Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Enleum AMP-23R


saudio

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, MichalZZZ napisał:

 

 

Ale co one dają? To jest coś na zasadzie przepływu powietrza od spodu, żeby się nie nagrzewał, czy mają te nóżki inne zastosowanie? 

Przepływ też, z tego co piszą na stronie producenta one są zrobione przez firmę TAKT oni specjalizują się w izolacji/tłumieniu drgań, umieszczone w 3 punktach dobranych do środka ciężkości wzmacniacza. Do tego są podkładki silikonowe, bez tego wzmacniacz ślizgałby się po szkle, coś jak Hegel.

Edytowane przez saudio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat
PODSTAWKI ANTYWIBRACYJNE
 
AMP-23R może zostać wyposażony w opcjonalne podstawki antywibracyjne, wykorzystujące technologię „Base Isolation Device”. To rozwiązanie jest efektem współpracy Enleum i TAKT, koreańskiej firmy specjalizującej się w technologii antywibracyjnej dla urządzeń audio. Trzy precyzyjnie obrobione nóżki są dokładnie umieszczone pod dolną płytą wzmacniacza w trzech strategicznych punktach obliczonych od środka masy AMP-23R. Podstawki wykorzystują te same zasady inżynieryjne, które można spotkać w drapaczach chmur, czy mostach, gdzie siły zewnętrzne, takie jak wiatr, czy ruchy sejsmiczne muszą zostać precyzyjnie zneutralizowane.
Podstawki izolacyjne to dodatkowy koszt w wysokości: 2900zl brutto

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, szwagiero napisał:

Tzn jeśli ktoś chce słuchać podczas huraganu albo trzęsienia ziemi koniecznie musi się zaopatrzyć w te nóżki emoji1787.png
 

Nie znasz się na wysokim audiofiliźmie ;) Cmokaj, że nóżki lepsze jak wieprzowe i tanio jak w promocji w Lidlu… Czekaj… 🤣

Edytowane przez manuelvetro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23r można określić jednym słowem - organiczny. tak przyjemnie brzmiącego a jednocześnie bardzo dobrego technicznie wzmacniacza SS jeszcze nie słyszałem. Od razu zaznaczę że odsłuchy są dokonane na tanich kablach RCA także może być tylko lepiej. Zaczynając od basu który jest bardzo mocny, szybki z wykopem i bardzo dobrym zejściem, świetną fakturą, bardzo dobrą kontrolą. nie sądziłem że coś może przebić pod tym względem Niimbusa a jednak! I to po SE! Średnica to kolejna mocna strona 23r, jak rzadko przywiązuję uwagę do wokali tak tutaj zostałem bardzo pozytywnie zaskoczony, wokale są jak żywe, mają odpowiednią wagę i barwę, czuję się jakbym słuchał muzyki na żywo. Wokale są bardziej pełne niż na US5 Pro. Średnica jest wyraźnie cieplejsza i bardziej łagodna niż na Niimbusie ale ma ciekawą chropowatość jak w dobrych wzmacniaczach lampowych, gitary brzmią kapitalnie dzięki temu. Wysokie podobnie jak średnica są łagodne i zaokrąglone ale wyraźnie, nigdy nie miałem wrażenia że mam niedosyt wysokich tonów. Holografia to również plus 23r, jest troszkę lepiej niż na US5 Pro, scena o ile wszerz jest według mnie tak samo co na Niimbusie tak w głąb znowu Enleum prezentuję się ciut lepiej. Dynamika i szybkość jest z najwyższej półki. Ogólnie 23r jest bardzo muzykalnym wzmacniaczem, mam wrażenie jakbym słuchał tranzystorowej wersji WA33. Ponarzekać mogę na dość ciężko chodzącą gałkę potencjometru, sama gałka mogłaby być podświetlana bo ciężko się zorientować gdzie jest mały punkcik, skoki na pilocie są duże. Kanciasta, ostra obudowa też niezbyt mi odpowiada.

 

23r + 1266 TC - kapitalne połączenie, gdyby 23r wyszedł wcześniej niż Niimbus brałbym go ponad wytwór Lake People. Enleum wypycha średnicę do przodu dodając trochę dociążenia. Bas staję się jeszcze potężniejszy, wreszcie słyszę subbas. Góra staję się łagodna ale nigdy nie przesadnie łagodna. Ogólnie 1266 stają się bardziej muzykalne, spójne, funowe z 23r.

 

23r + Utopia - Niimbus jest jednak lepszym połączeniem dla Utopii. Z 23r tracą gdzieś ten pazur, stają się trochę za łagodne. Basu jest więcej i jest mocniejszy ale średnica jest dla mnie zbyt mocno zaokrąglona.

Edytowane przez vonBaron
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to wpływ nieco innego ustawienia napięcia wejściowego (zmiana z 3V na 1V) czy z czasem Enleum nabiera jeszcze większej precyzji i głębi sceny. Muszę przyznać, że nie porwał mnie na początku, owszem wszystko było dobrze wygrywał z Niimbusem, ale nieznacznie był bardziej muzykalny.

A teraz nawet nie mam ochoty aby włączyć Niimbusa, główna przyczyn to pewnie to, że chce się posłuchać następny album…. ale to pewnie też jednak to, że ta Niemiecka "precyzja" jest męcząca w porównaniu z Enleum, choć wcześniej togo nie odczuwałem na Niimbusie. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, parę pytanek. Enleum u @saudio pewnie się już odpowiednio wygrzał, więc można jeszcze więcej myślę napisać. Kusi mnie ten wzmak, przyznaje się bez bicia :)

 

1. Czy możecie jednoznacznie stwierdzić, że Enleum jest lepszy od Niimbusa, czy poprostu jest inny? 

 

2. Niimbus jest bardzo napowietrzony i przejrzysty, z doskonałą separacją instrumentów na scenie - jak pod tym względem wypada Enleum?


3. Który z nich ma bliższą średnice? 

 

4. Wysokie tony w Niimbusie mi bardzo odpowiadają i nie uważam ich za ostre w żadnym wypadku. Góra jest znakomita, odpowiednio podkreślona. Czy jeżeli Enleum gra gładziej, to można powiedzieć, że wysokie są jakby obcięte? Tego bym bardzo nie chciał. Na przykład mój Pathos Aurium ma świetny, głęboki bas, wspaniałą i nasyconą, barwną srednice, ale ma też nieco obcięte wysokie, co mi przeszkadza, kiedy sie przełączam z Niimbusa na Pathosa. Niimbus pod tym względem jest znacznie lepszy. 

 

5. Z tego co wyczytałem ludzie chwalą synergię z Abyss 1266 i LCD5, a jak się ma ten wzmak do Verite Closed? One są bardzo średnicowe i mają moim zdaniem trochę ciepełka, czy zatem nie będzie za dużo tego wszystkiego z Enleum? Zresztą podobne obawy mam co do LCD5, bo one też kładą spory nacisk na średnice i tak sie zastanawiam, czy nie będzie przesytu. Niemniej jednak jak wspomniałem czytałem, że ludzie parują Enleum z LCD5 i zachwalają takie polaczenie, więc to może zostawmy. Najbardziej mnie interesuje synergia z ZMFami. Mam jeszcze Empyrean, które są najcieplejsze i tutaj myślę, że mógłbym już przedobrzyć parując je z Enleum, mam racje? W razie czego zawsze mogę wymienić na nieco jaśniejsze Elite i to miałoby chyba wtedy sens.

 

6. @saudio czy podłączałeś już głośniki pod ten wzmacniacz? Jak wrażenia? 

 
7. Czy jesteście w stanie wymienić słabsze strony tego wzmacniacza? Np w porównaniu z Niimbusem. 


8. Czy te nóżki, podstawki antywibracyjne dają coś jeżeli chodzi o dźwięk?

 

9. Scenicznie jak wypada w porównaniu z innymi wzmacniaczami? 

 

Przepraszam, że tak dużo pytań. Nie spieszy mi się z odpowiedziami. 

 

Z góry dziękuję i pozdrawiam, 

 

Michal. 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję @stefanbat. Zatem nie mogę się doczekać. Z tego co pamiętam, to kiedyś mi pisałeś, że lubisz nieco bardziej zaakcentowane wysokie. Jak pod tym względem wypada Enleum vs. Niimbus? Ten pierwszy nie jest za gładki jak na Twój gust ?

 

Bardzo jestem też ciekaw porównania z WA33. Byłbyś tak miły i porównał Enleum z WA33 na stockowych lampach, czy Ci się nie chce bawić w zmianę lamp ?

 

 

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, MichalZZZ napisał:

Dziękuję @stefanbat

 

Bardzo jestem też ciekaw porównania z WA33. Byłbyś tak miły i porównał Enleum z WA33 na stockowych lampach, czy Ci się nie chce bawić w zmianę lamp ?

 

 

Niestety nie mam czasu na takie zabawy ( zagrzebane są gdzieś w garażu).

Ale powiem tak, że nie po to kupuje się wa33 żeby grał na stockowych lampach ;) Moim zdaniem musisz od razu się z tym liczyć, jakbyś go rozważał.

Edytowane przez stefanbat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@stefanbat

 

Ale jakbym go zamawiał, to na początek na stockowych lampach. I tego porównania byłem ciekaw. Później zapewne bym wymienił lampy, to wiadomo. W każdym razie doskonale Cię rozumiem, że Ci się nie chce bawić w zmianę lamp. Też by mi się nie chciało :)

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od definicji lepszości, no i własnego gustu/upodobań, jak chesz więcej basu to musisz szukać czegoś co go podbije, tak jak Phatos.

Dla mnie Enleum jest lepszy od Niimbusa, jest bardziej muzykalny, przyjemniejszy w odbiorze, na jego tle Niimbus jest bardziej techniczny choć nie porównując bezpośrednio tego nie odczuwałem, Enleum ma lepiej poukładaną scenę i większą głębię, gra bliżej zwłaszcza po modyfikacji, do tego pokazuje więcej szczegółów, znowu na jego tle Niimbus wydaje się przejaskrawiony nie pokazując takiej holografii. Verite C zgrywają się bardzo dobrze, no ale to sporo zależy od padów ja słucham na welurach chyba Universe, Empyreany nie wiem już od dłuższego czasu ich nie mam. Z głośnikami radzi sobie bardzo dobrze, ale sporo zależy od ich skuteczności, jak masz duże basowce to nie tendy droga, no i jak głośno słuchasz to niestety to tylko 25W. Słabsze strony to brak XLR i potrzebna przejściówka na wyjścia głośnikowe. Nóżki powinny być w zestawie.

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności