Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Chord Mojo 2


Rekomendowane odpowiedzi

Crossfeed wydaje się, że nie robi zbytnio szału, ale polecam posłuchać kilka dni pod rząd na nim, a potem wyłączyć. Ciekawe doświadczenie :) bardziej odczuwa się jego brak, niż obecność. No ale będzie to bardzo zależne od użytych słuchawek.

Edytowane przez Karmazynowy
  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mojo2 ma bardzo przyzwoite wejście usb, tzn toslink jest jednak lepszy w bezpośrednim porównaniu, ale usb jest na tyle przyzwoite że naprawdę daje radę bez inwestycji w transport. No to wychodzi, że po podłączeniu jakiegoś THXa mamy już bardzo dobre źródło i wzmacniacz za 4k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, roger987 napisał:

Mojo2 ma bardzo przyzwoite wejście usb, tzn toslink jest jednak lepszy w bezpośrednim porównaniu, ale usb jest na tyle przyzwoite że naprawdę daje radę bez inwestycji w transport. No to wychodzi, że po podłączeniu jakiegoś THXa mamy już bardzo dobre źródło i wzmacniacz za 4k.

Zastanawiałem się właśnie jak to może zagrać z zewnętrznym wzmacniaczem. Nie ma tutaj wyjścia liniowego z czystego dac- z dziurek 3.5 sygnał jest wzmocniony i ma się tutaj podłączać słuchawki.

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lobuz1 gra zaskakująco dobrze, dużo lepiej niż Mojo1. Jako były maniak zabawek dual-mono, xlr-ów i tym podobnych powiadam Ci: nic takiego w tym przypadku nie trzeba. Ten jack gra bardzo dobrze, tylko trzeba wyregulować poziom żeby było dobrze. U mnie to będą dwie niebieskie kule i jedna biała xD

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Crossfeed faktucznie szału nie robi, wręcz przeciwnie - na niektórych słuchawkach zawęża scenę :(

na innych dość ciekawy ale mimo wszystko słyszalnie sztuczny efekt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, audionanik napisał:

Miałem u siebie Hugo2 chyba ze trzy razy - wolę mojo2; słuchałem TT2 - (nie siadł mi) wolę mojo2

no właśnie, mi tak samo, o co  tym chodzi? Co miały H2 i TT2 czego nie ma M2, albo odwrotnie co ma M2 czego nie miały H2 i TT2?
Pytam, bo zacząłem podejrzewać się o jakieś halucynacje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, roger987 napisał:

no właśnie, mi tak samo, o co  tym chodzi? Co miały H2 i TT2 czego nie ma M2, albo odwrotnie co ma M2 czego nie miały H2 i TT2?
Pytam, bo zacząłem podejrzewać się o jakieś halucynacje. 

To chyba ten nowy DSP, pierwszy raz zaimplementowany... ciekawe jak zabrzmi hugo 3 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Weird_O napisał:

Crossfeed faktucznie szału nie robi, wręcz przeciwnie - na niektórych słuchawkach zawęża scenę :(

no crossfeed ma właśnie to robić :) To jest efekt mający w zamyśle niwelować rozbicie dzwięku na dwa osobne kanały. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, roger987 napisał:

no crossfeed ma właśnie to robić :) To jest efekt mający w zamyśle niwelować rozbicie dzwięku na dwa osobne kanały. 

 

Hmm no to coś poszło nie tak... Mam crossfeed w felixie euforia i tam zrobili to tak, że nie idzie słuchać bez niego :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Karmazynowy napisał:

Crossfeed wydaje się, że nie robi zbytnio szału, ale polecam posłuchać kilka dni pod rząd na nim, a potem wyłączyć. Ciekawe doświadczenie :) bardziej odczuwa się jego brak, niż obecność. No ale będzie to bardzo zależne od użytych słuchawek.

Ja używam crossfeed, ten pierwszy stopień, na Hugo 2, wolę głębszą niż szeroką scenę, a jest faktycznie tak jak piszesz. Jak się posłucha dłużej na crossfeed, to wyłączenie powoduje wręcz niesmak. Scena rozjeżdża się jak oczy Marty Feldmana. 

 

31 minut temu, lobuz1 napisał:

Zastanawiałem się właśnie jak to może zagrać z zewnętrznym wzmacniaczem. Nie ma tutaj wyjścia liniowego z czystego dac- z dziurek 3.5 sygnał jest wzmocniony i ma się tutaj podłączać słuchawki.

Nie ma tak jak w Mojo 1, że odpowiednia kombinacja kulek przy starcie przełączała na wyjście liniowe? Chyba, że mylę z Hugo. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, The Grand Wazoo napisał:

Nie ma tak jak w Mojo 1, że odpowiednia kombinacja kulek przy starcie przełączała na wyjście liniowe? Chyba, że mylę z Hugo.

 

Było tak w Mojo1, że ustawiało na 3V, w Mojo2 nie ma tego już.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, lobuz1 napisał:

Zastanawiałem się właśnie jak to może zagrać z zewnętrznym wzmacniaczem. Nie ma tutaj wyjścia liniowego z czystego dac- z dziurek 3.5 sygnał jest wzmocniony i ma się tutaj podłączać słuchawki.

Znajomy testował u siebie na głośnikach aktywnych i efekt był dosyć rozczarowujący. Zwłaszcza na tle innego sprzętu z którym porównywał. To jest jednak solidne wzmocnienie z samego Mojo2 i łączenie z zewnętrznym AMPem w teorii nie wydaje się zbyt dobrym pomysłem. Mimo wszystko dużo zależy od oczekiwań oraz sprzętu jaki posiadamy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Dirian napisał:

 

Oryginalne wygląda na solidne i świetnie spasowane - https://allegro.pl/oferta/etui-do-chord-moyo-2-chord-moyo-2-leather-case-1189239615

Dzięki, te oryginalne widziałem. Miter też wypuścił etui skórzane.

Taki głośniczek ma podobne wymiary- 1cm szerszy i wyższy. No i można zapakować tam Ety i kabelek.

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, lobuz1 napisał:

Dzięki, te oryginalne widziałem. Miter też wypuścił etui skórzane.

Taki głośniczek ma podobne wymiary- 1cm szerszy i wyższy. No i można zapakować tam Ety i kabelek.

spacer.png

 

O też fajna sprawa - masz jakiś link do tego pudełeczka co wkleiłeś? Bo też do mnie Mojo leci (tak, poleciałem na hajp :P ) i przydałoby się w coś opakować na wyjazdy - a tu jeszcze widzę i ze dwa dongle mogą się zmieścić za siateczką ;) 

Edytowane przez Dirian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak z wykonaniem i czy nie będzie latać, ale zawsze można zabezpieczyć.

https://allegro.pl/oferta/sztywne-etui-z-kieszonka-na-jbl-go2-czarne-11685323143

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie- ile Wam trzyma bateria w mojo2?

 

U mnie max 5h z niewymagającymi iemami Etymotic a głośność na początku drugiego poziomu, po usb c.Trochę daleko do tych 8h ze specyfikacji. 

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.04.2022 o 18:09, Karmazynowy napisał:

Pewnie ktoś obliczył jakie ustawienie "kulek" głośności wypuszcza 2V i to jest dla nich line-out.

Dokładnie tak było, wyszło im coś około 100 kliknięć :)

"Line level mode is just a volume preset for the volume control - nothing else changes."

W dniu 30.04.2022 o 17:37, Artorias napisał:

Znajomy testował u siebie na głośnikach aktywnych i efekt był dosyć rozczarowujący. Zwłaszcza na tle innego sprzętu z którym porównywał. To jest jednak solidne wzmocnienie z samego Mojo2 i łączenie z zewnętrznym AMPem w teorii nie wydaje się zbyt dobrym pomysłem. Mimo wszystko dużo zależy od oczekiwań oraz sprzętu jaki posiadamy.

Jest bardzo dobrym pomysłem. Po prostu ustawiasz poziom wg uznania tzn na słuch. Jedziesz od dołu aż do uzyskania zniekształceń, przeważnie około 100-110 klików. Efekt był rozczarowujący, bo prawdopodobnie dał za mało.
Jak podłączam do Pathosa nie ma absolutnie żadnej słyszalnej różnicy między wyjściem jack a rca a nawet xlr. (W sensie porównania M2 z innymi źródłami, tzn nie widać żadnych negatywnych efektów w sensie np wzrostu poziomu szumu, zawężenia sceny, spadku klarowności) 
W przypadku Mojo1 była różnica, ale wynikała raczej prawdopodobnie z charakteru daca, po prostu scena była mocno zwężona. W M2 to zostało poprawione, i to powiedziałbym że w radykalny sposób. 

Edytowane przez roger987
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności