Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Zestaw do muzyki oraz gier (słuchawki + AMP/DAC)


bachnaify

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

poszukuję fajnego zestawu audio do 6500 zł. jednakże mam duży problem z wyborem. Rozchodzi się o to, że biorę pod uwagę słuchawki HD600, K702 lub DT 990 PRO/Premium. Muzyka jakiej słucham to głównie popularna/latino. 

Co do gier to zależy mi na imersji oraz dobrym pozycjonowaniu (strzelanki). Słuchawki mogą być zarówno zamknięte jak i otwarte, choć preferuję te drugie. Myślę nawet o zbudowaniu dwóch osobnych torów (jeden do muzyki, drugi do gier), mianowicie:

1. do muzyki - HD600 + iFi ZEN DAC + Feliks Echo MK II

2. do gier - K702 + Creative Sound Blaster X AE-5 Plus

 

Jestem też otwarty na zupełnie inne propozycje.

Co radzicie ? Proszę o pomoc.

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HD600 kiedyś miałem i bardzo mi pasowały, a DT 990PRO i K702 słuchałem w sklepie MP3Store i K702 miały taki odległy, płytki dźwięk, zaś DT 990 PRO miały mega bass ale góra lekko syczała. W związku z tym do muzyki pasuje mi HD600 i w grach nie było źle, ale brakowało basu. Może w grach z DT 990 PRO lub K702 byłoby lepiej ? Tylko, że K702 ma jeszcze mniej basu ale chyba ma najlepsze pozycjonowanie ?

Podoba mi się dźwięk lekko ocieplony ale nie zamulony więc chyba HD650 by mi nie podeszły.

Edytowane przez bachnaify
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, każdy ma trochę (albo nietrochę) inne pojęcie o tym czym jest fajne audio.

 

Dla mnie fajne audio to takie, gdzie mogę się delektować muzyką w jej w miarę akuratnej formie tak jak została nagrana + te koloracje i smaki indywidualne, których narzutu nie da się unikąć, a które mogą uprzyjemniać odsłuch. Tego najwięcej znajdziesz po stronie samych słuchawek. Wybór źródła jest dla mnie podyktowany raczej funkcjonalnością i walorami wizualno-estetycznymi. Na przykład taki Topping DX3 pro+ to już według mnie kompetentny zawodnik, który napędzi większość słuchawek i od siebie nic nie doda, zapewni czysty sygnał. Jego neutralność (tak jak neutralność w innych sprzętach)  sprawia, że nie musisz się przejmować audiofilskim wymysłem jakim jest tzn. "synergia". Wybierasz po prostu słuchawki które smakowo Ci odpowiadają. Możesz podpiąć dowolne słuchawki czy to HD600 czy K702 wszystkie zagrają Ci zgodnie ze swoją naturą. Ostatni szlif można zawsze inaczej dodać. ;)

 

Wybór słuchawek najlepiej sobie zorganizować z wcześniejszym odsłuchem. 

 

IMO nie potrzeba słuchawek i toru specjalnie do grania chyba, że sam masz jakieś specyficzne wymagania co do tego. 

 

W sumie z takim budżetem możesz bujnąć się już na jakieś poważniejsze słuchawki, ale tu cena nie zawsze gwarantuje satysfacje. Ja bym poczekał aż pojawi się w sprzedaży międzynarodowy model Hifimana XS jako rozwinięcie modelu, który standardowo bym polecał czyli Sundara, z większymi muszlami i mocniejszym basem. 

 

HD600 to klasyk i legenda. Technicznie może i są słuchawki bardziej prominentne, ale ciężko o takie z lepszym, bardziej naturalnym tembrem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



. Na przykład taki Topping DX3 pro+ to już według mnie kompetentny zawodnik, który napędzi większość słuchawek i od siebie nic nie doda, zapewni czysty sygnał. Jego neutralność (tak jak neutralność w innych sprzętach)  sprawia, że nie musisz się przejmować audiofilskim wymysłem jakim jest tzn. "synergia".


Będę tak poplynoles na Haypie że chyba sprzedam cayina iDAC6+ iHA6.
Sporo ten topping taki cudowny xD ...

Nie no na serio nie może nic nie wnosić od siebie bo pierwsze co wnosi to Muzyka potem wnosi to jak gra dac i na koniec Amp bo idealnie transparentny nie jest :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, bleck55 napisał:


 

 


Będę tak poplynoles na Haypie że chyba sprzedam cayina iDAC6+ iHA6.
Sporo ten topping taki cudowny xD ...

Nie no na serio nie może nic nie wnosić od siebie bo pierwsze co wnosi to Muzyka potem wnosi to jak gra dac i na koniec Amp bo idealnie transparentny nie jest :)

 

To nie jest hype dotyczący dźwięku. Bo wiele urządzeń gra dostatecznie czysto. Tutaj masz po prostu wysoką funcjonalność i niską cenę. :)

 

Nie wiem czy Cayin gra transparentnie. Lecz to jak coś gra, a jak ktoś słyszy nie zawsze się idealnie pokrywa. ;)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności