Skocz do zawartości

Karta pamięci do FiiO M11 Plus II?


kubikolos

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Dziś odbiorę swój nowy model FiiO M11 Plus II z przetwornikami ESS Sabre. Jakiej karty pamięci używacie? Aktualnie posiadam microSD 128 GB od firmy Samsung. Jak dobrze pamiętam jest to model najwyższy, ale na moim X1 niestety wysoko jakościowe pliki przycinały, ale to ze względu na to, że sam DAP nie dawał rady. Jaką kartę byście polecili? Generalnie zbieram pliki 24/192/24/96 więc one jak wiadomo trochę zajmują i liczę raczej na coś 512-1TB. Będę również korzystał z Apple Music i pobierał pliki w najwyższej dostępnej tam jakości. Jeszcze pytanie odnośnie ładowania. Odtwarzacz z tego co pamiętam oferuje szybkie ładowanie do 27W. Posiadam ładowarkę QuickCharge ze starego Huawei P20. Myślicie, że nie będzie większego problemu z ładowaniem i ekspolatacją baterii? Bo o to się najbardziej martwię. Nie chcę tego cacuszka zajeździć. Dziękuję z góry za pomoc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, blueme napisał:

Ja nie ładuje QC tylko standardową 2-2,4A

Szybkie ładowanie zajeżdża baterię i nikt mnie nie przekona że jest inaczej

Poza tym gratuluje zakupu, świetny sprzęcik dla audiofila 🙂

No właśnie telefon ładowałem pod USB bo i tak siedziałem 5-6 godzin przy komputerze po pracy więc też nie korzystałem. Będę musiał jakąś dobrą kupić jeśli czas ładowania nie będzie optymalny dla mnie bo bateria to niezły akumulator :D 70% wartości mojego power banka. Nie wiem tylko jaką kartę wybrać bo ceny są również wysokie. Póki co raczej 512 GB bym brał, ale w praniu zobaczę ile zajmują pliki z Apple Music. Dziękuję :D Czaiłem się na M11 Plus LTD, ale darowałem sobie temat z racji innych wydatków, ale jak tylko Plus II się pojawił to bez zastanowienia kupiłem. Wiem, że z zakupu będę zadowolony. Jeśli mogę spytać jaki Ty posiadasz odtwarzacz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie ładuje QC tylko standardową 2-2,4A
Szybkie ładowanie zajeżdża baterię i nikt mnie nie przekona że jest inaczej
Poza tym gratuluje zakupu, świetny sprzęcik dla audiofila
Ja to nawet odpuściłem 2A i używam minimalnej dopuszczonej czyli 1A w moim nowym dx160. A to w myśl zasady że im wolniejsze ładowanie tym mniejsze negatywnie działanie na kondycję akumulatora.
No i najlepiej nie rozładowywać poniżej 30% i nie ładować powyżej 90 a najlepiej do 80%

Wysłane z mojego Redmi Note 8 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baterię zajeżdża rozładowywanie jej do zera i ładowanie pod korek, a także praca w zbyt wysokich lub zbyt niskich temperaturach. Szybkie ładowanie najwyżej nieco przyspiesza jej zużycie, ale jak się używa sprzętu intensywnie to bateria z reguły i tak po 2-3 latach będzie mocno zużyta. 

 

Pisanie, że szybkie ładowanie niszczy baterię jest bez sensu - kiedyś nie było szybkiego ładowania i baterię w telefonie i tak się wymieniało po półtorej roku-dwóch latach. iPhony nie mają szybkiego ładowania (szczególnie starsze modele), a baterie i tak się szybko zużywają.


Dodatkowo w produkcji baterii jest bardzo duży rozstrzał jakościowy (mam na myśli te same modele), a do tego dochodzą takie sprawy jak długość i warunki magazynowania nieużywanego ogniwa, itp. Dlatego wiele czynników wpływa na ostateczną żywotność zamontowanego w naszym sprzęcie ogniwa.

 

Ofc DAP to DAP, to nie smartphone którego najczęściej ciągle mamy przy sobie, więc można sobie wolno ładować. Ale jak ktoś stosuje teorię, że szybkie ładowanie zabija baterię w przypadku smartfona i czeka 3 godziny aż mu się naładuje bateria, to dla mnie to głupota ;) 

Edytowane przez Dirian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Dirian napisał:

Ofc DAP to DAP, to nie smartphone którego najczęściej ciągle mamy przy sobie, więc można sobie wolno ładować. Ale jak ktoś stosuje teorię, że szybkie ładowanie zabija baterię w przypadku smartfona i czeka 3 godziny aż mu się naładuje bateria, to dla mnie to głupota ;) 

Dlatego zadałem to pytanie bo wiem, że ten DAP będzie się długo ładował po USB.. A sprzęt mam praktycznie zawsze przy sobie, ale nie zawsze słucham muzyki. Zwyczajnie z braku możliwości. Przykładowo czy SanDisk 512GB microSDXC Ultra 100MB/s C10 dałby radę z tym grajkiem bez problemu? W sensie chodzi mi o efekt "zacinania" podczas odsłuchu, ale tak jak pisałem X1 po prostu nie wyrabiał. Ta karta ma spory odczyt więc w sumie powinna dać radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Jot R napisał:

W Shnlingu mam Kodaka teoretycznie z odczytem 80MB/s i nigdy mi się nic nie zacięło nawet przy plikach DSD.

Tak, ale to problem odtwarzacza. X1 jest stary i nie przetwarzał już tych plików jak zwykłych FLACów. Zobaczę jak moja obecna będzie się sprawdzać. Dzięki za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, kubikolos napisał:

No właśnie telefon ładowałem pod USB bo i tak siedziałem 5-6 godzin przy komputerze po pracy więc też nie korzystałem. Będę musiał jakąś dobrą kupić jeśli czas ładowania nie będzie optymalny dla mnie bo bateria to niezły akumulator :D 70% wartości mojego power banka. Nie wiem tylko jaką kartę wybrać bo ceny są również wysokie. Póki co raczej 512 GB bym brał, ale w praniu zobaczę ile zajmują pliki z Apple Music. Dziękuję :D Czaiłem się na M11 Plus LTD, ale darowałem sobie temat z racji innych wydatków, ale jak tylko Plus II się pojawił to bez zastanowienia kupiłem. Wiem, że z zakupu będę zadowolony. Jeśli mogę spytać jaki Ty posiadasz odtwarzacz?

 

Samsung robi bardzo dobre pamięci flash, sam też używam kart Samsunga

Z DAPow aktualnie mam M11Ltd z AKM oraz DX160

@Dirian

Mój kolega po pół roku sprawdzał żywotność baterii u siebie i żony. Oboje takie same telefony natomiast tym się to różniło że jedno z nich używało szybkiego ładowania a drugie nie. Otóż okazało się, że w telefonie na którym było QC rzeczywista pojemność baterii spadła o ponad 20%, a w drugim tel tylko kilka %. I tyle tytułem komentarza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, blueme napisał:

 

@Dirian

Mój kolega po pół roku sprawdzał żywotność baterii u siebie i żony. Oboje takie same telefony natomiast tym się to różniło że jedno z nich używało szybkiego ładowania a drugie nie. Otóż okazało się, że w telefonie na którym było QC rzeczywista pojemność baterii spadła o ponad 20%, a w drugim tel tylko kilka %. I tyle tytułem komentarza...

 

W jaki sposób to sprawdził? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Mam problem. Jakiś czas temu kupiłem kartę pamięci SanDisk Ultra microSDXC UHS-I o wielkości 1 TB i dzieją się dziwne rzeczy. Mój Fiio M11 Plus podczas pobierania danych zaczyna strasznie mulić. Przy pobieraniu w serwisie TIDAL aplikacja się zawiesza, natomiast przy Apple Music Fiio się restartuje. Dodatkowo Fiio błędnie pokazuje ilość pamięci (pokazuje 2TB). Może ktoś coś doradzi... 

Kartę kupiłem w MediaExpert więc zakładam, że to oryginał. 

 

Link do sklepu z tą kartą: SANDISK Ultra microSDXC 1TB + Adapter Karta pamięci - niskie ceny i opinie w Media Expert  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności