Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Kolumny podstawkowe do PC do pokoju 10m2 do 5000 zł.


bachnaify

Rekomendowane odpowiedzi

Oprócz APS Klasik 2020 rozważałem też inne modele :

- KRK Rokit RP10-3 G4

- Dynaudio Lyd 7

- Neumann KH120

- Genelec 8330.

ale Klasiki w różnych porównaniach wypadały chyba najlepiej w cenie do 5 tys za parę

Martwi mnie tylko trochę ten wylot z tyłu w Klasikach , ogranicza to mozliwosci ustawienia w tak ciasnej przestrzeni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, neonlight napisał:

7000zł za parę.

umknęło mi to ponieważ były przez kogos polecane jako dobre w tym samym budżecie (jak widać "ten sam budżet" to dla niektórych rozciągliwa kwestia)

 

na razie skłaniam się ku APS-om, jedna z recenzji jaką ostatnio przeczytałem (translacja):

 

https://www-soundonsound-com.translate.goog/reviews/aps-klasik-2020?_x_tr_sl=auto&_x_tr_tl=pl&_x_tr_hl=pl

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie-pięknie, tylko zasadnicze pytanie, czy potrzebujesz technicznie grającego monitora, czy może stawiasz na przyjemność i uniwersalność?! 

 

Osobiście poszedłbym w stronę muzykalności i monitory trójdrożne, i jeśli to Twoje pierwsze poważne kolumny, to zmniejszyłbym budżet co najmniej o połowę, żeby zapoznać się z różnymi prezentacjami dźwięku, z możliwie najmniejszą stratą pieniędzy przy odsprzedaży. ;)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, neonlight napisał:

Wszystko fajnie-pięknie, tylko zasadnicze pytanie, czy potrzebujesz technicznie grającego monitora, czy może stawiasz na przyjemność i uniwersalność?! 

 

Osobiście poszedłbym w stronę muzykalności i monitory trójdrożne, i jeśli to Twoje pierwsze poważne kolumny, to zmniejszyłbym budżet co najmniej o połowę, żeby zapoznać się z różnymi prezentacjami dźwięku, z możliwie najmniejszą stratą pieniędzy przy odsprzedaży. ;)

 

 

rozumiem o co ci chodzi, potrzebuje glosników które będą dawały przyjemnosc ze słuchania (nie muszą to byc koniecznie monitory, i zdaje sobie sprawę ze monitory wymagają dobrze zrealizowanych utworów zarówno jakosciowo (dobre pliki) jak i pod względem masteringu inaczej mogą byc męczące lub wręcz nieprzyjemne w odsłuchu). Poczytałem tez troche o akustyce takich problematycznych pomieszczeń jak moje i jestem zasmucony, chyba na razie sie wstrzymam z zakupem dopóki nie zrobię porządnego przemeblowania i dostosowania pomieszczenia do słuchania muzyki a póki co poszukam rozwiązania innego na ten czas (mam na mysli duże wokółuszne słuchawki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności