Skocz do zawartości
  • 0

Słuchawki (bez)przewodowe ok. 400zł


tobix10

Pytanie

Chciałbym kupić słuchawki (wokółuszne, nauszne) do użytku domowego (bezprzewodowo z ipadem, przewodowo z kompem). Jednak wciąż zastanawiam się czy mają być przewodowe czy bezprzewodowe + kabel. Moje wszystkie urządzenia jeszcze mają wtyczki jack 3.5, z drugiej strony BT będzie wygodniejsze tylko nie wiem jak z jakością dźwięku, bo nigdy takich nie miałem.

 

Aktualnie mam Somic v2 z FiiO E10K Olympus 2 i chciałbym przede wszystkim, żeby nowe słuchawki miały więcej basu. Teraz używam tego bass boostera z fiio, bo bez niego jest strasznie płytko, ale z nim też jak dla mnie jest niewystarczająco. Oczywiście to zależy od muzyki, ponieważ do rocka i metalu są ok, ale w elektro czy rapie brakuje tego czegoś :).

Moje pytania
1. Jak jest z tą jakością dźwięku na BT. Porównując ten sam przedział cenowy dla BT i kablowych czy spadek jest znacząco odczuwalny?

2. Czy słuchawki BT które mają wejście na kabel grają na tym kablu dobrze i czy mogę oczekiwać jakości tradycyjnych słuchawek przewodowych z tej samej półki cenowej?


W zasadzie decyzja o wyborze słuchawek zależy od drugiego pytania, bo tak jak pisałem chciałbym słuchawki o odmiennej charakterystyce niż Somic (bardziej basowe) i także używać ich podłączając do DACa.

W związku z tym proszę o pomoc w wyborze słuchawek do 400 zł (BT + przewód) albo tradycyjne jeżeli te pierwsze są jednak dużo gorsze.

Edytowane przez tobix10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Tego nie napisałem, ale wolę kupić nowe.
Zwiększę też budżet w poście do 400zł. Tyle mogę dać ;p, droższe słuchawki jedynie na promocjach.

 

@kamil_jarmusik od jakiej kwoty twoim zdaniem warto rozważać bezprzewodowe?
 

Edytowane przez tobix10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Do 400 pln znajdziesz nowe Pioneer SE-MS7BT. Po kablu grają bardzo fajnie, bo BT też nieźle. Warte swojej ceny. Mam je i z czystym sumieniem mogę polecić 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@tobix10 Chodzi o to że bt z reguły jest droższy niż standard, to znaczy jeśli zależy nam na jakości dźwięku to przy ograniczonym budżecie, lepiej skupić się na przewodowych, ja bym tak zrobił. Jednak @Jaro54 chyba ma dla Ciebie ciekawą propozycję. :) 

 

Ostatnio kupowałem dla kogoś soniaki WH-1000XM3, były w promocji i kosztowały 850zł i ogólnie są dość spoko, zwłaszcza jeśli chodzi o bass i funkcje anc. 

Dźwiękowo ciekawe są też Sony WH-XB900N, mają mocniejszy bass, znacznie gorzej działającą funkcją anc, można je znaleźć za około 600zł.

Osoba preferowała produkty od sony. Ja bym pewnie zaczepił się o jakąś audiotechnice, ale to są wyższe ceny. 

 

W pewny sklepie model ATH-ANC700BT jest w promocji i mieści się w Twoim budżecie, tutaj recenzja:

https://www.audiofanatyk.pl/recenzja-audio-technica-ath-anc700bt/

Generalnie jeśli jest możliwość posłuchania słuchawek przed zakupem, warto to zrobić.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dzięki za propozycje. Właśnie szukałem recek Pioneerów (nie ma ich dużo), ale z tego co wyczytałem to nie ma tam dużo basu, więc przypuszczam że mogą być porównywalne do tego co mam. Nie przekonuje mnie też czas pracy na baterii, bo 12h to trochę mało przy ładowaniu przez 4h.

Natomiast z tymi ATH-ANC700BT to niezła opcja ze względu na promocje. Według recki są bardziej basowe, idealnie pasujące do moich wymagań.

 

 



 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@tobix10Te audio technic możesz przesłuchać przed zakupem, polecam to zrobić.

One są bardziej basowe po kablu, bt i z anc zmienia się ich charakter, ale to możesz przeczytać w recenzji. 

Edytowane przez kamil_jarmusik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tak, czytałem że jest różnica i to jest spoko, bo jak się podłączę to oczekuje lepszego brzmienia. 

 

A jesteście mi wstanie powiedzieć, tak ogólnie, czy dużo się traci na jakości dźwięku w takich słuchawkach podłączonych po kablu od czysto przewodowych. Weźmy ten model ANC700BT który jest dość drogi, bo w regularnej cenie ~600zł do takich Philipsów Fidelio X2HR za 500 zł, które w promocji można złapać nawet poniżej 400 zł. Czy można oczekiwać zbliżonej jakości dźwięku po kablu, czy jednak takie Philipsy będą je biły na głowę?


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności