Skocz do zawartości

Dziwny problem


kamil_jarmusik

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, mam nietypowy problem i brak pomysłów jak to rozwiązać.

 

Otóż mam następującą konfigurację:

Mac mini -(usb/jitter bug)-> Zen Dac V1 -(wy/we liniowe)-> Vincent khv-111 mk

 

Zen zawsze odpalony, włączam Vicka i kiedy próbuje podpiąć słuchawki i dochodzi do zetknięcia się końcówki kabla z gniazdem we wzmacniaczu (co jest nieuniknione :D), to mój monitor, podpięty do miniacza, na chwilkę gaśnie, tak jakbym go wyłączył i włączył. W kablu/słuchawkach (a może to ja :P ) pewnie gromadzi się jakiś ładunek, a to zetknięcie końcówki ze wzmacniaczem powoduje rozładowanie tego ładunku, tylko dlaczego tak to się objawia i czy to groźne, jak to naprawić? 😛  Dzieje się to tylko raz na początku przy uruchomieniu, potem mogę odłączać i podłączać słuchawki do woli, nic takiego się nie dzieje. 

 

Co ciekawe używając Zen Daca nigdy do czegoś takiego nie doszło, więc przypuszczam że Vicek wprowadza jakiś uprade. :D 

Wszystko stoi na szklanym blacie, może coś z uziemieniem? :P

 

Pozdrawiam serdecznie,

Kamil Jarmusik


 

 

 

Edytowane przez kamil_jarmusik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RafacioCałkiem prawdopodobne że coś delikatnie jest popsute, to też wzmacniacz używany, nie jest produkowany itd, ma swoje lata, coś tam może się stało. :P

 

A może to ja emanuję taką energią, ciskam piorunami niczym Rajden i Zeus razem wzięci :D i biedny Vicek jest bezsilny w obliczu takiej mocy :D (właśnie zwróciłem uwagę że od kilku dni chodzę w polarze z polyestru i pewnie ładuje się cały dzień a potem wpływam na materię nieożywioną :D)

 

Jak pomóc Vincentowi, na wypadek skumulowania mojej mocy? :P 

Edytowane przez kamil_jarmusik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bbobiiVincent nie wierzy moim zapewnieniom, że zawsze przed jego włączeniem to zrobię i teraz jest przerażony... miniacz również :(:D 

 

Ale zbierzmy to do kupy, czy jest możliwe że coś od wzmacniacza, przez wejście liniowe przez Zenka potem po usb do miniacza i przez gniazdo hdmi atakuje monitor? :D 

Czy to raczej wynika z tego że wszystkie urządzenia są podpięte do jednej listwy i to wynika z jakiś spadków napięcia zasilania na monitorze, wywołanych przez wyładowanie na gnieździe słuchawkowym? :D  Jak to czytam i obserwuje to oczom nie wierzę, że to się dzieje :D 

 

Edytowane przez kamil_jarmusik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności