Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Kolumny podstawkowe do PC do pokoju 10m2 do 5000 zł.


bachnaify

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

 

rozglądam się za kolumnami do PC, które będą służyć do gier i muzyki popularnej. Z uwagi na to, że pokój jest mały (10m2) odpadają kolumny podłogowe. 

 

Póki co biorę pod uwagę:

 

Edifier S3000 PRO

Edifier Airpulse 300

Klipsch R-51PM

AUDIOENGINE HD6

 

Co radzicie ? Może macie inne propozycje ? Pozdrawiam :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokusiłbym się o AUDIOPHONICS MPA-S125NC, do tego dac z regulacją głośności lub przedwzmacniacz oraz kolumny DIY 3SM, może ktoś będzie miał używane.
Ewentualnie może coś w yb-audio Ci wystrugają ;) Nic od nich nie miałem, ale lubię to co robi ta polska manufaktura. Szkoda płacić za jakieś masowe chińczyki.

Teraz patrzę i MPA-S125NC było chyba trochę tańsze w tej Francji... Teraz kurs Euro przy 400 zrobi trochę różnicy. DIY 3SM, używane pojawiał się za ~1000 zł, ale może już wymyślili coś lepszego lub te gotowce, aż tak nie odstają?

Edytowane przez music hunter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz 5tys na wydanie można się pokusić nawet o bardzo zachwalane monitory ATC i ich najmniejszy model do małych pokoi.

https://www.olx.pl/d/oferta/brytyjskie-kolumny-monitory-podstawkowe-atc-scm7-v3-CID99-IDMSkNw.html?isPreviewActive=0&sliderIndex=1

 

Jeszcze by Ci zostało na niezły wzmacniacz, dźwiękowo zjadły by lekko większość polecanych nowszych paczek, napewno miał byś rewelacyjną średnicę i łagodny niemęczący dźwięk z dobra górą.

Sam miałem w planach nabyć model SCM11 ale był problem z ich odsłuchem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisał @LuQi, KEF to przynajmniej pewność że dźwięk będzie pełny. Zero zabawy w synergie ze wzmacniaczem, kablami źródłami itp. podłączasz i słuchasz.

 

Jeszcze są Klipsch the Sixes jako alternatywa bardziej funowa.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam podstawowe Triangle Active LN01A.

Posiadam i jestem mega zadowolony, a słucham różnej muzyki i wykorzystuje z PC, telefonem, DACem i DAPem.

Zaletą jest ich wszechstronność ✌.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz tyle kasy i chcesz brać mało rozwinięta raczkująca w świecie audio markę Edifiera?

To nawet nie leżało nigdy przy światowych prodecentach jak KEF czy ATC 

Ja bym nie ryzykował tym bardziej że ta marka znana tylko i wyłącznie przez młodych szukających tanich głośników PC.

Chyba że szukasz mobilności i wszystko mającego zestawu, blutufy i wzmacniacz w środku kolumny.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na mobilności mi nie zależy. Zależy mi na tym, żeby to dobrze grało - przejrzyście z dobrym ale nie dudniącym basem. Poczytałem trochę o tych Edifierach i w zasadzie wszędzie ma dobre lub bardzo dobre opinie. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że to takie chińskie klocki i czuję, że ta marka jest daleka od prestiżowej. Miałem od nich kiedyś głośniki 2.1 do PC i byłem zadowolony, ale to było dawno temu i przy zupełnie innych warunkach w innym mieszkaniu. Model Airpulse 300A kosztuje sporo bo jakieś 7800 zł. i zastanawiam się czy warto.

Do kolumn pasywnych muszę kupić jeszcze jakiś przyzwoity wzmacniacz. Z drugiej strony wspomniane aktywne KEF LSX kosztują 2500 zł. mniej niż te Edki.

Edytowane przez bachnaify
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem Edifiery 2.1 oraz Modecomy stereo i to nie miało najmniejszych szans z budżetowym zestawem z kolumn Dali i poczciwego wzmacniacza Sony.

Mój znajomy przerzucił z 20 par kolumn i żadne nie zagrały tak przyjemnie jak ATC polecam opinie w necie.

Też mega sobie cenie monitory Xavian tu bardzo dobry model

https://www.olx.pl/d/oferta/xavian-xn-125-scan-speak-pearless-CID99-IDMBHFV.html?reason=ip|item_to_vec

 

Pewnie zdajesz sobie sprawę, że takie kolumny trzeba trochę odsunąć od ściany przynajmniej z 30cm?

Z mało wymagających i super brzmiących polecam set RLS Callisto i wzmacniacze NAIM

 

Żeby było prościej również można do nietrudnych w napędzeniu kolumn dobrać malutki wzmacniacz klasy D, miałem już takie pudełeczko i przyzwoicie napędzało moje NHT 1.5 które też CI polecam bo są łatwe w ustawieniu z racji na zamkniętą budę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam podobny dylemat w podobnym budżecie , problemem jest mały pokój który jest długi ale wąski i głosniki byłyby raczej na ustawione na krótszym odcinku niz na dłuższym, zastanawiam się nad APS Klasik 2020 (które w swoim budżecie są podobny jednymi z najlepszych, bardzo chwalone także zagranicą) lub jakis zestaw stereo za takie same pieniądze, zalezy mi na jak najlepszej jakosci basie i nie męczącej górze

Edytowane przez Azakiel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Azakiel napisał:

mam podobny dylemat w podobnym budżecie , problemem jest mały pokój który jest długi ale wąski i głosniki byłyby raczej na ustawione na krótszym odcinku niz na dłuższym, zastanawiam się nad APS Klasik 2020 (które w swoim budżecie są podobny jednymi z najlepszych, bardzo chwalone także zagranicą) lub jakis zestaw stereo za takie same pieniądze, zalezy mi na jak najlepszej jakosci basie i nie męczącej górze

Podaj wymiary pokoju i z jakiej odległości będziesz słuchał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobne proporcje, jednym słowem - tragedia. :( Jak chcesz słuchać z łóżka pod oknem, to na 100% będziesz miał dudniący bas, bez względu, w którym miejscu ustawisz kolumny. ;) 

 

Z powyższych wariantów wybrałbym drugi, aczkolwiek z uwagi na bliskość jednej ze ścian, to i tak nie będzie optymalne rozwiązanie i scenie z prawej strony się oberwie. 

 

Pamiętaj, że symetria w ustawieniu kolumn to podstawa, a im dalej od ścian, tym lepiej. 

 

Ps.

Założę się, że po środku pokoju masz dziurę w basie, tak w okolicach 60hz.

 

 

 

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, neonlight napisał:

Mam podobne proporcje, jednym słowem - tragedia. :( Jak chcesz słuchać z łóżka pod oknem, to na 100% będziesz miał dudniący bas, bez względu, w którym miejscu ustawisz kolumny. ;) 

 

Z powyższych wariantów wybrałbym drugi, aczkolwiek z uwagi na bliskość jednej ze ścian, to i tak nie będzie optymalne rozwiązanie i scenie z prawej strony się oberwie. 

 

Pamiętaj, że symetria w ustawieniu kolumn to podstawa, a im dalej od ścian, tym lepiej. 

 

Ps.

Założę się, że po środku pokoju masz dziurę w basie, tak w okolicach 60hz.

 

 

 

 

wiem ze jest tragicznie, zastanawiam sie nad przestawieniem ławy pod okno i kupieniem jakiegos siedziska (i zamienienie ich miejscami), cos jak na tym schemacie

 

spacer.png

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, neonlight napisał:

Jeżeli będziesz siedział po środku pokoju, to na bank będzie słyszalna duża dziura w okolicach 60hz. 

 

W takim układzie mebli, szafę dałbym na tylną ścianę, na przeciwko okna.

szafy niestety się juz nie da przesunąć , jest to cięzka szafa zabudowana do sufitu z lustrzanymi drzwiami 😔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Azakiel napisał:

szafy niestety się juz nie da przesunąć , jest to cięzka szafa zabudowana do sufitu z lustrzanymi drzwiami 😔

No trudno. Nie smuć się, jak ustawisz się w trójkącie równobocznym o boku do ~170cm max, to powinno być w porządku (ostatni rysunek).😉👍 

 

Edit.

A na szafie na wysokości głowy, zamontujesz panel pochłaniający. 👍

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, neonlight napisał:

No trudno. Nie smuć się, jak ustawisz się w trójkącie równobocznym o boku do ~170cm max, to powinno być w porządku (ostatni rysunek).😉👍

czy ta wartość 170cm jest zależna od rodzaju głosników i ich mocy (kolumny stojące, kolumny podstawkowe, monitory aktywne itp) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności