Skocz do zawartości
  • 0

Następca iBasso IT01 do 700zł


Sabiritip

Pytanie

Poszukuje następcy słuchawek iBasso IT01, z których generalnie byłam bardzo zadowolona. Używanie były z telefonem OnePlus 7T i adapterem iBasso DC03 lub Shanling UA1 PRO, głównie do słuchania muzyki (death, thrash metal) podczas jazdy rowerem i pracy. Zależy mi na podobnej podobnej budowie, prowadzenie kabla wokół małżowiny usznej dobrze zabezpiecza słuchawkę przed przypadkowym wypadnięciem i sygnaturze dźwięku V. Było by świetnie gdyby kabel był z wyjściem USB-C, nie widziałam jednak sprzętu tego typu z takim rozwiązaniem więc jack 3,5 będzie ok. Granica mojego budżety nie jest niepodważalna ale jako, że nie planuję zakupu dedykowanego odtwarzacza nie jestem pewna czy zakup droższych słuchawek ma sens. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Do metalu, z kablem za uchem, grające V, to zdecydowanie ikko OH10. Co prawda kosztują 899 złotych, ale jak nie chcesz przekroczyć budżetu, to w Audeosie jest egzemplarz b-stock (pewnie powystawowy) za dokładnie 700 złotych:

https://audeos.pl/pl_PL/i/Duza-wyprzedaz-egzemplarzy-“B-Stock-na-Audeos.pl/27

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Do metalu, z kablem za uchem, grające V, to zdecydowanie ikko OH10. Co prawda kosztują 899 złotych, ale jak nie chcesz przekroczyć budżetu, to w Audeosie jest egzemplarz b-stock (pewnie powystawowy) za dokładnie 700 złotych:
https://audeos.pl/pl_PL/i/Duza-wyprzedaz-egzemplarzy-“B-Stock-na-Audeos.pl/27
Mam i również polecam

Wysłane z mojego SM-T590 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 godziny temu, Inszy napisał:

Do metalu, z kablem za uchem, grające V, to zdecydowanie ikko OH10. Co prawda kosztują 899 złotych, ale jak nie chcesz przekroczyć budżetu, to w Audeosie jest egzemplarz b-stock (pewnie powystawowy) za dokładnie 700 złotych:

https://audeos.pl/pl_PL/i/Duza-wyprzedaz-egzemplarzy-“B-Stock-na-Audeos.pl/27

Sądząc po recenzjach tych słuchawek to może być to. Dziękuję, szczególnie za informację o modelach powystawowych. 

1 godzinę temu, wfmsiekierka napisał:

Mam i również polecam

Wysłane z mojego SM-T590 przy użyciu Tapatalka
 

Mam pytanie odnośnie złącza 2-piniowego. Wygląda na dosyć "delikatne" czy zdarzają się przypadkowe wypięcia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mi się czasem wypinały OH10, ale sporadycznie. Nie wiem jednak czy na rower słuchawki z konektorem 2-pin to dobre rozwiązanie, bo to dość delikatne podłączenie. Inna sprawa, że zdarzają się też MMCX-y które też się lubią łatwo odczepiać.

 

Dźwiękowo OH10 powinny ci faktycznie podejść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mi częściej 2pin sprawia problem, żeby kabel wypiąć, a nie że się sam wypina (chyba że do gniazda 0,78mm wsadzi się kabel 0,75mm). Choć jak się będzie bardzo dużo żonglowało kablami, to się zapewne z czasem gniazdo wyrobi, ale raczej nie jest to problem wielu osób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Mam pytanie odnośnie złącza 2-piniowego. Wygląda na dosyć "delikatne" czy zdarzają się przypadkowe wypięcia?
W momencie w którym słuchawki są na uszach to nigdy nie zdarzyło się wypięcie ale warto pamiętać żeby podnosić je za same słuchawki a nie za kabel bo one są ciężkie i zwisając z kabla mogą się przypadkowo lekko wysunąć z pinów

Wysłane z mojego SM-T590 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dziękuje za wszystkie dotychczasowe porady i sugestie. Zastanawiam się nad tymi nieszczęsnymi 2pinowymi złączami w Ikko i Kiera. Mam wrażenie, że mogą być problemem szczególnie na rowerze czy podczas innych aktywności. Chyba będę musiała przemyśleć budżet. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
4 godziny temu, Sabiritip napisał:

Mam wrażenie, że mogą być problemem szczególnie na rowerze czy podczas innych aktywności. Chyba będę musiała przemyśleć budżet. 

Nie bój się, porty mmcx też potrafią być luźne. Jak nie będziesz kombinowała z wymianami kabla na różne dziwne chińczyki za 20 zł, to nie będzie problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Po naciągnięciu budżetu wpadłam na słuchawki FIIO FH5 TITANIUM, co prawda są określane jako grające na planie W, nie na V jak ustaliłam wcześniej . Za to późniejsza część recenzji mnie przekonała: "Mało które dokanałówki potrafią „udźwignąć” metal, a FH5 przekazują jak należy brzmienie zespołów: Meshuggah, Gojira, Pantera, Slayer, Kyuss, a nawet Cynic." Zastanawia mnie tylko czy połączenie z telefonem jako głównym źródłem nie będzie na tyle psuło efektu końcowego, że te tańsze opcje nie odbiegały by mocno od niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności