Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Enleum AMP-23R


saudio

Rekomendowane odpowiedzi

Jak najbardziej rozważam taką opcje, ba, powiem nawet, że taka opcja jest mi najbliższa, ale z drugiej strony nie wiem czy ma to sens w moim przypadku. Muszę do tego podejść na spokojnie :) Wiesz jak to jest, gdyby człowiek miał tylko jedną pasję, to mógłby się bawić na całego, a tak to zawsze trzeba ten budżet dzielić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MichalZZZ Czytając Twoje wypowiedzi szala przechyla się chyba jednak na korzyść Nimbusa… 😎 Nie mam takich dylematów (a chciałbym 😉), ale - zakładając pozostawienie jedynie jednego z nich - je wybrałbym Nimbusa. Powodzenia w podejmowaniu decyzji 😀

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wieczorkiem najciekawsze dla mnie testy, bo z moimi ulubionymi sluchawkami - Abyssami :)

 

@mariuszryszard

 

Jeszcze co do tej szali przechylajacej się w stronę Niimbusa o której wspominasz. No nie do końca tak szczerze mówiąc ;) Aczkolwiek jakbym miał sprzedawać Niimbusa, to z wielkim bólem serca i to jest fakt. Oba wzmaki są cholernie dobre, ale też nie są w 100% idealne. Gdyby tak połączyć granie tych wzmacniaczy, to byłby wtedy ideał :D

 

Powiem jeszcze tak, że jeżeli nie znałbym Niimbusa i jego potencjału i dostał te dwa wzmaki do wyboru, po czym dostał godzinke na każdego z nich, to postawiałbym chyba na Enleuma, bo robi lepsze pierwsze wrażenie, jeżeli chodzi o dźwięk jako ogół. Bardziej czaruje, że się tak wyrażę. Problem jednak w tym, że wiem, że Niimbus z czasem zyskuje i docenia się go właśnie z upływem czasu, a do tego jest bardziej uniwersalny.

 

 

Edytowane przez MichalZZZ
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zupełnie odwrotny odbiór, Niimbus jest bardziej męczący, a Enleum mogę słuchać godzinami. Niimbus to takie narzędzie studyjne, przez to nieco męczące, a Enleum niesie ze sobą emocje, których brakuje w niemieckim wzmacniaczu.

Grzanie pewnie jest spowodowane tym że ma mało wentylacji od spodu, a obudowa jest radiatorem zwłaszcza dolna płyta bo do niej przykręcone są Exicony. Także nóżki są potrzebne ;)

No i ciężko porównać na różnych interkonektach, dodatkowo różne wyjścia z DACa, czy jest duża różnica, między nimi.

 

Edytowane przez saudio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minutes ago, saudio said:

Mam zupełnie odwrotny odbiór, Niimbus jest bardziej męczący, a Enleum mogę słuchać godzinami. Niimbus to takie narzędzie studyjne, przez to nieco męczące, a Enleum niesie ze sobą emocje, których brakuje w niemieckim wzmacniaczu.

Pewnie to przez różne źrodła, jeśli jest tak w tym przypadku. Wydaję się, że Miachał ma bardziej ciepłe i naturalne źrodło, a u Ciebie jest ono bardziej techniczne. To tylko pokazuje mi, że testowanie rzeczy na takim high endowym poziomie to nie łatwa sprawa, bo trzeba dobrze znać wpływ każdego elementu na  tor. Nie raz już się na tym złapałem, ze testując ten sam sprzęt w innym okolicznościach brzmiał inaczej. Może to też wpływ osłuchania, które zmienia sie w czasie. Dziękuję bardzo za wrażenia🙂

Edytowane przez NuYam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inne źródła, kable itd. to raz, a dwa, to ni mniej ni więcej jak odmienne gusta muzyczne/dźwiękowe :)

 

@NuYam

Warto też zauważyć, że Stefan ma jaśniejszego Dave'a z cieplejszym Enleumem czyli poprawnie czyt. książkowo wrecz dobrane elementy. Ma też  oczywiście neutralnego Niimbusa. Mój Mayowy KTE jest neutralny, ale idący odrobinę bardziej w stronę ciepła aniżeli jasności, więc teoretycznie mój tor bardziej pasuje do Niimbusa. Jego do Enleuma. Niemniej jednak moim zdaniem Holo jak najbardziej łapie też dobrą synergię z Enleumem. 

 

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da się ukryć, że XLRy w Niimbusie mam lepsze niż RCA w Enleumie. Tellurium Q Black Diamond XLR vs. Furutech Alpha Line Plus RCA. 

 

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, MichalZZZ napisał:

 Furutech Alpha Line Plus RCA. 

 

Miałem ten kabel, nieco przyciemnia i nasyca brzmienie, ogólnie bardzo dobry w swojej cenie ale raczej pod jaśniej grający zestaw, czyli niekoniecznie do Enleum:) Wpinałeś tego Furutecha do Niimbusa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@saudio

 

TQ Black Diamond moim zdaniem jest neutralnym kablem. Przede wszystkim poprawia czystość i nic nie podbarwia. Jest równy i do tego bardzo dobry, bo poprawa była odrazu słyszalna względem starych interkonektów. A wspomniany Furutech to nic specjalnego. Masz rację, mogłem się zaopatrzyć w lepsze interkonekty. 

 

Masz Diamondy RCA? 

 

22 minuty temu, dj1978 napisał:

Wpinałeś tego Furutecha do Niimbusa?

 

Nie, w Niimbusie mam podpięte wspomniane powyżej XLRy i RCA Audiofanatyka. 

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W skrócie, bo jestem dzisiaj w biegu.

 

Niejednokrotnie opisywałem już jak grają Abyssy, a teraz grają jeszcze lepiej. Takiego basu jeszcze nie słyszałem, a do tego Abyssy potrafią w średnice i to potrafią fenomenalnie! O dziwo i "na domiar dobrego" grają jeszcze większą sceną. 

 

Z Niimbusem mają świetną synergię, ale z Enleumem są jeszcze lepsze. Na plus Niimbusa ciut lepsze, bardziej rozświetlone i rozdzielcze wysokie. Enleum jest gładziej grającym wzmakiem. 

 

Słuchawki warte każdego grosza, ale potrzebują też odpowiedniego źródła. Zdecydowanie moje ulubione słuchawki :)

 

Teraz to już mam strasznie duży dylemat :D

 

 

Edytowane przez MichalZZZ
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No dobrze, muszę przyznać rację @saudio w wielu kwestiach dotyczących Enleum. Teraz, kiedy odesłałem Enleuma i włączyłem pierwszy raz Niimbusa na dłuższe odsłuchy wiem napewno, że Enleum z Abyssami jest nieco lepszym wzmacniaczem. Enleum powinien być rekomendowany do Abyssów przez obu producentów - genialna synergia! Teraz mi brakuje jego pełnego dźwięku, barwnej i soczystej średnicy, holografii, a nawet basu i dynamiki (tak, tak, jednak dynamika w Enleum też jest lepsza). Co nie znaczy, że Niimbus pod tym, czym innym względem kuleje, absolutnie nie! Niimbus to topowy wzmacniacz tranzystorowy, ale Enleum jest jeszcze lepszy. Choć w dalszym ciągu muszę przyznać, że wolę wysokie w niemieckim wzmacniaczu. Niimbus ma chyba też odrobinę czarniejsze tło. Mam rację @saudio? Może tutaj też na to mieć wpływ brak nóżek w Enleum, albo poprostu balans i inne interkonekty. Niimbus jest też odrobine lepiej wykonanym wzmacniaczem i ma precyzyjniejszą kontrolę zmiany głośności, więc tych plusów na rzecz Niimbusa też nie brakuje. Ogólnie jednak rzecz biorąc Enleum okazał się dla mnie zwycięzcą w tym pojedynku. Bardzo mimo wszystko żałuję, że Enleum nie ma balansu, żebym nie musiał się bawić w zmianę kabli. Czy to wszystko znaczy, że zmieniam wzmaki? Podejme decyzję jak wrócę z wakacji. Nie chcę się napalać. Chciałbym też jeszcze spróbować Feliksa Envy i DAC Rockna Wavedream. Jedno jest pewne na 100% - już tęsknie za Enleum. Zrobił na mnie pioronujace wrażenie i jest to szczera prawda. Fenomenalny wzmacniacz. 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Balans tylko w przypadku jak DAC gra lepiej po XLRach, TQ były jednymi z niewielu które wyróżniają się z tłumu na plus, tak jak pisałem wcześniej w niższych nie było różnicy od najniższego do black diamond. Moim zdaniem nie słyszałeś jeszcze pełnego potencjału Enleum, no ale to się musisz sam przekonać, nóżki teraz są w komplecie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności