Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Rachunki za gaz 2022


Teti

Rekomendowane odpowiedzi

12 minut temu, Jaro54 napisał:

Zdzichu, jak kupisz nie po taniości "ekologiczne" rzeczy to co to zmieni? Większość i tak jest produkowana lub korzysta z półproduktów wytwarzanych w Chinach 

Dokładnie tak działa "przerzucenie" . Mechanizm znany od stuleci - jeśli wpisujemy się w to w ten sposób to jesteśmy współodpowiedzialni za to co się dzieje z Planetą.

Chciałbym żeby moje wnuki i prawnuki miały szansę naprawienia tego co My im zgotowaliśmy ...
 

Ty nie ?

 

2 minuty temu, audionanik napisał:

Przekonałeś mnie. W poniedziałek dzwonię do tego dementa Bidena i zaraz potem do Jinpinga, żeby się trochu ogarnęli.

No, a co ? To nie jest możliwe ?

Możemy sobie kontestować rzeczywistość, spoko ...

 

I co ? Jak "se" na kolanach posadzisz wnuka to jesteś OK?

To wystarczy ?

Ja nie mam wnuków bo córka powiedziała ( 25 lat), że nie będzie powoływać na tak niepewny świat potomków ...

Przecież to jest "przesrana" ścieżka dla naszego gatunku ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, manuelvetro napisał:

Nie takie rzeczy się robiło przez telefon, co?

Tomisławie ...Z bólem stwierdzam, że składasz rękawicę wpisując się w rżenie stada.

 

Czy nie jest Ci wstyd, że przedkładasz akceptację Grupy ( przed odrzuceniem ), nad globalnym Dobrem Ogółu ?

Pytam serio, wysyłając tekst otwartym tekstem ...

Przepraszam za masło maślane :"tekst"..."tekstem"

14 minut temu, paratykus napisał:

Tomisławie ...Z bólem stwierdzam, że składasz rękawicę wpisując się w rżenie stada.

 

Czy nie jest Ci wstyd, że przedkładasz akceptację Grupy ( przed odrzuceniem ), nad globalnym Dobrem Ogółu ?

Pytam serio, wysyłając tekst otwartym tekstem ...

Przepraszam za masło maślane :"tekst"..."tekstem"

Oczywiście ... Stójmy "se" bezpiecznie z boku bo "nie dało się", ale przyjdzie taki moment, że ( jeśli będziemy mieć szczęście) trzeba będzie powiedzieć Wnukom : sorry "Adaś", nic nie mogłem zrobić ... Musisz się udusić, bo Ziemia Cię nie udźwignie... Nie wiem jaki jest piktogram bezradnie rozkładanych rąk, ale to właśnie czynię ....

Edytowane przez paratykus
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomisławie ...Z bólem stwierdzam, że składasz rękawicę wpisując się w rżenie stada.
 
Czy nie jest Ci wstyd, że przedkładasz akceptację Grupy ( przed odrzuceniem ), nad globalnym Dobrem Ogółu ?
Pytam serio, wysyłając tekst otwartym tekstem ...
Przepraszam za masło maślane :"tekst"..."tekstem"
@paratykus W pracy mam wielu którzy wyzywają innych od "eko zjeb..." w tym i mnie. Z tym że oni nie wiedzą, że ja robię co mogę. Np. żeby ograniczyć śmieci, żeby nie palić kopciuchem. Nie wyciąłem dpf choć miałem propozycje.
Inni tego nie rozumieją, po prostu wygodniej jest żyć po staremu, ciężko zmienić nawyki. Kiedyś też to miałem w dupie, ale odkąd mam dwoje wspaniałych dzieciaków, to staram się dawać przykład i dołożyć mała cegiełkę żeby świat był odrobinę lepszy.

Argumenty "że przecież inni tak nie robią " są na poziomie przedszkola lub wczesnej podstawówki.
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, KaszaWspraju napisał:

Wracamy do tematu  inaczej długo to nie potrwa.

Panie Kasza Drogi ?

Co tu jest nie w temacie ?

Ani nie ryjemy beretów "miłościwie nam panujących", ani nie obrzucamy się wzajemnie inwektywami, że "ten czy owen ośmielił się mieć inne zdanie od mojego".

 

Co właścicielom serwera nie pasuje w tym wątku ?

 

Proszę o rzetelną i szczerą odpowiedź moderatora.

 

Z pokłonami,

modarotor (innego Forum)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, KaszaWspraju napisał:

Wracamy do tematu  inaczej długo to nie potrwa.

 

A czy ceny gazu i innych paliw, a ogólniej energii i zasobów, nie są bezpośrednio powiązane z ich coraz mniejszą dostepnością (czyli rosnący koszt wydobycia i dystrybucji) oraz zwiększającą się konsumpcją i podnoszeniem standardów (w tym luksusów) życia? Ja w tym kontekście widzę wpisy @paratykus zachęcające po prostu do ograniczania konsumpcji. Tanio? Okej. Można? Można. Czy coś w tym złego? Niekoniecznie. Ale czy naprawdę potrzebuję to kupić? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, paratykus napisał:

Tomisławie ...Z bólem stwierdzam, że składasz rękawicę wpisując się w rżenie stada.

Czy nie jest Ci wstyd, że przedkładasz akceptację Grupy ( przed odrzuceniem ), nad globalnym Dobrem Ogółu ?

Pytam serio, wysyłając tekst otwartym tekstem ...

Przepraszam za masło maślane :"tekst"..."tekstem"

O przepraszam! A kto piec/kocioł węglowy wyciął i drogocennym gazem dom opala, lat temu dwa dopiero ze względu tylko na środowisko, bo wszyscy tu zebrani wiedzą, że bardzo ceniłem sobie cenne chwile przy piecu spędzone na słuchawkach, gdzie spokój miałem i możliwość muzycznej kontemplacji, hę?

Edytowane przez manuelvetro
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, manuelvetro napisał:

O przepraszam! A kto piec/kocioł węglowy wyciął i drogocennym gazem dom opala, lat temu dwa dopiero ze względu tylko na środowisko, bo wszyscy tu zebrani wiedzą, że bardzo ceniłem sobie cenne chwile przy piecu spędzone na słuchawkach, gdzie spokój miałem i możliwość muzycznej kontemplacji, hę?

No dobra, ulegam pod presją Twojej argumentacji...

Niech żyje muzyczna kontemplacja ... Tylko za jaką Cenę ?

Pytanie retoryczne - nie wymaga się odpowiedzi.

😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszedł rachunek z nowymi kwotami - zamiast 350 zł mam 440 zł w gospodarstwie dwuosobowym (ogrzewanie domu + ciepła woda). Bez tragedii, ciekawe co będzie za dwa lata, jak ceny zostaną uwolnione.
Za dwa lata będziemy mieli gaz od Norwegów, mam nadzieję że uwolnimy się od tego sowieckiego dziadostwa.
Co do rachunku, to ja dalej czekam, na dniach powinien być.
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej odpowiedzialni za psucie Planety są najbogatsi ludzie, którzy teraz w biednych próbują wywołać poczucie winy, a sami sobie korzystają z dobroci świata w najlepsze :D mi tam nie zależy co stanie się ze światem za 50 lat czy nawet wcześniej. Tak, jestem egoistą.

  • Haha 1
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego potomstwo ma mnie martwić? Co dla mnie zrobiło potomstwo?
[mention=21694]Inszy[/mention] Nie ma sensu, naprawdę. Przekonanego nie przekonasz. Próbowałem wiele razy.

Co do rachunków to myślałem, że będzie dużo gorzej. Na PGNiG w aplikacji jest symulator rachunku. Mieli chyba jakiś błąd, bo jak wpisałem miesięczny odczyt i pokazało mi 1600zł to mi się nogi ugięły. Po kilku dniach już to poprawili.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wciąż czekam z obawą na rachunek, który przyjdzie w lutym. Za gaz płacę co dwa miesiące, teraz okres grzewczy - dobrze, że ostatnio nie ma siarczystych mrozów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A to nie koniec, bo wyższe ceny gazu od stycznia 2022 dopiero podniosą ceny nawozów azotowych. Przecież gaz ziemny jest nie tylko używany do uzyskania energii w produkcji nawozów, ale jest składnikiem do produkcji amoniaku. Wodór stanowiący substrat do produkcji amoniaku jest pozyskiwany z gazu ziemnego, w skład którego wchodzi przede wszystkim metan (CH4). No to ceny nawozów dopiero skoczą, a potem ceny żywności i te 28,9 % rok do roku to będzie mały pikuś.

 

Edytowane przez KaszaWspraju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności