Skocz do zawartości

Pojedynek 2 droższych DACow DIY


Aro91

Rekomendowane odpowiedzi

  • Aro91 zmienił(a) tytuł na Pojedynek 3 droższych DACow DIY
47 minutes ago, MrBrainwash said:

Choć to taka raczej zabawa jest niż źródło informacji,

A czy audio hobby to nie zabawa?🙂

Tu nikt prac doktorskich nie pisze, bo i po co jeśli ma dawać fun.😋

Dla mnie i tak jest to źródło wrażeń, które dla mnie są informacją wrażeniową🙂😂

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpinam się do pytania @Undertaker Czy można te dacki kupić? :P 

Ciekawe zestawienie, lampucera obrosła już legendą :P z mojej perspektywy to jak jednorożce. :D 

Edytowane przez kamil_jarmusik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampucerki chyba się już nie dostanie, jeszcze kilka lat temu były na ibeju te konkretne kity do kupienia pod ewentualne dalsze mody, teraz już nie widzę. 

Niedawno na olx była jedna zlampizowana i to na czarnej płytce a nie niebieskiej (czyli jeszcze nieco starsza wersja), ale bez USB i ktoś chyba w końcu kupił. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, NuYam napisał:

A czy audio hobby to nie zabawa?🙂

Tu nikt prac doktorskich nie pisze, bo i po co jeśli ma dawać fun.😋

Dla mnie i tak jest to źródło wrażeń, które dla mnie są informacją wrażeniową🙂😂

Zabawa. Tak samo jak poker. Podnosi się stawkę, ale w którymś momencie trzeba powiedzieć sprawdzam. Dobrze nie mieć wtedy słabych kart. ;) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Undertaker Właśnie szukałem jakiegoś namiary na tego starszego Pana i są jakieś dane na tej stronie o jego firmie

 

<deleted>

 

@MrBrainwash Z różnica głośności nie było problemów bo w windowsie mamy suwak i lampucera grała ciszej to w laptopie pod Mach podbiło się głośność, na ślepo nigdy się nie bawiłem ale w przypadku różnicy 1 klasy że tak to nazwę spokojnie bym wyłapał co jest nie tak w moim DACu czy tym na Sabre 

Według mnie te testy na DACach dały dużo do myślenia, nie zawsze dac musi być potężny ciężki i mieć kosmiczne parametry jak nowoczesne Sabre naszpikowane bajerami, taki przykład.

;)

Edytowane przez bruno63
Na prośbę autora
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Aro91 napisał:

Według mnie te testy na DACach dały dużo do myślenia, nie zawsze dac musi być potężny ciężki i mieć kosmiczne parametry jak nowoczesne Sabre naszpikowane bajerami

Co im po parametrach, skoro najlepsze DACi, to na pewno nie te od ESS, AKM czy inne Burr-Browny. Takie są stosowane w sprzętach budżetowych i ewentualnie w średniej półce. Później wchodzą do gry LampizatOry i inne cuda, jak R2R.

  • Like 1
  • Haha 3
  • Confused 1
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Enlil napisał:

Co im po parametrach, skoro najlepsze DACi, to na pewno nie te od ESS, AKM czy inne Burr-Browny. Takie są stosowane w sprzętach budżetowych i ewentualnie w średniej półce. Później wchodzą do gry LampizatOry i inne cuda, jak R2R.

Jasne. To zobacz, na czym jest zrobiony Gryphon Caliope albo Accuphase DC-901.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, majkel napisał:

Jasne. To zobacz, na czym jest zrobiony Gryphon Caliope albo Accuphase DC-901.

A na jakim robi Chord swojego Dave'a czy Qutesta? :P Zresztą ja mówię o samym module DAC, a nie sprzęcie całościowo. Trochę trudno mi uwierzyć, że w Gryphon ten ESS SABRE ES9018 robi aż taką robotę. W nadchodzącym FiiO K9 PRO ESS, będą dwa topowe DACi ES9038PRO, a to kombajn za nieco ponad 3k. Zresztą FiiO daje nieśmiałe sygnały, że sami preferują raczej wersję z AKM 4499. Bardziej skłaniam się do opinii, że DAC (jako moduł), to tylko część sukcesu sprzętu, ale z Sabrem jest ten problem, że wielu producentów średnio radzi sobie z jego strojeniem i dla wielu użytkowników jest on zbyt jasny/techniczny.

Ja też mogę tutaj parę sprzętów wkleić z dość wysokiego pułapu cenowego, gdzie nie uświadczysz ESS czy AK, ale to w sumie i tak do niczego nie zaprowadzi :D

Edytowane przez Enlil
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Enlil napisał:

z Sabrem jest ten problem, że wielu producentów średnio radzi sobie z jego strojeniem

 Gadam o tym od lat. W Sabrach są takie cuda, których nie ma w innych DACach, zwłaszcza starych, jak kalibrowanie drugiej i trzeciej harmonicznej, tylko on musi współpracować z mikrokontrolerem, żeby to w nim wykorzystać, albo nawet przestawianie filtrów cyfrowych, gdzie jeden można sobie własny wpisać, jak ktoś oblatany  liczeniu współczynników. Zresztą są do tego softy, nawet Matlab może być.

 

Tymczasem grzebię w kolejnym Coplandzie DAC 215. Aż mam ciary, jak tego słucham po przeróbce. Co za fokus i barwa! E9018, jakby kogoś interesowało. Słucham jako DACa, bo to wyjście słuchawkowe na lampach to tak z dwie klasy za sekcją DAC po ogarnięciu tematów do poprawy. 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to Cowon Plenue L na Sabre to jedno z najbardziej muzykalnie grających urządzeń jakie słyszałem, chociaż ostatnio (co mnie trochę zaskoczyło) Topik D50s dotrzymuje tutaj kroku (d10s był spoko ale nieco brakowało wypełnienia, choć też nie był jakiś ostry). 

Z niedawno posiadanych klocków, to Burek C3 Performęs grał owszem z dobrym wygarem, ale barwowo nieco chropowato "krawędziował". Tutaj podobno te wyższe modele oferują więcej muzykalności. 

Dawno temu miałem Myteka 192-DSD na Sabre bodajże 9016 i tutaj już było lekkie rozczarowanie - jako DAC jeszcze dawał radę ale dakamp to już mocno średnio żeby nie powiedzieć "tak se" - brakowało masy, wypełnienia a dźwięk miał dziwną barwę i grał mocno technicznie. 

 

A ten Copland przebija Magiczną Lampucerę z okresu 2014? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@NuYam Sam bym chciał to widzieć, jak na razie mój kumpel co widzicie ten pokój odsłuchowy zakupił DACa Mach ale nie wiem czy będzie go rozkręcał, problematyczny może być tez kontakt z <deleted> i nie wiem czy on wypożycza swój sprzęt pod względem wysyłek, ja mam tego farta że znajomy Paweł miał dosyć długi czas na testy 2 wersje tego DACa, bo bezpośrednio mógł odwiedzić konstruktora i sobie wypożyczyć.

A żeby nie było Paweł rozmawiał też z majkelem jakiś czas temu ale wyszło że wybrał pewniaka, bo dłuższy czas go trzymał wypożyczonego i wygrał z lampucerką.

 

 

Edytowane przez bruno63
Na prośbę autora
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Aro91 zmienił(a) tytuł na Pojedynek 2 droższych DACow DIY

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności