kompa tudzież softu do słuchania muzyki (a to temat-rzeka)


Sprawdzałem na 3 różnych kompach, wielu różnych przewodach i odtwarzaczach. Efekt ofensywnego, bardzo bliskiego środka zawsze ten sam. Biorę pod uwagę też moje spaczenie poprzednimi audio sprzętami. Kilka lat spędziłem z urządzeniami Hegla, które jednak są mocniej cofnięte, grają o wiele głębiej.

Edytowane przez simo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, BearPL napisał(a):

 

U mnie też wykrył od razu, ale sterowniki po jakimś czasie zainstalowałem. Dźwięku nie popsuło, więc ok :) 
Z Fubara nie korzystałem jeszcze, bo normalnie odtwarzam z apki Qobuza na PC, ale chyba zainstaluję niedługo, bo zripowałem wszystkie swoje płyty CD na kompa do FLAC i czasem fajnie byłoby ich posłuchać. Skorzystam z linka do konfiguracji w Twojej stopce. Czy ten opis konfiguracji z pierwszej strony jest dalej aktualny, czy trzeba się przebić przez całość tematu?

U mnie jest teraz wersja 1.6.12, pewne rzeczy mam inaczej. Mogę Ci napisać co, jakbym nie wrzucił do wątku w międzyczasie.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. To jeszcze jedna sprawa. Czy ktoś korzysta z Mojo 2 jako stacjonarnego DACa do systemu stereo (wzmacniacz i kolumny)? Jaką głośność wtedy najlepiej ustawić na Chordziku? U siebie stosuję ustawienie: biała kulka + dwie jasnoniebieskie/niebieskie co ma niby odpowiadać -2dB - 0dB w skali od -108dB do +18dB. Zastanawia mnie też jakie wtedy przetwornik podaje napięcie. Max co jest w stanie z siebie wypruć to 5.3V.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, simo napisał(a):

Ok. To jeszcze jedna sprawa. Czy ktoś korzysta z Mojo 2 jako stacjonarnego DACa do systemu stereo (wzmacniacz i kolumny)? Jaką głośność wtedy najlepiej ustawić na Chordziku? U siebie stosuję ustawienie: biała kulka + dwie jasnoniebieskie/niebieskie co ma niby odpowiadać -2dB - 0dB w skali od -108dB do +18dB. Zastanawia mnie też jakie wtedy przetwornik podaje napięcie. Max co jest w stanie z siebie wypruć to 5.3V.

 

A1C40C3B-FAAC-49EA-9BC7-0FBF6BB9565D.jpeg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, simo napisał(a):

Ok. To jeszcze jedna sprawa. Czy ktoś korzysta z Mojo 2 jako stacjonarnego DACa do systemu stereo (wzmacniacz i kolumny)? Jaką głośność wtedy najlepiej ustawić na Chordziku? U siebie stosuję ustawienie: biała kulka + dwie jasnoniebieskie/niebieskie co ma niby odpowiadać -2dB - 0dB w skali od -108dB do +18dB. Zastanawia mnie też jakie wtedy przetwornik podaje napięcie. Max co jest w stanie z siebie wypruć to 5.3V.

 

image.png

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@roger987 - dziękuję! Oglądałem wczoraj prezentację Wattsa z Chorda na YT i nie wyłapałem tej tabelki.

 


/edit

Tylko kurna coś te kolorki w tabeli nie pokrywają się ze stanem faktycznym. Przedział od 0dB do +18dB nie jest przecież cały na biało. Nawymyślali jakichś kulek cholera jasna :P

 

/edit2

2 godziny temu, simo napisał(a):

Przedział od 0dB do +18dB nie jest przecież cały na biało.


Ja pierdykam, jednak jest ok. Sorki za zamieszanie. Na białych kulkach można sobie poklikać jeszcze 18 razy i dobić do +18dB. Modżuś, czym Ty mnie jeszcze zaskoczysz. 
 

Po przeklikaniu sie więc 10000 razy w jedną i w drugą stronę, stwierdzam że tabela jest poprawnie rozpisana 🤯

Edytowane przez simo
  • Like 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewertowałem wątek i same zachwyty to ja przewrotnie o wadach :D

 

- grzeje się (niedobre dla baterii i urządzeń sąsiadujących które grzeją się od niego)

- włącza się ponad 20 sekund

- bardzo powoli działa zmiana głośności. Jak nie pamiętam co ostatnie było w niego wpięte to najpierw przez 20 sekund ściszam zanim wepnę słuchawki a potem przez 30 sekund podgłaśniam. Przydało by się aby dało się ustawić samemu jakiś pośredni, bezpieczny poziom od którego mojo2 zawsze startuje

- z ciekawości spróbowałem czy da się go używać nie zaglądają do instrukcji i owszem włączyć i zmieniać głośność tak ale jak kliknąłem w ten pierwszy przycisk dziwnie opisany to potem się już czułem jak małpa w laboratorium patrząca na zmieniające się kolorki które nie wiem co oznaczają :D

- ten kabelek co dali w zestawie to już nie mógł być krótszy i w dodatku ładowanie tylko micro usb.

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Spawn napisał(a):

Przewertowałem wątek i same zachwyty to ja przewrotnie o wadach :D

 

- grzeje się (niedobre dla baterii i urządzeń sąsiadujących które grzeją się od niego)

- włącza się ponad 20 sekund

- bardzo powoli działa zmiana głośności. Jak nie pamiętam co ostatnie było w niego wpięte to najpierw przez 20 sekund ściszam zanim wepnę słuchawki a potem przez 30 sekund podgłaśniam. Przydało by się aby dało się ustawić samemu jakiś pośredni, bezpieczny poziom od którego mojo2 zawsze startuje

- z ciekawości spróbowałem czy da się go używać nie zaglądają do instrukcji i owszem włączyć i zmieniać głośność tak ale jak kliknąłem w ten pierwszy przycisk dziwnie opisany to potem się już czułem jak małpa w laboratorium patrząca na zmieniające się kolorki które nie wiem co oznaczają :D

- ten kabelek co dali w zestawie to już nie mógł być krótszy i w dodatku ładowanie tylko micro usb.

 

Da się z tym żyć. U mnie grzeje się tylko jak się ładuje i słucham a normalnie bez ładowania jest „letni”. Kolor kulek daje szybką informację o poziomie głośności- jak nie świeci się pierwsza biała to możesz śmiało podłączać co tam chcesz. Mogę poczekać aż się włączy i ładować 4h przez micro- nie śpieszy mi się zazwyczaj. Do ładowania wszystkiego i tak używam listwy z timerem. Jak się nim nie bawię za często to rzeczywiście zaglądam czasami do instrukcji. Kabelki to nieporozumienie i od razu zmienione, ale tak zawsze robię. Nie pamiętam sprzętu, który używałem na fabrycznych.

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Spawn napisał(a):

z ciekawości spróbowałem czy da się go używać nie zaglądają do instrukcji

Panie Kolego, bo to nie jest jakiś tam pierwszy lepszy pierdek, tylko najbardziej zaawansowane DSP na planecie Ziemia, prezentacji Roberta Pan nie widział? :D 

Ps. zgadzam się z wadami, aczkolwiek ja mam cały czas Mojo podpięte pod ładowanie, więc działam w trybie "desktop", który nie ładuje baterii w ogóle.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Spawn napisał(a):

- z ciekawości spróbowałem czy da się go używać nie zaglądają do instrukcji i owszem włączyć i zmieniać głośność tak ale jak kliknąłem w ten pierwszy przycisk dziwnie opisany to potem się już czułem jak małpa w laboratorium patrząca na zmieniające się kolorki które nie wiem co oznaczają :D

Miałem pierwszą wersję, więc byłem przygotowany. Ale jak chciałem z DSP skorzystać, to podobnie jak Ty wysiadłem. Bez instrukcji jak we mgle. Ale po paru minutach zapomniałem, gdzie mam instrukcję. Podobnie jak rozkładałem łóżeczko turystyczne dla wnuczki. Bez instrukcji jak przystało na prawdziwego mężczyznę. Po 20 minutach poddałem się. Z instrukcją (3 zdania i 4 rysunki) rozłożenie zajęło 20 sekund :) I tak samo jest z Mojo 2. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności