Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub Vincent


kamil_jarmusik

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

zdaje się że nie było tego fanklubu... jak co to usuniemy.

 

Zakupiłem ostatnio wzmacniacz Vincent khv-111 mk, jeszcze wstrzymam się z opinią.

Wzmacniacz jest oczywiście używany i do tego na chińskiej lampie 12AX7, ale w sobotę powinna dotrzeć do mnie lampa Tung-Sol. Czytałem opinię użytkownika, że dopiero na tej lampie bardzo fajnie ten wzmacniacz zagrał, zobaczymy. Obecnie dość długo się rozkręca, podpięty jest do Zen Daca V1 + Hawki.

 

Niestety to wersja bez wyjść na kolumny i nie ma transformatora sygnowanego marką Vincent, ale jest oryginalny, bo sprawdzałem w sieci, że ta wersja tak ma. :P

 


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, dzięki za uwagi.

 

Co do specyfikacji, według producenta:

 

Frequency Response: 10 Hz – 40 kHz (± 0.5 dB)

Nominal output power: 5 W

Input Sensibility: 5 mV

Total Harmonic Distortion: < 0.1 % (1 kHz, 1 W)

Signal-Noise-Ratio: > 90 dB

Power Connection Type: 230 V AC, 50 Hz

Inputs: 1x RCA stereo

Outputs: 1x 6.3 mm headphone jack

Dimensions (W x H x D): 215 x 95 x 305 mm

Weight: 3.3 kg

 

Na pierwszy rzut oka dość dobre parametry :P

 

Tutaj dokumentacja:

https://www.vincent-tac.de/fileadmin/pdf/BDA/Phono/BDA_KHV-111MK_DE_EN_FR.pdf

 

Pomiarów do tej wersji mk nie mogę znaleźć, a nie ma sensu zamieszczać do innej wersji (bez mk), trudno określić jak się te wersje mają do siebie. O wersji bez mk i mk2 pisali dobrze w hi-fi.com.pl, swoją drogą co sądzicie o tej redakcji? 

 

Wygląd vintage, więc całkiem uroczy. :P

Lampa podświetlna czerwoną diodą, także wypaśnie. :D

image.thumb.png.3374fc6124b2fdf779faa49e3e2c8cc4.png

 

Ps lampa prawdopodobnie będzie u mnie dopiero w przyszłym tygodniu. 

 

 

Edytowane przez kamil_jarmusik
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tor:

1) Mac mini jako źródło, muzyka z youtube + spotify + flac;

2) Zen DAC V1, USB + Audioquest Jitter bug, 32-bit 44,1 kHz;

3) Vincent khv-111 mk, wejscia liniowe;

4) Lampy 12ax7: Electro-harmonix i Tung-sol;

5) Audioquest Nighthawk + Nightbird + pady nieskórkowe;

 

Więc dotarły do mnie dwa maleństwa 12ax7 firmy Electro-harmonix i Tung-sol.

 

Na razie wsadziłem do Vincenta Tung-sol i testuje od kilku dni, dźwięk się zmienia, na początku było bardzo lekko, bez dociążenia, dźwięk był jaśniejszy, zgrzytliwy, gorzej niż na tej chińskiej lampie. :P 

 

Obecnie znacząco poprawił się dół, bas jest wyraźniej zaznaczony, jest ciekawie, wszystko się zaokrągliło, dźwięk stał się lepiej wypełniony i dociążony, średnica dużo detali, góra też fajna, dość detaliczna, dźwięki np dzwonków, są pełne, kształtne, dość długo się wygaszają, jest takie jakby "świergotanie", dają realistyczny obraz. Jeśli chodzi o przestrzeń to na razie się wstrzymam z opisem. Nadal występuje większa "zgrzytliwość" niż np bezpośrednio z Zenka.

 

Niesamowicie brzmią dzwonki, ale też saksofon, tak hiper aksamitnie, dęte brzmią ekstra, też instrumenty "basowe" nieelektryczne całkiem super. Gitary basowe momentami są za bardzo podkreślone, robi się troszkę buła. :P 

 

 

Po kilku dniach, pojawiło się brumienie, na początku nie występowało. (na chińskiej w ogóle nie było obecne)  

Zobaczymy co się okaże w kolejnych dniach.

 

Po testach Tung-sol, przejdę do EH. 

 

Tutaj utwory używane do testów, oraz zdjęcie z lampami:

 

https://www.youtube.com/watch?v=qNMzBnuBC6Y

 

IMG_1338.jpeg

 

Edytowane przez kamil_jarmusik
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności