Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Słuchawki dla 7-latka lub dla mnie:)


side

Pytanie

Mój syn ogląda na YT filmiki o Minecrafcie i nie mogę już tego słuchać 🙂 Polećcie coś do 100 złotych, do laptopa, kabel 3 metry.

 

Chyba, że dołożę kilka stówek i kupię dla siebie słuchawki do pracy przy komputerze, a jemu będę użyczał 😉

Edytowane przez side
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

No to widzę, że nie tylko mój 7 latek ma zajawkę na Minecrafta :) Zresztą młodszy też się wciąga. Co w tym Minecrafcie takiego jest co? Popieram moich dzieciaków nową pasję, ale nie mogę zrozumieć co w tym fajnego i dlaczego jest lepsze od normalnego lego :) Wszystkie ubrania, plecaki, książki, gry, pady, zabawki itd. itd. wszystko teraz Minecrafta chcą :D

 

 

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
10 minut temu, side napisał:

@The Grand Wazoo

Wiem, że dzieci i w ogóle wszyscy nie powinni słuchać za głośno, ale pierwszy raz dowiaduję się od ciebie, że nie mogą słuchać w słuchawkach. Dlaczego?

Bo mają  niewykształcony w pełni narząd słuchu, dlatego ja kupiłem swojemu siedmiolatkowi takie z ograniczeniem do 85dB i używa czasami:

https://www.mediaexpert.pl/telewizory-i-rtv/sluchawki/wszystkie-sluchawki/sluchawki-ha-kd9bt-niebieskie?gclid=CjwKCAiAz--OBhBIEiwAG1rIOm9DLLePVtBpJe1lgspHjwOl1PTCs0LfQ8W2N4yWmUBbRvzWBgZ9XhoCxzoQAvD_BwE

 

 

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@MichalZZZ

U nas najpierw było Lego i dużo budownia. W Minecrafcie też chodzi o budowanie, więc pewnie tym torem poszło. Najpierw w kreatywnym nabudował się ile wlezie, a teraz chciałby z innymi coś robić w tych wioskach i światach. Dlatego prosi mnie o M. na komputerze i on line, żeby grać z innymi. I ja to rozumiem, naprawdę. Lubi grać i wiem, że gra i będzie. Staram się go zainteresować grami, które nie są tylko zręcznościowe, więc gramy w szachy. Kupiłem ostatnio Minecrafta grę planszową. Catan też się spodobał :)

A wracając do tematu. Ogląda, jak starsi chłopcy grają razem w Minecrafta. I oni tak się emocjonują, że nie mogę tego słuchać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Teraz, lobuz1 napisał:

 

Ograniczenie się sprawdza?

 

Nie napisałem, że jesli mowa o słuchaniu na słuchawkach, to chodzi o ok. pół godziny, więc nie jest to (chyba) tak dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@side

 

Też na poczatku było zwykle lego, ale poszło w odstawkę i teraz właśnie Minecraft :)

 

Na poniższej fotce duzo mniejsza połowa tego co wciąż stoi całe. Więcej "światów" jest w pudlach do ułożenia (w sensie były ułożone, ale się rozwaliły ;)

 

Przepraszam za offtop. Co do tematu, to nie popieram słuchawek dla dzieciaków. 

 

 

IMG_20220110_113010.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 minuty temu, side napisał:

 

Ograniczenie się sprawdza?

 

Nie napisałem, że jesli mowa o słuchaniu na słuchawkach, to chodzi o ok. pół godziny, więc nie jest to (chyba) tak dużo.

Grają słabo i cicho i o to mi chodzi. Krótki kabel, ale moźesz dać przedłużacz. ;)  Mój słucha raz na jakiś czas- ostatnio 2-3h na zdalnym.

 

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Godzinę temu, MichalZZZ napisał:

Co w tym Minecrafcie takiego jest co? Popieram moich dzieciaków nową pasję, ale nie mogę zrozumieć co w tym fajnego i dlaczego jest lepsze od normalnego lego

Mój 13-letni syn już od kilku lat w tym siedzi, ostatnio zaczął nawet robić jakieś modyfikacje do Minecrafta - jak mu powiedziałem, że traci czas i zabrałby się za naukę, to mi odpalił, że uczy się programowania. Sama z siebie gra jest ok, ale problem w tym, że syn przez to zawala naukę, a to już ósma klasa, w maju egzaminy, potem liceum - mam wrażenie, że nie myśli o przyszłości, tylko wciąż o zabawie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

 

34 minuty temu, Bednaar napisał:

ostatnio zaczął nawet robić jakieś modyfikacje do Minecrafta - jak mu powiedziałem, że traci czas i zabrałby się za naukę, to mi odpalił, że uczy się programowania. 

Mądrala. Mój starszy synek też się zaczyna robić wyszczekany. Teraz już tata nie ma racji, tylko rację mają koledzy z klasy :D Super wiek, sam taki byłem. A w wieku

13 lat też nie myślałem o przyszłości, tylko o zabawie i graniu w piłkę, a zaraz się jeszcze zaczną pierwsze "poważne" milosci :)Młodość jest po to aby z niej korzystać, choć rozumiem Twoje obawy. 

 

 

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
23 minuty temu, Bednaar napisał:

Mój 13-letni syn już od kilku lat w tym siedzi, ostatnio zaczął nawet robić jakieś modyfikacje do Minecrafta - jak mu powiedziałem, że traci czas i zabrałby się za naukę, to mi odpalił, że uczy się programowania. Sama z siebie gra jest ok, ale problem w tym, że syn przez to zawala naukę, a to już ósma klasa, w maju egzaminy, potem liceum - mam wrażenie, że nie myśli o przyszłości, tylko wciąż o zabawie.

Dlaczego liceum? Chce iść potem na prawo albo medycynę? Jak tak lubi programować to może technikum? Mój młody od września uczy się na technika programistę i widzę, że pasuje mu ten kierunek. Po technikum masz zawód, a jak chcesz, to możesz iść potem na studia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
34 minuty temu, Elhaz_77 napisał:

Dlaczego liceum? Chce iść potem na prawo albo medycynę? Jak tak lubi programować to może technikum? Mój młody od września uczy się na technika programistę i widzę, że pasuje mu ten kierunek. Po technikum masz zawód, a jak chcesz, to możesz iść potem na studia.

Nie psuj życia młodemu tym technikum- 5 lat chodzenia i żadnej  dziewczyny w klasie a na studiach była 1 na 100 chłopa na 1 roku. :)

Tak na serio to podpisuję się 2 ręcami. Miałem co tydzień w techniku mechanicznym warsztaty, które produkowały m.in. maszyny rolnicze.

To była taka mini fabryka i co tydzień zmieniałem dział: ślusarnia, kuźnia, wypożyczalnia, stolarnia, tokarki, frezarki, spawanie, przygotowanie produkcji (praca na maszynach do cięcia, tłoczenia i gięcia blach) a w międzyczasie zabierali nas jak niewolników do przerzucania za darmo kilku ton węgla u jakiegoś Pana Kazia…Ehh starzeję się, ale to były dobre czasy.

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
25 minut temu, Elhaz_77 napisał:

Dlaczego liceum? Chce iść potem na prawo albo medycynę? Jak tak lubi programować to może technikum? Mój młody od września uczy się na technika programistę i widzę, że pasuje mu ten kierunek. Po technikum masz zawód, a jak chcesz, to możesz iść potem na studia.

 

Lepiej iść do przyzwoitego liceum, a programowania uczyć się na własną rękę. W technikum to można sobie najwyżej obrzydzić programowanie, bo w 90% przypadków uczy cię tego jakiś niespełniony informatyk, który o programowaniu nie ma pojęcia lub zna jakieś podstawy z zamierzchłych czasów. 

 

Technikum to rok w plecy, a papierem technika informatyka to sobie można podetrzeć najwyżej 4 litery - nikt na to nie patrzy, chyba że jakieś Januszexy. Co prawda sam kończyłem inny kierunek (też techniczny), ale mam dużo znajomych co siedzą w programowaniu - ci co znaleźli dobrą robotę i generalnie są dobrzy w tym co robią to albo samouki, albo pokończyli dobre studia kierunkowe (np. UJ) i też dużo uczyli się sami. Ci co poszli do technikum w większości żałują, bo tylko rok w plecy względem liceum.

 

Co do słuchawek - osobiście bym aż tak nie przesadzał. Trzeba nauczyć dzieciaka by słuchał cicho i tego pilnować, to nie widzę przeciwskazań. Ja od małego miałem wpojone żeby nie słuchać głośno bo mogę uszkodzić sobie słuch, a pierwsze sluchawki (nauszniaki jakieś) dostałem w wieku 5 lat i używałem ich bardzo często. Póki co jestem trochę przed 30-stką i mam świetny słuch (regularnie go badam - do pracy). No chyba, że to dopiero na starość wyjdzie...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
18 minut temu, Dirian napisał:

Ci co poszli do technikum w większości żałują, bo tylko rok w plecy względem liceum.

Skąd ta teoria? Ja nie żałuję i moi koledzy z technikum czy Polibudy też nie płaczą. :)  Najszybciej można zrobić licencjat prywatnie 😂. Po technikum miałem podstawy z mechaniki, technologii, projektowania a Ci z liceum mieli problem bo nie wiedzieli do czego służy rapidograf. Jak kończyłem naukę jakieś 20 lat temu to nie było pracy, wybierali i przebierali i brali głównie z doświadczeniem aby nie inwestować w pracownika i nie ponosić kosztów. Jestem inżynierem mechanikiem i skończyłem automatykę- programowałem jakieś PLC i mogłem bardzo szybko się wdrożyć a pracowałem przez jakiś czas jako grafik komputerowy i w Polkomtelu przy realizacji zamówień.

Teraz sytuacja odwróciła się i brakuje pracowników i zabijają się o żółtodziobów inżynierów po technicznych studiach. Od 17 lat dostarczam sprzęt do przemysłu, odwiedzam fabryki i znam obecną sytuację.

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@lobuz1 ale ja mówię typowo o kierunku informatycznym i programowaniu, bo takie kwestie zostały tu poruszone. Nie twierdzę, że każde technikum jest złym wyborem, bo na pewno nie - ja kończyłem Elektronikę (a studia z elektroautomatyki i w tym siedze), to akurat tu technikum miało sens jak ktoś chciał iść w tym kierunku. Ale jak ktoś chce typowo programować, to już nie bardzo - a czemu, to napisałem wyżej. To nie są moje wymysły tylko opowieści kilkunastu osób które w tym temacie siedzą. Akurat rynek programistów jest mega przesycony bo od kilku lat jest na to boom i coraz trudniej w nim wystartowac czy tym bardziej wybić na sensowne stanowisko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Teraz, Dirian napisał:

@lobuz1 ale ja mówię typowo o kierunku informatycznym i programowaniu, bo takie kwestie zostały tu poruszone. Nie twierdzę, że każde technikum jest złym wyborem, bo na pewno nie - ja kończyłem Elektronikę (a studia z elektroautomatyki i w tym siedze), to akurat tu technikum miało sens jak ktoś chciał iść w tym kierunku. Ale jak ktoś chce typowo programować, to już nie bardzo - a czemu, to napisałem wyżej. To nie są moje wymysły tylko opowieści kilkunastu osób które w tym temacie siedzą. Akurat rynek programistów jest mega przesycony bo od kilku lat jest na to boom i coraz trudniej w nim wystartowac czy tym bardziej wybić na sensowne stanowisko.

Z informatyką może być tak jak mówisz jeśli słabe technikum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tak naprawdę najwięcej zależy od chęci, bo wiadomo że jak ktoś je ma i sam się doedukuje to i po słabym technikum może zrobić świetna karierę. Ale po co marnować rok, lepiej od razu uderzyc w studia. Ew. są też przecież licea profilowane, co prawda zawodu nie dają ale zawsze to też jakas opcja jak ktoś zaczyna od zera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności