Skocz do zawartości

AMP/DAC do LCD2C w kwocie 1000-1500 zł


Rekomendowane odpowiedzi

Możecie coś w tym przedziale polecić?

Czy ifi zen dac był by przyzwoitym rozwiązaniem? W tym wypadku pytam profilaktycznie. Wizualnie mi się ten sprzęt nie podoba, ale jestem ciekaw opinii.

 

Nie zależy mi na analogowym sterowaniu głośnością. Ify miałem i nieco mnie irytowało to, że na niższych poziomach głośności nie ma równowagi w głośności kanałów.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do xduoo to pierwsza recenzja na jaka trafiłem mówi:

xDuoo TA-10R pracujący jako DAC oferuje brzmienie rozrywkowe, z lekko podkreślonymi skrajami

Co do tonów wysokich to jak ich przybędzie to nawet lepiej, ale te słuchawki są dosyć ciemne. Nie będzie tu przegięcia z basem?

Co do aune to czy nie m tam tylko wyjścia 6.3?
Co prawda na temat zbalansowanych rozwiązań wiem głównie z YouTube. Widziałem tam film z wyjaśnieniem dla prostego ludu. Wyglądało to tak, że zbalansowane wyjście dawało
1. Więcej mocy.
2. Redukcję szumów, które notabene było słychać na kablu o długości kilkudziesięciu metrów (tego kabla użyli żeby pokazać jak to działa).

Szumów na standardowym kablu nie słyszę, a co do mocy, to kiedy podłączyłem te skuchawki do topping d50s + a50s to bez dodatkowego wzmocnienia pokrętło głośności nie przekraczało u nie godziny 10-11 bo juz było za głośno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

X1s GT ma wyjście 6.3 i 4.4. GT to najnowsza wersja, poprzednie miały tylko 6.3. Ogólnie to całkiem nowy sprzęt, więc nie odnosiłbym go do poprzednich X1s nawet. Oparty jest o ampy z rewelacyjnego B1s.

Balans daje więcej mocy, wzrasta dynamika i ogólnie w tych słuchawkach warto je wykorzystać, jeśli już jest w sprzęcie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, 860lacov napisał:

Co do xduoo to pierwsza recenzja na jaka trafiłem mówi:

xDuoo TA-10R pracujący jako DAC oferuje brzmienie rozrywkowe, z lekko podkreślonymi skrajami

Co do tonów wysokich to jak ich przybędzie to nawet lepiej, ale te słuchawki są dosyć ciemne. Nie będzie tu przegięcia z basem?

Ale Ty potrzebujesz samego DAC'a, czy kombo? 😗 Ja w zeszłym tygodniu porównywałem TA-10r z dużo droższą stacjonarką i nie miał się czego wstydzić, zarówno pod względem SQ, jak i dostępnej mocy - z LCD2C będzie bardzo dobra synergia imo, a dodatkowo lampkami można sobie pożąglować. 😉👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Ty potrzebujesz samego DAC'a, czy kombo? Ja w zeszłym tygodniu porównywałem TA-10r z dużo droższą stacjonarką i nie miał się czego wstydzić, zarówno pod względem SQ, jak i dostępnej mocy - z LCD2C będzie bardzo dobra synergia imo, a dodatkowo lampkami można sobie pożąglować.
Chciałbym 2 w 1
Zapoznam się z xduoo :)
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 pytanka

Można gdzieś w Polsce dostać wersję szarą? (czerwoną widziałem tylko na allegro.

Miałem okazję słuchać tych słuchawek z Toppingiem D50s + A50s (w sumiedalej mam). Jak można by do tego zestawu porównać xduoo?

Pozwolę sobie zacytować fragment recenzji z kropka.audio
"Szczegółowość nie stoi na najwyższym poziomie, ale jednocześnie nie jest wybrakowana)"
Czy w połączeniu z dosyć "niską" górą 2C nie będzie to nakładać efektu i eliminować zbyt dużej ilości detali?

Czy ktoś z Was podłączał może ta-10r do komputera z linuksem? Jest wykrywany bez problemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małe podbicie i aktualizacja.
Chwilowo (prawdopodobnie) korzystam z zestawu a50s +d50s
Lcd2c w salonie testowałem na jakimś wzmacniaczu lehmannaudio. Wymieniony stack mimo, że 2x tańszy w moim odczuciu mu nie ustępuje.

Sam zestaw jest dla mnie wystarczający, ale jednak w miarę możliwości wolałbym żeby składał się tylko z jednego elementu.
Ta-10r zapowiada się ok jednak przydaje mi się bluetooth. Korzystam czasem z możliwości podłączenia się do tv bez kabli.

Dodam tylko, ze a50s ma aż, a dużo mocy. Nie zdarza mi się go rozkręcić do godziny 12 na kablu niezbalansowanym. Więc nie muszę mieć czegoś o tej samej mocy.

To co mi wpadlo w oko to
Topping ex5, Cambridge Dacmagic 200m

Czy odnosząc się do zestawu 50s możecie podpowiedzieć, czy któryś z tych sprzętów będzie grał podobnie?
Nieco cieplej też ok, ale w drugą stronę już nie koniecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasadniczo temat można uznać za zakończony.

 

Porównałem sobie A50s + D50s z TA-10r

Nie słyszę absolutnie żadnej różnicy.

 

Jeśli uda mi się stacka sprzedać bez zbyt duże straty to zostawię sobie 10r i dołożę do tego jakiś odbiornik bluetooth.

 

Bardzo dziękuję Wam za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I chciałbym jednak odnowić temat.
Stack 50s się sprzedał, a ta-10r zwracam bo nie działa aux out.

Być może zamówię raz jeszcze 10r chociaż niesmak już jest.

Polecany powyżej aune może być trochę za słaby (a przynajmniej na razie nie chcę ładować kasy w balans)

Do 10r chciałem oprócz usb podłączyć odbiornik bluetooth lub gramofon więc wejście rca może mi się przydać

O ile nie skuszę się na inny egzemplarz ta-10r to możecie polecić coś w podobnej cenie i podobnych możliwościach dźwiękowych/złączowych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=46828]860lacov[/mention] to może szarpnij się na XA-10?! Ma wszystko, czego potrzebujesz.
 
Widziałem. Nawet mi się podoba.
I już mnie tu na forum wyprostowano kiedy odnosiłem się do audiosciencereview, ale tam z jakiegoś powodu ten sprzęt podpadł. Chyba ze względu na szumy. (Chyba)
Ta-10r juz trochę szumi (to już wiem z doświadczenia, a nie z tabelek) i wolałbym żeby tu nie było gorzej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba mało sprzętów ma wejście RCA jako kolejne. Więc ten Xduoo jest jakąś opcją. Tylko ja wolałbym już od Undera z komisu wziąć A50s do gramofonu, a do kompa normalnie DX3 pro+ zastosować. Tylko zastanawiam się, czy do gramofonu przypadkiem nie potrzeba czegoś z wejściem phono?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam sprzedałem a50s i d50s tu na forum default_smile.png

A50s na wyjściu rca ucinał mi mocno basy z gramofonu.

Gramofon to audiotechnica lpw40wn. Żaden wypas, ale też nie towar z półki w markecie.
Ma wbudowany przedwzmacniacz.
Próbowałem z zewnętrznym, ale nie żadnej różnicy nie słyszałem więc dałem sobie spokój.

Dx3 pro+ jest spoko. Jedyna wada to mały jack.

Nawiasem mówiąc skontaktował się ze mną sprzedawca xduoo. Niestety, ale aux out działa jedynie przy podłączeniu przez usb. Miałem sprzęt odsyłać, ale profilaktycznie jeszcze to sprawdzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności