Skocz do zawartości

Modowanie HE-6se V2


x86

Rekomendowane odpowiedzi

Zacząłem od zmiany padów. Po ściągnięciu oryginalnych widoczne są metalowe pierścienie przykręcone na 6 wkrętów. Po Sundarach zostały mi wydrukowane specjalne adaptery umożliwiające stosowanie padów o średnicy 100-105mm. Po zdjęciu metalowych pierścieni również zdjąłem piankowe pierścienie które dystansują (odpychają) adaptery. Aktualnie zostały założone już trochę zmęczone pady Dekoni Elite Sheepskin ale ostatecznie będą zamienniki również ze skóry naturalnej dedykowane do Fostex TH-909. Komfort zdecydowanie na plus. 

he-6sev2pierścienie1.jpghe-6sev2pierścienie2.jpghe-6sev2pierścienie3.jpghe-6sev2pierścienie4.jpg

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Perul napisał:

Komfort na pewno na plus, a jak z dźwiękiem?

Dźwięk na pewno nie uległ pogorszeniu. Za krótko używałem tych oryginalnych na HE-6se V2 aby napisać konkrety. Materiał i wykonanie mogę porównać do oryginalnych w HEXach V2 w których po wymianie na owczą skórę poczułem lekki wzrost gęstości, nasycenia, dociążenia i dodatkowego basu. Mniej więcej podobny efekt jest tutaj. Co do wielkości sceny to nie odnotowałem jej degradacji i zgodzę się w wnioskach z tym panem o lekko nerwowym głosie :) :

 

Słówko o amortyzacji pałąka. Po krótkiej chwili czuć delikatny dyskomfort ale z biegiem czasu nie przeradza się to w taką desperację i chęć zrzucenia słuchawek z głowy jak miało to miejsce przy starym pałąku Audeze lub w Monolith M1060C. Dziś przez pół dnia ich słuchałem i jednak idzie wytrzymać bez irytacji i bólu.

Edytowane przez cpu1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Kręcąc się w piwnicy przypadkowo trafiłem na kawałek siatki metalowej to sobie pomyślałem że najwyższy czas zrobić grill-moda w HE6SEv2 :) 

 

Po zdjęciu plastikowych pierścieni (polecam robić to paznokciem bez używania narzędzi) zdjąłem fabryczne grille. Oczom ukazał się pozostawiony kawałek taśmy papierowej z cyferkami. Nie wiem w jakim celu pozostał ale to raczej tylko skutek pośpiechu przy montażu w chińskiej fabryce.

 

grillmod1.jpg

 

Siateczka dosyć łatwa w obróbce więc odrys od oryginału, obcinaczki i do dzieła. 

 

grillmod2.jpg

 

Następnie nałożenie czarnego lakieru z połyskiem z dwóch stron. Najważniejsze w całej tej zabawie i zauważyłem po zagranicznych majstrach często popełniany w mojej opinii błąd a mianowicie wstawiają sam grill bez osłony przeciw kurzowej. Fabryczne grille mają taką ochronę przetworników więc ja również coś zmajstrowałem. 

 

grillmod3.jpg

grillmod4.jpg

Edytowane przez cpu1
  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

W końcu są ! Najlepsze pady dedykowane dla m.in. Fostex TH900. Skośne, owcza skóra, wielki otwór wewnętrzny i żadna część przetwornika nie jest przysłonięta. Grubość optymalna blisko ale uszy nie dotykają. Świetnie też pasują dla Ether Flow i HiFiMan Sundara. Do kupienia na Ali :

https://pl.aliexpress.com/item/4000908305455.html

 

he6sepadyfostex2.jpg\

he6sepadyfostex1.jpg

  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, bakus1233 napisał:

Podobne do fabrycznych th900, to jest szansa, że gra to dobrze ;)

Największe dociążenie, potęga basu, szerokość sceny i holografia na pewno na plus :) Ostatnio słuchając na YT porównania HE6SEv2 vs Arya vs HE1000v2 uzmysłowiłem sobie, że faktycznie HE6SEv2 są fenomenalne jeżeli chodzi o granie wokół - efekt 3D. Do tego tony detali podane w gładki, nie męczący i muzykalny sposób. Są zdecydowanie moim numerem 1. 

Edytowane przez cpu1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dokupiłem opaskę na zamek w dużym rozmiarze z tej aukcji :

www.aliexpress.com/item/1005002049105521.html

 

he6opaska1.jpghe6opaska2.jpghe6opaska3.jpg

 

Pasuje idealnie i można zastosować do wielu innych modeli HiFiMana z podobnym pałąkiem. Wypełnienie opaski jest z średnio miękkiej gąbki. Nastąpiła znaczna poprawa komfortu choć nie należy się spodziewać cudów. Dochodzi fajny uchwycik z możliwością zawieszenia a jak opaska się wybrudzi to do pralki ;) Za tą cenę polecam 👍 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dobra robota! Ja właśnie czekam na swoje i też będę chciał je zmodować. Czy autor mógłby odpłatnie wydrukować adaptery umożliwiające zastosowanie padów 100-105mm? Lub dać namiary na kogoś kto mógłby coś takiego wykonać? Pozdrawiam Michał 🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osoba która wydrukowała mi te pierścienie przestała się tym zajmować a przykładowo firma ze Szczecina życzy sobie za taką usługę ok 200 zł i jeszcze trzeba samemu wycinać nożykiem (oczyścić) przestrzeń między poziomami w pierścieniach. Na pewno mam adaptery na większe pady 120mm i możliwe że jeszcze jeden komplet na ok 105mm. Jak coś to pisz do mnie prywatną wiadomość przez forum.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.06.2022 o 13:02, wienio20 napisał:

adaptery umożliwiające zastosowanie padów 100-105mm?

Masz tutaj https://pl.aliexpress.com/item/4001228497120.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Perul napisał:

Bardzo dziękuję ale udało mi się kupić od @cpu1 Bardzo dobra jakość wykonania. Jeszcze nie montowane bo czekam na pady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności