Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Smartfon z dobrym dźwiękiem na kilka lat


Artan

Rekomendowane odpowiedzi

Aktualnie szukam dla siebie nowego telefonu Po pierwsze z bardzo dobrą jakością dźwięku. Po drugie z dobrymi zdjęciami ( co ma dla mnie tak samo duże znaczenie jak dźwiek bo zdjęć robię na codzień sporo). Aktualnie mam xiamo redmi note 8 pro. Który ma już jakieś 3 lata i czas wymienić na coś nowego. Swoją drogą nie polecam do zdjęć, niby ma dobre parametry, ale porównywałem sobie z samsungiem znajomego w podobnej cenie i zdjęcia lepsze z samsunga.

Zastanawiam się teraz nad czymś z wyższej półki:

https://ispot.pl/iphone-13-pro-max

Co sądzicie o iphone 13 pro max? Jestem w stanie teraz zainwestować trochę więcej w smartfon. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak telefon nie ma złącza jack, to masz 2 opcje albo Bluetooth i tutaj liczy się wsparcie bezstratnych kodeków w telefonie czy raczej kodekow HD  albo dongle na złącze usb-c/iPhone z własnym DACkiem

W obu przypadkach to co ci tak naprawdę gra to DAC w module BT w słuchawkach bezprzewodowych lub DAC w donglu, a telefon tylko dostarcza strumień zakodowanych lub nie danych

Co innego jak telefon ma jack, wtedy to faktycznie on "gra"

 

Wiec bardziej się sugeruj tymi zdjęciami 😉

Przewagą Samsunga nad iPhonem jest to ze wspiera LDAC i aptx w przypadku Bluetooth

Także innym istotnym ważnym pytaniem tutaj co do audio jest: na czym konkretnie tak naprawdę chcesz/ będziesz słuchać muzyki na tym telefonie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zależy Ci zarówno na dobrym dźwięku i aparacie, to Apple można brać pod uwagę, tylko w przypadku słuchania go przez dongla.

Apple niestety nie wspiera kodeków wysokiej jakości przy obsłudze BT oraz nie ma wyjścia mini-jack, więc nie ma też wbudowanego DACa.

Ogólnie telefony Apple z tego względu nie są polecane, jeśli zależy nam na Hi-Res.

Jeśli kupisz osobnego dongla, który zadziała bezproblemowo z iPhonem, to wtedy osiągniesz to co chcesz, bo jednak zdjęcia robi topowe.

Z Androidów chyba Xperia 5iii byłaby dobrym wyborem, bo robi już bardzo dobre zdjęcia i ma dobrą jakość audio, ale jest bardzo droga i chyba miewała jakieś problemy z przegrzewaniem (Standard dla Snapa 888)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asus Zenfone 8 robi niezłe zdjęcia (choć nie flagowe), solidnie brzmi z jacka i od dawna nie ma problemów z przegrzewaniem. W Soniaczu aplikacja aparatu wykłada się przez zastosowane ficzery, funkcje śledzenia itp., co przegrzewa procek.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, blueme napisał:

 

Male sprostowanie, iPhone ma DACa choćby dlatego ze ma głośnik 🔊

Fakt, mój błąd :) Choć raczej ten wbudowany DAC, w takiej formie średnio nadawałby się do obsługi wyjścia słuchawkowego. Ponoć mieli sporo zyskać przez pozbycie się niektórych modułów wymaganych do obsługi wyjścia 3.5mm, ale mogli tylko bajerować.

 

Co do Asus Zenfone 8, to bardzo ciekawy smartfon. Sam go rozważałem, ale finalnie padło na RealMe GT Yellow Racing. Bardzo pozytywnie mnie zaskoczył DAC od Cirrus Logic. Przyjemne, muzykalne brzmienie i przyzwoite technikalia. Tyle, że zdjęcia robi bardzo średnie.

Edytowane przez Enlil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Artan napisał:

Aktualnie szukam dla siebie nowego telefonu Po pierwsze z bardzo dobrą jakością dźwięku. Po drugie z dobrymi zdjęciami ( co ma dla mnie tak samo duże znaczenie jak dźwiek bo zdjęć robię na codzień sporo). Aktualnie mam xiamo redmi note 8 pro. Który ma już jakieś 3 lata i czas wymienić na coś nowego. Swoją drogą nie polecam do zdjęć, niby ma dobre parametry, ale porównywałem sobie z samsungiem znajomego w podobnej cenie i zdjęcia lepsze z samsunga.

Zastanawiam się teraz nad czymś z wyższej półki:

https://ispot.pl/iphone-13-pro-max

Co sądzicie o iphone 13 pro max? Jestem w stanie teraz zainwestować trochę więcej w smartfon. 

 

Zbyt mało precyzyjne pytanie. Warto by było rozszerzyć opis. Co znaczy "z bardzo dobrą jakością dźwięku"?

Na słuchawkach, jeśli tak to na jakiego typu, przewodowych, bezprzewodowych? na głośnikach? Do rozmów, w trybie głośnomówiącym? Do słuchania muzyki?

Co oznacza "z dobrymi zdjęciami"? W trybie standardowym, w pomieszczeniach, plenerowe, macro, tele, selfie z przedniego aparatu? Do zdjęć dokumentacji w pracy, czy bardziej tak imprezowo, obiektów ruchomych, dzieci, wymagany szybki autofocus... itp. itd.

 

Ten Redmi 8 pro, wybacz, ale to, delikatnie mówiąc słaby średniak, mniej delikatnie... szrot i trudno go uznać za wyjściowy odnośnik do czegokolwiek. I trudno na jego podstawie wysnuwać wnioski co do potrzeb użytkownika.

 

Na tak zadane pytanie jak poście pierwotnym to odpowiedź może być co najwyżej równie ogólna. Już LG V30 był lepszy, a nawet iPhone 7 by dał radę, a co dopiero 13 Pro Max, który przy okazji kosztować będzie  11 razy więcej jak ten Redmi i w futerale będzie ważyć tyle co niezła cegłówka i co najmniej tyle samo co ćwierćkilowa kostka masła. Na pewno czegoś takiego szukasz?

 

 

Edytowane przez SlawekR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio porównywałem aparaty w staruszkach flagowych, mianowicie: S9+, P30 i 7t, i najlepsze foty robi 7t, najostrzejsze w całym kadrze, najlepsza dynamika i dobór balansu bieli, kolory i kontrast są trochę podkręcone, ale ogólnie obrazek z One+ 7t wygląda najlepiej, nocne ujęcia również, więc może warto się tą firmą zainteresować?! ;)

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej, ale przecież 7T robi tragiczne fotki nocą :P, podobnie jak i 8T (mam obydwa). Kumpel ma Norda 2 to nie ma nawet porównania, Nord robi nieco lepsze fotki w dzień i dużo lepsze w nocy. Wczoraj nawet porównywaliśmy bezpośrednio.

 

No i seria T nigdy nie była u OP flagowa, jak coś ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam Samsung s20 fe i Ibasso DC05. Dobre cenowo, wydajność na kilka lat, fotki fajne, a dongle do pewnego pułapu całkowicie wystarczy

Wysłane z mojego SM-G780G przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Dirian napisał:

Ej, ale przecież 7T robi tragiczne fotki nocą :P, podobnie jak i 8T (mam obydwa). Kumpel ma Norda 2 to nie ma nawet porównania, Nord robi nieco lepsze fotki w dzień i dużo lepsze w nocy. Wczoraj nawet porównywaliśmy bezpośrednio.

 

No i seria T nigdy nie była u OP flagowa, jak coś ;)

Co Ty gadasz, dobre foty wychodzą, ostre, żywe i balans bieli nie świruje. 😁 A która seria jest flagowa u OP? Pro?🤔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dzień dobre, ale w nocy jest bardzoooo lipnie, nawet w trybie nocnym. Nord 2 radzi sobie sporo lepiej, o iPhonach (od XR w górę, bo na starszych to nie wiem) czy nowszych Galaxy nie wspominając ;)

 

Ja bardzo zadowolony z 7T byłem i teraz z 8T, ale właśnie lubię sobie po ciemku strzelić fotkę więc to mi mocno przeszkadza. I chyba będę robić przesiadkę na S22, pod warunkiem że bateria będzie lepsza, niż w S21, no i cena nie odjedzie w kosmos :P

 

U OP flagowe są modele Pro. Seria T to z reguły poprawiony "zwykły" model, albo alternatywa dla niego, pod pewnymi względami lepsza, pod innymi nie do końca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Dirian napisał:

U OP flagowe są modele Pro. Seria T to z reguły poprawiony "zwykły" model, albo alternatywa dla niego, pod pewnymi względami lepsza, pod innymi nie do końca.

Ok, ale podobno wnętrzności się niewiele różnią pomiędzy 7t a 7Pro. 😉 

 

Co do zdjęć nocnych, to nie wiem, jak się zachowują obecne flagowce, więc porównania nie mam i pewnie masz rację, ale dowiem się o tym za przynajmniej rok lub dwa. 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, bbobii napisał:

Ja to bym kupił Samsunga Galaxy S20 FE 5G do zdjęć i FiiO M11 PLUS do muzyki, ale to ja. A kolega może się zastanowi czy taka opcja wchodzi w grę.

Galaxy S20 FE bez 5g jest tańszy a to samo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Minęło kilka miesięcy od ostatniej odpowiedzi w tym temacie. Co w tym momencie polecilibyście z muzycznych smartfonów? Musi mieć jacka 3.5mm i cena powiedzmy do 3500 zł. Aktulanie korzystam z LG v40 thinq, ale telefon zaczyna zamulać i po 3 latach chciałbym zmienić na coś lepszego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minęło kilka miesięcy od ostatniej odpowiedzi w tym temacie. Co w tym momencie polecilibyście z muzycznych smartfonów? Musi mieć jacka 3.5mm i cena powiedzmy do 3500 zł. Aktulanie korzystam z LG v40 thinq, ale telefon zaczyna zamulać i po 3 latach chciałbym zmienić na coś lepszego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności