Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Chord Mojo 2


Rekomendowane odpowiedzi

No i jest nowy Mojo 2, w którym Chord wykorzystał opracowany przez siebie układ DSP, ulepszone FPGA, nowy system zarządzania baterią czy dodatkowe złącze USB typu C. Jest także dodatkowy przycisk "menu" do zarządzania dodatkowymi funkcjami.

 

Chord Mojo 2 gal 1.jpg

 

Więcej w opisach:

https://mp3store.pl/wzmacniacze-dac/wzmacniacze-z-dac/chord/2022030181172103113/5060295370887/chord-mojo-2

https://audeos.pl/chord-mojo-2

 

Cena w PL to 2590 zł (jest też promo ze słuchawkami -200 zł), więc super tanio nie jest, ale pierwsze recki są obiecujące:

https://www.headfonia.com/chord-electronics-mojo-2-review/

 

Tu jeszcze kilka fotek:

Chord Mojo 2 3.jpg

Chord Mojo 2 2.jpg

Chord Mojo 2 1.jpg

 

Edytowane przez Methuselah
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Palpatine napisał:

Czy tylko mi się wydaje jakby złącze USB C dodano w ostatniej chwili jak poprawkę do Polskiego Ładu?

chyba po prostu nie chcieli robić też nowego poly

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ciekawe czy będzie wyraźnie lepszy od poprzednika którego sobie bardzo chwalę.

 

Nie wiem czy projektując go kierowali się Poly. Poly jest jak yeti, nawet na stronie chorda mało informacji a w necie też cieżko się czegoś konkretnego doszukać. mam wrażenie, że olali już dawno Poly.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Teti napisał:

Co nim napędzasz?

 

Na razie słuchałem z UM MEST (OG), DUNU LUNA, EE Valkyrie MK2 i DITA The Twins: Fidelity.

 

Po godzinie słuchania: technicznie Mojo 2 jest wyraźnie lepszy niż poprzednik, lepsza kontrola, a przy tym sporo większa scena i wyraźnie lepsza holografia. Samo brzmienie jest bardziej wyważone, ale pozostaje naturalne i organiczne. Zobaczę co będzie, jak już chwilę pogra.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, konrad_a napisał:

A ja jestem ciekawy jak ten "bezstratny DSP/EQ" działa. Faktycznie bezstratny?

 

Ogólnie, to czuć odrobinę, że DSP został wykorzystany do "zrobienia" dźwięku, ale efekt finalny jest świetny. Implementacja IMO wyraźnie lepsza niż w pierwszym Mojo. Bardziej wyważone, ale wciąż naturalne granie, bardziej detaliczna i napowietrzona góra, większa scena i wyraźnie lepsza holografia.

 

Trybami i EQ jeszcze się nie bawiłem. Jego obsługa jest jednak słaba i póki co wymaga instrukcji.

 

4 godziny temu, Adam 76 napisał:

Czemu w audio reckach nowy jest  zawsze lepszy jak poprzednik? Dobra, żartowałem ;)

 

Zdecydowanie nie zawsze tak jest :P

Edytowane przez Methuselah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, majkel napisał:

A czemu nowy jest "zawsze" droższy od starej wersji? Tu jest odpowiedź. :) 

 

Po uwzględnieniu inflacji to M2 (2600zł) jest tańszy niż M1 (2500zł) na premierę te 7 lat temu. To w sumie aż anomalia w świecie audio.

Edytowane przez Karmazynowy
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy udało się wam wprowadzić Mojosa w tryb "desktop"? Po tym jak bateria się naładuje, to przy podłączeniu do PC kulka od MODE powinna zmienić kolor na magenta wg instrukcji, jednak u mnie cały czas biała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile trwa ładowanie mojo 2? W materiałach marketingowych wspominali, że został skrócony, ale nigdzie nie znalazłem jednoznacznej informacji do jakiego poziomu.

 

Tak czy inaczej kusi żeby go spróbować. Walczę ze sobą. 😅

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, vonBaron napisał:

IMG_20220211_153407_01.jpg

Dzięki Marcin @kurop

Mnie też pierwszy Mojo jakoś nie robił a dwójka gra naprawdę świetnie jak za te pieniądze👍

Fajna przejściówka, taka poręczna ;) 

Muszę spróbować tego mojo, pierwszy mnie mega zawiódł dźwiękowo, bo bardzo mi się podobał funkcjonalnie jak na tamte czasy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

12 godzin temu, prophet1 napisał:

Jak to to gra?? :)

 

Bardzo dobrze, dopóki grał. 🥺 Niestety chyba ZDECH, wczoraj grał normalnie a dziś bardzo, bardzo cicho.

 

To słuchawki mi zdechły nie Mojo, także... gra bardzo dobrze! 😆 Napiszę później coś więcej.

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności