Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Test Sennheiser IE 900


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

Co potrafią pojedyncze dynamiki za 6000 zł?

 

IE 900 są najnowszymi, flagowymi słuchawkami dokanałowymi w portfolio niemieckiego producenta. Wyposażono je w przetworniki dynamiczne 7 mm ze specjalnymi, potrójnymi komorami.


W sierpniu 2021 roku przetestowałem podstawowy model serii, czyli IE 300. Słuchawki zaskoczyły mnie niezwykle lekką konstrukcją, wysoką ergonomią i muzykalnym brzmieniem – energicznym, soczystym i pełnym. Zachwyciła mnie także szeroka scena dźwiękowa, bo mimo niesymetrycznego kabla z wtyczką 3,5 mm, IE 300 nadzwyczaj kontrastowo separowały kanały. Narzekałem jednak na nieuniwersalne gniazda MMCX, jak i kręciłem nosem na pewne aspekty brzmienia, ale w gruncie rzeczy byłem ze słuchawek zadowolony – świetnie mi się ich słuchało...

 

https://kropka.audio/test/sluchawki/sennheiser-ie-900-recenzja/

 

spacer.png

 

 

  • Like 3
  • Thanks 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle świetna recenzja :)

 

Szkoda, że Sennheiser znowu spieprzył górę pasma (trochę wyolbrzymiam, ale nie trawię tego metalicznego sznytu znanego już z poprzedniego flagowca IE800), dokanałowej wersji HD600 raczej nigdy się nie doczekamy :(  Chyba taki już urok dokanałowych dynamików z wyższej półki, co nadrabiają realizmem dzwięku, koherencją i barwą w porównaniu do konstrukcji multi-BA tracą na dziwnym strojeniu w niektórych częściach pasma (najczęściej wyższa średnica i góra) przez co spada przyjemność z odsłuchu. 
 

Masz może w planach test Dunu Zen Pro? To chyba jedyne doki z przetwornikiem dynamicznym, które mnie w tej chwili interesują (IE900 niestety odpadły przez strojenie). 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...
W dniu 9.01.2022 o 23:51, Homzik napisał:

@MrSheep: Dunu raczej nie chce z nami współpracować, więc pewnie będzie trudno. Prędzej znajdzie się recenzja na Ear Fidelity.

 

A kto z wami chce współpracować? Długo by opowiadać o Twoich żałosnych kłamstwach wysyłanych do producentów a jak dodać do tego poziom sponsorowanej żenady to raczej zostańcie już na generowaniu tego marketingowego bełkotu opłacanego przez Fiio i tyle.

BTW. Dalej wysyłacie recenzje do zredagowania przez dystrybutora przed publikacją czy coś się zmieniło? 😂

 

Ear Fidelity? To ten portal założony przez dwóch pracowników sklepu z wawy celem promowania ich produktów? Zweryfikuje i też już nic nie dostaną.

 

 

  • Like 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, bigmaras napisał:

 

A kto z wami chce współpracować? Długo by opowiadać o Twoich żałosnych kłamstwach wysyłanych do producentów a jak dodać do tego poziom sponsorowanej żenady to raczej zostańcie już na generowaniu tego marketingowego bełkotu opłacanego przez Fiio i tyle.

BTW. Dalej wysyłacie recenzje do zredagowania przez dystrybutora przed publikacją czy coś się zmieniło? 😂

 

Ear Fidelity? To ten portal założony przez dwóch pracowników sklepu z wawy celem promowania ich produktów? Zweryfikuje i też już nic nie dostaną.

 

 

Pisze człowiek, który czarnolistuje na allegro za niewygodne wypowiedzi o produktach będących w sprzedaży... :)

  • Thanks 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.02.2022 o 23:42, pawkos napisał:

A pamiętasz jak dół IE300 wypada w porównaniu do IE900? Czuć faktycznie różnicę? Jakościową lub ilościową?

 

Odpisałem już jakiś czas temu na PW, ale wklejam odpowiedź poniżej, bo może ktoś jeszcze będzie zainteresowany:

 

"Moim zdaniem spory krok naprzód w modelu IE900 - bas ogólnie większego formatu, masywniejszy, pełniejszy w subbasie, bardziej zróżnicowany. Generalnie to niskie rodem ze słuchawek wokółusznych - efekt naprawdę robi wrażenie. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że IE 900 popisują się dołem, jest on ewidentnie wzmocniony. IE 300 też nie należą do chudych, ale miałem wrażenie większego nacisku na dół w przypadku topowego modelu."

 

Swoją drogą pojawiły się Sennheiser IE 600: https://en-us.sennheiser.com/ie-600

 

Może będzie złoty środek pomiędzy IE 300 a IE 900. Cena znów spora (3599 zł), ale jednak znacznie tańsze od IE900.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ten sam kształt co ie300, więc bardzo wygodne. Spać w nich nie próbowałem, ale myślę, że jak najbardziej możliwe. W moim przypadku całkowicie mieszczą się w małżowinie.

 

Generalnie to dla mnie najlepsze pod względem ergonomii doki jakie miałem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dziś spędziłem długi wieczór z IE900 i Mojo 2. Początkowo nie byłem przekonany do ich stylu grania, ale im dłużej ich słucham tym stwierdzam, że tego trzeba po prostu posłuchać na swojej audio-drodze, oczywiście w miarę możliwości. Każda kolejna minuta działa na ich korzyść, jakby człowiek dojrzewał do tej szkoły grania. Czytałem jakieś stwierdzenia, że IE900 grają dźwiękiem "hi-fi". Nie wiem co to do końca znaczy, ale dla mnie to właśnie takie dokanałówkowe "hi-fi". Coś je wyróżnia na tle konkurencji. Poziom detali, szczegółów to dla mnie niespotykany do tej pory poziom. Z podobnego przedziału cenowego ostatnio słuchałem Dorado 2020, Fir VxV, Andromeda 2020, wcześniej Kinera Nanna. Wszystko to świetne słuchawki, ale IE900 są zestrojone znacznie hmm... dojrzalej, bardziej widowiskowo, spektakularnie? Mam wrażenie, że grają na poziomie nieosiągalnym dla wspomnianych IEM-ów.

 

Nie wiem czy to pierwsze zachwyty, bo nie byłem mocno napalony na te doki. Kupiłem bardziej z ciekawości z myślą o odsprzedaży gdy się nie spodobają. Na ten moment jestem oczarowany - grają wielkim dźwiękiem. Może trochę też w tym magii Mojo 2 - z LP W2 aż tak widowiskowo nie zagrały, ale słuchałem zbyt krótko bo szybko wróciłem do Mojo :) 

 

Może wzbudzę kontrowersję, ale w tym momencie rodzi się pytanie (pewnie nieco retoryczne) - po co te wszystkie słuchawki z kilkoma, kilkunastoma przetwornikami armaturowymi skoro pojedynczy dynamik potrafi tak spektakularnie zagrać? 

Edytowane przez Dirian
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Dirian napisał:

IE900 są zestrojone znacznie hmm... dojrzalej, bardziej widowiskowo, spektakularnie? Mam wrażenie, że grają na poziomie nieosiągalnym dla wspomnianych IEM-ów.

Z tego co czytałem to większość recenzentów miała zastrzeżenia właśnie do tej widowiskowości. Poziom "funu" niegdodny hajendów. 😉

Jednak to na pewno ciekawe doki i jeżeli nadarzy się okazja to chciałbym ich posłuchać. Zarówno IE900 jak i IE600.

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Dirian napisał:

Może wzbudzę kontrowersję, ale w tym momencie rodzi się pytanie (pewnie nieco retoryczne) - po co te wszystkie słuchawki z kilkoma, kilkunastoma przetwornikami armaturowymi skoro pojedynczy dynamik potrafi tak spektakularnie zagrać? 


Nie ma w tym nic kontrowersyjnego ;) Jedyne zalety konstrukcji multiprzetwornikowych to moim zdaniem sceniczność (głębia, holografia) oraz znacznie łatwiejsze dostrojenie słuchawek do targetu założonego przez producenta. Pojedynczy dynamik, czy nawet BA zawsze zagra najbardziej koherentnie, bez efektu rozjeżdżania się dźwięku pomiędzy przetwornikami (dotyka to głównie hybryd lub trybryd, ale zdarza się również w konstrukcjach multi BA).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To trochę jak ze smartfonami co mają miliony aparatów :D a wystarczy jeden porządny aparat żeby zrobić lepsze zdjęcie :D

 

Czy takie dokanałowe IE900 mogą zastąpić pełnowymiarowe słuchawki np Sennheiser HD800?

Edytowane przez bakus1233
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, bakus1233 napisał:

Czy takie dokanałowe IE900 mogą zastąpić pełnowymiarowe słuchawki np Sennheiser HD800?


Porównywanie jabłek do pomarańczy nie ma sensu :D Nigdy z dokanałówek nie uzyskasz tak naturalnej sceny jak z nauszników, tak samo żadne nauszniki nie mają szans z kolumnami jeśli chodzi o kreowanie przestrzeni i „fizyczność” dźwięku. Jeżeli jesteś w stanie pójść na kompromisy dźwiękowe to moim zdaniem jak najbardziej IEMy mogą zastąpić słuchawki nauszne. Musisz być jedynie świadomy na co się decydujesz ;) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Akustik napisał:

Z tego co czytałem to większość recenzentów miała zastrzeżenia właśnie do tej widowiskowości. Poziom "funu" niegdodny hajendów. 😉

Jednak to na pewno ciekawe doki i jeżeli nadarzy się okazja to chciałbym ich posłuchać. Zarówno IE900 jak i IE600.

 

 

 

Myślę, że to po prostu nie są allroundery i stąd te zastrzeżenia. To raczej słuchawki które należy traktować jako drugą parę - do posłuchania gdy przychodzi ochota na ich spektakularne, widowiskowe granie. Gdybym szukał czegoś uniwersalnego, to na pewno skierowałbym się w inną stronę. 

 

Można oczywiście debatować czy słuchawki za 6k zł nie powinny być uniwersalne, ale chyba właśnie o to chodziło projektantom żeby nie były po prostu kolejnymi dokami jakich wiele. Pewnie większość firm na taki krok sobie pozwolić nie może, no ale Sennheiser jak widać może :) 

 

Ciekawostka - tutaj nawet dostajemy w pudełku kartkę z ręcznym podpisem kontrolera jakości - niby ******ła, ale jednak w dobite całej tej bylejakości i produkcji masowej, to fajny "smaczek" i +1 punkt do unboxing experience ;) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Słuchałem dzisiaj IE900 w MP3store Łódź.

Bardzo podobały mi się w zestawieniu z DAP-em Astell&Kern A&ultima SP3000, ACRO CA1000 i KANN MAX, i wcale się nie dziwię, że pierwsze partie/dostawy IE900 rozeszły się na pniu.

Więcej o IE900 napiszę w wątku dot. odtwarzacza SP3000, bom Astell-owiec, a nie Sennheiser-owiec😉

Edytowane przez wulkan
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności