Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Rachunki za gaz 2022


Teti

Rekomendowane odpowiedzi

tak to działa i nic nie zrobisz - kupiłeś piec na gaz (albo mieszkanie/dom ogrzewane gazem) to teraz kupuj gaz a nie że narzekasz... podjąłeś wybór bez przeanalizowania wszystkich konsekwencji / znając je i decydując się na tą decyzję z pełną ich świadomością...

 

poza tym... wszystko idzie w górę więc co się nagle cała polska dziwi że gaz też? jak sam dolar w ciągu roku skoczył o 10% to sądzisz że to się nie odbije wszędzie?

  • Haha 1
  • Confused 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, whero napisał:

tak to działa i nic nie zrobisz - kupiłeś piec na gaz (albo mieszkanie/dom ogrzewane gazem) to teraz kupuj gaz a nie że narzekasz... podjąłeś wybór bez przeanalizowania wszystkich konsekwencji / znając je i decydując się na tą decyzję z pełną ich świadomością...

No tak, ale z drugiej strony jak zacznę palić w drugim piecu śmieciami, które sobie nazbieram na zimę, to zaraz przyjedzie straż i będą mnie chcieli wywieźć do łagru, że zanieczyszczam środowisko 😕

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam ogrzewanie gazowe, ale rachunki mam co dwa miesiące, ostatnio w grudniu płaciłem, więc dopiero w lutym czeka mnie niespodzianka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, bakus1233 napisał:

No tak, ale z drugiej strony jak zacznę palić w drugim piecu śmieciami, które sobie nazbieram na zimę, to zaraz przyjedzie straż i będą mnie chcieli wywieźć do łagru, że zanieczyszczam środowisko 😕

koszty alternatywy.. nic tylko uczyć się języków i uciekać do ciepłych krajów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Co ciekawe z tego co czytam to jak mieszkacie w blokach i jest wspólna kotłownia gazowa to jesteście i tak traktowani jako wspólnota i nie obejmuje was ta mniejsza podwyżka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czynsz (w tym ogrzewanie i woda) o kilkanaście zł od stycznia. Za gaz zapłaciłem tyle samo co 2 msc temu, za prąd tyle samo co miesiąc temu.

Gaz zdrożał o kilka % na mojej umowie. Za pozostałe media albo dopiero dostanę podwyżki lub korektę faktur prognoz albo się upomną o dopłatę pod koniec okresu rozliczeniowego.

 

Odnośnie wynagrodzenia to czekam na odpowiedź i spotkanie

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Inszy napisał:

Serio? Wybierając źródło ogrzewania analizujesz jakie koszty będziesz ponosił za 10-20 lat, bo już na  tyle sobie rozkminiłeś politykę międzynarodową czy zmiany w prawie i materiałach, że analizy są warte więcej niż wróżenie z fusów?

oczywiście... i zmiany rządzących na dyletantów, którzy zmieniając kontrakt z Ruskimi zachowali się jak niezorientowani rynkowo frankowicze, co jest tu pięknie opisane:

https://bezprawnik.pl/kontrakty-gazowe/

zmieniając umowę z bezpiecznej, acz nieco droższej w danym momencie, na chwilowo tańszą ale z ryzykiem wzrostów cen bez górnego limitu

 

w tym kraju, przy tej jakości rządzących, niczego nie można być pewnym:

- węgiel - wiadomo, wszyscy dotujemy i ponosimy przez to olbrzymie koszty (a dodatkowe podatki za opłaty CO2 zgarnia co tydzień na aukcjach rząd i nie wiadomo gdzie ta kasa) - a panowie rozdający koncesje na handel i ich szwagry trzepią kasę na imporcie z Rosji

- gaz - zmiana zasad liczenia cen na własne życzenie, krótkowzroczna, plus covid i międzynarodowe niepokoje

- gaz - chaotycznie przepisy, w efekcie jedni mają +54% podwyżki, inni +300% bo we wspólnocie jest kilka mieszkań na działalność

- wiatraki - zmienia się władza i nagle bęc... jedną ustawą w 2016 koniec budowy wiatraków na lądzie

- fotowoltaika - chwilowe korzystne przepisy, a rok póżniej - bęc - zmiana zasad (przy okazji zamiast inwestować podatki za CO2 w sieci przesyłowe, puscza się tą kasę na jakąś wyborczą kiełbasę, a potem fotowoltaika niebezpiecznie podbija napięcie w sieci (UWAGA NA DAC-i, wzmacniacze w słoneczne dni) i w słonecznie dni kto pierwszy ten lepszy, bo drugiemu już sieć prądu nie przyjmie - ci od wschodu mają tu przewagę)

- atom - wiadomo, od czasów porzuconej budowy w Żarnowcu nie potrafimy - ale politycy w zarządach i radach nadzorczych za dużą kasę od lat "budują" nam atom

 

- zostaje chyba własny las i piec na drewno, albo na plastik i opony, ewentualnie na suszone krowie placki

 

Niemcy planują na 10 lat do przodu, Chińczycy na 50 czy 100 lat, my na miesiąc

 

Edytowane przez Piotr_Mojo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj kupić gaz do firmy ( w butli 11 kg ), punkt zaraz przy mojej firmie więc tam kupuję od zawsze.

Ostatnio płaciłem 76-78 zet z VAT. Dzisiaj zapłaciłem 70. Z wrażenia zapomniałem spytać o co chodzi z tą obniżką ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Piotr_Mojo napisał:

Niemcy planują na 10 lat do przodu, Chińczycy na 50 czy 100 lat, my na miesiąc

Znowu błąd - tu nikt niczego nie planuje (poza polityczną emeryturą).

 

7 godzin temu, paratykus napisał:

Z wrażenia zapomniałem spytać o co chodzi z tą obniżką ?

W butli masz gaz z innego źródła i o innym składzie.

...niż ten ziemny z instalacji.

Edytowane przez KaszaWspraju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, audionanik napisał:

W butli masz gaz z innego źródła i o innym składzie.

...niż ten ziemny z instalacji.

Wiadoma sprawa, ale się jednak zdziwiłem, bo pamiętam jak kosztował 40-45 zet długo,długo, a potem szedł tylko w górę, a tu nagle buch w dół ! 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak to działa i nic nie zrobisz - kupiłeś piec na gaz (albo mieszkanie/dom ogrzewane gazem) to teraz kupuj gaz a nie że narzekasz... podjąłeś wybór bez przeanalizowania wszystkich konsekwencji / znając je i decydując się na tą decyzję z pełną ich świadomością...
 
poza tym... wszystko idzie w górę więc co się nagle cała polska dziwi że gaz też? jak sam dolar w ciągu roku skoczył o 10% to sądzisz że to się nie odbije wszędzie?

Kolega widez taki mądry i pewno jasnowidz.
Mam mieszkanie które od 30 lat jest tak ogrzewane i bycie anatykiem tutaj nic nie wnosi.
Tak samo jak twój wpis poza wbiciem szpili.

Osoby z kredytem w frankach pewno tez tak na kolegę działają.

M.
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, pankracy_waw napisał:


Kolega widez taki mądry i pewno jasnowidz.
Mam mieszkanie które od 30 lat jest tak ogrzewane i bycie anatykiem tutaj nic nie wnosi.
Tak samo jak twój wpis poza wbiciem szpili.

Osoby z kredytem w frankach pewno tez tak na kolegę działają.

M.

My się tu kochamy, nie? Jako Brać w szponach audiofilii 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak to działa i nic nie zrobisz - kupiłeś piec na gaz (albo mieszkanie/dom ogrzewane gazem) to teraz kupuj gaz a nie że narzekasz... podjąłeś wybór bez przeanalizowania wszystkich konsekwencji / znając je i decydując się na tą decyzję z pełną ich świadomością...
 
poza tym... wszystko idzie w górę więc co się nagle cała polska dziwi że gaz też? jak sam dolar w ciągu roku skoczył o 10% to sądzisz że to się nie odbije wszędzie?
Od 18 lat dom jest ogrzewany gazem. Przez ten okres nigdy nie było zapowiedzianych tak drastycznych podwyżek. Gaz był na stałym poziomie, wahania były, ale mało odczuwalne.
Pieprzenie głupot, że można to było przewidzieć 18 lat do tyłu, jest po prostu żenujące.
U nas to jeszcze pikuś, przedsiębiorcy też powiesz, że mógł analizować, jak dostanie rachunek 8x większy?
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, pankracy_waw napisał:

Osoby z kredytem w frankach pewno tez tak na kolegę działają.

Nie kumam o co chodzi z tymi frankokredytami. Wziąłem se taki w 2006 roku i nadal ratę mam niższą niż wychodziła mi wtedy symulacja w złotówkach:D. Obecnie płacę przeciętnie 15-17% więcej niż na początku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rafcio pewnie mieszka w bloku i myśli, że podwyżka za ciepło go nie ruszy. Wszystko poszło w górę. Mojej grupie upierdzielili projekt badawczy dot. oczyszczania spalin z kotłów bo ogrzewanie gospodarstwa domowego gazem, wg eksperta ( w 2019 i 2020), lepiej się kalkulowało niż opalanie ekogroszkiem lub pelettem "z kukurydzy".  Dziękujmy naszym wielkim politykom za tą "łagodną" zmianę. 

Edytowane przez ArSo1981
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Rafacio napisał:

Wy naprawdę macie piece gazowe w domach?

Jak mieszkasz w wielkim mieście jak Kraków, to musisz mieć 😊 na wsiach można dalej palić oponami i zużytmi olejami silnikowymi 😊 

Mieszkanie w bloku jest o tyle fajne, że często jest ciepło, bo inni grzeją i można wyłączyć swoje grzejniki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności