Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

AMP/DAC combo do 2000 zł


Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym nabyć urządzenie typu All in One. Aktualnie posiadam HD650, a w ciągu najbliższych 3 miesięcy planuję przesiadkę na LCD2C.

Wstępnie myślałem o aune x1s pro, ale to całkowitego AiO zabrakło mi bluetooth. Po dalszych poszukiwaniach trafiłem na całkowicie egzotyczną dla mnie markę Loxjie.

Ich amp/dac loxjie D30 zebrał bardzo przyzwoite opinie. Niestety głównie za dac. Sprawdziłem ich stronę i znalazłem tam nowy model. Mianowicie D40.

Sprawdziłem specyfikację i wygląda na to, że audeze pisze na swojej stronie, że LCD2C wymagając minimum 100mW, a zalecają 250mW

Loxjie D40 w specyfikacji ma 700mW

 

Tego urządzenia nie ma w Polsce do przesłuchania, ale mogę je zamówić do sprawdzenia.

Mam jednak pewną prośbę. Czy patrząc na specyfikację możecie mi podpowiedzieć czy to choćby w teorii nada się to do audeze?

Żeby nie trzeba było szukać link do strony producenta:

http://loxjie-audio.com/productshow.asp?id=159

I z tej samej strony link do PDFa ze specyfikacją. Wersja angielska zaczyna się gdzieś w połowie.

http://drive.google.com/file/d/1zSFGqw-35Ngk8B0pDknadMVK2wPZm_yQ/view?usp=sharing

Edytowane przez sputnik69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Inszy napisał:

xDuoo XA-10 i masz wszystko, łącznie z balansem i kupą mocy.

Super!

Balans mi nie potrzebny, ale za samą wskazówkę dziękuję, bo spełnia resztę zachcianek :)

Edit:

Znalazłem tecenzję tutaj:

https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/xduoo-xa-10-review-dac-and-headphone-amp.21499/

Wg nich jest to raczej słaby sprzęt.

Edytowane przez sputnik69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli słuchasz wykresów, to jest bez szału. Ale sam autor recenzji, który częściej ogląda tabelki niż słucha muzyki przyznaje, że nie jest w stanie tak głośno rozkręcić słuchawek, by usłyszeć "problemy" z pomiarów.

Tak więc póki nie nagłaśniasz pokoju słuchawkami, możesz olać ten tekst i przeczytać jakąkolwiek inną recenzję, z której dowiesz się znacznie więcej.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, sputnik69 napisał:

Super!

Balans mi nie potrzebny, ale za samą wskazówkę dziękuję, bo spełnia resztę zachcianek :)

Edit:

Znalazłem tecenzję tutaj:

https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/xduoo-xa-10-review-dac-and-headphone-amp.21499/

Wg nich jest to raczej słaby sprzęt.

To nie jest recenzja.

 

Zajrzyj tutaj:

https://soundnews.net/sources/dacs/xduoo-xa-10-dac-amp-review-my-golden-buzz/

 

Właśnie słucham z Ether CX i brzmi to świetnie.

 

Loxjie to raczej to samo co SMSL.

 

0378D165-DCC1-4836-BB41-564DC7E71EEF.jpeg

Edytowane przez lobuz1
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. Przejrzałem wykresy z tamtej strony, kilka komentarzy i jednak zadziałała siłą sugestii.

Kojarzycie czy w Polsce tylko jeden sklep to sprzedaje ?

 

Nie będę już za bardzo drążył. Może uda mi się przetestować xa-10, ale ewentualne coś innego żeby chociaż porównać?

 

 

19 minut temu, lobuz1 napisał:

Loxjie to raczej to samo co SMSL

 

To źle czy dobrze :) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, sputnik69 napisał:

Dzięki za odpowiedzi. Przejrzałem wykresy z tamtej strony, kilka komentarzy i jednak zadziałała siłą sugestii.

Kojarzycie czy w Polsce tylko jeden sklep to sprzedaje ?

 

Nie będę już za bardzo drążył. Może uda mi się przetestować xa-10, ale ewentualne coś innego żeby chociaż porównać?

 

 

 

To źle czy dobrze :) ?

Smsl to dobry sprzęt- sam mam kilka klocków, ale one brzmią tak bardziej liniowo, chudziej.

XA10 pracuje w klasie A i daje więcej dociążenia, takiej masy, energii i muzykalności i fajnie może sprawdzić się z naturalnymi planarami. U mnie to działa.

Z HD650 może być zbyt misiowato bo podobno tak właśnie grają.

Kupisz go na allegro od audioheaven- przedstawiciela w Polsce i kolegi z forum.

Sam swój sprzedawałem bo mam mnóstwo klocków, ale finalnie dokupiłem do niego zasilacz liniowy i słucham od czasu do czasu. Fajnie zgrywa się właśnie ze słuchawkami jak Ether CX, które są naturalne, bardzo detaliczne ale brakuje trochę tego sosu- bez utraty tych smaczków, szególików.

Ma też wejście liniowe a to nie tak często spotykane w combo. Ja mam podłączone pod nie stereo z gramofonem- w sumie z tego powodu kupiłem kiedyś xa-10. ;) 

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

1 godzinę temu, Inszy napisał:

Jeśli słuchasz wykresów, to jest bez szału. Ale sam autor recenzji, który częściej ogląda tabelki niż słucha muzyki przyznaje, że nie jest w stanie tak głośno rozkręcić słuchawek, by usłyszeć "problemy" z pomiarów.

Tak więc póki nie nagłaśniasz pokoju słuchawkami, możesz olać ten tekst i przeczytać jakąkolwiek inną recenzję, z której dowiesz się znacznie więcej.


Może nie usłyszy tych zniekształceń, o wiele taniej można mieć sprzęt grający znacznie czyściej. -> Topping DX3 pro+ 

Z recenzji można wiele się dowiedzieć o subiektywnym nie powtarzalnym podatnym na sugestie odbiorze autora rezencji. O tym jak mu to zagra to wiele więcej się nie dowie. ;) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś musi zobaczyć wykres, żeby wiedzieć czy granie sprawia mu przyjemność, to może i tak. Natomiast czystość dla czystości poza zakresem słyszalności, to zwykłe zboczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Inszy napisał:

Jeśli ktoś musi zobaczyć wykres, żeby wiedzieć czy granie sprawia mu przyjemność, to może i tak. Natomiast czystość dla czystości poza zakresem słyszalności, to zwykłe zboczenie.

Czystość informuje nas o tym, że producent od strony technicznej się przyłożył, no i im więcej jej tym lepiej bo mniej zniekształceń przysłania muzykę. Możliwe że upgrade'owanie sprzętów dla większej czystości gdy jest już odpowiednio wysoka to zboczenie. Lecz jak się dopiero kupuje to lepiej wiedzieć, że ma się sprzęt o lepszych parametrach. Szególnie jeśli jest tańszy. 

 

Też nie bardzo rozumiem jak możemy się czegoś dowiedzieć o własnej przyjemności z czyjejś recenzji. Jeśli ktoś musi przeczytać kwiecistą recenzje by sprzęt mu spawiał przyjemność to też coś nie halo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co innego czystość w słyszalnym zakresie, co innego w warunkach, których nigdy nie osiągniesz mimo najszczerszych chęci.

Ta druga jest tak samo ważna, jak kondensator w zielonym kolorze. No, może mniej, bo ktoś może lubić zielony kolor i słuchać muzyki przy ściągniętej obudowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Inszy napisał:

Co innego czystość w słyszalnym zakresie, co innego w warunkach, których nigdy nie osiągniesz mimo najszczerszych chęci.

Ta druga jest tak samo ważna, jak kondensator w zielonym kolorze. No, może mniej, bo ktoś może lubić zielony kolor i słuchać muzyki przy ściągniętej obudowie.

 

Nie rozumiem o jakiej czystości mówisz.

 

Co do estetyki to owszem jest również ważna. Tylko trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie czy chcemy do jakiejś konkretnej estetyki dopłacać niemal 2x tyle podczas gdy mamy inne też ładne i tańsze urządzenie. Te lampy w torach one często nic nie robią szczególnego, ale wiele osób dla klimatu w to pójdzie. Jak się taka lampka słabo jarzy aby dawać dobry efekt to producent czasem LEDy dorzuci pod spodem. W sumie według mnie dobrze wyczuli ten wizualny motyw bo LEDy już do DAPów wsadzają aby audiofilowi ładnie świeciło. :)

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za estetykę zawsze się dołącz dopłaca, tak jak i za markę.

Przy czym są to rzeczy mniej abstrakcyjne niż wykres mówiący o tym czego nie jesteś w stanie w żaden sposób usłyszeć. Bo z jednej strony ludzie chcą mieć ładne wizualnie rzeczy, z drugiej marka daje poczucie pewnej oczekiwanej jakości.

 

Tu jest to o tyle śmieszne, że sam amirm przyznaje, że nie słyszy żadnych problemów, jednocześnie twierdząc iż jest to mocno przeciętny sprzęt, bo mu się nie zgadza wykres tam gdzie nie słyszy.

Po czym wpada grupka jeszcze zabawniejszych ludzi, którzy po zdjęciach oraz opinii tego który nie słyszy, orzekają że xDuoo to totalna padaka, bo wykres nie gra tam gdzie nie słychać.

boom-mind-blown.gif.b9d00a3e6bb8d96c16e93552a1fc18bf.gif

  • Thanks 2
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Inszy napisał:

Tu jest to o tyle śmieszne, że sam amirm przyznaje, że nie słyszy żadnych problemów, jednocześnie twierdząc iż jest to mocno przeciętny sprzęt, bo mu się nie zgadza wykres tam gdzie nie słyszy.

Ja nie widzę tu nic śmiesznego. Stara jak świat prawda, że lepsze wrogiem dobrego. Są podane fakty, a każdy niech już sam zadecyduje gdzie postawi sobie priorytety. xDuoo pod względem pomiarów wypada na samym końcu. Cena też nie zachwyca, konkurencja ma taniej i lepiej. W dalszym ciągu można go sobie kupić i nie słyszeć różnicy tylko na stronie nie będzie polecany bo nie spełnił klarownych i jasnych standardów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Inszy napisał:

No tak, jak dla kogoś priorytetem jest oglądanie wykresów, to pewnie, zdecydowanie szkoda kasy. Dla osób słuchających muzyki zdecydowanie nie szkoda.

 

Myślę, dla osób słuchających muzyki też może być szkoda. Szczególnie że sporo płyt można nabyć za różnicę w cenie. ;) No i jako bonus można potraktować akuratniejszą reprodukcję choćby za tym stała tylko świadomość, a nie realna możliwość odróżnienia. 

 

Fakt jest jeszcze droga mniej obiektywna - wiąźć coś z polecenia i żyć w nadziei, że jak ktoś to polecił to musi być dobre/lepsze. Ja się na tym nie raz przejechałem, na pomiarach nigdy - tak jak sugerowały czysty dźwięk tak czysty dźwięk był. ;)

 

 

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, MrBrainwash napisał:

Ja się na tym nie raz przejechałem, na pomiarach nigdy - tak jak sugerowały czysty dźwięk tak czysty dźwięk był.

Zawierzenie się Amirowi, raczej nie jest dobrą drogą. Ja po godzinie wertowania po audioscience natrafiałem na takie kwiatki z jego strony, że szybko zacząłem ignorować tą witrynę. Ogólnie dziwie się, że jego sekta tak prężnie działa, widocznie taki efekt wywiera na niektórych słowo "science" w nazwie portalu.

On często przyznawał się, że sprzętu nie słuchał, albo słuchał krótko, bo nie miał czasu, albo uznał, że skoro pomiar wyszedł słabo, to nie warto. Regularnie ignoruje sugestie swoich czytelników. Jak Ci np. prosili o retesty, ale z lepszym zasilaczem, to odpowiadał w stylu "Nie widzę potrzeby", "Niech producent przetestuje i podeśle wyniki", a jak jakiś użytkownik znalazł takie, które potwierdzały, że wymiana akcesoriów przełożyła się na zupełnie inne wyniki, to Amir uciekł z wątku i już się nie pokazał, mimo że dyskusja prężnie się rozwijała.

Jeśli duża część użytkowników nie zgadza się z jego pomiarami i uważa, że sprzęt gra dobrze, to może nie ze sprzętem jest problem, a z osobą która te pomiary wykonuje i interpretuje? Wszak jest tylko człowiekiem, więc też podatny jest na sugestie. Ma swoje sympatie, antypatie i zwyczajnie lepszy/gorszy dzień. Sprzęt pomiarowy i metodyka też nie musi być doskonała.

Nie, żebym bronił tego DAC/AMPa, bo go nie słuchałem, ale raczej skupiłbym się na opinii czytelników tego portalu, jak chodzi o sprzęt, niż na wypocinach Amira. Chyba, że inne opinie rzeczywiście potwierdzają, że dany sprzęt jest problematyczny (np. słyszalne szumy, brumienie, problemy z balansem kanałów itp.)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, MrBrainwash napisał:

jako bonus można potraktować akuratniejszą reprodukcję choćby za tym stała tylko świadomość, a nie realna możliwość odróżnienia. 

Akuratniejsza reprodukcja czego? Sinusów, skoro wydumane problemy nie istnieją w słyszalnym zakresie?

A co do samej świadomości, to jak pisałem wcześniej: te wykresy są warte tyle, co zielony kolor kondensatora, może mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Enlil napisał:

Ja po godzinie wertowania po audioscience natrafiałem na takie kwiatki z jego strony, że szybko zacząłem ignorować tą witrynę.

Jakie kwiatki? Wyczuwam efekt potwierdzenia. A może po prostu wybierałeś sobie tylko te informacje, które potwierdzają z góry ustaloną tezę? Cherry picking.

 

Godzinę temu, Enlil napisał:

Ogólnie dziwie się, że jego sekta tak prężnie działa, widocznie taki efekt wywiera na niektórych słowo "science" w nazwie portalu.

 

Takie trochę ad hominem.

 

Godzinę temu, Enlil napisał:

On często przyznawał się, że sprzętu nie słuchał, albo słuchał krótko, bo nie miał czasu, albo uznał, że skoro pomiar wyszedł słabo, to nie warto.

 

Ale on nie jest tam od słuchania i dzielenia się wrażeniami z placebo. Zatem nie rozumiem zarzutu.

 

On podaje dane, które mu wyszły, a które uważa za istotne dla jakości dźwięku.

 

Ludzie mogą sobie twierdzić, że coś tam słyszą co nie ma na pomiarach, ale to nie ma znaczenia, jeśli nie wykażą tego. Liczą się racjonalne argumenty. 

 

Godzinę temu, Enlil napisał:

Regularnie ignoruje sugestie swoich czytelników. Jak Ci np. prosili o retesty, ale z lepszym zasilaczem, to odpowiadał w stylu "Nie widzę potrzeby", "Niech producent przetestuje i podeśle wyniki", a jak jakiś użytkownik znalazł takie, które potwierdzały, że wymiana akcesoriów przełożyła się na zupełnie inne wyniki, to Amir uciekł z wątku i już się nie pokazał, mimo że dyskusja prężnie się rozwijała.

 

oh, boy. Ja się nie spotkałem z takim przypadkiem, a nie wszystkie prośby są zasadne i racjonalne. 

 

Godzinę temu, Enlil napisał:

Jeśli duża część użytkowników nie zgadza się z jego pomiarami i uważa, że sprzęt gra dobrze, to może nie ze sprzętem jest problem, a z osobą która te pomiary wykonuje i interpretuje? Wszak jest tylko człowiekiem, więc też podatny jest na sugestie.


Jego analizator audio nie jest podatny na sugestie. To wystarczy.

A to co tam ktoś bezpodstawnie wypisuje to mnie mało interesuje. 

 

Godzinę temu, Enlil napisał:

Ma swoje sympatie, antypatie i zwyczajnie lepszy/gorszy dzień.

Tego kompletnie nie rozumiem.

Człowiek mierzy sprzęt i podaje dane - gdzie ty tu masz wpływ sympatii i antypatii?

To, że błędy mogą mu się zdarzyć to racja - w końcu jest tylko człowiekiem.

Z tego co zauważyłem bardzo dobrze reaguje na konstruktywny feedback.

 

Godzinę temu, Enlil napisał:

Sprzęt pomiarowy i metodyka też nie musi być doskonała.


No właśnie. Nie musi być doskonała. A mam wrażenie, że tego oczekujesz.

 

Godzinę temu, Enlil napisał:

Nie, żebym bronił tego DAC/AMPa, bo go nie słuchałem, ale raczej skupiłbym się na opinii czytelników tego portalu, jak chodzi o sprzęt, niż na wypocinach Amira.

 

Skupiaj się na czym chcesz. Ja się skupiam na faktach. 

 

Godzinę temu, Enlil napisał:

Chyba, że inne opinie rzeczywiście potwierdzają, że dany sprzęt jest problematyczny (np. słyszalne szumy, brumienie, problemy z balansem kanałów itp.)

 

Wszystkie dane są jak na tacy. Tak jak napisałem, każdy ma własne priorytety. 

 

Tak się zastanawiam czy nie jesteś przypadkiem multikontem @Artoriasa? 

W każdym razie reprezentujesz ten sam sposób wypowiadania się, który mógłbym w skrócie określić jako: "bicie piany". 

Godzinę temu, Inszy napisał:

Akuratniejsza reprodukcja czego? Sinusów, skoro wydumane problemy nie istnieją w słyszalnym zakresie?


Sygnał z muzyką pozbawiony zniekształceń. 

 

Godzinę temu, Inszy napisał:

A co do samej świadomości, to jak pisałem wcześniej: te wykresy są warte tyle, co zielony kolor kondensatora, może mniej.


Dla mnie to ma wartość, już napisałem wyżej jaką. Dla Ciebie - osoby która bawi się w odsłuchy w niekontrolowanych warunkach zielony kondensator może być istotnym czynnikiem, który wywrze wpływ na percepcję dźwięku. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się bawię w coś, co się nazywa słuchaniem muzyki. I nie jaram się ani audiofilskim bezpiecznikami, ani tak samo bezsensownymi wykresami, bo nie czuję potrzeby być w jakimś kółku wzajemnej adoracji.

 

A co do tego, że te wykresy są niby takie miarodajne, to do dziś pamiętam jak robił pomiary Aliena+ po tym, jak przestawił jego filtry na najciemniejsze (w Shozy działają jak wyraźne EQ), po czym stwierdził, że jego telefon gra znacznie lepiej, bo tak mu wyszło na wykresie.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Inszy napisał:

Ja się bawię w coś, co się nazywa słuchaniem muzyki.

I nie jaram się ani audiofilskim bezpiecznikami,

ani tak samo bezsensownymi wykresami,

bo nie czuję potrzeby być w jakimś kółku wzajemnej adoracji.


Spoko. Tak trzymaj. :) 
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sputnik69 ten D40 wygląda nieźle. Jednak chyba nie mamy dokładnych danych na temat wyjścia słuchawkowego. I jak tam ten wzmacniacz się realnie sprawuje. 

 

Z tym, że topping ma wszystkie niezbędne opcje i więcej mocy, a do trgo jest tańszy. Kwestia jakiej estetyki i funkcjonalności oczekujesz oraz ile jesteś gotowy wydać bez wrażenia że przepłaciłeś. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności