Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Jaki transport CD


lobuz1

Rekomendowane odpowiedzi

Zamierzam dokupić transport cd- daca chyba nie potrzebuję w cedeku, ale czysty sygnał cyfrowy, który zapodam po coaxialu do zewnętrznego daca lub stereo Rotel RA-1572MKII i nie bedę miał jittera i czkawki jak w opisanym przypadku i filmiku poniżej. Może być używany na wypasie.


Ten mnie zainteresował (można kupić używany)- nie będzie sprawiał takich problemów, jak myślicie?

https://archiwum.rms.pl/atoll-dr200se2-dr-200-se-2-transport-cd

 

 

9835EA72-D6C1-4E6C-899F-1CE2DB4B5BB4.png

 

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja dla siebie wybrałem Sony cdp553esd - i raczej polecę chwycić coś vintage z wyższej półki + od razu do renomowanego serwisu hi end oddać i się cieszyć sprzętem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, whero napisał:

raczej polecę chwycić coś vintage z wyższej półki + od razu do renomowanego serwisu hi end oddać i się cieszyć sprzętem

Bardzo dobry plan- mam nawet kilka ciekwszych transportów na oku np. podlinkowany Atoll DR200- pisałem do sprzedajacego na allegro i otrzymałem informacje, że problem chwilowych zakłóceń przy włączaniu światła występował w nim po podłączeniu do RME ADI-2 DAC FS.

To jest największa niewiadoma i muszę mieć możliwoś zwrotu jeśli wystąpi taki problem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, lobuz1 napisał:

Rotel RA-1572MKII i nie bedę miał jittera i czkawki jak w opisanym przypadku i filmiku poniżej

Nie prościej oddać tego Rotela i kupić coś co działa poprawnie?

12 minut temu, lobuz1 napisał:

Atoll DR200- pisałem do sprzedajacego na allegro i otrzymałem informacje, że problem chwilowych zakłóceń przy włączaniu światła występował w nim po podłączeniu do RME ADI-2 DAC FS

k***a. Nawet najbardziej totalna budżetówka jaka miewałem nigdy nie miała takich problemów.  Zakłócenia przy włączaniu światła w domu???? Najpierw wywalające bezpieczniki, potem inne przygody. Może jednak niech ktoś ci zrobi przegląd instalacji elektrycznej w domu.

Ja mam starą aluminiową instalę, bezpieczniki z tego względu założyłem B10, ale takich cudów nie mam.

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Rafacio napisał:

Nie prościej oddać tego Rotela i kupić coś co działa poprawnie?

k***a. Nawet najbardziej totalna budżetówka jaka miewałem nigdy nie miała takich problemów.  Zakłócenia przy włączaniu światła w domu???? Najpierw wywalające bezpieczniki, potem inne przygody. Może jednak niech ktoś ci zrobi przegląd instalacji elektrycznej w domu.

Ja mam starą aluminiową instalę, bezpieczniki z tego względu założyłem B10, ale takich cudów nie mam.

szczerze mówiąc... nie zdziwiłbym się jakby problemem było tutaj adi-2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Rafacio napisał:

Może jednak niech ktoś ci zrobi przegląd instalacji elektrycznej w domu.

Ja mam starą aluminiową instalę, bezpieczniki z tego względu założyłem B10, ale takich cudów nie mam.

To nie wina instalacji w domu. Rozmawialiśmy o tym na forum- jest to spowodowane konstrukcją wy spdif cd i we spdif w dac. Np mój cd z dac smsl su9 po coax działa bez zakłoceń.

Nie dotyczy to tylko Rotel jak się okazuje i nie ukrywam że nie jestem zadowolony z takiego obrotu sprawy. 
Zastanawiam się nad zakupem jakiegoś dobrego, używanego transportu cd (raczej bez dac bo nie potrzebuję) w dobrej cenie i zlecenie np. @majkelżeby go odpimpował po swojemu i taki problem się nie pojawił.

 

O bezpiecznikach i mocnych wzmacniaczach też pisaliśmy- tutaj też nie jest to wina instalacji. 
Zamiast emocjonować się, rozwiązuję problemy i podchodzę do tego bardzo spokojnie. Nie mam teraz jakiegoś dużego problemu- po optyku mam podłączone cd z Rotelem a po coax z dac smsl su-9 i po xlr do Rotela (mam jednym pstryknięciem granie cd z 2 różnych dacków). Chcę kupić jeszcze lepszy transport CD od tego, który posiadam i taki jest powód powstania tego wątku.

 

13 minut temu, whero napisał:

szczerze mówiąc... nie zdziwiłbym się jakby problemem było tutaj adi-2

Podobno konstrukcja spdif niektórych daców jest taka a nie inna i mogą pojawić się takie problemy- zakłócenia drogą radiową po coaxial.

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz masz - DVD harman/kardon 25 / 2550 S / 101. To jest wszystko ten sam model. Tylko trzeba wiedzieć z jakim napędem ma być, bo były dwie wersje. Jedna potrafi "zgłupieć" w temacie czytania płyt CD i nie dotyczy to lasera, a naprawa jest tak opłacalna, że lepiej poszukać kolejnego egzemplarza. Druga wersja jest nie do zajechania, a miałem tylko jeden przypadek, że musiałem podregulować laser i na tym problemy z optyką się skończyły. Tzn. regulację zrobiłem raz na początku, jak klient przysłał pacjenta na zabieg. 

 

Tylko ja nie biorę na klatę sytuacji, że Rotel będzie dalej przerywał. Inna sprawa, że stawiam dolary przeciw orzechom, że po analogu wyjdzie z niego lepszy dźwięk na Rotelu niż korzystając z wewnętrznego DACa amplitunera. 

 

Odnośnie pomysłów typu wintydżowy CS Sony ES... no nie mam siły się już śmiać, bo to było zabawne lata temu. Co, jak padnie laser? Uroczysty pochówek sprzętu w ogródku, nieopodal zakopanego psa? Jeszcze weźmy pod uwagę, że starsze sprzęty miały niższe napięcie na wyjściu S/PDIF, bo było przepisowe 0.5V, a teraz to 1V często gęsto tam leci. To niczemu nie zagraża, ale nie wiadomo, pod co Rotel wejście S/PDIF zaprojektował?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, whero napisał:

od razu do renomowanego serwisu hi end oddać

 

Możesz polecić? (może być na priv).

Pytam, ponieważ po doświadczeniu z moim vintage JVC, planuję kolejne zakupy "staroci" :) 

Nowoczesne będzie jedynie urządzenie do streamingu, reszta, co najmniej 40-to letnia :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, majkel napisał:

Mówisz masz - DVD harman/kardon 25 / 2550 S / 101. To jest wszystko ten sam model. Tylko trzeba wiedzieć z jakim napędem ma być, bo były dwie wersje. Jedna potrafi "zgłupieć" w temacie czytania płyt CD i nie dotyczy to lasera, a naprawa jest tak opłacalna, że lepiej poszukać kolejnego egzemplarza. Druga wersja jest nie do zajechania, a miałem tylko jeden przypadek, że musiałem podregulować laser i na tym problemy z optyką się skończyły. Tzn. regulację zrobiłem raz na początku, jak klient przysłał pacjenta na zabieg. 

 

Tylko ja nie biorę na klatę sytuacji, że Rotel będzie dalej przerywał. Inna sprawa, że stawiam dolary przeciw orzechom, że po analogu wyjdzie z niego lepszy dźwięk na Rotelu niż korzystając z wewnętrznego DACa amplitunera. 

 

Odnośnie pomysłów typu wintydżowy CS Sony ES... no nie mam siły się już śmiać, bo to było zabawne lata temu. Co, jak padnie laser? Uroczysty pochówek sprzętu w ogródku, nieopodal zakopanego psa? Jeszcze weźmy pod uwagę, że starsze sprzęty miały niższe napięcie na wyjściu S/PDIF, bo było przepisowe 0.5V, a teraz to 1V często gęsto tam leci. To niczemu nie zagraża, ale nie wiadomo, pod co Rotel wejście S/PDIF zaprojektował?

Właśnie czytałem o tym dvd hk 25- pisano też o modelu 20. Muszę przemyśleć sprawę. 😀
Tylko jak odrżnić ten lepszy np takimznalazłem:

https://allegro.pl/oferta/odtwarzacz-dvd-hk-harman-kardon-dvd25-10028084982

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, marek_m napisał:

 

Możesz polecić? (może być na priv).

Pytam, ponieważ po doświadczeniu z moim vintage JVC, planuję kolejne zakupy "staroci" :) 

Nowoczesne będzie jedynie urządzenie do streamingu, reszta, co najmniej 40-to letnia :D 

 

retroaudio.biz to chyba najpopularniejsze/najbardziej renomowane miejsce w Polsce 

 

https://www.facebook.com/SerwisAudio24/

chyba drugi najczęściej polecany serwis

 

największy problem to czas i terminy - pół/roczna kolejka to do fajnego serwisu zaczyna się robić standard - piękna regeneracja sprzętu to niekiedy 30-50h pracy i za to też często trzeba zapłacić

Edytowane przez whero
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, bbobii napisał:

Czy w/w Rotel RA-1572MKII jest jeszcze na gwarancji.

Tydzień temu go kupiłem. Napisałem do sklepu i producenta- cisza.

 

Dyskusja na ten temat:

https://forums.stevehoffman.tv/threads/rotel-ra1572-mkii-possible-dac-malfunction.1119856/

 

Odpowiedź firmy Rotel:

 

8E1A599F-1806-4EFC-B5FA-216687783A9A.jpeg

 

Gość dostał nowy firmware w wersji Beta i zaktualizował przez RS232 i podobno nie zadziałało. Znają problem.

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, lobuz1 napisał:

Gość dostał nowy firmware w wersji Beta i zaktualizował przez RS232 i podobno nie zadziałało. Znają problem.

Bo nie mogło. Ja tu widzę dobry materiał, którego ciągle przybywa, na pracę doktorską pt. Zaklinanie rzeczywistości jako przejaw syndromu sztokholmskiego w codziennym życiu konsumenta.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Rafacio napisał:

A ten co masz źle kręci płytami? Źle je odczytuje? Czy może nie czyta?

Kręci, czyta bez zająknięcia i to nawet 6 sztuk za jednym zamachem i całkiem fajnie brzmi z tym Rotelem. Właśnie mam zapakowane wszystkie płyty i lecą po kolei- fajna sprawa na słuchanie tak przez cały dzień…ale mam trochę siana do wydania i kaprys żeby postawić coś obok jeszcze lepiej grającego- zastanawiam się czy może być duży przeskok.

B1530160-D04C-4AD2-A352-3F2604C4CC23.jpeg

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak inne przytoczone propozycje, ale mi tam się dobrze sprawował jako transport zwykły Pionek DV300 z modem Goldmundizatora-Lampizatora (choć ja miałem wyciągany jedynie sygnał bezpośrednio z kości DAC na nowe wyjście spdif). Cenowo taka modyfikacja mnie pamiętam wyszła jak za kilka piw przeliczając na walutę Rafacia, a jeśli chodzi o samego Pionka to też w miarę jeszcze groszowe sprawy i nawet teraz widzę jeden wisi za 80 ziko. Z tacką czy laserem nie miałem problemów choć pewnie lepiej podpytać tak czy siak przy zakupie. Nawet ostatnio ktoś się na forum chwalił modem 410. :D

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już rok używam Sony UBP-X700B, Mam Koncerty BD, SACD, CD, wszystkie pliki z pendrejwa, i Spotify connect - z czego korzystam najczęściej. Może mało audiofilsko, ale kompletnie i funkcjonalnie. Używam bez TV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, johnys napisał:

TagMcLaren CDT20 dedykowany transport cd

 

laser Philips CDM 12.4 dostępny

 

znam i polecam!

Widziałem własne na olx a na allegro jest cd20R- kupiłem kiedyś od niego kaseciaka akai gx75.

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie przeskoku nie ma. Ja tam w życiu nie słyszałem różnicy między tak zwanymi transportami, o ile laser nie był zniszczony życiem. Tak samo zresztą o ile sprzęt jest sprawny, trzyma obroty, nie dygocze i nie buczy to nie słyszę różnicy między gramofonami. Między wkładkami owszem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pioneer PD30 lub PD50. Dodatkowo polecają zmodować u muda44 za 500-600zł (https://allegro.pl/uzytkownik/muda44). Podobno rewelacyjny transport.

 

@Undertaker właśnie wczoraj przytargałem DV380. To już chyba będzie 4 Pionek którego będę przerabiał, ale nie jest to jakiś rewelacyjny transport.

No i padają w nich lasery. Ciężko trafić egzemplarz, który by wszystko czytał. Nie wiem jak z dostępnością laserów. Trzeba będzie się rozejrzeć.

Edytowane przez krz
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem jutro umówiony na odsłuch i ewentualny zakup Atoll CD200 MK-3.

 

https://6moons.com/audioreviews/atoll/200.html

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, dj1978 napisał:

Polecam sprzęt Atolla, zgadzam się tą recenzją i wieloma innymi. Właśnie testuję wzmaka Atoll IN200 Signature, otwartością brzmienia, holografią i żywą barwą zachwyca.

Dzięki, zobaczymy jutro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności