Skocz do zawartości

DAC z Bluetooth - iFi audio Gryphon?


Dirian

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, mimo niechęci do DAC-ów zasilanych bateryjnie (przez dość krótki czas działania na baterii), dochodzę do wniosku, że jednak wolę takie rozwiązanie od DAP-a. Jednak sterowanie z dużo bardziej responsywnego telefonu (korzystam wyłącznie ze streamingów) odpowiada mi zdecydowanie bardziej, a wygoda użytkowania jest podobna - szczególnie po Bluetooth.

 

Szukam więc jakiegoś mobilnego sprzętu, który napędziłby nieco bardziej wymagające słuchawki nauszne - przerobiłem kilka dongli, ale jednak chciałbym coś z większym powerem i możliwościami.


Jednocześnie zainteresował mnie temat bezprzewodowego przesyłu dźwięku, bo to duża wygoda - szczególnie gdy sprzęt będę używać w pracy i im mniej okablowania, tym lepiej dla mnie. Jako potencjalnego kandydata wypatrzyłem sobie iFi audio Gryphon - czy miał ktoś może okazję posłuchać tego stosunkowo nowego sprzętu? Przeczytałem kilka recenzji na HeadFi i wydaje mi się, że to fajne urządzenie. Z drugiej strony cena jest stosunkowo wysoka, szczególnie względem chociażby Hip Dac V2 - który kosztuje 2 tysiące mniej. Podobno dźwiękowo Hip Dac niewiele odstaje od Gryphona, ale ten ma kilka funkcji więcej no i przede wszystkim brakuje mu Bluetooth.

 

Ewentualnie jest ktoś w stanie polecić coś podobnego do Gryphona, czyli DAC zasilany bateryjnie z możliwością strumieniowania do niego dźwięku po Bluetooth?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xduoo XD05+ z modułem BT?! 😉 Prawie dwa razy dłuższy czas pracy od Hip Dac'a (~12h vs ~6.5h), ponad dwa razy większa moc, gabaryt też dwa razy taki, niestety. 😉 

 

Hip Dac gra technicznie gorzej od XDSD, więc nie sądzę, żeby Gryphon grał na poziomie Hip Dac'a. ;)

Edytowane przez neonlight
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, w sumie zapomniałem, że do XD05+ można podłączyć moduł BT. Ale niestety nie ma złącza z balansem, a u mnie wszystkie kabelki sprzętów które chcę z tym DAC-em używać są na 4.4mm :( Szkoda, bo faktycznie mogłaby to być dobra opcja za sporo mniejszą kasę.

 

Na razie trochę mało info o Gryphonie, bo to w sumie nowinka. Ostatecznie może zamówię (akurat mi się mieści w limicie na Allegro Pay 😅) i najwyżej zwrócę jak się okaże dźwiękowo niesatysfakcjonujący za tę kasę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, w sumie zapomniałem, że do XD05+ można podłączyć moduł BT. Ale niestety nie ma złącza z balansem, a u mnie wszystkie kabelki sprzętów które chcę z tym DAC-em używać są na 4.4mm  Szkoda, bo faktycznie mogłaby to być dobra opcja za sporo mniejszą kasę.
 
Na razie trochę mało info o Gryphonie, bo to w sumie nowinka. Ostatecznie może zamówię (akurat mi się mieści w limicie na Allegro Pay ) i najwyżej zwrócę jak się okaże dźwiękowo niesatysfakcjonujący za tę kasę.
Jest jeszcze Xduoo xd-05 bal, z wbudowanym modułem bluetooth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Teti napisał:
7 godzin temu, Dirian napisał:
Hmm, w sumie zapomniałem, że do XD05+ można podłączyć moduł BT. Ale niestety nie ma złącza z balansem, a u mnie wszystkie kabelki sprzętów które chcę z tym DAC-em używać są na 4.4mm emoji20.png Szkoda, bo faktycznie mogłaby to być dobra opcja za sporo mniejszą kasę.
 
Na razie trochę mało info o Gryphonie, bo to w sumie nowinka. Ostatecznie może zamówię (akurat mi się mieści w limicie na Allegro Pay emoji28.png) i najwyżej zwrócę jak się okaże dźwiękowo niesatysfakcjonujący za tę kasę.

Jest jeszcze Xduoo xd-05 bal, z wbudowanym modułem bluetooth

 

O, faktycznie. Niestety wyczytałem, że Bluetooth nie działa tam najlepiej, tzn. są problemy ze stabilnością połączenia. Ale prześledzę jeszcze dokładniej temat, bo cenowo wypada dużo korzystniej od Gryphona. Plus podoba mi się tutaj opcja przełączania zasilania na USB - czasami się przyda.

 

2 godziny temu, euter napisał:

@Dirian Bierz Gryphona, słuchałem i jest świetny.

 

Dzieki za opinię 👍

Edytowane przez Dirian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Dirian napisał:

zapomniałem, że do XD05+ można podłączyć moduł BT

 

Każdy element trzeba ładować oddzielnie. IMHO upierdliwe.

 

Druga sprawa to waga. To jest sprzęt przenośny, w tym sensie, że da się go przenieść, ale mobilnym bym go nie nazwał (szczególnie po dodaniu modułu USB).

 

Hipcio jest malutki i gra super, ale (IMHO) bateria jest słaba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem niedawno podoby dylemat i też rozważałem Gryphona. Jedynie nie skupiałem się na BT, bo i tak chciałem mieć najlepszą możliwość jakość i grać po kablu.

Urządzenia jakie rozważałem to:

iFi Gryphon

iFi Diablo

iFi Signature

XDuoo xd055 Bal - nie wiem czy dla Ciebie to nie najlepszy wybór obok Gryphona

Chord Mojo

 

Ostatecznie wygrał u mnie Diablo, ze względu na świetne recenzje, których brakowało Gryphonowi.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Dirian napisał:

Cześć, mimo niechęci do DAC-ów zasilanych bateryjnie (przez dość krótki czas działania na baterii), dochodzę do wniosku, że jednak wolę takie rozwiązanie od DAP-a. Jednak sterowanie z dużo bardziej responsywnego telefonu (korzystam wyłącznie ze streamingów) odpowiada mi zdecydowanie bardziej, a wygoda użytkowania jest podobna - szczególnie po Bluetooth.

 

Szukam więc jakiegoś mobilnego sprzętu, który napędziłby nieco bardziej wymagające słuchawki nauszne - przerobiłem kilka dongli, ale jednak chciałbym coś z większym powerem i możliwościami.


Jednocześnie zainteresował mnie temat bezprzewodowego przesyłu dźwięku, bo to duża wygoda - szczególnie gdy sprzęt będę używać w pracy i im mniej okablowania, tym lepiej dla mnie. Jako potencjalnego kandydata wypatrzyłem sobie iFi audio Gryphon - czy miał ktoś może okazję posłuchać tego stosunkowo nowego sprzętu? Przeczytałem kilka recenzji na HeadFi i wydaje mi się, że to fajne urządzenie. Z drugiej strony cena jest stosunkowo wysoka, szczególnie względem chociażby Hip Dac V2 - który kosztuje 2 tysiące mniej. Podobno dźwiękowo Hip Dac niewiele odstaje od Gryphona, ale ten ma kilka funkcji więcej no i przede wszystkim brakuje mu Bluetooth.

 

Ewentualnie jest ktoś w stanie polecić coś podobnego do Gryphona, czyli DAC zasilany bateryjnie z możliwością strumieniowania do niego dźwięku po Bluetooth?

 

 

 Widzę dochodzisz do podobnych wniosków jak ja z tym, że ja zrezygnowałem również z bluetooth ;) Skoro i tak siedzę przy biurku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, marek_m napisał:

 

Każdy element trzeba ładować oddzielnie. IMHO upierdliwe.

 

Druga sprawa to waga. To jest sprzęt przenośny, w tym sensie, że da się go przenieść, ale mobilnym bym go nie nazwał (szczególnie po dodaniu modułu USB).

 

Hipcio jest malutki i gra super, ale (IMHO) bateria jest słaba.

 

XD 05 Plus skreślam od razu przez brak balansu, ale masz rację, że ładowanie modułów oddzielnie to straszna upierdliwość. Na super mobilności mi nie zależy, sprzętu będę używać leżąc w wyrku po robocie, a tak to będzie transportowany w plecaku. 

 

@Inszy - dzięki za propozycję, ale z tego co widzę, to pod względem mocy wypada dość słabo, nawet po balansie. Pod doki może być fajny ten Aune (i chyba głównie pod nie został zaprojektowany), ale planarów już mi pewnie nie wysteruje odpowiednio.

 

Na placu boju zostają Gryphon i XD05 BAL. 

 

@x X x w domu na biurku mam XA-10 i jestem bardzo zadowolony, ale do pracy potrzebuję czegoś z BT bo pozbycie się kabelka łączącego telefon z DAC-iem będzie bardzo dużym udogodnieniem. W sumie odkryłem to w momencie gdy zacząłem używać FiiO BTR5, jakie to wygodne w trakcie słuchania nie mieć nic przyczepione do telefonu ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Dirian napisał:

 

XD 05 Plus skreślam od razu przez brak balansu, ale masz rację, że ładowanie modułów oddzielnie to straszna upierdliwość. Na super mobilności mi nie zależy, sprzętu będę używać leżąc w wyrku po robocie, a tak to będzie transportowany w plecaku. 

 

@Inszy - dzięki za propozycję, ale z tego co widzę, to pod względem mocy wypada dość słabo, nawet po balansie. Pod doki może być fajny ten Aune (i chyba głównie pod nie został zaprojektowany), ale planarów już mi pewnie nie wysteruje odpowiednio.

 

Na placu boju zostają Gryphon i XD05 BAL. 

 

@x X x w domu na biurku mam XA-10 i jestem bardzo zadowolony, ale do pracy potrzebuję czegoś z BT bo pozbycie się kabelka łączącego telefon z DAC-iem będzie bardzo dużym udogodnieniem. W sumie odkryłem to w momencie gdy zacząłem używać FiiO BTR5, jakie to wygodne w trakcie słuchania nie mieć nic przyczepione do telefonu ;) 

 

No wszystko zależy jak pracujesz, jak nie przy biurku to faktycznie bezprzewodowo na plus.

 

To może jak BRT5 był spoko to idź w alternatywę - Shanling UP5?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, x X x napisał:

 

No wszystko zależy jak pracujesz, jak nie przy biurku to faktycznie bezprzewodowo na plus.

 

To może jak BRT5 był spoko to idź w alternatywę - Shanling UP5?

 

Był i jest spoko, ale do IEM, a potrzebuje coś co napędzi planary ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez krótką chwilę rozważałem transportowanie XA-10, ale to mało wygodna opcja. Sam XA-10 trochę waży i miejsca zajmuje, a do tego sporych rozmiarów zasilacz i kabel od niego. No mało to mobilne, szczególnie że jeszcze muszę targać 300W zasilacz od laptopa... :P 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności