Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Chord Mojo 2


Rekomendowane odpowiedzi

16 minut temu, majkel napisał:

Ale który - Pro, czy Q2M, bo ten ostatni potrafi grać jak gramofon według jedno forumowicza. Siedzę na nim trzeci rok i nigdzie się nie wybieram, póki co.

W zasadzie pisałem ogólnie. Pro słuchałem na droższych stacjonarkach, a tych Q2M na tańszych sprzętach. Mogłem też wybitnie źle trafić, ale też potwierdza to znajomy, który tymi sprzętami handluje. Oczywiście chodzi mi o rozwiązania czysto tranzystorowe. Ja gramofonowo brzmiącego Sabre nie miałem przyjemności usłyszeć, choć jeśli takowe są, to z chęcią się zapoznam.

Tego 9018 słuchałem na Woo WA7 Fireflies i grało to bardzo dobrze. Nie miałem żadnych zastrzeżeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Tommy66 napisał:

@Artorias  a w Mp3store  nie słuchałeś Burson 3XR 🙃

= ,,dwa układy ESS9038Q2M z linii SABRE32''

 

Słuchałem chwilę z Twoich Odezi LCD3 i ogólnie brzmienie zrobiło na mnie ogromne wrażenie, zwłaszcza z tym kablem ^^ Niestety to w zasadzie była jedyna moja styczność z ESS w Bursonie i to na słuchawkach, które dosyć dobrze mogą niwelować te aspekty, które nie do końca mi odpowiadały na innych sprzętach. A w teorii powinny nawet dobrą synergię łapać. Później wskoczyłem już na Woo WA33 i inne zabawki, a szkoda. Z chęcią sprawdzę jeszcze raz Bursona. Mimo wszystko oni też mają z tym DAC duże doświadczenie i sporo pozytywnych opinii można przeczytać, więc faktycznie może się nieco pospieszyłem ze swoją opinią.

Edytowane przez Artorias
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.06.2022 o 12:47, audionanik napisał:

mojuś, genialny w jako słuchawkopopychacz, w roli samego daca jest taki-se...

 

Dzisiaj żona i dzieci odjechały w dal, więc podłączyłem w końcu mojo2 do exposure 2010 i indiana line diva 262...

Nooo iii pora na hau hau hau, bo w tej konfiguracji mojuś sprawdza się jako dac po prostu wyśmienicie!!! I to z tanim ickiem mały jacek -> 2xrca!

 

Ale to:

W dniu 18.06.2022 o 17:09, audionanik napisał:

Topping a50s spięty z cedekiem harmana hd970 grał lepiej niż w duecie z mojo2 jako dakiem. Za to mojuś solo wygrywa z duetem harman/a50s.

nadal aktualne. Topping, który superanko gra z harmana, mojusia po prostu nie lubi..

W dniu 20.05.2022 o 17:57, roger987 napisał:

Napisz jakieś porównanie !

Obrazek, na którym gra Mojuś Drugi de Chord, a nie Hugo2 nie wystarczy?

6A34C281-4751-44AD-A0E7-415717492E5C.jpeg

 Hugo2 oczywiście że projektuje dalej rozstrzelone źródła, wyraźniej odseparowane, jest jaśniejszy i jest taki ogólnie "bardziej". No strasznie się napina na bycie audiofylskim przez co zapomina o naturalności. Tu właśnie wygrywa Mojuś - jego to odpalasz i wszystko robi się akuratne, na swoim miejscu - wielkość źródeł, ich pozycjonowanie oraz namacalność, z barwą, dociążeniem, gęstością jak się patrzy...czyli szafa gra, mole tańczą.👍

Edytowane przez audionanik
  • Like 7
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, audionanik napisał:

No strasznie się napina na bycie audiofylskim przez co zapomina o naturalności.

w tym jednym zdaniu zawarłeś moją pretensje do H2 której nie byłem w stanie zwerbalizować przez 2 lata :)
Zresztą nie tylko do H2, ale do dużej części rynku audiofilskiego. 

1 godzinę temu, audionanik napisał:

mojuś sprawdza się jako dac po prostu wyśmienicie!!! I to z tanim ickiem mały jacek -> 2xrca!

no właśnie to jest to co mnie zaszokowało motzno: głupi jack a nic to nie przeszkadza, nie trzeba żadnych xlr-ów szmerów bajerów, gra dobrze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

image.pnghttps://tidal.com/browse/album/35085311

 

Nie nie, to nie pomyłka. Nadal chodzi o Mojo2.

Nagrania zarejestrowane w latach 1987-1991/92 przez Philipsa wydane już przez Deccę (która wchłonęła Holendra). No niby DDD, ale wali analogiem na kilometr (jak wiadomo Decca wydawała filipsowe analogi na CD).

Jak tam było, tak tam było, ale tak czy siak jest baaardzo analogowo; niektórzy uszaci mogą płakać, że za gęsto, gładko, że mgiełka, że nieostro itd. Uszatych zapraszamy zatem do sklepów z aparatami słuchowymi, a my zanurzmy się w świecie nagrań, kiedy jeszcze istniało coś takiego jak dynamika i dbałość o sam proces rejestrowania muzyki, kiedy nie było wywalania na siłę częstotliwości dających głuchym poczucie wyrazistości; kompresowania dynamiki, żeby uszaty usłyszał drobne szczegóły, sztucznej przestrzeni itp itd...

Co to wydawnictwo ma wspólnego z Mojo2? To, że z grajkiem o jego sznycie teoretycznie powinna być kupa. Nic bardziej mylnego! No niby jest mgiełka i "słaba" (he he) przejrzystość, ale po krótkim osłuchaniu się z tym dźwiękiem, mam problem z poważnym traktowaniem innego. Po pierwsze dynamika, po drugie dynamika, po trzecie dynamika, po czwarte głębia i naturalność w kreowaniu kolejnych planów (taaak - dalekie i ciche instrumenty grają cicho i z daleka, przy czym nadal nie tylko łatwo je zidentyfikować, ale i delektować się ich brzmieniem - nie dotyczy uszatych!), po któreś tam - bogactwo informacji...

Tak. Mojuś lubi to nagranie!

 

 

Podpisano - meloman.

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, audionanik napisał:

kiedy nie było wywalania na siłę częstotliwości dających głuchym poczucie wyrazistości; kompresowania dynamiki, żeby uszaty usłyszał drobne szczegóły, sztucznej przestrzeni itp itd...

W samo sedno. Dokładnie tym kierował się Audioquest, przy produkcji NightHawk, żeby nie bazować na sztucznym podbijaniu częstotliwości i „chwytach pod publiczkę”. Niestety armia Uszatych jest na tyle liczna, że woleli zwinąć żagle. Szkoda, że ten rynek jest zepsuty przez komercje, a ucinanie dynamiki to niestety standard. Dopóki im się to opłaca, a ludzie nie zagłosują portfelem, to nic się nie zmieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Artorias napisał:

Dokładnie tym kierował się Audioquest, przy produkcji NightHawk, żeby nie bazować na sztucznym podbijaniu częstotliwości i „chwytach pod publiczkę”. Niestety armia Uszatych jest na tyle liczna, że woleli zwinąć żagle.

A ja myślałem, że powodem było odejście pomysłodawcy, projektanta i jedynej osoby, która w A. miała pojęcie o słuchawkach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Palpatine napisał:

A ja myślałem, że powodem było odejście pomysłodawcy, projektanta i jedynej osoby, która w A. miała pojęcie o słuchawkach ;)

A może jedno miało związek z drugim? :) O ile wiem AQ średnio był zadowolony z wyników sprzedaży. Raczej nie bez powodu sklepy robiły gigantyczne obniżki na te słuchawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Artorias napisał:

A może jedno miało związek z drugim? :) O ile wiem AQ średnio był zadowolony z wyników sprzedaży. Raczej nie bez powodu sklepy robiły gigantyczne obniżki na te słuchawki.

Swoją drogą nie słychać jakoś ostatnio o produktach Pana S. Gray. Z tego co pamiętam odszedł z A. aby tworzyć kolejne modele słuchawek. Mnie kupił swoim pomysłem na dźwięk. Nighthawk miałem trzy razy, więc z chęcią dałbym szansę jego kolejnym słuchawkom. Aby pozostać w temacie...Mojo2 może fajnie zagrać z Carbonami :)

Edytowane przez Palpatine
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego trzymam swoje Hawki w oryginalnym etui, bardzo mało co używane, żeby były w świetnym stanie :) Jak za te pieniądze ile kosztowały, to był absolutnie genialny zakup. Kupowałem nówki ze sklepu oczywiście. Dziwię się, że AQ miał problemy z ich sprzedażą. Pamiętam jak pierwszy raz ich posłuchałem, to byłem zachwycony ich dźwiękiem! Nawet ten kartonowy bas mi się w nich podobał :)

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, MichalZZZ napisał:

Dlatego trzymam swoje Hawki w oryginalnym etui, bardzo mało co używane

Ja tam na każdej fotce Twojego sprzętu audio, widzę, że wiszą sobie na wieszaku :D ale ważne że są. Jak to tak być melomanem, a nie mieć Hawków ^^

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no bo oglądam w nich czasami filmy, ale zwykle mam je schowane, żeby się nie kurzyły niepotrzebnie. Inna rzecz, że jak robię zdjęcia, to zazwyczaj coś testuje, więc wyciągam co tam mam :)

 

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, audionanik napisał:

Under, kuna - pobiłeś nawet audionanika!

A jak :D

 

46 minut temu, MichalZZZ napisał:

Dlatego trzymam swoje Hawki w oryginalnym etui, bardzo mało co używane, żeby były w świetnym stanie :) Jak za te pieniądze ile kosztowały, to był absolutnie genialny zakup. Kupowałem nówki ze sklepu oczywiście. Dziwię się, że AQ miał problemy z ich sprzedażą. Pamiętam jak pierwszy raz ich posłuchałem, to byłem zachwycony ich dźwiękiem! Nawet ten kartonowy bas mi się w nich podobał :)

 

 

Też się dziwię skoro np. amerykanie to niby takie basoluby są - że nie kupowali ich na potęgę. Oni chyba wciąż wolą Sennheisera jak już, a żeby spróbować czegoś od Ultrasone to nie mają jaj z kolei :D

Inna sprawa że jak poszły te promocje tophajfajowskie to kto chciał ten kupił, przemielił i puścił dalej. Niemniej jednak jak dla mnie świetne słuchawki i wygodne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam mojo2 i AQ hawki drewniaki. Nie jest to najlepsze połączenie jakie słyszałem z mojo2 ale tragicznie też nie jest.

IMO lepiej hawki wypadały z mojo og :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Undertaker napisał:

A jak :D

 

 

Też się dziwię skoro np. amerykanie to niby takie basoluby są - że nie kupowali ich na potęgę. Oni chyba wciąż wolą Sennheisera jak już, a żeby spróbować czegoś od Ultrasone to nie mają jaj z kolei :D

Inna sprawa że jak poszły te promocje tophajfajowskie to kto chciał ten kupił, przemielił i puścił dalej. Niemniej jednak jak dla mnie świetne słuchawki i wygodne :)

 

Długo były też dostępne na niemickim amazonie za śmieszne pieniądze.

 

Taak, wygoda tych słuchawek, to coś wspaniałego. Obok Empów najwygodniejsze jakie miałem na głowie. Nawet leciutke i plastikowe Sennki HD555 nie są tak komfortowe. 

 

Sorki za offtop. Już sobie Idę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad upgradem z Mojo 1 na 2. Ciężko mi w tej chwili wypożyczyć sprzęt na testy. Słucham głównie na NightOwlach, rzadziej na Grado Modach (Symphones V8), a najrzadziej na K1000 poprzez końcówkę mocy Yamahy. Źródłem jest MacBook Air z tidalem i Audirvaną. To co najbardziej wkurza mnie to zasilanie bateryjne. Zawsze zapominam, że prąd się kończy i wyłącza się wtedy kiedy chcę posłuchać.

Z tego co mówicie Mojo 2 to też większa scena, a to bardzo lubię a jednocześnie bardzo mi brakuje w moich Grado modach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DrGonzo scena zdecydowanie większa, pozycjonowanie również, oddech, separacja. Moim zdaniem wsio ma lepsze, ale jednak jest trochę mniej misiowaty (wcześniej myślałem że ta różnica jest minimalne, ale teraz uważam że  jednak jest zauważalna, szczególnie po spdif)
Jeśli chodzi o baterie, to jak podłączasz do lapka, to znaczy że gra stacjonarnie. Czyli  podłączasz do ładowarki i nie odłączasz jej w ogóle, a on po jakimś czasie przechodzi na zasilanie z sieci z pominięciem baterii. 
I tutaj nie trzeba się martwić o spadek jakości, bo filtry ma bardzo dobre. 

Edytowane przez roger987
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, cpu1 napisał:

Jak wygląda dynamika, szybkość i atak względem Hugo 2 jeżeli ktoś miał okazję wychwycić różnice na tym polu ?

Na moje uszy to dość podobnie, a może nawet dynamika ciut lepiej w Mojo2 ?

Hugo2 ma większą scenę i więcej powietrza.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności