Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Rozkład budżetu-źródło+słuchawki


wfmsiekierka

Rekomendowane odpowiedzi


Do poruszania tego tematu zainspirował mnie obejrzany na YT filmik na ten temat. Według autora zakładając że budżet to $500 powinniśmy przeznaczyć 20-25% na źródło a resztę na słuchawki.
Jak rozpoczynałem swoją przygodę z tym hobby to powiedziano mi że źródło jest ważniejsze niż słuchawki a więc powinienem przeznaczyć więcej na nie niż na słuchawki.
Ciekawi mnie czy są dwie różne szkoły myślenia na ten temat a jeśli tak to poproszę o argumenty ,,wyznawców" danej szkoły szczególnie że akurat mam na wydanie parę setek $ i chcę coś ulepszyć w moim torze słuchawkowym.
Proszę o wypowiedzi na ten temat
Ps. Dołączam to video


 
Wysłane z mojego Redmi Note 8 przy użyciu Tapatalka
 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile % na kable/kabel?  Wracając do tematu, zdecydowanie opcja "YT" , a źródło dobrać do słuchawek...
Że źródeł na tą chwilę posiadam ifi Zen Dac i ibasso dc04 ale tak na dobrą sprawę to używam dc04 gdyż nie po drodze mi uruchamiać komputer itd.
A słuchawki o których myślę to Moondrop blessing 2 dusk ale w głowie pojawia mi się pytanie czy taki dongiel będzie w stanie pokazać ich możliwości?

Wysłane z mojego Redmi Note 8 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, wfmsiekierka napisał:

Że źródeł na tą chwilę posiadam ifi Zen Dac i ibasso dc04 ale tak na dobrą sprawę to używam dc04 gdyż nie po drodze mi uruchamiać komputer itd.
CIACH

Brzmi jakbyś potrzebował DAPa 😎

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, trez0r napisał:

źródło dobrać do słuchawek...

 

Od kilku lat czytam na forum to stwierdzenie i od kilku lat mam zgoła inne doświadczenia 🙂

Zawsze wychodziło mi, że najpierw potrzebuję odpowiednie dla mnie źródło, a potem słuchawki. Np. kiedyś używałem iPoda nano, a wcześniej Cowona E2, bo świetnie mi się ich używało w kieszeni podczas spacerów. W domu był iPod video na rockboxie. I to do tych urządzeń dobierałem słuchawki.

Przyszedł czas streamingu i kupiłem dongla. Użytkowo był dla mnie najlepszy i dopiero pod niego dobierałbym słuchawki. Teraz wróciłem do dapa bez streamingu, bo użytkowo (rozmiar, bateria, używanie bez telefonu, internetu itp.) jest dla mnie odpowiedni. W drugiej kolejności szukałabym słuchawek.

 

Bo co z tego, że mając słuchawki, które najlepiej współgrają z np. Chord mojo, ja potrzebuję czegoś wygodnego do słuchania w nocy i nie chcę świecić w sypialni 🙂

Edytowane przez side
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm. Źródła  mam, powiedzmy, ze 4 (stacjonarne i przenośne ) a słuchawek par, powiedzmy 12 (nauszne, IEM). Słuchawki rotują się częściej. Ideał to 2 źródła - stacjonarne i przenośne, które napędzą wybrana liczbę słuchawek i IEM. Czyli imo, są równoważne.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, wfmsiekierka napisał:

Jak rozpoczynałem swoją przygodę z tym hobby to powiedziano mi że źródło jest ważniejsze niż słuchawki a więc powinienem przeznaczyć więcej na nie niż na słuchawki.

To ktoś Ci mocnych głupot naopowiadał.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, wfmsiekierka napisał:

Pytałem o to w sklepie mp3store.
W sumie nadal mam zagwozdkę. Jak ty byś doradził. Brać Moondrop blessing 2 dusk i pozostać przy dc04 czy jednak DAP?

Wysłane z mojego Redmi Note 8 przy użyciu Tapatalka
 

 

Pytanie sprzedawcy o radę jest jak pytanie polityka czy na niego głosować :)Obiektywnie patrząc dc04 jest świetny, na poziomie najlepszych DAPów.

 

https://www.l7audiolab.com/f/measurement-of-ibasso-dc-04/

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mając fajne źródło można jechać z nim do sklepu i posłuchać różnych słuchawek.

Mając ulubione słuchawki można jechać do sklepu i dobrać pod nie fajne źródło

Ten ibasso jest całkiem fajny. Na początek bym z nim został. Zmiana wchodzi w grę dopiero, jak stwierdzisz z czasem, że rzeczywiście ci czegoś brakuje

Wysłane z mojego SM-G780G przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności