Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Chord Mojo 2


Rekomendowane odpowiedzi

Do mnie dojechał w piątek z Audeos i przyznam szczerze, że nie wierzyłem, że w tak małym pudełku zamknięty jest taki diabeł 🙂 Co on zrobił z moimi Fostex-ami TH909 to aż trudno opisać bo nadal zbieram szczenę z podłogi. Porównuję go bezpośrednio z zestawem Ares II + Violectric V200. Nie chcę tego pisać ale muszę ponieważ Mojo 2 gra o klasę wyżej od wymienionego przeze mnie wcześniej sprzętu. Muzyka po prostu odżyła, nabrała takiego rozpędu i genialnej holografii. A to wszystko z jego małej dziurki. 

Nie mam obecnie niestety odpowiedniego przewodu i przetestowania jak sprawdziłby się w roli DAC-a z V200 ale zamierzam to niebawem sprawdzić.

Co do samego Mojo 2 to gra bardzo neutralnie z lekkim naciskiem na ocieplenie i dociążeniem dźwięku. A dzięki wbudowanemu EQ można go dostosować do naszego ulubionego stylu grania i na pewno pod większość słuchawek. Nie słuchałem Mojo 1 więc nie mam porównania ale najnowszy model robi robotę nawet z takimi jasnymi słuchawkami jak TH909.

Dam sobie jeszcze jakiś czas na głębszą analizę ale wszystko na to wskazuje, że raczej Ares pójdzie na sprzedaż i w jego miejsce do mojego drugiego toru zawita drugie Mojo.

 

EDIT:

Dodam jeszcze, że Crossfeed zupełnie zabija szerokość sceny w TH909.

Edytowane przez Crusio
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, radzik55 napisał:

W jaki sposób można używać mojo 2 jako dac? Przez jakie przewody? Chętnie bym porównał do Toppinga.

Przewodem mini jack --> 2x RCA

 

EDIT: Pamiętaj też o odpowiednim ustawieniu głośności na kulkach (najlepiej to co jest zaznaczone na slajdzie).

Mojo2.JPG

Edytowane przez Crusio
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ! Chciałem w przyszłości zapolować na hugo2/ lub qutest, a może mojo 2  jako dac, nie będzie dużo w tyle... 

Edytowane przez radzik55
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Crusio napisał:

@all999 zrozumiałem, że radzik pytał jakim przewodem ma wyjść z mojo (funkcjonującego jako jedynie DAC) na zewnętrzny wzmacniacz

Bo tak zapytał. Dobrze odpowiedziałeś.


A ja proponuję wszystkim, którzy twierdzą, że używają całych watów do pędzenia słuchawek

- znaleźć swój ulubiony kolor kulki w tabelce powyżej

- podnieść do kwadratu wartość napięcia która jej odpowiada

- wynik podzielić przez impedancję swoich słuchawek

- rozpędzić się i zaje.ać dynią w ścianę na odmulenie zanim znów zaczną majaczyć.

Edytowane przez audionanik
  • Like 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, audionanik napisał:

- podnieść do kwadratu wartość napięcia która jej odpowiada

Kruca bomba, wiesz jak ciężko jest podnosić do kwadratu ułamki dziesiętne? ;) 

27 minut temu, audionanik napisał:

- rozpędzić się i zaje.ać dynią w ścianę na odmulenie zanim znów zaczną majaczyć.

To akurat jest proste. Można dzielenie pominąć i od razu wyjechać z dynią? :) 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.06.2022 o 16:49, pilotKA napisał:

CZy  moze  sa juz porównania  mojo2 z np  topkiem d90 ? jakosnie   moge znalezc  na necie  . a moze ktos  z  Was słuchał i porównywał ?

 

Oj ciężkie prównanie sobie wybrałeś. Ja również nigdzie nie widziałem prób zestawiania Mojo 2 z D90 i wydaje mi się, że nikt takiego prównania nie zrobi bo sprzęt pochodzi z różnych segmentów rynku. Topping ma raczej opinię klinicznego a Mojo 2 jest jak wyżej napisali koledzy. Kierowałbym się w porównaniu lekturą oddzielnych testów tych sprzętów (ale i tak wybierzesz Mojo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.06.2022 o 16:49, pilotKA napisał:

CZy  moze  sa juz porównania  mojo2 z np  topkiem d90 ? jakosnie   moge znalezc  na necie  . a moze ktos  z  Was słuchał i porównywał ?

D90 to sam dac; mojo2 zaś, to małe kombo lub przerośnięty dongiel z bateryjką. W samego d90 nie wepniesz słuchawek; a znowuż mojuś, genialny w jako słuchawkopopychacz, w roli samego daca jest taki-se...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem kiedyś D90 na AK4499. Całkiem fajny był. Wydaje mi się że Mojo2 będzie dawał więcej faktur i dalszych harmonicznych (koloru) a za to na D90 była większa scena z ampem który był w zestawie. Mojo2 ma mniejszą, ale za to bardzo precyzyjną. Świetnie pozycjonuje na niej instrumenty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, konrad_a napisał:

Słuchałem kiedyś D90 na AK4499. Całkiem fajny był. Wydaje mi się że Mojo2 będzie dawał więcej faktur i dalszych harmonicznych (koloru) a za to na D90 była większa scena z ampem który był w zestawie. Mojo2 ma mniejszą, ale za to bardzo precyzyjną. Świetnie pozycjonuje na niej instrumenty.

Dodatkowo (tak z pamięci) to wydaje mi się że Mojo2 będzie miało lepszą dynamikę niż ten zestaw D90+amp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, roger987 napisał:

serio, podłącz przez ten śmiesznego jacka coś dobrego, to zobaczysz. 

Mój znajomy próbował "napędzać" głośniki aktywne i cóż, trochę się rozczarował. Zwłaszcza jak porównał z typowymi DACami. Może za krótko bawił się kulkami.

 

Godzinę temu, roger987 napisał:

w roli samego DAC-a jest rewelacyjny. Lepszy niż w roli combo, bo ten wzmacniacz na pokładzie mocno go ogranicza. 

Fizycznie sygnał dalej będzie wzmacniany. Nie da się tego obejść, chyba że sprzęt ma dedykowane wyjście liniowe. Jedynie tak unikniesz double-ampingu. Reasumując mojo zostało zaprojektowane jako combo i w tym zastosowaniu się najlepiej spisuje. Oczywiście można kombinować, ale rezultaty moga być różne i zależne od preferencji. DAC sam w sobie może być rewelacyjny, tylko ostrożny byłbym z rekomendowaniem go do roli "czystego" DACa. Chyba, że producent przewidział i zaimplementował taki scenariusz oraz gdzieś to opisał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Artorias napisał:

Fizycznie sygnał dalej będzie wzmacniany.

eee, ale w czym problem jeśli jest dobrej jakość i jest wzmacniany do pożądanej wartości??

7 minut temu, Artorias napisał:

Może za krótko bawił się kulkami.

Najwyraźniej tak

 

8 minut temu, Artorias napisał:

Reasumując mojo zostało zaprojektowane jako combo i w tym zastosowaniu się najlepiej spisuje.

Nieprawda. Najlepiej spisuje się jako DAC. Bo siedzi sobie na półeczce i podaje ładny sygnał do wzmacniacza a nie szwęda się po kieszeniach :)Powtarzam: wystarczy podłączyć dobry wzmacniacz i różnica jest jak najbardziej słyszalna. Na plus. I to jest spora różnica w przypadku podłączenia do np Aurium. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, roger987 napisał:

serio, podłącz przez ten śmiesznego jacka coś dobrego, to zobaczysz. 

Paczyłżech i lepszości nie wypaczył.

Topping a50s spięty z cedekiem harmana hd970 grał lepiej niż w duecie z mojo2 jako dakiem. Za to mojuś solo wygrywa z duetem harman/a50s. Owszem mój tani kabelek jacek 3,5-> 2xrca trochu degraduje dźwięk, ale nie na tyle.

 

14 minut temu, Artorias napisał:

Reasumując mojo zostało zaprojektowane jako combo i w tym zastosowaniu się najlepiej spisuje.

Oooo to to to!

2 minuty temu, roger987 napisał:

różnica jest jak najbardziej słyszalna.

Zwłaszcza degradacja😆


Nie każdy wzmak, który superancko gra ze słuchawkami dobrze się zachowuje z impedancją rzędu 10kohm i więcej na wyjściu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mojo 2 nie ma trybu line out jak mojo 1, ale można go tak podłączyć oczywiście i będzie służył jako dac. 

"The original Mojo featured a line level or “DAC” mode so Chord were ahead of the curve on that one, interestingly the Mojo 2 doesn’t have that mode. Instead Chord suggest manually adjusting the volume to suit and the Mojo remembers the volume the next time it is turned on."

https://www.pursuitperfectsystem.com/chord-electronics-mojo-2-review/

Edytowane przez NuYam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, NuYam napisał:

Pewnie zrobili tak specjalnie, bo byłby za dobry:),

Taaa…🤣

18 minut temu, NuYam napisał:

Mojo 2 nie ma trybu line out jak mojo 1, ale można go tak podłączyć oczywiście i będzie służył jako dac, ale będzie to inny dźwięk niż byłby bez wzmacniacza słuchawkowego w torze sygnału.

W mojo1 było tak samo, jedyne co, to właśnie dało się zafiksować stały poziom na wyjsciu; żadnego osobnego lajnauta tam nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności