Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Chord Mojo 2


Rekomendowane odpowiedzi

Narazie słucham Twojego Hugo2, a modżusia @ZebLong mi zabrał na dwa dni do porównań z dx240.

16 minut temu, konrad_a napisał:

I jak tam @audionanik? Słuchałeś już Mojo2 po Toslinku?

Słyszysz redukcję cyfrowego szumu i nalotu z USB, czy coś innego słyszysz?

 

Edytowane przez audionanik
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, audionanik napisał:

Narazie słucham Twojego Hugo2, a modżusia @ZebLong mi zabrał na dwa dni do porównań z dx240.

 

Huga2 też można po Toslinku....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, audionanik napisał:

@Elhaz_77 ma chyba obydwa.

Ja podciągam skraje tzn 20hz i 20khz; robi się wtedy superancko!

Nie no, oczywiście 20khz nie słyszę, podobnie jak 20hz (tak gdzieś od 26 zaczynam czuć/słyszeć); ale eq modżowy nie działa punktowo - "suwak" 20hz zaczyna "brać" pomału już od około 200hz; a "suwak" 20khz już od około 4,5khz. Niby cztery punkty, ale jak spojrzeć na graf chorda, to można wymodelować niemal dowolną krzywą. Np "martwy" rejon można "podbić" opuszczając poziomy sąsiednich...itd

Z manuala modżusia:

Zrzut ekranu 2022-05-3 o 15.57.48.pngZrzut ekranu 2022-05-3 o 15.58.17.png

Mojo 1 juz nie mam. Wiadomo jak to jest z porównywaniem z pamięci, ale w mojej ocenie Mojo 2 jest w każdym aspekcie lepszy. Ma nieco szerszą scenę, jest bardziej neutralny od poprzednika. Nie jest już tak ciepły, dosłownie i w przenośni. ;)

Mojo 2 to naprawdę dopracowany produkt, a zmiany nie są tylko kosmetyczne

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.05.2022 o 17:29, lobuz1 napisał:

Dzięki, u mnie wyciąga max 5h na iemach i to trochę nie pokrywa się z katalogiem. Na nausznych nie sprawdzałem bo nie mam ich pod ręką.

O 9:16 włączyłem, o 15:26 zaczęła mrugać czerwona dioda. Także ponad 6h na średnio-cichym słuchaniu (dwie niebieskie kulki).

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.05.2022 o 15:46, audionanik napisał:

Jestę, jako żywo i uwielbiam z tego dworować.

 

Oki, to na pohybel wszystkim Brejnłoszom pociągniemy ten styl:D.

Od kiedy słucham mojo2 wszystkie sabry kojarzą mi się z odcieniami szarości, a faktury i chropowatości dźwięku lecą na jedno kopyto - przypominają trochę śnieżenie czarnobiałego telewizora, który ma kiepską antenę:D. Zwłaszcza na smyczkach pierwsze wrażenie jest, że sabre niby lepiej oddaje ich chropowatość, a chord wygładza, ale po dłuższym obcowaniu okazuje się ona dość jednostajna, sztuczna, barwą i konsystencją przypominająca zakres szarości od brudnego śniegu do białych śnieżynek z reklamy coca-coli. 

Świat nie jest monochromatyczny, a zwłaszcza ten w filharmonii (jeszcze pamiętam:D); skrzypce też znam dość dobrze, (choć żona jest obecnie w zaawansowanym stadium matkopolizmu i rzadko je bierze do ręki) - i mojo2 przemawia do mnie bardziej; może nie jest tak sabrowo i sztucznie dosadny w oświetlaniu jaskrawym światłem wszystkich elementów, ale jest w nim więcej naturalności a wspomniane faktury widoczne jak należy.

To ja - audiofil.:D

 

To i ja przyłączę się do zachwytów, stękania i mlaskania. 

Mojo 2 gra rzeczywiście naturalnie, kolorowo, niesamowicie muzykalnie. Korektor DSP w kilku ruchach pozwala dostroić nie tylko słuchawki ale i szybko zmienić brzmienie pod konkretny utwór. Polecam każdemu kto jeszcze nie słuchał. No i cena jak dla mnie jest bardzo ok jak na brzmienie i uznany brand. 

To pisząc wracam do słuchania.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ZebLong napisał:

To i ja przyłączę się do zachwytów, stękania i mlaskania. 

A tak z pamięci jak ma się Mojo 2 do AK SR25? 

Warto zmienić SR25 ma Mojo 2 czy to raczej bardzo podobne granie?

Z góry dziękuję za odpowiedź. 

Edytowane przez Adam 76
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak nie tyle z pamięci gdyż Sr25 MK2 ostatnio porównywałem z Mojo 2:

Chord ma lepszą scenę (głębia), ma zdecydowanie lepszy detal, jest muzykalniejszy i o niebo bardziej  dynamiczny. Ma również korektor dsp a to wierz mi, robi różnicę. No ale Mojo nie jest dapem. Krótko: tak, warto. Mojo jest zdecydowanie lepsze dźwiękowo.

  • Like 1
  • Thanks 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mrbudyn napisał:

A może ktoś ma możliwość połączyć Mojo 2 z SR25 i opisać przybliżony wfekt ? 

 

Korzystam z Sr15 jako transportu (rozumiem, że o to Ci chodzi?). Astell przechodzi od razu w tryb FIX i podaje sygnał  via usb. Tak pliki z karty jak i utwory z Tidal lecą bez kłopotu.

Sr25 nie wpinałem jako transport - zakładam, że działa to identycznie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ZebLong napisał:

 

Korzystam z Sr15 jako transportu (rozumiem, że o to Ci chodzi?). Astell przechodzi od razu w tryb FIX i podaje sygnał  via usb. Tak pliki z karty jak i utwory z Tidal lecą bez kłopotu.

Sr25 nie wpinałem jako transport - zakładam, że działa to identycznie. 

Tak, o to mi chodziło. Dziękuję.

A do Coax można podłączyć DAP-a mimo, że SR25 nie ma takiego wyjścia, tylko 3,5mm i 2,5mm...

Tak kombinuję trochę możliwości Mojo 2.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam problem z Mojo.

Czasem po godzinie, czasem po 5 minutach odtwarzania muzyki zanika dźwięk.

Żeby znowu grało, muszę jeszcze raz uruchomić odtwarzacz (próbowałem z kilkoma różnymi), a jak to nie pomaga, to zrestartować Mojo.

Zainstalowany świeży system nie pomógł.

Inne przetworniki/wzmacniacze działają prawidłowo.

Ktoś tak miał, zna rozwiązanie?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, ZebLong napisał:

To tak nie tyle z pamięci gdyż Sr25 MK2 ostatnio porównywałem z Mojo 2:

Chord ma lepszą scenę (głębia), ma zdecydowanie lepszy detal, jest muzykalniejszy i o niebo bardziej  dynamiczny. Ma również korektor dsp a to wierz mi, robi różnicę. No ale Mojo nie jest dapem. Krótko: tak, warto. Mojo jest zdecydowanie lepsze dźwiękowo.

Jak byś porównał Mojo 2 do K9 Pro? Słuchałeś wersji AKM czy ESS?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Grucha, a czy kulka mojowa, pokazująca częstotliwość próbkowania ma wtedy kolor odpowiadający sygnałowi źródłowemu?

Pytam, bo mi czasem po włączeniu zapala się żółta, mimo że leci do mojusia np 44,1khz (powinna być wtedy czerwona) i wtedy miast grać trzeszczy; muszę go wtedy wyłączyć i włączyć ponownie. Zdarzyło się to u mnie trzy razy do tej pory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może kwestia kabla/połączenia? Miałem takie dziwne jazdy z mojo og, okazało się, że kabel dziadowski i "gubił" sygnał co sprawiało, że modżuś wariował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, vonBaron napisał:

Jak byś porównał Mojo 2 do K9 Pro? Słuchałeś wersji AKM czy ESS?

Słuchałem obydwu wersji. Wersja ESS gra zdecydowanie bliższym pierwszym planem niż Mojo. Scena K9 jest mniejsza niż w Chodzie zwłaszcza w osi przod-tyl. Energia i muzykalność jest po stronie Mojo, tak jak i masywniejszy dźwięk. 

Wersja AKM jest dla mnie ciekawsza bo muzykalniejsza niż ESS. Lepsze scena niż w ESS (większa). Generalnie wersja z AKM jest ciekawsza jednak ogólny charakter Mojo mnie bardziej przekonuje. Nie brak tutaj detalu, jest go nawet więcej niż w przypadku obydwu FIIO, Chorda uważam za lepszy wybór - czysto sonicznie. O innych aspektach nie wspominam bo chyba nie o to pytałeś.

 

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie uważam aby K9 Pro ESS brakowało dynamiki czy muzykalności, scena także jest dobra jak za taką cenę ale ja słucham poprzez konwerter także po USB pewnie będzie wyraźnie gorzej. Jedyne do czego mogę się przeczepić to do dość rozdmuchanego basu i pewnej metaliczności w dźwięku typowej dla ESS ale dostałem na testy całkowicie nowy egzemplarz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności